Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9127
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 25 Σεπ 2023, 13:30

πατησιωτης έγραψε:
25 Σεπ 2023, 13:08
Ο ορισμός του πολιτικού κόμματος από τον 19ο αιώνα.

https://www.anoixtoparathyro.gr/%CF%84% ... B1-%CF%84/


Απο τον : Εμμανουηλ Ροίδη*


Κόμμα: Ομάς ανθρώπων, ειδότων ν’ αναγιγνώσκωσι και ν’ αρθογραφώσιν εχόντων χείρας και πόδας υγιείς, αλλά μισούντων πάσαν εργασίαν, οίτινες ενούμενοι υπο ένα οιονδήποτε αρχηγόν, ζητούσι να αναβιβάσωσιν αυτόν δια παντός μέσου εις την έδραν πρωθυπουργού, ίνα παρέχη αυτοίς τα μέσα να ζώσι χωρίς να σκάπτωσι
:goodpost:
!!!!!!!!!!!!!
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Σεπ 2023, 13:35

Ασέβαστος έγραψε:
25 Σεπ 2023, 07:30
ST48410 έγραψε:
25 Σεπ 2023, 01:21
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
Και λίγα λες. Δεν είναι ότι τους έβαλαν απλά κάποιον ουρανοκατέβατο. Είναι ότι αυτός είχε μία ζωή και μία επαγγελματική εξέλιξη που αντιπροσωπεύει πράγματα που συχαίνεται ο μέσος αριστερός.

Κατά τη γνώμη μου δεν νομίζω ότι τον ψήφισαν λόγω εμφάνισης. Προφανώς μέτρησε και αυτό. Αλλά στο πρόσωπό του βλέπουν κάποιον για τον οποίο δεν θα ακούνε όσα άκουγαν χρόνια τώρα ως μειονεκτήματα, κυρίως του Τσίπρα αλλά και άλλων ηγετικών στελεχών: "άπλυτος, άεργος, αμόρφωτος, κακοντυμένος, ανίκανος να εκπροσωπήσει τη χώρα έξω" κλπ.

Επίσης τα υπόλοιπα στελέχη δεν τους έπειθαν ότι είναι ικανά να ανατρέψουν το Μητσοτάκη. Κι εκεί επάνω προτίμησαν να εναποθέσουν την ελπίδα στο άγνωστο παρά στο μέτριο γνώριμο. Ίσως έπαιξε κάποιο ρόλο και το γεγονός ότι στις τελευταίες εθνικές εκλογές αρκετά από τα στελέχη του Σύριζα έμοιαζαν εξαφανισμένα. Μπορεί να τους καταλογίζουν ότι εσκεμμένα άφησαν το κόμμα να ηττηθεί για να διώξουν τον Τσίπρα και να πάρουν σειρά.

Τέλος έχει σημασία και ποιους είχε απέναντί του ο Κασσελάκης. Αυτός ο Φάμελλος τον οποίο άκουσα να μιλάει 1-2 φορές τώρα πρόσφατα, μοιάζει λιγότερο αντιτουριστικός από υποψηφιότητες τύπου Τσακαλώτου ή Τζουμάκα. Ο δε Παππάς μοιάζει να τράβηξε κόσμο απλά για να τον δώσει στον Κασσελάκη, κάτι σαν λαγός. Σκέψου μια εκλογική αναμέτρηση με Πολάκη, Φάμελλο, Παππά που θα τα έπαιζε όλα για όλα για να εκλεγεί και Κασσελάκη. Εκεί ο τελευταίος δεν θα είχε τόσο εύκολο έργο. Και μόνο να ζητούσαν όλοι οι άλλοι debate, θα τον στρίμωχναν αρκετά αφού δεν τα καταφέρνει καλά μέχρι τώρα και θα έχανε μεγάλη μερίδα ψηφοφόρων.
εγω το βλεπω πιο απλοικα. ειδαν οτι με αυτους που ειχαν ως τωρα, τον ηπιαν. οποτε ειπαν να δοκιμασουν καποιον νεο, που δεν συμμετειχε στην ηττα.
κατι παρομοιο ειχαν κανει με τον τσιπρα.

αν ημουν ζαιος, αυτον θα ψηφιζα. γενικοτερα, οτι και αν ημουν, παντα θα στηριζα κατι νεο, αντι για κατι που ξερω οτι τα εκανε μουνι.
Τα ζαιοπρόβατα μου θυμίζουν την εποχή του 2010.

Τότε που ο GAP μας ανακοίνωσε φράγκα τέλος. Ψάξαμε και τις τσέπες μας και ήταν άδειες. Και αντί να τα βάλουμε με τον εαυτό μας για τις πολιτικές μας επιλογές, τα βάλαμε με πασοκ+νδ επειδή έκαναν αυτά ακριβώς για τα οποία τους ψηφίζαμε: Να μοιράζουν λεφτά.
Και τότε διαλέξαμε τον Αλ6, που υποσχέθηκε όλα σε όλους, τους ναζί για να δέρνουν στην βουλή τους παλαιοκομματικούς, καμένους, ποτάμια, λεβέντες, σάρα-μάρα και το κακό συναπάντημα.

Έτσι και οι ζαίοι τώρα. Είδαν ότι αυτοί που ψήφιζαν μέχρι τώρα είναι όλοι για τον πέο και επέλεξαν έναν που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να τρώει πέο, μπας και αλλάξει η τύχη τους.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23717
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Σεπ 2023, 14:59

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
δεν πηγε για πλακα ο Τσιπρας το καλοκαιρι στις ΗΠΑ ... βασικα εχουμε σταθερη μετατροπη του πολιτικου συστηματος της χωρας προς το 2κομματικο Αμερικανικο ... οι Συριζαιοι θα παριστανουν και θα αντιγραφουν τους Δημοκρατικους των ΗΠΑ ενω αντιστοιχα θα ειναι η δεξια με τους Ρεπουμπλικανους ... που και που θα βγαινει καποιος δυναμικος ηγετης να προσπαθησει να κανει ριζικες αλλαγες αλλα δυσκολα θα τον αφησει το συστημα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10362
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 25 Σεπ 2023, 15:42

Ασέβαστος έγραψε:
25 Σεπ 2023, 07:24
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
μωρε δικιο εχεις, αλλα εκει στο τελος κατι δεν καταλαβαινω.

τι ειναι "συστημα";
Το κοινωνικό οικοδόμημα που έχει θέσει τη βάση του μια ομάδα ανθρώπων, με τους όρους, τις προϋποθέσεις, τις υποχρεώσεις που πρέπει να τηρούν οι ένοικοι, ώστε να απολαμβάνουν κάποια ελάχιστα δικαιώματα.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10362
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 25 Σεπ 2023, 15:43

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
Το αγελαίο ένστικτο είναι ισχυρό ειδικά σε καταστάσεις φόβου και ελπίδας.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Σεπ 2023, 15:55

nostromos έγραψε:
25 Σεπ 2023, 14:59
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2023, 12:20
Πόσο καιρό είναι μέλος του κόμματος ο Κασελάκης; Τον ήξεραν όλοι; Εσείς τον ξέρατε;

Μα χρειάζεται να τον ξέρω; θα μου πεις. Αρκεί να ανταποκριθώ σε αυτούς που με καθοδηγούν. Έτσι ξαφνικά μου πετάνε μπροστά ένα προϊόν και σπεύδω εγώ να τους ικανοποιήσω αυτό που μου ζητούν. Τι προσόντα και χαρακτηριστικά και ιδέες πρέπει να έχει ένας αρχηγός κόμματος; Να πηγαίνει γυμναστήριο και να τον βλέπει ο κόσμος με το φανελάκι; Νόμιζα ότι αυτό είναι κριτήριο για γαμήσι.
Πως θα οργανώσει το κόμμα; Ξέρει από κομματικούς μηχανισμούς, διαδικασίες, δυναμικές κλπ; Που τα έμαθε; Πότε;
Κι εγώ γιατί πείθομαι να ψηφίσω κάποιον; Ξέρω τι πιστεύει; Μα δεν χρειάζεται. Αρκεί μία εντύπωση, ένας ενθουσιασμός ότι θα γίνει κάτι καινούργιο κι αυτό θα είναι απαραίτητα και καλό.

Κι αν σε αρκετά χρόνια ξαναβρεθώ με την ίδια αξιακή ένδεια και μιζέρια της αβέβαιης καθημερινότητας, κάτι καινούργιο θα μου πετάξει το σύστημα - οποιοδήποτε σύστημα - για να έχω τροφή να προχωρήσω. Δεν μας αφήνει ποτέ νηστικούς το σύστημα. πάντα μεριμνά για μας και μας φροντίζει.
δεν πηγε για πλακα ο Τσιπρας το καλοκαιρι στις ΗΠΑ ... βασικα εχουμε σταθερη μετατροπη του πολιτικου συστηματος της χωρας προς το 2κομματικο Αμερικανικο ... οι Συριζαιοι θα παριστανουν και θα αντιγραφουν τους Δημοκρατικους των ΗΠΑ ενω αντιστοιχα θα ειναι η δεξια με τους Ρεπουμπλικανους ... που και που θα βγαινει καποιος δυναμικος ηγετης να προσπαθησει να κανει ριζικες αλλαγες αλλα δυσκολα θα τον αφησει το συστημα ...
Aυτά που λες, για την αμερικανοποίηση της ελλ πολιτικής σκηνής, ενισχύονται από τον τρόπο που ο Κασσελ πέρασε την πολιτική του περσόνα στο κοινό, να σου πω δηλαδή οτι αυτή ήταν η υπέρτατη πολιτική του δήλωση παύλα παρέμβαση. Κάτι μεταξύ stand up commedy και Ophrah Winfrey show
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23717
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Σεπ 2023, 16:49

δεν το γραφω απαραιτητα σαν κατι κακο ... ετσι και αλλιως οι κατευθυνσεις σε οικονομια-κοινωνια δινονται σε παγκοσμιο επιπεδο και ισως καλυτερα να προσαρμοστουμε οσο πιο γρηγορα γινεται ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23423
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 25 Σεπ 2023, 17:00

αφού πάντα 2 κόμματα έχουμε, αμερικανικο συστημα, ο Ανδρέας ήταν συγχρονισμενος πριν την εποχή του ίντερνετ.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11601
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Σεπ 2023, 17:03

Nandros έγραψε:
25 Σεπ 2023, 13:35

Τα ζαιοπρόβατα μου θυμίζουν την εποχή του 2010.

Τότε που ο GAP μας ανακοίνωσε φράγκα τέλος. Ψάξαμε και τις τσέπες μας και ήταν άδειες. Και αντί να τα βάλουμε με τον εαυτό μας για τις πολιτικές μας επιλογές, τα βάλαμε με πασοκ+νδ επειδή έκαναν αυτά ακριβώς για τα οποία τους ψηφίζαμε: Να μοιράζουν λεφτά.

Είπε το νουδουλικο ραμολι που οι επιλογές του κατέστρεψαν τη χώρα και για αυτό έκανε ξανά τις ίδιες επιλογές.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7346
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 25 Σεπ 2023, 18:28

απο την μια απογονοι εβραιων και απο την αλλοι γκει και φιλερες και η ελλαδα παει κατα διαολου

και δεν θεωρω κακο ενας γκει να ειναι συμβουλος κυβερνητη σε καποιο τομεα που ειναι ειδικος
αλλα συμβουλος παντος επιστητου -το βλεπω σαν κακο

αν το ψαξουμε με φιλοσοφικοπολιτικη εννοια

Πατέλης: Είμαι κι εγώ παντρεμένος στο εξωτερικό με τον σύντροφό μου
Το θέμα του γάμου των ομοφυλοφίλων σχολίασε ο σύμβουλος του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη, Αλέξης Πατέλης, με αφορμή τη νίκη του Στέφανου Κασσελάκη στον ΣΥΡΙΖΑ... :smt038

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 25 Σεπ 2023, 18:33

Nandros έγραψε:
25 Σεπ 2023, 13:35

Έτσι και οι ζαίοι τώρα. Είδαν ότι αυτοί που ψήφιζαν μέχρι τώρα είναι όλοι για τον πέο και επέλεξαν έναν που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να τρώει πέο, μπας και αλλάξει η τύχη τους.
.
Οι ζαίοι ψήφισαν Κασσελάκη επειδή τους λείπει η εξουσία, και ελπίζουν ότι με τον τύπο θα την ξαναπάρουν. Χέστηκαν για την αριστεροφροσύνη και τα άλλα, θέλουν ξανά καρέκλα. Καρεκλικό ειν΄το πρόβλημα.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

nemo
Δημοσιεύσεις: 7346
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 25 Σεπ 2023, 18:34

ενας πραγματικος ηγετης για να διαδραματισει σοβαρο ρολο στην αναπτυξη και στην εξελιξη ενος λαου
θα πρεπει να ειναι κυριολεκτικα δοσμενος σε αυτο που κανει χωρις καμια παρεμβολη
στην ιστορια σπανιως ενας γκει εκανε κατι προς αυτην την κατευθυνση

nemo
Δημοσιεύσεις: 7346
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 25 Σεπ 2023, 18:39

φυσικα οι χειροτεροι δεν ειναι αυτο που περιγραφω παραπανω
αλλα οι δηθεν ελληνες και οι δηθεν φυσιολογικοι που υποστηριζουν οτι παμε περιφημα σαν χωρα
χωρις να εξεταζουν ποιοι εφυγαν και ποσοι ακομη σκοπευουν να εγκαταλειψουν την χωρα

αυτοι ειναι ο αληθινος ανθελληνικος εσμος

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 25 Σεπ 2023, 18:42

nemo έγραψε:
25 Σεπ 2023, 18:34
ενας πραγματικος ηγετης για να διαδραματισει σοβαρο ρολο στην αναπτυξη και στην εξελιξη ενος λαου
θα πρεπει να ειναι κυριολεκτικα δοσμενος σε αυτο που κανει χωρις καμια παρεμβολη
στην ιστορια σπανιως ενας γκει εκανε κατι προς αυτην την κατευθυνση
Ο Αλέξανδρος άλλαξε τον τότε κόσμο.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

nemo
Δημοσιεύσεις: 7346
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πρόβατα. Το φαινόμενο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 25 Σεπ 2023, 18:57

Exodus έγραψε:
25 Σεπ 2023, 18:42
nemo έγραψε:
25 Σεπ 2023, 18:34
ενας πραγματικος ηγετης για να διαδραματισει σοβαρο ρολο στην αναπτυξη και στην εξελιξη ενος λαου
θα πρεπει να ειναι κυριολεκτικα δοσμενος σε αυτο που κανει χωρις καμια παρεμβολη
στην ιστορια σπανιως ενας γκει εκανε κατι προς αυτην την κατευθυνση
Ο Αλέξανδρος άλλαξε τον τότε κόσμο.
και ο σταλιν ακομη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών