Μπέος για Πρωθυπουργός

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Θα ψηφίζατε Αχιλλέα Μπέο για Πρωθυπουργό;

Ναι
14
42%
Όχι
19
58%
 
Σύνολο ψήφων: 33

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Οκτ 2023, 18:59

Scouser έγραψε:
04 Οκτ 2023, 17:51
vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 16:34
Scouser έγραψε:
04 Οκτ 2023, 16:26

ΟΚ, αλλά φαντάζομαι ότι αντιλαμβανεσαι ότι η κλιμάκωση αρχίζει από το "ΓΤΠΣ να μου κοβόταν το χέρι όταν σε ψήφιζα, π@@ γιε" (ή κάτι παρεμφερές) που ουρλιάζει το ελλημπανι έχοντας στο μυαλό του ότι στη (γ)Ελλάδα μπορεί ο καθένας να βρίζει ελεύθερα ένα δημόσιο πρόσωπό όπως στο γήπεδο, χωρίς να υπάρχουν συνέπειες.
Πολύ ευαισθητούλης μας έχει βγει ο κυρμπεος, που ήταν και των γηπέδων κάποτε. Γηπεδακιας και πρώην φυλακοβιος, για τα δικά του κυβικά κάτι τέτοιες βρισιές θα έπρεπε να είναι τύπου "αντε βρε ανόητε". Να πω να την άκουγε ένας τύπος που δεν είναι συνηθισμένος σε τέτοιες βρισιές, να καταλάβαινα και να δικαιολογούσα κάπως την έκρηξη του.

Οι ποδοσφαιριστές και ιδίως οι διαιτητές βασικά, θα έπρεπε τώρα να είναι τρις ισοβιτες δηλαδή, με όλα αυτά που ακούνε.
Η μόνη περίπτωση που θα δικαιολογούσα ανθρωπο που βιαιοπραγει απέναντι σε βρισιές, θα ήταν μόνο αν ο άλλος τον στόλιζε με "ευχές" για καρκίνους, για τον ίδιο ή την οικογένεια του. Εκεί ενδεχομένως να βιαιοπραγουσα κι εγώ.
Αλλά θα ήμουν έτοιμος να δεχτώ και να αντιμετωπίσω κάθε πιθανό σενάριο από κει κι έπειτα.
Ευαισθητουλης είναι οποίος κλαίγεται μετά από μια ανάποδη, όταν ο ίδιος είχε ξεκινήσει τις μαγκιές. Υπόψη ότι προσωπικά δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να χειροδικήσω, εκτός σε αυτοάμυνα.
Αν τις μαγκιές τις είχε ξεκινήσει με ανάποδη και αυτός, αδίκως κλαίγεται. Δράση-αντίδραση θα ηταν.
Αν τις ξεκίνησε με "ουστ ρε μαλάκα" κτλ απο απόσταση ασφαλείας, αυτομάτως τον θυματοποιεί αυτός που του ριχνει την ανάποδη. Ακόμα και όλα τα δίκια του κόσμου να ειχε ο Μπέος, τα εχασε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε ακομα. Αυτο ελειπε, με μια κόρνα στο φανάρι να κατεβαινει ο αλλος και να σε μπουφλίζει.
Ξερεις εγώ ποσους κορναρατζήδες και κάγκουρες που μαρσάρουν θελω να μπουφλίσω? Αν χειροδικούσε ο καθενας όποτε του καπνίσει σε αυτό τον κοσμο, την εχουμε χάσει τελείως τη μπαλα.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14119
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 04 Οκτ 2023, 19:20

-ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ!!!!!!!


ΦΑΠ, ΦΑΠ

-ΦΑΣΙΣΤΑ!! ΦΑΣΙΣΤΑΑΑΑΑΑ!!! :salicry:



:smt005:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29228
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Οκτ 2023, 19:29

Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Οκτ 2023, 19:35

Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
Αναστήλωσε κάποιο σάπιο στάδιο?
Και στάδια να του εδινες του μπέουλα, ή θα τα έπνιγε (υποβρυχίως) ή θα τα έδερνε. Για αυτό και δεν μου κανει εντύπωση η απήχηση που εχει στους χρυσαυγίτες.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29228
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Οκτ 2023, 19:37

vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:35
Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
Αναστήλωσε κάποιο σάπιο στάδιο?
Και στάδια να του εδινες του μπέουλα, ή θα τα έπνιγε (υποβρυχίως) ή θα τα έδερνε. Για αυτό και δεν μου κανει εντύπωση η απήχηση που εχει στους χρυσαυγίτες.
Μια χαρά τον έχει αναμορφώσει τον Βόλο. Αν κάνει και αντιοπημμυρικά έργα θα μιλάμε για την τέλεια πόλη.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 04 Οκτ 2023, 19:38

Δεν το αποκλειω να ψηφιστεί για πρωθυπουργός ο Μπέος. Άμα πετάξεις ένα κομμάτι σκατο όλες οι μύγες πάνω του θα μαζευτούν
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Οκτ 2023, 19:42

Scouser έγραψε:
04 Οκτ 2023, 16:26
vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 16:20
Scouser έγραψε:
04 Οκτ 2023, 14:38

Και αυτός ο μαχαιροβγαλτης, μαχαιρώνει μέχρι να βρεθεί ένας κουμπουροφορος να του ανοιξει κουμποτρυπες αλά Scarface. Σιγά τη μεγάλη σοφία που είπες.
Δεν διαφωνώ καθολου. Και για τον κουμπουροφορο που κουμποτρυπαει, μπορεί να βρεθεί ένας με πολυβόλο και να τον κάνει κιμά, και αυτός με το πολυβόλο να τη φάει από ένα τανκ, και το τανκ μετά από κάποιον με αντι-αρμαρτικη ρουκέτα κτλ.
Η κλιμακωση δεν έχει τελειωμό. Είναι κλιμάκωση. Ή είσαι κατά κάθε τύπου κλιμάκωσης (όπως εγώ) ή αν είσαι συνεπής στις απόψεις σου πρέπει να υποστηρίζεις (και να υπολογίζεις) την κλιμάκωση μέχρι οπουδήποτε μπορεί να φτάσει.

Αυτά τα "αχ κυρία με έβρισε ο Γιαννάκης και για αυτό τον χαστούκισα κι εγώ", είναι για το νηπιαγωγείο.
ΟΚ, αλλά φαντάζομαι ότι αντιλαμβανεσαι ότι η κλιμάκωση αρχίζει από το "ΓΤΠΣ να μου κοβόταν το χέρι όταν σε ψήφιζα, π@@ γιε" (ή κάτι παρεμφερές) που ουρλιάζει το ελλημπανι έχοντας στο μυαλό του ότι στη (γ)Ελλάδα μπορεί ο καθένας να βρίζει ελεύθερα ένα δημόσιο πρόσωπό όπως στο γήπεδο, χωρίς να υπάρχουν συνέπειες.
Παλιά στις ΗΠΑ δε λέγανε εκείνα τα ανέκδοτα για το τι γαμάτο είναι που μπορείς να βρίζεις τους πολιτικούς χωρίς συνέπειες;
Μούφα ήταν τελικά; :smt017
- Στις ΗΠΑ μπορείς να πας στην Times Square, να φωνάξεις "Ρήγκαν άντε γαμήσου" και να μη σου κάνουν τίποτα. Είναι δικαίωμα σου.
- Και στην Κόκκινη πλατεία το ίδιο. Άνετα φωνάζεις "Ρήγκαν άντε γαμήσου".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Οκτ 2023, 19:44

Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:37
vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:35
Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
Αναστήλωσε κάποιο σάπιο στάδιο?
Και στάδια να του εδινες του μπέουλα, ή θα τα έπνιγε (υποβρυχίως) ή θα τα έδερνε. Για αυτό και δεν μου κανει εντύπωση η απήχηση που εχει στους χρυσαυγίτες.
Μια χαρά τον έχει αναμορφώσει τον Βόλο. Αν κάνει και αντιοπημμυρικά έργα θα μιλάμε για την τέλεια πόλη.
Τα κάνει ήδη, αλλά με ομοιοπαθητική. Αν πνίξεις όλη την πόλη και δεν εχει να πνιγεί τιποτα άλλο, δεν θα ξαναπνιγεί ποτέ.
Εικόνα

Όσοι Βολιώτες ξερω παντως (και ξερω αρκετους) και μάλιστα μη αριστεροί, όλοι τον βρίζουν και ειναι τίγκα στα παράπονα, μου τα απαριθμούν το ενα πίσω απ'το άλλο. Και οταν τους ρωτάω τοτε πώςστομπούτσο τον βγάζετε, δεν εχουν ουτε αυτοι τι να μου απαντήσουν.
Η υπόθεση Μπέου στο Βόλο πρέπει να καταγραφεί στα παγκόσμια παράδοξα.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29228
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Οκτ 2023, 19:47

vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:44
Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:37
vantono έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:35

Αναστήλωσε κάποιο σάπιο στάδιο?
Και στάδια να του εδινες του μπέουλα, ή θα τα έπνιγε (υποβρυχίως) ή θα τα έδερνε. Για αυτό και δεν μου κανει εντύπωση η απήχηση που εχει στους χρυσαυγίτες.
Μια χαρά τον έχει αναμορφώσει τον Βόλο. Αν κάνει και αντιοπημμυρικά έργα θα μιλάμε για την τέλεια πόλη.
Τα κάνει ήδη, αλλά με ομοιοπαθητική. Αν πνίξεις όλη την πόλη και δεν εχει να πνιγεί τιποτα άλλο, δεν θα ξαναπνιγεί ποτέ.
Εικόνα

Όσοι Βολιώτες ξερω παντως (και ξερω αρκετους) και μάλιστα μη αριστεροί, όλοι τον βρίζουν και ειναι τίγκα στα παράπονα, μου τα απαριθμούν το ενα πίσω απ'το άλλο. Και οταν τους ρωτάω τοτε πώςστομπούτσο τον βγάζετε, δεν εχουν ουτε αυτοι τι να μου απαντήσουν.
Η υπόθεση Μπέου στο Βόλο πρέπει να καταγραφεί στα παγκόσμια παράδοξα.
Τώρα με τις πλημμύρες θα είναι εξοργισμένοι πολλοί. Κακώς δεν έκανε αντιπλημμυρικά έργα, αλλά πιστεύω θα κάνει στο μέλλον. Είναι και ο μόνο; που μπορεί να κάνει. Οι άλλοι είχαν αφήσει τον Βόλο στάσιμο. Ο Μπέος τον αναμόρφωσε.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25199
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 04 Οκτ 2023, 19:48

Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
Εάν μια λέξη χαρακτηρίζει τον Αχιλλέα είναι αυτή :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Οκτ 2023, 20:08

Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
:giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29245
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Οκτ 2023, 20:17

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
04 Οκτ 2023, 20:08
Golden Age έγραψε:
04 Οκτ 2023, 19:29
Ο Μπέος είναι σπουδαίος εκσυγχρονιστής
:giggle::giggle::giggle:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7295
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 09 Οκτ 2023, 09:38

Εικόνα

Έγινε το πρώτο βήμα. Τώρα όραμα για την Πρωθυπουργία.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 09 Οκτ 2023, 23:32

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25199
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μπέος για Πρωθυπουργός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 09 Οκτ 2023, 23:33

Θα είναι και ο πρώτος ελλην πρωθυπουργός που δεν θα έχει τελειώσει το γυμνάσιο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών