Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Οκτ 2023, 01:55

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 01:44
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 00:13
:+1:
Ναι, αλλά τον πούλησες για τον Τσίπρα.

Και καλά ο νταουλιέρης, αλλά και για τον Κασσελάκη; Σοβαρά τώρα;
Δεν είμαι κομματόσκυλο. Αν πει κάτι σωστό κάποιος από οποιοδήποτε κόμμα το επικροτώ.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:01

mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 01:55
Δεν είμαι κομματόσκυλο. Αν πει κάτι σωστό κάποιος από οποιοδήποτε κόμμα το επικροτώ.
Καλά κάνεις και επικροτείς εφόσον συμφωνείς, αλλά επί της ουσίας δεν απαντάς.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 08 Οκτ 2023, 02:07

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:01
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 01:55
Δεν είμαι κομματόσκυλο. Αν πει κάτι σωστό κάποιος από οποιοδήποτε κόμμα το επικροτώ.
Καλά κάνεις και επικροτείς εφόσον συμφωνείς, αλλά επί της ουσίας δεν απαντάς.
Κάτι μου λέει ότι σε βολεύει ο Βαρουφάκης για να σε επιασε ο πόνος. Κι εγώ συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λέει, αλλά έπαιξε άσχημο ρόλο και φέτος και το 2015. Στο συγκεκριμένο πάντως ζήτημα νομίζω πως είναι θέμα και των δύο πλευρών.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:17

Highlander έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:07

Κάτι μου λέει ότι σε βολεύει ο Βαρουφάκης για να σε επιασε ο πόνος. Κι εγώ συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λέει, αλλά έπαιξε άσχημο ρόλο και φέτος και το 2015. Στο συγκεκριμένο πάντως ζήτημα νομίζω πως είναι θέμα και των δύο πλευρών.
Δεν με έπιασε κάποιος πόνος γιατί έτσι και αλλιώς βρίσκεστε σε τραγική κατάσταση και κατά την άποψή μου η εκλογή Κασσελάκη ήταν αυτοκτονική επιλογή, αλλά το θέμα μας δεν είναι πλέον αυτό.

Από τη στιγμή που κάποιος συμφωνεί με τα περισσότερα που λέει γιατί να μην τον στηρίξει; Γιατί νομίζω ότι οι περισσότεροι συμφωνείτε με τις θέσεις του και στα διεθνή και στην οικονομία και στα της Ε.Ε. και του ευρώ και της "ρήξης" με τα εγχώρια και δυτικά θέσφατα.

Και για το 2015, πες ότι είναι θέμα οπτικής, το 2023 τι σου φταίει; Έπρεπε να παίξει το παιχνίδι του σύριζα γιατί έτσι; Σας είχε κάνει εγκαίρως προτάσεις για προγραμματική συμφωνία και ο νταουλιέρης έκανε τον Κινέζο ενώ στην πορεία άλλαξε πέντε φορές γραμμή με το ...ΠαΣόΚ και έλεγε όχι στην κυβέρνηση ηττημένων. Ο Μπαρουφάκης θα το φορτωθεί αυτό;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 08 Οκτ 2023, 02:22

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:17
Highlander έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:07

Κάτι μου λέει ότι σε βολεύει ο Βαρουφάκης για να σε επιασε ο πόνος. Κι εγώ συμφωνώ με αρκετά από αυτά που λέει, αλλά έπαιξε άσχημο ρόλο και φέτος και το 2015. Στο συγκεκριμένο πάντως ζήτημα νομίζω πως είναι θέμα και των δύο πλευρών.
Δεν με έπιασε κάποιος πόνος γιατί έτσι και αλλιώς βρίσκεστε σε τραγική κατάσταση και κατά την άποψή μου η εκλογή Κασσελάκη ήταν αυτοκτονική επιλογή, αλλά το θέμα μας δεν είναι πλέον αυτό.

Από τη στιγμή που κάποιος συμφωνεί με τα περισσότερα που λέει γιατί να μην τον στηρίξει; Γιατί νομίζω ότι οι περισσότεροι συμφωνείτε με τις θέσεις του και στα διεθνή και στην οικονομία και στα της Ε.Ε. και του ευρώ και της "ρήξης" με τα εγχώρια και δυτικά θέσφατα.

Και για το 2015, πες ότι είναι θέμα οπτικής, το 2023 τι σου φταίει; Έπρεπε να παίξει το παιχνίδι του σύριζα γιατί έτσι; Σας είχε κάνει εγκαίρως προτάσεις για προγραμματική συμφωνία και ο νταουλιέρης έκανε τον Κινέζο ενώ στην πορεία άλλαξε πέντε φορές γραμμή με το ...ΠαΣόΚ και έλεγε όχι στην κυβέρνηση ηττημένων. Ο Μπαρουφάκης θα το φορτωθεί αυτό;
Άρχισε να λέει ακριβώς πριν τις εκλογές για τα περί Δήμητρας που έπαιξε στο φουλ η ΝΔ και τα μέσα της και έκανε το βαρύ πεπόνι για συνεργασία ζητώντας τον ουρανό με τ άστρα, ενώ θα μπορούσε να αντιληφθεί ότι η απλή αναλογική με δημοκρατική αντιπροσώπευση των ψηφοφόρων θα λειτουργούσε μόνο με συνεργασίες. Ε, πήρε το 2,5% που τώρα έγινε 1% και ησυχασε. Εντάξει ξέρουμε πόσο πολύ αγωνιας για τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά χωρίς τον Κασσελακη οι εσωκομματικές του ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν κηδεία με τις υποψηφιοτητες αυτές, μόνο η αχτσιογλου είχε μια δυναμική, αλλά είναι αντιπαθής σε πολλούς λόγω τζανακοπουλου, και θα έφευγαν αρκετοί από τη βάση του ΣΥΡΙΖΑ, κάτι που θα σήμαινε πολύ χαμηλότερο ποσοστό από αυτό που πήρε με τον Τσίπρα. Το καλοκαίρι πιθανόν ήταν τρίτο κόμμα.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Οκτ 2023, 02:28

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:01
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 01:55
Δεν είμαι κομματόσκυλο. Αν πει κάτι σωστό κάποιος από οποιοδήποτε κόμμα το επικροτώ.
Καλά κάνεις και επικροτείς εφόσον συμφωνείς, αλλά επί της ουσίας δεν απαντάς.
είναι off topic αυτά που ρωτάς. Εσύ να μας πεις αν διαφωνείς με τον Βαρουφάκη.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:32

Highlander έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:22

Άρχισε να λέει ακριβώς πριν τις εκλογές για τα περί Δήμητρας που έπαιξε στο φουλ η ΝΔ και τα μέσα της και έκανε το βαρύ πεπόνι για συνεργασία ζητώντας τον ουρανό με τ άστρα, ενώ θα μπορούσε να αντιληφθεί ότι η απλή αναλογική με δημοκρατική αντιπροσώπευση των ψηφοφόρων θα λειτουργούσε μόνο με συνεργασίες. Ε, πήρε το 2% και ησυχασε. Εντάξει ξέρουμε πόσο πολύ αγωνιας για τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά χωρίς τον Κασσελακη οι εσωκομματικές του ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν κηδεία με τις υποψηφιοτητες αυτές και θα έφευγαν πολλοί από τη βάση του ΣΥΡΙΖΑ, κάτι που θα σήμαινε πολύ χαμηλότερο ποσοστό από αυτό που πήρε με τον Τσίπρα. Το καλοκαίρι πιθανόν ήταν τρίτο κόμμα.
Μην μπερδεύεσαι, ουδόλως αγωνιώ για το σύριζα, μακάρι να πάτε τρίτο κόμμα σε μονοψήφιο. Πιστεύω με τον Κασσελάκη ότι είστε σε τέτοια πορεία, αλλά αυτά είναι δικά σας ζητήματα.

Το θέμα είναι οι θέσεις του Βαρουφάκη που θεωρώ ότι αντιπροσωπεύουν πολύ περισσότερο το 17,8% που ψήφισε σύριζα στα περισσότερα αν όχι σχεδόν σε όλα τα θέματα. Σε αντίθεση με τον Κασσελάκη, πόσο λ.χ. ορθή (δεν λέω αριστερή γιατί δεν με απασχολεί) είναι η θέση του για παρένθετη επί πληρωμή μητέρα;

Τα υπόλοιπα για Δήμητρες κλπ είναι φτηνές δικαιολογίες, σωστά το χειρίσθηκε εξ αρχής ο Βαρουφάκης, σας πρότεινε εγκαίρως αναλυτικές συζητήσεις για προγραμματική συμφωνία και εσείς κάνατε το κορόϊδο, τον θέλατε να συμπαραταχθεί ουσιαστικά άνευ όρων σε σχήμα μαζί με το ΠαΣόΚ για να γίνετε κυβέρνηση στο κενό χωρίς προηγούμενη συμφωνία κατά τα πρότυπα του ...Καμμένου το 2015. Και μετά ο νταουλιέρης έλεγε ότι δεν θα κάνει κυβέρνηση ηττημένων, πλήρης παραλογισμός αλλά μην τολμήσει κανένας να ασκήσει εσωκομματική κριτική στην ηγεσία θα τον φάει ο Μπαξεβανης και οι γκρούπις στο twitter.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25256
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 08 Οκτ 2023, 02:33

Ας δούμε και τι λένε οι Τούρκοι



Οτι και ο βαρουφακης πανω κατω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος talaipwros την 08 Οκτ 2023, 02:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:37

mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:28

είναι off topic αυτά που ρωτάς. Εσύ να μας πεις αν διαφωνείς με τον Βαρουφάκη.
Δεν υπάρχει on topic και off topic στο πχόρουμ, μάλλον εσύ δεν θέλεις να απαντήσεις.

Εγώ προφανώς διαφωνώ μαζί του γιατί με ενδιαφέρει πρωτίστως το συμφέρον της Ελλάδας και αυτό κρίνω ότι εξυπηρετείται καλύτερα από τη σύμπλευση με τη Δύση και το Ισραήλ, είναι θέμα realpolitik.

Το θέμα όμως δεν είναι τι πιστεύω εγώ που έτσι και αλλιώς είμαι πολιτικά και ιδεολογικά αντίθετος στον Βαρουφάκη και την αριστερά, αλλά ότι τις απόψεις του καταστροφικές τις θεωρεί και ο ...Κασσελάκης σε πολύ πρόσφατη τοποθέτησή του. Και κάτι μου λέει ότι εκτός από τα καταστροφικά της οικονομίας, μάλλον και για τα διεθνή την ίδια άποψη θα έχει ως προς τον Βαρουφάκη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kameron την 08 Οκτ 2023, 02:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 08 Οκτ 2023, 02:38

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:32
Highlander έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:22

Άρχισε να λέει ακριβώς πριν τις εκλογές για τα περί Δήμητρας που έπαιξε στο φουλ η ΝΔ και τα μέσα της και έκανε το βαρύ πεπόνι για συνεργασία ζητώντας τον ουρανό με τ άστρα, ενώ θα μπορούσε να αντιληφθεί ότι η απλή αναλογική με δημοκρατική αντιπροσώπευση των ψηφοφόρων θα λειτουργούσε μόνο με συνεργασίες. Ε, πήρε το 2% και ησυχασε. Εντάξει ξέρουμε πόσο πολύ αγωνιας για τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά χωρίς τον Κασσελακη οι εσωκομματικές του ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν κηδεία με τις υποψηφιοτητες αυτές και θα έφευγαν πολλοί από τη βάση του ΣΥΡΙΖΑ, κάτι που θα σήμαινε πολύ χαμηλότερο ποσοστό από αυτό που πήρε με τον Τσίπρα. Το καλοκαίρι πιθανόν ήταν τρίτο κόμμα.
Μην μπερδεύεσαι, ουδόλως αγωνιώ για το σύριζα, μακάρι να πάτε τρίτο κόμμα σε μονοψήφιο. Πιστεύω με τον Κασσελάκη ότι είστε σε τέτοια πορεία, αλλά αυτά είναι δικά σας ζητήματα.

Το θέμα είναι οι θέσεις του Βαρουφάκη που θεωρώ ότι αντιπροσωπεύουν πολύ περισσότερο το 17,8% που ψήφισε σύριζα στα περισσότερα αν όχι σχεδόν σε όλα τα θέματα. Σε αντίθεση με τον Κασσελάκη, πόσο λ.χ. ορθή (δεν λέω αριστερή γιατί δεν με απασχολεί) είναι η θέση του για παρένθετη επί πληρωμή μητέρα;

Τα υπόλοιπα για Δήμητρες κλπ είναι φτηνές δικαιολογίες, σωστά το χειρίσθηκε εξ αρχής ο Βαρουφάκης, σας πρότεινε εγκαίρως αναλυτικές συζητήσεις για προγραμματική συμφωνία και εσείς κάνατε το κορόϊδο, τον θέλατε να συμπαραταχθεί ουσιαστικά άνευ όρων σε σχήμα μαζί με το ΠαΣόΚ για να γίνετε κυβέρνηση στο κενό χωρίς προηγούμενη συμφωνία κατά τα πρότυπα του ...Καμμένου το 2015. Και μετά ο νταουλιέρης έλεγε ότι δεν θα κάνει κυβέρνηση ηττημένων, πλήρης παραλογισμός αλλά μην τολμήσει κανένας να ασκήσει εσωκομματική κριτική στην ηγεσία θα τον φάει ο Μπαξεβανης και οι γκρούπις στο twitter.
Αφού λοιπόν θέλεις να πάει σε μονοψήφιο ποσοστό ο ΣΥΡΙΖΑ είναι λίγο περίεργο που προσπαθείς να πείσεις ότι πρέπει να ψηφίζουμε Βαρουφάκη και ότι δεν πρέπει να ψηφίσουμε κασελακη γιατί αυτό είναι κακό για τον ΣΥΡΙΖΑ... Διχασμένη προσωπικότητα; :102:
Είπαμε, ο Βαρουφάκης λέει αρκετά σωστά πράγματα, μπορεί να αποτελέσει μια θετική φωνη και λέει και πολλές μπαρουφες πχ για το νόμισμα, τα οικονομικά κλπ που σχετίζονται και με τον ναρκισσισμό του και ειδικά σε μια πολύ μικρή χώρα όπως η Ελλάδα δεν μπορούν να εφαρμοστούν. Όπως και να έχει, η ναρκισσιστική του συμπεριφορά και αυτού και άλλων είχε ως αποτέλεσμα να μην αξιοποιηθεί η απλή αναλογική και εν τέλει ο ΣΥΡΙΖΑ παραμένει αξιωματική αντιπολίτευση, αυτός είναι που τριγυρίζει τώρα στο 1%...

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Οκτ 2023, 02:44

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:37
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:28

είναι off topic αυτά που ρωτάς. Εσύ να μας πεις αν διαφωνείς με τον Βαρουφάκη.
Δεν υπάρχει on topic και off topic στο πχόρουμ, μάλλον εσύ δεν θέλεις να απαντήσεις.

Εγώ προφανώς διαφωνώ μαζί του γιατί με ενδιαφέρει πρωτίστως το συμφέρον της Ελλάδας και αυτό κρίνω ότι εξυπηρετείται καλύτερα από τη σύμπλευση με τη Δύση και το Ισραήλ, είναι θέμα realpolitik.

Το θέμα όμως δεν είναι τι πιστεύω εγώ που έτσι και αλλιώς είναι πολιτικά και ιδεολογικά αντίθετος στον Βαροτφάκη και την αριστερά, αλλά ότι τις απόψεις του καταστροφικές τις θεωρεί και ο ...Κασσελάκης σε πολύ πρόσφατη τοποθέτησή του. Και κάτι μου λέει ότι εκτός από τα καταστροφικά της οικονομίας, μάλλον και για τα διεθνή την ίδια άποψη θα έχει ως προς τον Βαρουφάκη.
εμένα πρωτίστως με ενδιαφέρει η ανθρώπινη ζώή.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:45

Highlander έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:38

Αφού λοιπόν θέλεις να πάει σε μονοψήφιο ποσοστό ο ΣΥΡΙΖΑ είναι λίγο περίεργο που προσπαθείς να πείσεις ότι πρέπει να ψηφίζουμε Βαρουφάκη και ότι δεν πρέπει να ψηφίσουμε κασελακη γιατί αυτό είναι κακό για τον ΣΥΡΙΖΑ... Διχασμένη προσωπικότητα; :102:
Είπαμε, ο Βαρουφάκης λέει αρκετά σωστά πράγματα, μπορεί να αποτελέσει μια θετική φωνη και λέει και πολλές μπαρουφες πχ για το νόμισμα, τα οικονομικά κλπ που σχετίζονται και με τον ναρκισσισμό του. Όπως και να έχει, η ναρκισσιστική του συμπεριφορά και αυτού και άλλων είχε ως αποτέλεσμα να μην αξιοποιηθεί η απλή αναλογική και εν τέλει ο ΣΥΡΙΖΑ παραμένει αξιωματική αντιπολίτευση, αυτός είναι που τριγυρίζει τώρα στο 1%...
Πάμε ακόμα μια φορά, δεν προσπαθώ να πείσω, αντιθέτως αν το δω κυνικά τον ευρύτερο αντιαριστερό χώρο τον συμφέρει να παραμείνει ο σύριζα στη θέση του δεύτερου κόμματος.

Και σιγά τη γραμμή που έχει νόημα να περάσει κανείς στο πχόρουμ των 100 τροφίμων που συστηματικά βρίσκεται σε πλήρη απόκλιση από το κοινωνικό σύνολο όπως αποδείχθηκε και στις εκλογές. Συζήτηση γίνεται και πραγματικά απορώ πώς είναι δυνατόν να παίρνει ο Βαρουφάκης 2,5% όταν οι απόψεις του έχουν απήχηση σε πολύ μεγαλύτερο ακροατήριο. Ειδικά με τον Κασσελάκη απέναντι, αλλά ΟΚ αυτά είναι πράγματι δικά σας θέματα.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 08 Οκτ 2023, 02:45

talaipwros έγραψε:
07 Οκτ 2023, 22:12
:lol:
Δεν θα μας μαλώσει όπως τους μουσουλμάνους της Θράκης ?

Αφού είμαστε κακά παιζάκια, δεν πειθαρχούμε στον ορθό λόγο που δίδαξε η Δύση, να βγεί η Παλαιστίνη με στρατό να χτυπήσει το Εβραιστάν, όχι με τρομοκράτες :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8056
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 08 Οκτ 2023, 02:51

mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:44

εμένα πρωτίστως με ενδιαφέρει η ανθρώπινη ζώή.
Το να λες "είμαι με τον άνθρωπο" έχει γίνει πλέον ανέκδοτο, αλλά ουσιαστικά αποτελεί υπεκφυγή.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Έλληνες πολιτικοί και τρομοκρατική επίθεση Χαμάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 08 Οκτ 2023, 02:56

kameron έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:51
mao mao έγραψε:
08 Οκτ 2023, 02:44

εμένα πρωτίστως με ενδιαφέρει η ανθρώπινη ζώή.
Το να λες "είμαι με τον άνθρωπο" έχει γίνει πλέον ανέκδοτο, αλλά ουσιαστικά αποτελεί υπεκφυγή.
ε τι να κάνουμε. εμείς που υπεφεύγουμε είμαστε και κατά αυτών που κάνει η Χαμάς, και κατά των βομβαρδισμών στη Γάζα. Εσύ που υποστηρίζεις τους νεκρούς αμάχους στη Γάζα επείδη είναι το συμφέρον της Ελλάδος, πέσε για ύπνο ήσυχος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών