Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4121
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 20 Οκτ 2023, 12:39

Πως την λέγανε την άλλη που δηλητηριάζει τα παιδιά της στην Πάτρα;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 20 Οκτ 2023, 12:46

Golden Age έγραψε:
20 Οκτ 2023, 10:58
Εμπεδοκλής έγραψε:
20 Οκτ 2023, 10:44
Ο Μπέος είναι αυτός που δεν είναι ΠΑΣΟΚος; :smt005:
Ο Μπέος ΠΑΣΟΚος;

Πάλι δεν έχεις πιάσει ούτε τον λήγοντα.


Μπέος:

Για την "σχέση" του με το ΠΑΣΟΚ, αλλά και για τον πρώην πρόεδρο του Παναθηναϊκού Νικόλα Πατέρα: "Ο πατέρας μου είχε τραβήξει πολλά γι' αυτά που πίστευε. Εγώ ήμουν πάντα ΠΑΣΟΚ, αυτό του Γιώργου Παπανδρέου δεν είναι ΠΑΣΟΚ. Αλλά Δεξιά δεν θα ψηφίσω ποτέ.


https://www.sport24.gr/football/mpeos-t ... 12464.html


Μπέος:

Και θα πάω στα λόγια του αείμνηστου Ανδρέα Παπανδρέου, γιατί άλλο το ΠΑΣΟΚ του τότε που όλοι το στηρίξαμε και το ψηφίσαμε, μέσα σ' αυτούς και εγώ και άλλο το ΠΑΣΟΚ του τώρα. "Τρομοκρατήστε τους τρομοκράτες" είχε πει τότε"*. Που να είναι ήξερε πως θα απευθυνόταν στο κόμμα που ίδρυσε αυτός; Μεγάλες κουβέντες".

https://www.contra.gr/podosfairo/mpeos- ... 03392.html

* Το έχει πει ο Γεώργιος Παπανδρέου
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Οκτ 2023, 13:14

Golden Age έγραψε:
19 Οκτ 2023, 20:57
Γίνονται τέτοια πράγματα με τον κομμουνιστή Πελετίδη δήμαρχο; Δεν το πιστεύωωωω....
Προμηνύεται άγρια φέτος η νύχτα για την Πάτρα - Τα μηνύματα που έχουν φτάσει στην ΕΛ.ΑΣ.

23 Σεπ 2022

Υπάρχει ανησυχία στους επαγγελματίες στην εστίαση και στον χώρο της νυχτερινής διασκέδασης

Ανάστατοι είναι οι επαγγελματίες και η νύχτα της Πάτρας εν όψει της χειμερινής σεζόν, με την ΕΛ.ΑΣ. να έχει στα χέρια της πληροφορίες που καταλήγουν ότι τον φετινό χειμώνα τα πράγματα σε ότι αφορά τα κυκλώματα προστασίας θα αγριέψουν.

Οι πληροφορίες αυτές λένε ότι ο χειμώνας αυτός ενδέχεται να έχει αρκετά συμβάντα από κυκλώματα της Αθήνας που προσπαθούν να εξαπλώσουν τα δίχτυα τους σε άλλα αστικά κέντρα, κοντά στην πρωτεύουσα, τα οποία όμως έχουν κόσμο και νυχτερινή ζωή.

Η Πάτρα με τους φοιτητές και τη ζωή που έχει στα μαγαζιά της είναι ένα από αυτά, ίσως πρώτη στη λίστα των κυκλωμάτων αυτών. Το πρόβλημα είναι όμως ότι μιλάμε για διαφορετικές ομάδες που βρίσκονται σε αντιπαλότητα στην Αττική και ασφαλώς κατά την προσπάθεια επέκτασης τους φέρονται αποφασισμένες να συγκρουστούν μεταξύ τους, αλλά και με τις τοπικές ομάδες που έχουν τον έλεγχο σε ορισμένα μαγαζιά.

Οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι οι προερχόμενες εκτός Πάτρας ομάδες, έχουν η κάθε μία τις δικές της επαφές και σχέσεις με τις εδώ ομάδες της αχαϊκής πρωτεύουσας, όμως είναι γνωστό ότι οι σχέσεις στη νύχτα και στα κυκλώματα αυτά είναι μεταβλητές και αλλάζουν εύκολα.

Κι όλα αυτά ενώ η είδηση όπου ένας γνώριμος της Ασφάλειας Πατρών και της νύχτας, ξυλοκοπήθηκε άγρια από άλλα άτομα έρχεται για να επιβεβαιώσει τα παραπάνω. Η νύχτα προμηνύεται φέτος να είναι άγρια στην Πάτρα και ήδη υπάρχει σχετική εντολή από την Αστυνομία προς τις περιπολίες, στις αρμόδιες υπηρεσίες και στους αστυνομικούς να είναι σε ετοιμότητα.

https://www.patrasevents.gr/article/609 ... stin-el-as


Πάτρα: Το μπαράζ εμπρηστικών επιθέσεων έχει προκαλέσει ανησυχία στην εστίαση

03 Απρ 2023

Άρωμα" νύχτας πίσω από τα απανωτά περιστατικά

Ανησυχία έχει προκαλέσει στον χώρο της εστίασης το μπαράζ επιθέσεων που έχει γίνει τους τελευταίους μήνες είτε κατά καταστημάτων, είτε κατά των ιδιοκτητών τους.

Το τελευταίο από αυτά έγινε σε αυτοκίνητο γνωστού επιχειρηματία της εστίασης που δραστηριοποιείται κυρίως στο take away καφέ, ενώ πριν από αυτό είχαν προηγηθεί τρεις απόπειρες εμπρησμού σε καταστήματα της Τριών Ναυάρχων, της Ρήγα Φεραίου και των Υψηλών Αλωνίων.

Τα περιστατικά αυτά που με βάση τις έρευνες της αστυνομίας δείχνουν εμπρησμό από πρόθεση, έχουν αναστατώσει τον χώρο της εστίασης και έχουν ανησυχήσει τους επαγγελματίες.

Σύμφωνα με τις συζητήσεις που γίνονται μεταξύ τους πρόκειται για περιστατικά που έχουν το άρωμα νύχτας και θυμίζουν παλιότερες καταστάσεις με μπράβους και προστασία. Η ΕΛ.ΑΣ. από την πλευρά της προσπαθεί να ξετυλίξει το κουβάρι και να δει τι κρύβεται πίσω από τα περιστατικά αυτά.

Μέχρι ώρας δεν έχει πάντως στα χέρια της καμία επίσημη καταγγελία που να μιλάει για εκβιασμό ή απειλές. Ωστόσο, ερευνά το οπτικό υλικό που έχει στα χέρια της από τα παραπάνω περιστατικά, ενώ έχει προχωρήσει σε συσκέψεις για το θέμα και με εκπροσώπους της εστίασης και της αναψυχής. Οι έρευνες είναι σε εξέλιξη.

https://www.patrasevents.gr/article/631 ... in-estiasi
Ενώ στις άλλες πόλεις είναι ησυχία τάξη και ασφάλεια. :lol:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Οκτ 2023, 13:20

Beria έγραψε:
19 Οκτ 2023, 21:35

Ο Μπέος είναι η νύχτα
το ήξερα οτι γραφει εδω.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29221
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 20 Οκτ 2023, 13:53

Green Dragon έγραψε:
20 Οκτ 2023, 12:32
Golden Age έγραψε:
20 Οκτ 2023, 10:39
Green Dragon έγραψε:
20 Οκτ 2023, 08:13
Ο Golden Age περιμένει από τον δήμαρχο Αθήνας να διώξει τους λαθρομετανάστες, αναμενόμενο να σκέφτεται με αυτόν τον εντελώς ανορθολογικό τρόπο και για την Πάτρα :lol:

Νήμα κουβάς.
Δεν περιμένω απο τον δήμαρχο Αθήνας να διώξει τους λαθρομετανάστες. Μπορεί όμως να μην φέρει κι άλλους.

Όσο για την Πάτρα, είναι απάντηση στο νήμα για τον Βόλο. Αυτό που υποστηρίζεις ΠΑΣΟΚους και κομμουνιστές δημάρχους να το κοιτάξεις. Έχεις αλλάξει ιδεολογικά, έχεις γίνει ΠΑΣΟΚος και δεν το ξέρεις.
Όχι, δεν μπορεί να μην φέρει άλλους, δεν έχει ούτε την αρμοδιότητα ούτε, πολύ περισσότερο, τα μέσα για να το κάνει. Τι διάλο, δεν σε έχω συνηθίσει να γράφεις τέτοιους παραλογισμούς.

Το τι κόμμα είναι οι δήμαρχοι δεν με ενδιαφέρει και έχω εξηγήσει γιατί: Σημασία έχει το τοπικό έργο που κάνουν και την ίδια άποψη έχουν και πολλοί ψηφοφόροι όπως φαίνεται εκτός αν πιστέψουμε ότι το Χαλάνδρι δίνει πλειοψηφία στον ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Για τον Βόλο δεν έχω πάρει θέση, δεν γνωρίζω πράγματα και δεν το έχω ψάξει.

Αν εσύ θεωρείς σώφρον να ψηφίζεται ο πανάχρηστος Μπακογιάννης για να μην βγει πασόκος δήμαρχος αυτό που κάνεις είναι να διαιωνίζεις την παρακμή και να απορρίπτεις την αριστεία.

Και δεν γίνεται ν' αλλάξω ιδεολογικά γιατί δεν έχω ιδεολογία (δεν θεωρώ ιδεολογία τον εθνικισμό). Απόψεις ναι, μπορεί ν' αλλάξω στην διάρκεια της ζωής μου, ουδείς αλάνθαστος.
Το θέμα μου δεν ήταν να μην βγει ΠΑΣΟΚος, αλλά να μην βγει δήμαρχος που θα κάνει το χατήρι στους αναρχομπαχαλάκηδες να έχουν ορμητήρια στην Αθήνα ή να μην είναι ακόμη πιο λαθρολάγνος απο τον Μπακογιάννη. Θα δούμε τώρα τί θα κάνει ο Δούκας και αναλόγως θα κρίνουμε.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29221
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 20 Οκτ 2023, 13:55

Αρχέλαος έγραψε:
20 Οκτ 2023, 12:46
Golden Age έγραψε:
20 Οκτ 2023, 10:58
Εμπεδοκλής έγραψε:
20 Οκτ 2023, 10:44
Ο Μπέος είναι αυτός που δεν είναι ΠΑΣΟΚος; :smt005:
Ο Μπέος ΠΑΣΟΚος;

Πάλι δεν έχεις πιάσει ούτε τον λήγοντα.


Μπέος:

Για την "σχέση" του με το ΠΑΣΟΚ, αλλά και για τον πρώην πρόεδρο του Παναθηναϊκού Νικόλα Πατέρα: "Ο πατέρας μου είχε τραβήξει πολλά γι' αυτά που πίστευε. Εγώ ήμουν πάντα ΠΑΣΟΚ, αυτό του Γιώργου Παπανδρέου δεν είναι ΠΑΣΟΚ. Αλλά Δεξιά δεν θα ψηφίσω ποτέ.


https://www.sport24.gr/football/mpeos-t ... 12464.html


Μπέος:

Και θα πάω στα λόγια του αείμνηστου Ανδρέα Παπανδρέου, γιατί άλλο το ΠΑΣΟΚ του τότε που όλοι το στηρίξαμε και το ψηφίσαμε, μέσα σ' αυτούς και εγώ και άλλο το ΠΑΣΟΚ του τώρα. "Τρομοκρατήστε τους τρομοκράτες" είχε πει τότε"*. Που να είναι ήξερε πως θα απευθυνόταν στο κόμμα που ίδρυσε αυτός; Μεγάλες κουβέντες".

https://www.contra.gr/podosfairo/mpeos- ... 03392.html

* Το έχει πει ο Γεώργιος Παπανδρέου
Ήταν ΠΑΣΟΚ παλιά. Απο την εποχή του ΓΑΠ και μετά διάλεξε τον δρόμμο της αρετής.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Έχουν ξεφύγει τα κυκλώματα της νύχτας στην Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 20 Οκτ 2023, 13:57

Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών