Νήμα στήριξης Ἀδώνιδος για την διεκδίκηση της αρχηγίας του σύριζα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Νήμα στήριξης Ἀδώνιδος για την διεκδίκηση της αρχηγίας του σύριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 23 Οκτ 2023, 14:30

Αν πάντως πάρει την αρχηγία του συριζα ο Αδωνις, πράγμα που δεν το θεωρώ απίθανο. εγώ το δηλώνω

γίνομαι συριζαίος :oops:



Εικόνα
Εικόνα
https://www.liberal.gr/politiki/ad-geor ... osa-hronia

Με φαντάζεστε εμένα αύριο Πρόεδρο του Σύριζα;

Θα σας φαινόταν αυτό λογικό;

Και όμως αν δείτε συνεντεύξεις μου για τον Ρήγκαν έλεγα και εγώ, για τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια έλεγα και λέω, για τις καταλήψεις που δεν πρέπει να γίνονται, για μέτρα για την ανταγωνιστικότητα της Οικονομίας μας κλπ


Βεβαια όλη η ανάρτηση του κ.Γεωργιαδη στάζει αλήθειες


“Οι υποστηρικτές του ΣΥΡΙΖΑ τα έχουν χαμένα. Αφού επί χρόνια, από το 2012 που επέστρεψα στη ΝΔ ψάχνουν μετά μανίας τί έλεγα για το κάθε θέμα ως ΛΑόΣ και το ανεβάζουν επικριτικά κατηγορώντας με ότι άλλαξα θέσεις

τώρα που ο Πρόεδρος τους έλεγε ότι πρέπει να ακολουθήσουμε την πολιτική του Ρήγκαν, να απολύσουμε περισσότερους ΔΥ και να καταργήσουμε το άρθρο 16 για τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια, κρατώντας παράλληλα τους μισθούς χαμηλά για λόγους ανταγωνιστικότητας, δέχονται αδιαμαρτύρητα την δικαιολογία του ότι «δεν θυμάται τί έλεγε πριν από 10 χρόνια…». :-?


Και πάλι φυσικά φταίω εγώ που είμαι «κωλοτούμπας» κλπ ενώ ο Στέφανος Κασσελάκης είναι μία χαρά κλπ. :-?

Πέραν του κωμικού όμως των 2 μέτρων και 2 σταθμών εδώ τα πράγματα είναι πιο δύσκολα για αυτούς. Ο ΛΑόΣ ήταν διάσπαση της ΝΔ εγώ δεξιός ήμουν και τότε και τώρα. :102:

Το Μνημόνιο ως ΛΑόΣ το ψήφισα και πολλές πολιτικές που αργότερα εφήρμοσε η ΝΔ (πχ κατάργηση του Ασύλου) τα έλεγα από τότε. :102:

Οκ άλλαξα άποψη για τις νέες ταυτότητες πχ ή για το Ισραήλ και την Παλαιστίνη :102: αλλά σε όλα τα βασικά έλεγα και λέω τα ίδια καθώς από ΝΔ έφυγα στη ΝΔ γύρισα πάντα στην Δεξιά.

Ο κ. Κασσελάκης όμως έλεγε τα ακριβώς αντίθετα έλεγε περίπου τα ίδια με μένα τότε για να είμαι ειλικρινής.

Με φαντάζεστε εμένα αύριο Πρόεδρο του Σύριζα; Θα σας φαινόταν αυτό λογικό; Και όμως αν δείτε συνεντεύξεις μου για τον Ρήγκαν έλεγα και εγώ, για τα ιδιωτικά Πανεπιστήμια έλεγα και λέω, για τις καταλήψεις που δεν πρέπει να γίνονται, για μέτρα για την ανταγωνιστικότητα της Οικονομίας μας κλπ

Η απόσταση δηλ η δική μου σε αλλαγή θέσεων από το ΛΑόΣ στη ΝΔ είναι μικρό κλάσμα μπροστά στου κ. Κασσελάκη με τον Σύριζα. Ακόμη και αυτά που μου λένε ότι έλεγα σε μία και μοναδική μου δήλωση (επί χιλιάδων ωρών δηλώσεων μου για τον Κυριάκο Μητσοτάκη) δεν είναι τίποτε σε όσα έγραφε ο κ. Κασσελάκης για τον Αλέξη Τσίπρα. :roll:

Κοινώς οι σύντροφοι λούζονται όσα μου έλεγαν τόσα χρόνια στο υπερπολλαπλάσιο! Με τις υγείες τους αλλά μην υποκρίνονται ότι δεν τρέχει και τίποτε…” :-?

:goodpost::bravo::+1:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Νήμα στήριξης Ἀδώνιδος για την διεκδίκηση της αρχηγίας του σύριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 23 Οκτ 2023, 14:53

Φαν φακτ, όχι μόνο θα κερδίσει την ηγεσία του σρζ, αλλά κ τις επόμενες εκλογές

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Νήμα στήριξης Ἀδώνιδος για την διεκδίκηση της αρχηγίας του σύριζα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 23 Οκτ 2023, 15:52

Ρε λες; :smt017

Εικόνα

ΟΚ προτιμώ Αδωνι για αρχηγό του σύριζα :g094:

αλλά και με Τζημερο συριζοαρχηγό πάλι θα στήριζα :smt023
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών