Όχι άλλο καρκίνο στον Βόλο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8428
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Όχι άλλο καρκίνο στον Βόλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 24 Οκτ 2023, 12:39

Το δικαστήριο έγινε και οι δύο συνάνθρωποι μας αθωώθηκαν.
Όχι άλλο καρκίνο στον Βόλο και στα παιδιά μας από πολυεθνικές δολοφόνους. Ο τόπος μας ανήκει στα παιδιά μας και σε εμάς ή ευθύνη να τα κάνουμε σωστούς ανθρώπους και υπερήφανα με τις πράξεις μας.
Όσο θα υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι, τόσο θα δυναμώνει η ελπίδα. 🌹

Εικόνα

19/10/2023 #ΗΔΙΚΑΙΩΣΗ!
Εγώ, η Φαίη Τζανετουλάκου Διδάκτωρ Ιστορίας της Τέχνης και μητέρα δύο ανηλίκων παιδιών, αφιερώνω την κλήση μου με ΝΕΑ ημερομηνία την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 ώρα 10 το πρωί στο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Βόλου επειδή σταμάτησα μαζί με δύο συμπολίτες μου το φορτίο με εισαγώμενα σκουπίδια στις 22/7/19 της Γαλλοελβετικής εταιρίας ΑΓΕΤ-LafargeHolcim, η οποία καίει τοξικά απόβλητα στους κλιβάνους της 200 μέτρα δίπλα από τα πρώτα σπίτια της πόλης του Βόλου, μια πόλη η οποία σύμφωνα με την πρόσφατη επιδημιολογική έρευνα από το Ιατρικό Τμήμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας βρίσκεται 4 φορές πάνω στη θνησιμότητα από νεοπλασματικές, αναπνευστικές και εγκεφαλικές ασθένειες, για να παρουσιάσω το ΠΑΡΑΛΟΓΟ της ιστορίας, όταν η Νεκροπολιτική μηχανεύεται δόλιους τρόπους για να υπερισχύσει, μέσω της φενάκης της «ανάπτυξης», της ίδιας της Ζωής.
Και αυτήν την ειρηνική πράξη θα την κάνω όσες φορές κι αν χρειαστεί αγαπητοί μου «πολιτισμένοι» ΓαλλοΕλβετοί. Και δεν θα φοβηθώ μια εταιρία που διασύρεται στα δικαστήρια στη Γαλλία για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας στον πόλεμο της Συρίας. Ιδού:
https://www.efsyn.gr/kosmos/eyropi/3636 ... jWfErhbXXY
Επίσης καταδικάζουμε τις πρακτικές Εταιριών που παρουσιάζονται ως poly-eco logical «Χορηγοί» καλλιτεχνικών δρώμενων ενώ ταυτόχρονα λειτουργούν ως μεταπράτες/εργολάβοι απορριμμάτων για καύση στις τσιμεντοβιομηχανίες.
Δεν αρκούν τα Ευχολόγια του στυλ «είθε να λάμψει η δικαιοσύνη εκείνη τη μέρα»
Ζητάμε να σταματήσει ΤΩΡΑ ο Θάνατος να έρπει δίπλα στις πόρτες μας, αγκαλιά με τα παιδιά μας. Για το κέρδος του απρόσωπου Κτήνους. Αλλιώς η αντίσταση μας θα είναι διαρκής και ακούραστη. Ήδη έχασαν την πρώτη αγωγή που μας είχαν κάνει.
Σας καλώ όλους στο Βόλο στις 19/10.
Η κραυγή μας, ο φόβος τους.
Η κραυγή μας αφιερωμένη και στον Βασίλη, εκεί ψηλά.

#LafargeVsPeople


https://www.facebook.com/hashtag/%CE%B7 ... F%83%CE%B7
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8428
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Όχι άλλο καρκίνο στον Βόλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 24 Οκτ 2023, 12:41

Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών