"με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14922
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

"με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 03 Νοέμ 2023, 18:43

Μεγάλη, όπως φαίνεται, ήταν η ένταση στο πλατό του ΣΚΑΪ σήμερα το πρωί, με ένα σχόλιο του Μπάμπη Παπαδημητρίου να βάζει φωτιά, ενοχλώντας σφοδρά τον Βασίλη Κικίλια, ο οποίος αντέδρασε πίσω από τις κάμερες εξαιρετικά έντονα, καθώς ο δημοσιογράφος καταγγέλλει προς τον έβρισε, τον απείλησε και κινήθηκε απειλητικά προς το μέρος του, σε σημείο που χρειάστηκε η παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων για να αποφευχθούν τα χειρότερα.

Το σχόλιο που ενόχλησε τον Βασίλη Κικίλια ήταν το «μπασκετμπολίστας υπουργός» που έκανε ο Μπάμπης Παπαδημητρίου αναφέρομενος σε εκείνον.

Βασίλης Κικίλιας και Μπάμπης Παπαδημητρίου δεν συνυπήρξαν στο ίδιο πάνελ στην πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΪ. Προηγήθηκε η εμφάνιση του Μπάμπη Παπαδημητρίου ο οποίος στο κλείσιμο της συμμετοχής του στην εκπομπή, πριν οι παρουσιαστές δώσουν πάσα για διαφημίσεις, εκείνος, σχολιάζοντας τη χθεσινή συνάντηση του Στέφανου Κασσελάκη με τον μπασκετμπολίστα Νίκο Παππά, αναφέρθηκε και στον Βασίλη Κικίλια, ο οποίος θα ακολουθούσε ως καλεσμένος στην εκπομπή και προφανώς βρισκόταν κάπου στα παρασκήνια, ως «ο μπασκετμπολίστας υπουργός».

Ο Βασίλης Κικίλιας δεν έκρυψε την ενόχλησή του και όταν μετά τις διαφημίσεις ξεκίνησε η εκπομπή με μοναδικό καλεσμένο τον υπουργό Πολιτικής Προστασίας ζήτησε το λόγο και απάντησε στο σχόλιο του Μπάμπη Παπαδημητρίου κάνοντας λόγο μεταξύ άλλων και για «τυχάρπαστους πολιτικούς και δημοσιογράφους» που σε κάθε ευκαιρία ζητούν φωτογραφίες με αθλητές που σημειώνουν επιτυχίες με την εθνική ομάδα.

Ωστόσο πριν λίγη ώρα ο Μπάμπης Παπαδημητρίου σε ανάρτησή του στο Facebook κατήγγειλε ότι στο διαφημιστικό διάλειμμα, στα παρασκήνια της εκπομπής, υπήρξε έκρηξη του Βασίλη Κικίλια. Συγκεκριμένα υποστηρίζει ότι ο υπουργός τον απείλησε και τον έβρισε ενώ σημειώνει ακόμη ότι «κινήθηκε προς το μέρος μου επιθετικά, αναγκάζοντας συνάδελφο δημοσιογράφο να σπεύσει ανάμεσά μας για να εμποδίσει αυτό που όλοι φοβήθηκαν», έγραψε.
https://www.iefimerida.gr/ellada/papadi ... ise-ebrise"

επικ τριμπούρδελο φάση :lol:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10875
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: "με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 03 Νοέμ 2023, 18:49

Δεv ολοκληρωσε τη φαση ο μπασκετμπολιστας υπουργος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ την 03 Νοέμ 2023, 18:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21501
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: "με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Νοέμ 2023, 18:50

τεχνική ποινή στον υπουργό
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14922
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: "με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 03 Νοέμ 2023, 18:53

:smt005:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12888
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: "με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 03 Νοέμ 2023, 18:54

Θα θυμηθούν την κουτάλα και θα τα ξαναβρούν, δεν πειράζει.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48862
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "με απείλησε, με έβρισε, κινήθηκε επιθετικά προς το μέρος μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 03 Νοέμ 2023, 18:55

Καλή επιτυχία στις μπουνιές, και στους δυο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών