Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Νοέμ 2023, 16:34

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:32
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:30
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:28




Ολα τα σαιτ αξιολογησης χρησιμοποιουν διαφορους δεικτες για να υπολογισουν την επισκεψιμοτητα και στο τελος βγαζουν κατα προσεγγιση μια εκτιμηση.

.
δλδ μπουτζες μπλε μαρεν


Εχουν περιθωριο λαθους οσο μια καλη εκλογικη δημοσκοπηση και γενικως τα στοιχεια τους τα χρησιμοποιουν ακομη και πολυεθνικες που επιλεγουν ετσι ιστοσελιδες που θελουν να προβληθουν.

.
μπουτζες στο τετραγωνο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Νοέμ 2023, 16:36

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:18
southern έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:12
Δεν μου αρέσει ο Γκουριωτης


Εχει πετυχει ομως το εξης εξυπνο στο pronews...

ενω ολα τα σαιτ κανουν κοπυ πεηστ τις ανταποκρισεις του νεοταξ Ροϊτερς και του κυβερνητικου Αθηναικου Πρακτορειου Ειδησεων..

ο Γκουριωτης εχει βαλει τους ανταποκριτες της σελιδας του να ψαχνουν παρα πολυ εκτος απο μεγαλα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ειδησεογραφικα μιντια και πολλους αντισυστημικους λογαριασμους στο τουιτερ, πιχι του ιδιου του Μασκ.

.
Τσεκάρω 2 φορές ότι γράφει. Έσπρωχναν έντεχνα τον Κασιδιάρη
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Νοέμ 2023, 16:36

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:06
Απλα ο κοσμος εχει βαρεθει την καθεστωτικη ενημερωση που την παιζουν ιδια και απαραλλακτα το 90% των μεσων.

.
Οπότε διαβάζει τις τέρμα μαλακιες

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11451
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Νοέμ 2023, 16:37

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:18
και πολλους αντισυστημικους λογαριασμους στο τουιτερ, πιχι του ιδιου του Μασκ
.
:smt005::smt005::smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Νοέμ 2023, 16:37

southern έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:36
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:18
southern έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:12
Δεν μου αρέσει ο Γκουριωτης


Εχει πετυχει ομως το εξης εξυπνο στο pronews...

ενω ολα τα σαιτ κανουν κοπυ πεηστ τις ανταποκρισεις του νεοταξ Ροϊτερς και του κυβερνητικου Αθηναικου Πρακτορειου Ειδησεων..

ο Γκουριωτης εχει βαλει τους ανταποκριτες της σελιδας του να ψαχνουν παρα πολυ εκτος απο μεγαλα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ειδησεογραφικα μιντια και πολλους αντισυστημικους λογαριασμους στο τουιτερ, πιχι του ιδιου του Μασκ.

.
Τσεκάρω 2 φορές ότι γράφει. Έσπρωχναν έντεχνα τον Κασιδιάρη
Μόνο ψέματα γραφει το pronews
Δεν έχει γράψει ούτε μια αλήθεια

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 16:38

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:34
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:32
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:30


δλδ μπουτζες μπλε μαρεν


Εχουν περιθωριο λαθους οσο μια καλη εκλογικη δημοσκοπηση και γενικως τα στοιχεια τους τα χρησιμοποιουν ακομη και πολυεθνικες που επιλεγουν ετσι ιστοσελιδες που θελουν να προβληθουν.

.
μπουτζες στο τετραγωνο


Aντιθετως ειναι εντελως επιστημονικη μετρηση.

Δες πιχι πως δουλευει η Alexa (ολες αυτες οι σελιδες χρησιμοποιουν τα ιδια εργαλεια).


Reach. Ένας αριθμός σε % ποσοστό είναι το reach που δείχνει την ποσοστιαία επισκεψιμότητα του site από το σύνολο των χρηστών. Για παράδειγμα, στο yahoo.com βλέπουμε τον αριθμό 19.437% για τον τελευταίο μήνα που μαρτυρά ότι από το σύνολο των εκατομμυρίων χρηστών που έχουν εγκατεστημένο το ToolBar, της Alexa, το περίπου 20% έχει χρησιμοποιήσει το yahoo. Δίπλα σε αυτό το νούμερο μπορούμε να δούμε και την ποσοστιαία μεταβολή σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. Εννοείται ότι αν το πρόσημο αυτής της μεταβολής είναι θετικό, περισσότεροι άνθρωποι έχουν χρησιμοποιήσει το yahoo και αν είναι αρνητικό, λιγότεροι.

PageViews. Ευτυχώς το Alexa έχει την δυνατότητα και ικανότητα να μετρά τα unique views της σελίδας. Το unique view είναι η θέαση της ιστοσελίδας ανά χρήστη. Έτσι, αν ένας χρήστης μπήκε π.χ. 5 φορές σήμερα στη σελίδα, το Alexa θα τον μετρήσει ως 1.

PageViews/User. Αυτός ο αριθμός μας δείχνει τον μέσο όρο των σελίδων που επισκέφτηκε ένας χρήστης για μια δεδομένη χρονική διάρκεια. Έτσι, όσο πιο μεγάλος είναι αυτός ο αριθμός ανά χρήστη, τόσο πιο ενδιαφέρουσα είναι η σελίδα και τόσο πιο δυναμική ώστε να ενισχύει την τάση του ίδιου χρήστη να την επισκέπτεται πολλές φορές.

Alexa Bouncerate. Αυτή η ένδειξη δείχνει το ποσοστό των χρηστών που επισκέφτηκαν το site βλέποντας 1 μόνο σελίδα, δηλαδή, με άλλα λόγια, δεν παρέμειναν να περιηγηθούν και στο υπόλοιπο site. Εννοείται ότι προσπαθούμε να κρατάμε μικρό αυτό το ποσοστό με μια καλή campaign προώθησης του site μας, με αρκετά links που οδηγούν και οδηγούνται σε αυτό για να διατηρήσουμε αμείωτο το ενδιαφέρον του χρήστη μας.

https://www.webmusic.gr/ti-einai-kai-po ... om-tin-ep/

.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5217
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Νοέμ 2023, 16:38

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:32
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:30
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:28




Ολα τα σαιτ αξιολογησης χρησιμοποιουν διαφορους δεικτες για να υπολογισουν την επισκεψιμοτητα και στο τελος βγαζουν κατα προσεγγιση μια εκτιμηση.

.
δλδ μπουτζες μπλε μαρεν


Εχουν περιθωριο λαθους οσο μια καλη εκλογικη δημοσκοπηση και γενικως τα στοιχεια τους τα χρησιμοποιουν ακομη και πολυεθνικες που επιλεγουν ετσι ιστοσελιδες που θελουν να προβληθουν.

.
Νομίζω είναι μια μπούρδα. Εάν το site μου έχει το plugin τους τότε ίσως μπορούν να δουν που πάει ο επισκέπτης όταν φεύγει από το site μου.

Από την στιγμή που δεν έχουν καμία πρόσβαση στον browser/κινητό μου, τον πάροχο τηλεπικοινωνιών και τα site τα οποία επισκέπτομαι, δεν μπορούν να ξέρουν πού μπαίνω.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Νοέμ 2023, 16:42

Κανένας δεν διαβάζει προ νιουζ κλπ.

Αυτοί που πατάνε στα κλικ μπαιτ που βάζουν είναι λίγοι που δεν εχουν εξοικειωθεί με την τεχνολογία τόσο όσο να αναγνωρίζουν τι είναι αυτό.

Όσο για τις μετρήσεις...ουδέν σχόλιον.
Ούτε ο ίδιος ο Αρίστος δεν τις παίρνει στα σοβαρά.
:lol:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Νοέμ 2023, 16:43

καταλαβαινω πως η δουλεια του Αριστου - για να επιβιωσει- ειναι να γραφει κ να διακινει μαλακιες
αυτο που κανει πως δεν καταλαβαινει ειναι πως μαζευει βροχη απο ροχαλες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 16:43

GoBzi έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:38
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:32
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:30


δλδ μπουτζες μπλε μαρεν


Εχουν περιθωριο λαθους οσο μια καλη εκλογικη δημοσκοπηση και γενικως τα στοιχεια τους τα χρησιμοποιουν ακομη και πολυεθνικες που επιλεγουν ετσι ιστοσελιδες που θελουν να προβληθουν.

.
Νομίζω είναι μια μπούρδα. Εάν το site μου έχει το plugin τους τότε ίσως μπορούν να δουν που πάει ο επισκέπτης όταν φεύγει από το site μου.

Από την στιγμή που δεν έχουν καμία πρόσβαση στον browser/κινητό μου, τον πάροχο τηλεπικοινωνιών και τα site τα οποία επισκέπτομαι, δεν μπορούν να ξέρουν πού μπαίνω.


Ολες οι μεγαλες εταιρειες που θελουν να δωσουν διαδικτυακη διαφημιση θα κοιταξουν το google analytics, την Alexa, το semrush, και μετα θα καταληξουν. Συνεπως εχουν μεγαλο ποσοστο επιτυχων προβλεψεων.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 16:45

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43
καταλαβαινω πως η δουλεια του Αριστου - για να επιβιωσει- ειναι να γραφει κ να διακινει μαλακιες
αυτο που κανει πως δεν καταλαβαινει ειναι πως μαζευει βροχη απο ροχαλες


Μαγκα μου κολλημενοι πανω μου εισαστε οτι και να πω και ειδικα οσοι δεν με πατε.

.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3545
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 08 Νοέμ 2023, 16:49

Η αλήθεια είναι πως αν το πρωί μπεις να τσεκαρεις τους πρώτους 3-4 τίτλους ειδήσεων του pronews και το βράδυ βγεις για ένα καφέ πολύ πιθανό σε κάποιο διπλανό τραπέζι να αναφερθούν στην θεματολογία. Το γελοίο βέβαια δεν είναι αυτό, το γελοίο είναι πως υπάρχουν πολλοί γελοίοι που λένε ότι το pronews γράφει μόνο μαλακίες (που ισχύει) ενώ αυτοί την ίδια ώρα καταπίνουν αμασητο ότι σερβίρει το σκαι, το μεγκα και παραεξω το cnn κλπ. Έχουμε και εδώ μέσα αρκετούς. Μιλάμε για εντελώς βόδια.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Νοέμ 2023, 16:51

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:45
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43
καταλαβαινω πως η δουλεια του Αριστου - για να επιβιωσει- ειναι να γραφει κ να διακινει μαλακιες
αυτο που κανει πως δεν καταλαβαινει ειναι πως μαζευει βροχη απο ροχαλες


Μαγκα μου κολλημενοι πανω μου εισαστε οτι και να πω ακομη και οσοι δεν με πατε.

.
Προσωπικα ''σε παω '' - καλα κανεις σε ο τι κανεις - ευχαριστως θα επινα μπυρες μαζι σου κ να κερναγαμε τα κοριτσια λουκουμαδες - τα πραγματικα αθλια λαμογια ειναι αλλοι - οι υπερανω κ αμεμπτοι
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 16:55

Echelon έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:49
Η αλήθεια είναι πως αν το πρωί μπεις να τσεκαρεις τους πρώτους 3-4 τίτλους ειδήσεων του pronews και το βράδυ βγεις για ένα καφέ πολύ πιθανό σε κάποιο διπλανό τραπέζι να αναφερθούν στην θεματολογία. Το γελοίο βέβαια δεν είναι αυτό, το γελοίο είναι πως υπάρχουν πολλοί γελοίοι που λένε ότι το pronews γράφει μόνο μαλακίες (που ισχύει) ενώ αυτοί την ίδια ώρα καταπίνουν αμασητο ότι σερβίρει το σκαι, το μεγκα και παραεξω το cnn κλπ. Έχουμε και εδώ μέσα αρκετούς. Μιλάμε για εντελώς βόδια.


Αμα θελω να δω τι ειπε ο Μασκ, η Μελονι και ο Τραμπ, μονο στο pronews θα το βρω παντως.

Σε κανενα αλλο μεσο.

Οποτε του συγχωρω τα clickbaits και καποιες υπερβολες.

.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5217
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Νοέμ 2023, 16:56

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43
GoBzi έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:38
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:32




Εχουν περιθωριο λαθους οσο μια καλη εκλογικη δημοσκοπηση και γενικως τα στοιχεια τους τα χρησιμοποιουν ακομη και πολυεθνικες που επιλεγουν ετσι ιστοσελιδες που θελουν να προβληθουν.

.
Νομίζω είναι μια μπούρδα. Εάν το site μου έχει το plugin τους τότε ίσως μπορούν να δουν που πάει ο επισκέπτης όταν φεύγει από το site μου.

Από την στιγμή που δεν έχουν καμία πρόσβαση στον browser/κινητό μου, τον πάροχο τηλεπικοινωνιών και τα site τα οποία επισκέπτομαι, δεν μπορούν να ξέρουν πού μπαίνω.


Ολες οι μεγαλες εταιρειες που θελουν να δωσουν διαδικτυακη διαφημιση θα κοιταξουν το google analytics, την Alexa, το semrush, και μετα θα καταληξουν. Συνεπως εχουν μεγαλο ποσοστο επιτυχων προβλεψεων.

.
Η Google ελέγχει τον browser μου, το λειτουργικό του κινητού μου, το email μου, έχει cookies σχεδον σε όλα τα site που χρησιμοποιούν Google ads/keywords/analytics. Την semrush πρώτη φορά την ακούω. Ίσως αγοράζουν δεδομένα από άλλους;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών