Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 08 Νοέμ 2023, 16:57

Δημοκράτης έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:37
Μόνο ψέματα γραφει το pronews
Δεν έχει γράψει ούτε μια αλήθεια
Δεν είναι αλήθεια αυτό. Πάνω αριστερά στην σελίδα του, έχει την ημερομηνία και την ώρα, που κατά κανόνα είναι σωστές.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 16:59

GoBzi έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:56
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43
GoBzi έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:38


Νομίζω είναι μια μπούρδα. Εάν το site μου έχει το plugin τους τότε ίσως μπορούν να δουν που πάει ο επισκέπτης όταν φεύγει από το site μου.

Από την στιγμή που δεν έχουν καμία πρόσβαση στον browser/κινητό μου, τον πάροχο τηλεπικοινωνιών και τα site τα οποία επισκέπτομαι, δεν μπορούν να ξέρουν πού μπαίνω.


Ολες οι μεγαλες εταιρειες που θελουν να δωσουν διαδικτυακη διαφημιση θα κοιταξουν το google analytics, την Alexa, το semrush, και μετα θα καταληξουν. Συνεπως εχουν μεγαλο ποσοστο επιτυχων προβλεψεων.

.
Η Google ελέγχει τον browser μου, το λειτουργικό του κινητού μου, το email μου, έχει cookies σχεδον σε όλα τα site που χρησιμοποιούν Google ads/keywords/analytics. Την semrush πρώτη φορά την ακούω. Ίσως αγοράζουν δεδομένα από άλλους;


Semrush Holdings, Inc. is an American public company that offers a SaaS platform known as Semrush.[4][5] The platform is often used for keyword research, competitive analysis, site audits, backlink tracking, and comprehensive online visibility insights.[6] Its keyword research tool provides various data points on each keyword including, metrics such as search volume, search intent, keyword difficulty, and cost per click (CPC).[7] The platform also collects information about online keywords gathered from Google and Bing search engines.[8][9] It was released by Boston-based company Semrush Inc, founded by Oleg Shchegolev and Dmitri Melnikov.[10][11]

As of 2022, the company has 1000+ employees and offices in Barcelona, Belgrade, Berlin, Yerevan, Limassol, Prague, Warsaw, Amsterdam, Austin, Boston, Dallas, Philadelphia, and Trevose.[12][13] It went public in March 2021 and trades on NYSE: SEMR.[14]

https://en.wikipedia.org/wiki/Semrush

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:04

Λεγεών έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:37
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:18
και πολλους αντισυστημικους λογαριασμους στο τουιτερ, πιχι του ιδιου του Μασκ
.
:smt005::smt005::smt005:


Eπιτηδες το εγραψα αυτο για να δω αν θα τσιμπησει καποιος. :smt005:

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:09

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:51
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:45
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43
καταλαβαινω πως η δουλεια του Αριστου - για να επιβιωσει- ειναι να γραφει κ να διακινει μαλακιες
αυτο που κανει πως δεν καταλαβαινει ειναι πως μαζευει βροχη απο ροχαλες


Μαγκα μου κολλημενοι πανω μου εισαστε οτι και να πω ακομη και οσοι δεν με πατε.

.
Προσωπικα ''σε παω '' - καλα κανεις σε ο τι κανεις - ευχαριστως θα επινα μπυρες μαζι σου κ να κερναγαμε τα κοριτσια λουκουμαδες - τα πραγματικα αθλια λαμογια ειναι αλλοι - οι υπερανω κ αμεμπτοι


Καλες και οι μπυρες αλλα θελω να καταλαβεις οτι δεν μπορω να ενημερωνομαι πλεον απο ιστοσελίδες που αποθεωνουν τους τρανς και τους ισλαμιστες λαθρο. Αν δεις τα αρθρα γνωμης στην Κυριακατικη Καθημερινη και στο Βημα θα κανεις εμετο, καμια διαφορα απο οτι λεει η Νεολαια Συριζα.

.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5195
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Νοέμ 2023, 17:10

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:59
GoBzi έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:56
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:43




Ολες οι μεγαλες εταιρειες που θελουν να δωσουν διαδικτυακη διαφημιση θα κοιταξουν το google analytics, την Alexa, το semrush, και μετα θα καταληξουν. Συνεπως εχουν μεγαλο ποσοστο επιτυχων προβλεψεων.

.
Η Google ελέγχει τον browser μου, το λειτουργικό του κινητού μου, το email μου, έχει cookies σχεδον σε όλα τα site που χρησιμοποιούν Google ads/keywords/analytics. Την semrush πρώτη φορά την ακούω. Ίσως αγοράζουν δεδομένα από άλλους;


Semrush Holdings, Inc. is an American public company that offers a SaaS platform known as Semrush.[4][5] The platform is often used for keyword research, competitive analysis, site audits, backlink tracking, and comprehensive online visibility insights.[6] Its keyword research tool provides various data points on each keyword including, metrics such as search volume, search intent, keyword difficulty, and cost per click (CPC).[7] The platform also collects information about online keywords gathered from Google and Bing search engines.[8][9] It was released by Boston-based company Semrush Inc, founded by Oleg Shchegolev and Dmitri Melnikov.[10][11]

As of 2022, the company has 1000+ employees and offices in Barcelona, Belgrade, Berlin, Yerevan, Limassol, Prague, Warsaw, Amsterdam, Austin, Boston, Dallas, Philadelphia, and Trevose.[12][13] It went public in March 2021 and trades on NYSE: SEMR.[14]

https://en.wikipedia.org/wiki/Semrush

.
Ναι, πρέπει να αγοράζουν big data. Όπως και να'χει, όταν πχ ανοίγω το Instagram ή Twitter από το κινητό μου δεν περνάει ως keyword στην αναζήτηση της Google και του Bing. Για τεράστιες εταιρίες κάτι τέτοιο έχει νόημα αλλά στα παραδείγματα που φέρνεις θα πω ακριβώς τι γίνεται και γιατί εμφανίζονται ψηλά site όπως του Λιακόπουλου.

Ο Βαγγέλης Μπαρμπίδης ανοίγει τον υπολογιστή του. "Για να δούμε τι γίνεται στον κόσμο" ειπε ο Βαγγέλης ανοίγοντας τον internet explorer στα Windows 7. Πληκτρολογεί www.google.gr, από εκεί στην αναζήτηση ψάχνει για "Λιακόπουλος είδησης" και κάνει click στο site.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Νοέμ 2023, 17:16

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:09
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:51
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:45




Μαγκα μου κολλημενοι πανω μου εισαστε οτι και να πω ακομη και οσοι δεν με πατε.

.
Προσωπικα ''σε παω '' - καλα κανεις σε ο τι κανεις - ευχαριστως θα επινα μπυρες μαζι σου κ να κερναγαμε τα κοριτσια λουκουμαδες - τα πραγματικα αθλια λαμογια ειναι αλλοι - οι υπερανω κ αμεμπτοι


Καλες και οι μπυρες αλλα θελω να καταλαβεις οτι δεν μπορω να ενημερωνομαι πλεον απο ιστοσελίδες που αποθεωνουν τους τρανς και τους ισλαμιστες λαθρο. Αν δεις τα αρθρα γνωμης στην Κυριακατικη Καθημερινη και στο Βημα θα κανεις εμετο, καμια διαφορα απο οτι λεει η Νεολαια Συριζα.

.
μου ειναι αδιαφορα - - δλδ στ αρχιδια μου γιανα γινω απολυτα κατανοητος - προβλημα σας ο πολεμος της προπαγανδας -σφαχτειτε ελευθερα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:18

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:16
Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:09
Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:51


Προσωπικα ''σε παω '' - καλα κανεις σε ο τι κανεις - ευχαριστως θα επινα μπυρες μαζι σου κ να κερναγαμε τα κοριτσια λουκουμαδες - τα πραγματικα αθλια λαμογια ειναι αλλοι - οι υπερανω κ αμεμπτοι


Καλες και οι μπυρες αλλα θελω να καταλαβεις οτι δεν μπορω να ενημερωνομαι πλεον απο ιστοσελίδες που αποθεωνουν τους τρανς και τους ισλαμιστες λαθρο. Αν δεις τα αρθρα γνωμης στην Κυριακατικη Καθημερινη και στο Βημα θα κανεις εμετο, καμια διαφορα απο οτι λεει η Νεολαια Συριζα.

.
μου ειναι αδιαφορα - - δλδ στ αρχιδια μου γιανα γινω απολυτα κατανοητος - προβλημα σας ο πολεμος της προπαγανδας -σφαχτειτε ελευθερα


Δεν ειναι θεμα προπαγανδας μαν, ειναι θεμα και αισθητικης και ουσιας, δεν θελω να ζω σε ενα κοσμο με ισλαμιστες που ο χοτζας θα με ξυπναει με μεγαφωνο στις 6 για προσευχη ουτε σε ενα κοσμο που οι τρανς μαθαινουν στα παιδια σε σχολεια για τη ρευστοτητα του φυλου.

.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11918
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Νοέμ 2023, 17:29

Ο τρελός του χωριού πάντως προ νιουζ διαβάζει και μας ενημερώνει για τα ύπουλα σχέδια της νέας τάξης.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22810
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 08 Νοέμ 2023, 17:30

Καλά, πρωτοθεμα μπαινω για να διαβαζω δεξιά προπαγάνδα και σάπια σχόλια. Το pronews ούτε για αυτό δεν είναι, μόνο ψεκοψεματα

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:36

taliban έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:29
Ο τρελός του χωριού πάντως προ νιουζ διαβάζει και μας ενημερώνει για τα ύπουλα σχέδια της νέας τάξης.


Και τι να διαβασω;

Τον Καιριδη που μας λεει πως η Ελλαδα χρειαζεται τους Ισλαμιστες και τις φυλλαδες που τον υποστηριζουν;

Αυτες σας τις χαριζω.

Οταν θα ειναι αργα ομως εσεις θα κλαιτε.

.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11918
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Νοέμ 2023, 17:42

Αρίστος έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:36
taliban έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:29
Ο τρελός του χωριού πάντως προ νιουζ διαβάζει και μας ενημερώνει για τα ύπουλα σχέδια της νέας τάξης.


Και τι να διαβασω;

Τον Καιριδη που μας λεει πως η Ελλαδα χρειαζεται τους Ισλαμιστες και τις φυλλαδες που τον υποστηριζουν;

Αυτες σας τις χαριζω.

Οταν θα ειναι αργα ομως εσεις θα κλαιτε.

.
Ποιος είναι αυτός;

Κοίτα. Εγώ έχω βάλει στη ροή του γουγλη όλες τις πηγές ενημερώσεις διαβάζω τίτλους και άμα θέλω μπαίνω.

Εγώ επιλέγω.

Αλλά ναι αυτά τα λένε για τι ότι χρειαζόμαστε ισλαμιστες και τέτοια.

Θα δεις εδώ στα χωρια που έχουν κλείσει τα περισσότερα σπίτια να φέρνουν.

Αν δεν αλλάξει κάτι άρδην.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:46

Να πιχι γιατι κανω εμετο οταν διαβαζω Καθημερινη που εσεις τη θεωρειτε εγκυρη.

Ο τυπος εδω μας λεει πως χρειαζομαστε περισσοτερους Ισλαμιστες μεταναστες και οχι λιγοτερους.

https://www.kathimerini.gr/opinion/1061 ... nasteysis/

Απο τετοια ΦΙΛΟΙΣΛΑΜΙΚΗ δημοσιογραφια θα προτιμησω τις υπερβολες του pronews.

.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 08 Νοέμ 2023, 17:47

sharp έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 16:04
10 εκατομμύρια μαλάκες, τι περιμένεις;
Εμείς είμαστε μαλάκες και παίζουμε το πουλί μας
οι συμπατριώτες σου οι Ολλανδοί είναι μπουρδελιάρηδες και με το ρωσοουκρανικό πόλεμο
θα πηδάνε φτωχές και καταφρονεμένες Ουκρανές
και Ρωσίδες για πενταροδεκάρες.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:49

taliban έγραψε:
08 Νοέμ 2023, 17:42

Ποιος είναι αυτός;

Κοίτα. Εγώ έχω βάλει στη ροή του γουγλη όλες τις πηγές ενημερώσεις διαβάζω τίτλους και άμα θέλω μπαίνω.

Εγώ επιλέγω.

Αλλά ναι αυτά τα λένε για τι ότι χρειαζόμαστε ισλαμιστες και τέτοια.

Θα δεις εδώ στα χωρια που έχουν κλείσει τα περισσότερα σπίτια να φέρνουν.

Αν δεν αλλάξει κάτι άρδην.


Το google εχει βαλει αλγοριθμους που τις αντισυστημικες ιστοσελιδες τις θαβουν στην αναζητηση ενω υπερπροβαλουν τις συστημικες.

Σε λιγα χρονια μαλιστα τις αντισυστημικες θα τις εξαφανισουν εντελως.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39721
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πρώτο Θέμα και pronews πρώτα ειδησεογραφικά σάιτ σε επισκεψιμότητα το Σεπτέμβριο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 08 Νοέμ 2023, 17:53

Δες μονο ενα απλο ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ απο τις λογοκρισιες σε πολλους τομεις που επιβαλει η Google.

Απο το σαιτ του Ιγνατιου.


Βαρύτατες καταγγελίες κατά Google και YouTube: Ο αλγόριθμος «εξαφανίζει» παγκοσμίως τους επικριτές του Ερντογάν – Υποτάχθηκαν στις εντολές του

https://hellasjournal.com/2023/09/varit ... toles-tou/


Και μιας και το εφερε η κουβεντα ενας απο τους πολλους λογους που δεν διαβαζω Καθημερινη και ΝΕΑ ειναι γιατι ειναι φουλ τουρκοφιλες εφημεριδες.

Το ταλαιπωρο το pronews τουλαχιστον δεν ειναι τουρκοφιλο, αν κανει μια χοντραδα ο Ερντογαν θα το περασει σαν πρωτη ειδηση.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών