Φλωρίδη δώσε πόνο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 13:45

πατησιωτης έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 23:59
Το ερώτημα είναι εάν υπάρχουν φυλακές για να μπουν όλοι αυτοί μέσα.
Ουτε γιΑ Πλακα και προκειται για φανφαρες Φλωριδη. Ας ελπισουμε οτι τουλαχιστον θα διορθωθουν οι γιγαντιαιες μαλακιες κυβ Συριζα επι του θεματος. Μιλαμε για τερατωδη νομο μαλακιας που ψηφισαν τ0τε οι συριζοκαμμενοι
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Δεκ 2023, 13:54

Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:40
foscilis έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:28
vatraxos έγραψε:
14 Δεκ 2023, 22:45


Δεν έχω προλάβει να παρακολουθήσω τι λενε, όμως δικηγόρο δεν έχουν μόνο οι θύτες, έχουν και τα θύματα. Δεν καταλαβαίνω γιατί να γέρνουν μονοπαντα.
Πρώτα απ' όλα υπάρχουν γενικότερες θεμελιώδεις διαφορές στη δυναμική που έχει η ποινική διαδικασία απέναντι σε θύματα και κατηγορούμενους. Ο κατηγορούμενος είναι κεντρικό πρόσωπο της δίκης, το δικαστήριο έχει συσταθεί βασικά για να πάρει μια απόφαση για το μέλλον του. Τα θύματα είναι πιο πολύ "κομμάτι της δικογραφίας". Μπορεί να μην είναι καν παρόντα προκειμένου για εγκλήματα που διώκονται αυτεπάγγελτα. Ο κατηγορούμενος από την άλλη έχει το τεκμήριο της αθωότητας και καίγεται το μουνί του να γλιτώσει φυλακή και την οποιαδήποτε άλλη ποινή. Υπάρχει πιο πολύ ψωμί εκεί.

Αλλά κατά τη γνώμη μου στην πραγματικότητα ο λόγος για το μονόπαντο είναι ότι δεν αλλάζει η ουσία της ποινικής διαδικασίας, το τι πληρώνονται από παραστάσεις στη μέση δίκη οι δικηγόροι της κάθε πλευράς. Αλλάζουν κυρίως διάφορα γύρω-γύρω όπως δυνατότητα για αναβολές και δυνατότητα αποφυγής (προσωρινής ή μόνιμης) της φυλάκισης που αποτελούν πολύ μεγάλο κομμάτι δουλίτσας το οποίο και υφίσταται μόνο για δικηγόρους "θυτών". Ξέρω γω όταν ζητάει πρόωρη αποφυλάκιση χρειάζεται δικηγόρο να γράψει το στάνταρ κωλόχαρτο σωστά, ενώ η πολιτική αγωγή του θύματος δεν έχει κανένα ρόλο στην όλη διαδικασία.

Δηλαδή αν είσαι δικηγόρος που παίρνει 90% υποθέσεις θυμάτων και 10% υποθέσεις θυτών, το 90% του εισοδήματός σου δεν εμπλέκεται καθόλου στη συζήτηση και το 10% απειλείται. Κινδυνεύεις από το 100% να πας στο 95%.. Ε, θα κλαφτείς, τι θα κάνεις, θα χαίρεσαι;
Tο προβλημα ειναι οτι υπαρχουν πολλες επιστημονικες μελετες που αποδυκνειουν οτι δεν υφισταται κορελεησον μεταξυ μεγαλυτερων ποινων και μειωσης εγκληματος. Αυτος ειναι ο πυρηνας του θεματος που ωθει σε μειωσεις ποινων εν γενει καθως μεγαλυτερες ποινες κοστιζουν περισσοτερο στο κρατος ενω ειναι πολυ πιο πιθανη η ιδρυματοποιηση και εγκληματοποιηση των φυλακισμενων ΔΙΧΩΣ να ωθειται η κοινωνια σε μειωση εγκληαματικοτητας. Εκει ειναι το θεμα. Αλλο αυτο βεβαια και αλλο αυτο που εγινε εδω που ως συνηθως μολις ως κοινωνια βλεπομε την ευκολη λυση του δινουμε να καταλαβει, δλδ το γαμαμε το θεμα και υπερβαλλουμε σαν γνησιοι 3κοσμικοι λαικιστες και εχουμε εξω να αλωνιζουν φονιαδες και εγκληματιες.
Δεν με λες, αφού δεν υπάρχει στατιστική συσχέτιση ποινόν και εγκλήματος, γιατί η σαουδική αραβία και τα ΗΑΕ
είναι από τις πιο ασφαλείς χώρες του κοσμοου;
https://www.numbeo.com/crime/rankings.jsp

γιατί εγώ νομίζω πως αυτή η λίστα δείχνει μια αρκετά καλή σχέση των ποινών, που προφανώς όμως δεν είναι η μόνη μεταβλητή

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21586
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Δεκ 2023, 14:13

αυτός ο Φλωρίδης φαίνεται αποφασισμένος να αφήσει καλό έργο πίσω του και γενικά μου έχει δημιουργήσει καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. μακάρι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5847
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 15 Δεκ 2023, 14:15

Ο Φλωριδης ειναι το προσωπο του Θηριου

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Δεκ 2023, 14:16

πατησιωτης έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 23:59
Το ερώτημα είναι εάν υπάρχουν φυλακές για να μπουν όλοι αυτοί μέσα.

https://www.kathimerini.gr/politics/562 ... toymenoys/


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24627
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 15 Δεκ 2023, 16:11

Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:40


Tο προβλημα ειναι οτι υπαρχουν πολλες επιστημονικες μελετες που αποδυκνειουν οτι δεν υφισταται κορελεησον μεταξυ μεγαλυτερων ποινων και μειωσης εγκληματος.
Εγώ δεν έχω δει καμία τέτοια μελέτη. Έχω δει πάρα πολλές μελέτες που λένε ότι υπάρχει ευθύτατο correlation ανάμεσα στην αναμενόμενη ποινή (πιθανότητα να την φας Χ ύψος ποινής) και στο έγκλημα, αλλά οι νομικάριοι ως θεωρητικοί δεν είναι σε θέση να αντιληφθούν την έννοια του αναμενόμενου μεγέθους. Το συμπέρασμα όλων αυτών των μελετών είναι ότι λογικές ποινές που όμως αποδίδονται με βεβαιότητα είναι προτιμότερες από δρακόντιες ποινές που μένουν στα χαρτιά και οι "δικαιωματιστές" που λέει και ο Φλωρίδης κρατάνε μόνο το "λογικές ποινές" και το "προτιμότερες από δρακόντιες".

Εν προκειμένω, ο νόμος Φλωρίδη δεν αλλάζει σχεδόν ΚΑΘΟΛΟΥ το ύψος των ποινών. Απλώς αυξάνει τη βεβαιότητα ότι θα τις εκτίσεις. Επειδή περιορίζει τη δυνατότητα χρονοτριβής με αναβολές (οι οποίες συχνά έχουν το πάρα πολύ αληθινό αποτέλεσμα να οδηγούν το θύμα σε εγκατάλειψη της υπόθεσης), επειδή περιορίζει τη δυνατότητα του δικαστηρίου να χορηγεί αναστολές και επειδή (προκειμένου για ισόβια) αυξάνει τον ελάχιστο χρόνο έκτισης. Κάνει κυριολεκτικά αυτό που ζητούν όλες εκείνες οι μελέτες, αυξάνει την "πιθανότητα να την φας" και όχι το ύψος της ποινής.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 22:58

foscilis έγραψε:
15 Δεκ 2023, 16:11
Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:40


Tο προβλημα ειναι οτι υπαρχουν πολλες επιστημονικες μελετες που αποδυκνειουν οτι δεν υφισταται κορελεησον μεταξυ μεγαλυτερων ποινων και μειωσης εγκληματος.
Εγώ δεν έχω δει καμία τέτοια μελέτη. Έχω δει πάρα πολλές μελέτες που λένε ότι υπάρχει ευθύτατο correlation ανάμεσα στην αναμενόμενη ποινή (πιθανότητα να την φας Χ ύψος ποινής) και στο έγκλημα, αλλά οι νομικάριοι ως θεωρητικοί δεν είναι σε θέση να αντιληφθούν την έννοια του αναμενόμενου μεγέθους. Το συμπέρασμα όλων αυτών των μελετών είναι ότι λογικές ποινές που όμως αποδίδονται με βεβαιότητα είναι προτιμότερες από δρακόντιες ποινές που μένουν στα χαρτιά και οι "δικαιωματιστές" που λέει και ο Φλωρίδης κρατάνε μόνο το "λογικές ποινές" και το "προτιμότερες από δρακόντιες".

Εν προκειμένω, ο νόμος Φλωρίδη δεν αλλάζει σχεδόν ΚΑΘΟΛΟΥ το ύψος των ποινών. Απλώς αυξάνει τη βεβαιότητα ότι θα τις εκτίσεις. Επειδή περιορίζει τη δυνατότητα χρονοτριβής με αναβολές (οι οποίες συχνά έχουν το πάρα πολύ αληθινό αποτέλεσμα να οδηγούν το θύμα σε εγκατάλειψη της υπόθεσης), επειδή περιορίζει τη δυνατότητα του δικαστηρίου να χορηγεί αναστολές και επειδή (προκειμένου για ισόβια) αυξάνει τον ελάχιστο χρόνο έκτισης. Κάνει κυριολεκτικά αυτό που ζητούν όλες εκείνες οι μελέτες, αυξάνει την "πιθανότητα να την φας" και όχι το ύψος της ποινής.
ΔΕΝ κρινω το νομο Φλωριδη αν και αμφιβαλλω οτι θα εφαρμοστει στο πνευμα του αν ειναι οπως τα λες καθως οι παθογενεις ειναι τεραστιες και βαθυτατες. Ομως ειναι σιγουρο αυτο που σου λεω, αυξηση ποινων δεν συνιστα μειωση εγκληματικοτητας.

Επισης ακουμε κατι χελωνους και λοιπη μακα να ομιλουν για δικαιωματισμο, ομως δεν ειναι αναμενομενο να το κανει αυτο ενας χρηστης σαν κι εσενα. Για συνελθε.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 23:01

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Δεκ 2023, 14:13
αυτός ο Φλωρίδης φαίνεται αποφασισμένος να αφήσει καλό έργο πίσω του και γενικά μου έχει δημιουργήσει καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. μακάρι
Σημιτικος λοχαγος ηταν ο ανθρωπος φυσικα ειναι και σοβαρος. ΑΝ και ο συγκεκριμενος φλερταρε πολλες φορες με τον αισχρο λαικισμο.


ΟΜΩΣ θα πλενετε το στοματακι σας με κεζαπι πριν μιλησετε για τον Σημιτη .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 23:02

Τι να λεμε εδω κατι στυγνοι εγκληματιες σαν τον ψηλο δικηγορο ειναι ακομα εξω και τρωνε με 10 μασελες...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 23:03

Δημοκράτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:54
Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:40
foscilis έγραψε:
14 Δεκ 2023, 23:28


Πρώτα απ' όλα υπάρχουν γενικότερες θεμελιώδεις διαφορές στη δυναμική που έχει η ποινική διαδικασία απέναντι σε θύματα και κατηγορούμενους. Ο κατηγορούμενος είναι κεντρικό πρόσωπο της δίκης, το δικαστήριο έχει συσταθεί βασικά για να πάρει μια απόφαση για το μέλλον του. Τα θύματα είναι πιο πολύ "κομμάτι της δικογραφίας". Μπορεί να μην είναι καν παρόντα προκειμένου για εγκλήματα που διώκονται αυτεπάγγελτα. Ο κατηγορούμενος από την άλλη έχει το τεκμήριο της αθωότητας και καίγεται το μουνί του να γλιτώσει φυλακή και την οποιαδήποτε άλλη ποινή. Υπάρχει πιο πολύ ψωμί εκεί.

Αλλά κατά τη γνώμη μου στην πραγματικότητα ο λόγος για το μονόπαντο είναι ότι δεν αλλάζει η ουσία της ποινικής διαδικασίας, το τι πληρώνονται από παραστάσεις στη μέση δίκη οι δικηγόροι της κάθε πλευράς. Αλλάζουν κυρίως διάφορα γύρω-γύρω όπως δυνατότητα για αναβολές και δυνατότητα αποφυγής (προσωρινής ή μόνιμης) της φυλάκισης που αποτελούν πολύ μεγάλο κομμάτι δουλίτσας το οποίο και υφίσταται μόνο για δικηγόρους "θυτών". Ξέρω γω όταν ζητάει πρόωρη αποφυλάκιση χρειάζεται δικηγόρο να γράψει το στάνταρ κωλόχαρτο σωστά, ενώ η πολιτική αγωγή του θύματος δεν έχει κανένα ρόλο στην όλη διαδικασία.

Δηλαδή αν είσαι δικηγόρος που παίρνει 90% υποθέσεις θυμάτων και 10% υποθέσεις θυτών, το 90% του εισοδήματός σου δεν εμπλέκεται καθόλου στη συζήτηση και το 10% απειλείται. Κινδυνεύεις από το 100% να πας στο 95%.. Ε, θα κλαφτείς, τι θα κάνεις, θα χαίρεσαι;
Tο προβλημα ειναι οτι υπαρχουν πολλες επιστημονικες μελετες που αποδυκνειουν οτι δεν υφισταται κορελεησον μεταξυ μεγαλυτερων ποινων και μειωσης εγκληματος. Αυτος ειναι ο πυρηνας του θεματος που ωθει σε μειωσεις ποινων εν γενει καθως μεγαλυτερες ποινες κοστιζουν περισσοτερο στο κρατος ενω ειναι πολυ πιο πιθανη η ιδρυματοποιηση και εγκληματοποιηση των φυλακισμενων ΔΙΧΩΣ να ωθειται η κοινωνια σε μειωση εγκληαματικοτητας. Εκει ειναι το θεμα. Αλλο αυτο βεβαια και αλλο αυτο που εγινε εδω που ως συνηθως μολις ως κοινωνια βλεπομε την ευκολη λυση του δινουμε να καταλαβει, δλδ το γαμαμε το θεμα και υπερβαλλουμε σαν γνησιοι 3κοσμικοι λαικιστες και εχουμε εξω να αλωνιζουν φονιαδες και εγκληματιες.
Δεν με λες, αφού δεν υπάρχει στατιστική συσχέτιση ποινόν και εγκλήματος, γιατί η σαουδική αραβία και τα ΗΑΕ
είναι από τις πιο ασφαλείς χώρες του κοσμοου;
https://www.numbeo.com/crime/rankings.jsp

γιατί εγώ νομίζω πως αυτή η λίστα δείχνει μια αρκετά καλή σχέση των ποινών, που προφανώς όμως δεν είναι η μόνη μεταβλητή
Αυτο που αναφερεις ειναι τερατωδης μαλακια.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 15 Δεκ 2023, 23:07

Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:03
Δημοκράτης έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:54
Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 13:40


Tο προβλημα ειναι οτι υπαρχουν πολλες επιστημονικες μελετες που αποδυκνειουν οτι δεν υφισταται κορελεησον μεταξυ μεγαλυτερων ποινων και μειωσης εγκληματος. Αυτος ειναι ο πυρηνας του θεματος που ωθει σε μειωσεις ποινων εν γενει καθως μεγαλυτερες ποινες κοστιζουν περισσοτερο στο κρατος ενω ειναι πολυ πιο πιθανη η ιδρυματοποιηση και εγκληματοποιηση των φυλακισμενων ΔΙΧΩΣ να ωθειται η κοινωνια σε μειωση εγκληαματικοτητας. Εκει ειναι το θεμα. Αλλο αυτο βεβαια και αλλο αυτο που εγινε εδω που ως συνηθως μολις ως κοινωνια βλεπομε την ευκολη λυση του δινουμε να καταλαβει, δλδ το γαμαμε το θεμα και υπερβαλλουμε σαν γνησιοι 3κοσμικοι λαικιστες και εχουμε εξω να αλωνιζουν φονιαδες και εγκληματιες.
Δεν με λες, αφού δεν υπάρχει στατιστική συσχέτιση ποινόν και εγκλήματος, γιατί η σαουδική αραβία και τα ΗΑΕ
είναι από τις πιο ασφαλείς χώρες του κοσμοου;
https://www.numbeo.com/crime/rankings.jsp

γιατί εγώ νομίζω πως αυτή η λίστα δείχνει μια αρκετά καλή σχέση των ποινών, που προφανώς όμως δεν είναι η μόνη μεταβλητή
Αυτο που αναφερεις ειναι τερατωδης μαλακια.
Δεν έγραψα κάτι που είπες

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7489
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 15 Δεκ 2023, 23:12

Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:01
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Δεκ 2023, 14:13
αυτός ο Φλωρίδης φαίνεται αποφασισμένος να αφήσει καλό έργο πίσω του και γενικά μου έχει δημιουργήσει καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. μακάρι
Σημιτικος λοχαγος ηταν ο ανθρωπος φυσικα ειναι και σοβαρος. ΑΝ και ο συγκεκριμενος φλερταρε πολλες φορες με τον αισχρο λαικισμο.


ΟΜΩΣ θα πλενετε το στοματακι σας με κεζαπι πριν μιλησετε για τον Σημιτη .
Διορίστηκες επί Σημίτη ε;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15588
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Δεκ 2023, 23:23

mao mao έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:12
Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:01
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Δεκ 2023, 14:13
αυτός ο Φλωρίδης φαίνεται αποφασισμένος να αφήσει καλό έργο πίσω του και γενικά μου έχει δημιουργήσει καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. μακάρι
Σημιτικος λοχαγος ηταν ο ανθρωπος φυσικα ειναι και σοβαρος. ΑΝ και ο συγκεκριμενος φλερταρε πολλες φορες με τον αισχρο λαικισμο.


ΟΜΩΣ θα πλενετε το στοματακι σας με κεζαπι πριν μιλησετε για τον Σημιτη .
Διορίστηκες επί Σημίτη ε;
ΑΣΕΠ καβλαρες. Κλαφτε.
Με διαφορα ο καλυτερος π/θ της μεταπολιτευσης μεχρι και σημερα οσο και να τσιριζετε.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Δεκ 2023, 23:23

Otto Weininger έγραψε:
15 Δεκ 2023, 14:16
πατησιωτης έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 23:59
Το ερώτημα είναι εάν υπάρχουν φυλακές για να μπουν όλοι αυτοί μέσα.

https://www.kathimerini.gr/politics/562 ... toymenoys/
Σπουδαίο νέο αν πραγματοποιηθεί.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7489
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Φλωρίδη δώσε πόνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 15 Δεκ 2023, 23:26

Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:23
mao mao έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:12
Οργισμένος έγραψε:
15 Δεκ 2023, 23:01


Σημιτικος λοχαγος ηταν ο ανθρωπος φυσικα ειναι και σοβαρος. ΑΝ και ο συγκεκριμενος φλερταρε πολλες φορες με τον αισχρο λαικισμο.


ΟΜΩΣ θα πλενετε το στοματακι σας με κεζαπι πριν μιλησετε για τον Σημιτη .
Διορίστηκες επί Σημίτη ε;
ΑΣΕΠ καβλαρες. Κλαφτε.
Με διαφορα ο καλυτερος π/θ της μεταπολιτευσης μεχρι και σημερα οσο και να τσιριζετε.
Ο ΑΣΕΠ είναι κομμουνισμός στα χειρότερα του.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών