- Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8210
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 04 Δεκ 2023, 20:55

Εικόνα
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3170
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 04 Δεκ 2023, 21:10

Frappezitis έγραψε:
04 Δεκ 2023, 20:55
Εικόνα
Και σένα τι σε νοιάζει; Αφού πληρώνει ο πεθερός.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Δεκ 2023, 21:56

-Mπαμπά γιατί δεν παίρνουμε φρεγάτες;
-Για να φοράει tommy hilfiger και nike o μαδούρης παιδί μου, σιγά μη τη βγάλει ο ανθός με τa περσινά μοντέλα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Δεκ 2023, 22:28

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15099
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 04 Δεκ 2023, 22:31

Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
Ελα υπομονη θα βγει το κομμα και ολα θα γενουν αγγελικα. Κομματοσκυλο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8210
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 04 Δεκ 2023, 22:40

-Γιατί διαμαρτύρεται ο κόσμος?
-Δεν μπορούν να αγοράσουν βασικά είδη διατροφής κύριε Υπουργέ μου.
-Ε δώστε τους φρεγάτες και ραφάλ !


Υ.Γ. Και πριν αλέκτωρ φωνήσαι τρις..... τσουπ και ο Αδωνης ή αλλιώς αρσενική Εύα Μπράουν όπως τον αποκαλεί ο Ζαραλίκος, απευθυνόμενος στη βουλή προς προς τους ανέργους τους προέτρεψε "Αντί να γράφετε στο τουϊτερ, πηγαίνετε να μαζέψετε κανένα ροδάκινο".
Εδώ τώρα το 41τακατό ταιριάζει ωραιότατα!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34914
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Δεκ 2023, 22:41




Ένας αιώνας είναι αυτός.Και κάποιος που τραγουδά υπέρ του αφοπλισμού με φόντο ένα τύπο με τουφέκι. :smt005:

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 04 Δεκ 2023, 23:24

Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
Οι πυτζάμες από τα λιντλ έχουν εξαιρετική σχέση ποιότητας τιμής και είναι άριστη επιλογή για μη εξειδικευμένες περιπτώσεις. Όπως και πάμπολλα προϊόντα τους μη φαγώσιμα (στα φαγώσιμα, χωράει αρκετή συζήτηση)

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Δεκ 2023, 23:30

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:24
Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
Οι πυτζάμες από τα λιντλ έχουν εξαιρετική σχέση ποιότητας τιμής και είναι άριστη επιλογή για μη εξειδικευμένες περιπτώσεις. Όπως και πάμπολλα προϊόντα τους μη φαγώσιμα (στα φαγώσιμα, χωράει αρκετή συζήτηση)
Ουτε στα φαγώσιμα χωραει συζητηση. Ιδίως φρούτα και λαχανικα, ειναι τα καλυτερα που εχω φαει. Μονο απο 'κει παιρνω πλεον.
Προχωκαγκούρικες πρωτεϊνοπουτίγκες χωρις ζαχαρη και πρωτεινικα παγωτά, επίσης τοπ!
Πρωτα το λιντλ τα ξεκινησε αυτα και μετά τα πηρε η Δελτα με τα vitaline κτλ. Τα οποια δεν ειναι και τοσο νοστιμα όσο του λιντλ.

Γενικα, τα λιντλ γαμανε. Να μου ζησεις Γιαννόπουλα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 04 Δεκ 2023, 23:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Δεκ 2023, 23:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Δεκ 2023, 21:56
-Mπαμπά γιατί δεν παίρνουμε φρεγάτες;
-Για να φοράει tommy hilfiger και nike o μαδούρης παιδί μου, σιγά μη τη βγάλει ο ανθός με τa περσινά μοντέλα.
Αυτά τα φοράω εγώ. Νάικι δεν ειμαι καθολου φίλος βεβαια, εκτός αν φυσικά μιλάμε για αμάνικο. :102:
Τωρα με τη μπλακ χτύπησα και κάτι versace jeans couture, μούρλια, σε τίμες εξευτελιστικές.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29857
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Δεκ 2023, 23:38

talaipwros έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:45
Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα.
Αγορασα ενα τον Ιούλιο οταν κατεβηκα Ελλάδα γιατί δεν ειχα αθλητικά στη βαλίτσα.

Εξαιρετικό παπούτσι, επαθα πλακα, το φοραω συχνότητα, δεν εχει παθει τίποτα και ειναι σουπερ ανετο, καλυτερο απο clarks
νομίζω υπερβάλλεις. Να έλεγες για asics να πω οκ, αλλά admiral καλύτερα απο Clarks;

Που δεν συγκρίνονται ούτως ή άλλως γιατί τα μεν είναι Αθλητικά και τα δε όχι, αλλά τα Clarks είναι ότι πιο άνετο μπορείς να φορέσεις σε μη αθλητικό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 04 Δεκ 2023, 23:39

vantono έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:30
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:24
Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
Οι πυτζάμες από τα λιντλ έχουν εξαιρετική σχέση ποιότητας τιμής και είναι άριστη επιλογή για μη εξειδικευμένες περιπτώσεις. Όπως και πάμπολλα προϊόντα τους μη φαγώσιμα (στα φαγώσιμα, χωράει αρκετή συζήτηση)
Ουτε στα φαγώσιμα χωραει συζητηση. Ιδίως φρούτα και λαχανικα, ειναι τα καλυτερα που εχω φαει. Μονο απο 'κει παιρνω πλεον.
Προχωκαγκούρικες πρωτεϊνοπουτίγκες χωρις ζαχαρη και πρωτεινικα παγωτά, επίσης τοπ!
Πρωτα το λιντλ τα ξεκινησε αυτα και μετά τα πηρε η Δελτα με τα vitaline κτλ.

Γενικα, τα λιντλ γαμανε. Να μου ζησεις Γιαννόπουλα!

Υστερεί στα ψυγείου, έχω πετύχει πολλές φορές μη επαρκή ψύξη. Υστερεί σε συσκευασμένα κρεατικα, έχω πετύχει πολλές φορές μη αξιοπρεπή τεμάχια. Κάτι σοκολάτες λεπτές μπάρες που είχε παλιά με γεύση πορτοκάλι ήταν ό,τι πιο γαμάτο από άποψη ποιότητας σοκολάτας και όξινης επιγευσης. Δυστυχώς καταργήθηκαν, ο κόσμος προτιμάει λακτα :fp:
Εργαλεία για σποραδική χρήση και ιδίως αν έχεις πλησίον σου συνεργαζόμενο σέρβις, να κάνεις χρήση (αν τύχει, δεν είναι απαραίτητο) της τριετής εγγύησης χωρις σουξουμουξου, επίσης αξίζουν.

Επίσης ο κόσμος δεν καταλαβαίνει συχνά ότι η ύπαρξη οικονομικής επιλογής ακόμα και αν σου κάνει προσωπικά, βοηθάει μέσω ανταγωνισμού. Σαπούνι υγρό χεριών είχε για χρόνια παντού διευρω κοντά το λίτρο, μέχρι να σκάσει το matket in με το ocean στην μισή τιμή. Ξαφνικά και οι άλλοι δώσανε κάτω κάτω σε μια ταπεινή θέση και πιο φτηνή επιλογή.

Καλά τα κάνω τα πλάγια γράμματα; :p2:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25272
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Δεκ 2023, 00:05

Otto Weininger έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:38
talaipwros έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:45
Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα.
Αγορασα ενα τον Ιούλιο οταν κατεβηκα Ελλάδα γιατί δεν ειχα αθλητικά στη βαλίτσα.

Εξαιρετικό παπούτσι, επαθα πλακα, το φοραω συχνότητα, δεν εχει παθει τίποτα και ειναι σουπερ ανετο, καλυτερο απο clarks
νομίζω υπερβάλλεις. Να έλεγες για asics να πω οκ, αλλά admiral καλύτερα απο Clarks;

Που δεν συγκρίνονται ούτως ή άλλως γιατί τα μεν είναι Αθλητικά και τα δε όχι, αλλά τα Clarks είναι ότι πιο άνετο μπορείς να φορέσεις σε μη αθλητικό.
εχω μια ντουζινα clarks σπιτι, το πιο ανετο μου βγηκε το συγκεκριμενο admiral.

Να θυμισω οτι τα clarks δυστυχως δεν ειναι οπως παλια, αγοραστηκαν απο κινεζους και η ποιοτητα οπως καταλαβαινεις...
In January 2021, Viva China Holdings has agreed to acquire 51 per cent of LionRock Capital Partners QiLe Limited, the private equity firm which will own the Clarks brand, for £51 million. The majority owner of Viva China Holdings is entrepreneur Li Ning

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Δεκ 2023, 02:21

Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
:giggle::giggle::giggle::giggle::giggle::grfl::grfl:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6357
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: - Μπαμπά γιατί τρώμε Μαράτα; - Για να έχουμε φρεγάτες παιδί μου..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 05 Δεκ 2023, 05:25

Οργισμένος έγραψε:
04 Δεκ 2023, 22:31
Jimmy81 έγραψε:
04 Δεκ 2023, 19:43
Το μεγάλο γέλιο θα πέσει στα πολυκαταστήματα. Θα αράξω στο mall και θα βλέπω τις μάζες να ψωνίζουν μανιωδώς από τα φτηνιάρικα πουλ εν μπέαρ και κανά παπούτσι 20 ευρώ από τα άντμιραλ που η μπροστινή ραφή ξεκολλάει σε μια βδομάδα. Θα λυπάμαι τον υπάλληλο των Oxford Company που θα βαράει μύγες.

Αλλά αυτό αξίζει στους ξεχασιάρηδες τυροπιτάδες της Γιολάντα. Πουλ εν μπέαρ, Άντμιραλ και πυτζάμες από τα Lidl. :giggle:
Ελα υπομονη θα βγει το κομμα και ολα θα γενουν αγγελικα. Κομματοσκυλο.
Χουντι από πουλ εν μπέαρ πήρες εσύ; Σε λίγα πλυσίματα ξεκολλάνε τα γράμματα της στάμπας και γίνεται χώρος να κολλάς τη μύξα σου.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών