Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11242
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 06 Δεκ 2023, 03:05

https://www.protothema.gr/politics/arti ... /#Comments

:a040: Μετα τον Τζημερο, νεο μεγαλο πληγμα υφίστανται η πολιτικη ζωη του τοπου, με την αποχωρηση Μπογδανου. Τωρα τι θα κανουμε χωρις ΜπογδανοΤζημερους? Χασαμε δυο απο τα μεγαλυτερα πολιτικα κεφαλια στην ιστορια της χωρας απο την εποχη του Περικλη
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 06 Δεκ 2023, 07:18

:a040::cry
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19761
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Δεκ 2023, 08:00

Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Δεκ 2023, 08:04

Κερδίζει η ευρωπαϊκή ακροδεξιά δημοσιογραφια, δεν το λες λίγο.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 06 Δεκ 2023, 08:16

Μάλλον τον έπεισαν ότι δεν κάνει για πολιτικός, ελπίζω μόνιμα. Όπου πήγε μάλωσε. Κάποιος να πείσει και τη Λατινοπούλου τώρα.

Α ρε Βελοπουλε Χαϊλάντερ, όλους θα τους θάψεις :) . Ό,τι άλλο και αν είναι, ξεχωρίζει και φαίνεται πολύ περισσότερο στη σημερινή Βουλή των δυόμιση πατριωτικών κομμάτων και εννέα ΚΟ συνολικά απ'ό,τι φαινόταν στην προηγούμενη Βουλή παρότι τυπικά ήταν το μόνο πατριωτικό κόμμα από τα έξι. Δεν είναι τυχαίο ότι η ΝΔ ενεργοποίησε ξανά Καρατζαφέρη και ΛΑΟΣ.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews


Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15051
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 06 Δεκ 2023, 08:19

Rakomelofronas έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:16
Μάλλον τον έπεισαν ότι δεν κάνει για πολιτικός, ελπίζω μόνιμα. Όπου πήγε μάλωσε. Κάποιος να πείσει και τη Λατινοπούλου τώρα.

Α ρε Βελοπουλε Χαϊλάντερ, όλους θα τους θάψεις :) . Ό,τι άλλο και αν είναι, ξεχωρίζει και φαίνεται πολύ περισσότερο στη σημερινή Βουλή των δυόμιση πατριωτικών κομμάτων και εννέα ΚΟ συνολικά απ'ό,τι φαινόταν στην προηγούμενη Βουλή παρότι τυπικά ήταν το μόνο πατριωτικό κόμμα από τα έξι. Δεν είναι τυχαίο ότι η ΝΔ ενεργοποίησε ξανά Καρατζαφέρη και ΛΑΟΣ.
ο Βελο είναι επαγγελματίας ελλαδέμπορας με 30 χρόνια εμπειρία πωλήσεων στο χώρο. Ο Μπογδάνος είναι τσουτσέκι που είδε φως και μπήκε. Εξάλλου μέχρι χτες το έπαιζε πεφωτισμένο κέντρο και έβγαινε φωτο με παλαιστινιακή μαντίλα :D
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Δεκ 2023, 08:20

Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:00
Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.
Έκλεισε το γραφείο του στη ζαλοκωστα. Από εκεί και πέρα θα αρθρογραφεί εδώ
Not only minorities are victims: Violence is violence, even if those attacked are Right-wing and white
https://brusselssignal.eu/2023/12/not-o ... and-white/
Στο twitter και στο mea culpa εκφράζεται θετικά για τον βελοπουλο ενώ εμφανίζεται και στο alert. Αλληλεπιδρά έχει και με τον παλαιοδημο της εθνικής δημιουργίας.
Εμένα δεν μου αρέσουν πτυχές του βελοπουλου όπως και δεν μπορώ να στηρίξω Σπαρτιάτες ή εθνικό μέτωπο.
Θα προτιμούσα τη συνένωση Διέσυ, εθνικής δημιουργίας, κόμματος Μπογδάνου και κόμματος Λατινοπούλου σε μια αυτόνομη εθνοσυντηρητικη παράταξη με φιλελευθερα οικονομικά χαρακτηριστικά. Δεν με χαλάει και ο Βορίδης αν σκοτωθεί με τον Μητσοτάκη και διαγραφεί
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 06 Δεκ 2023, 08:21

Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:00
Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.
Αλήθεια τώρα; "Κρίμα" που αποσύρεται (;) ο μπόζος από την πολιτική;
Εντάξει, νομίζω δεν θα χαθεί, μπορεί να τού κάνει πρόταση ο Σεφερλής να εμφανιστούν μαζί στο Δελφινάριο το καλοκαίρι.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Δεκ 2023, 08:23

Ο αντικομμουνισμος πάντως επιβάλλεται να τονίζεται στη πολιτική ζωή του τόπου
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19761
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 06 Δεκ 2023, 08:25

Ναύτης έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:21
Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:00
Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.
Αλήθεια τώρα; "Κρίμα" που αποσύρεται (;) ο μπόζος από την πολιτική;
Εντάξει, νομίζω δεν θα χαθεί, μπορεί να τού κάνει πρόταση ο Σεφερλής να εμφανιστούν μαζί στο Δελφινάριο το καλοκαίρι.
Και εγώ τον θεωρούσα γραφικό παλιότερα, κυρίως γιατί μου είχαν μείνει οι εικόνες του Μητσικώστα αλλά δεν είναι έτσι. Τουλάχιστον η φωνή του δεν θα χαθεί.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Δεκ 2023, 08:28

Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:00
Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.
:giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25192
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Δεκ 2023, 08:30

Τριήμερο εθνικό πένθος
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13510
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 06 Δεκ 2023, 08:35

Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:25
Ναύτης έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:21
Green Dragon έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:00
Κρίμα. Δεν το λέω ειρωνικά.
Αλήθεια τώρα; "Κρίμα" που αποσύρεται (;) ο μπόζος από την πολιτική;
Εντάξει, νομίζω δεν θα χαθεί, μπορεί να τού κάνει πρόταση ο Σεφερλής να εμφανιστούν μαζί στο Δελφινάριο το καλοκαίρι.
Και εγώ τον θεωρούσα γραφικό παλιότερα, κυρίως γιατί μου είχαν μείνει οι εικόνες του Μητσικώστα αλλά δεν είναι έτσι. Τουλάχιστον η φωνή του δεν θα χαθεί.
Άσε ρε συ, δεν είναι γραφικός ο τύπος, γελοίος είναι, καρικατούρα.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Οχι ρε γαμωτο. ΟΧΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 06 Δεκ 2023, 08:36

southern έγραψε:
06 Δεκ 2023, 08:20
Στο twitter και στο mea culpa εκφράζεται θετικά για τον βελοπουλο ενώ εμφανίζεται και στο alert. Αλληλεπιδρά έχει και με τον παλαιοδημο της εθνικής δημιουργίας.
Εμένα δεν μου αρέσουν πτυχές του βελοπουλου όπως και δεν μπορώ να στηρίξω Σπαρτιάτες ή εθνικό μέτωπο.
Θα προτιμούσα τη συνένωση Διέσυ, εθνικής δημιουργίας, κόμματος Μπογδάνου και κόμματος Λατινοπούλου σε μια αυτόνομη εθνοσυντηρητικη παράταξη με φιλελευθερα οικονομικά χαρακτηριστικά. Δεν με χαλάει και ο Βορίδης αν σκοτωθεί με τον Μητσοτάκη και διαγραφεί
Το ότι δεν χάνει επαφή είναι ευχάριστο. Σε αυτό ναι, είναι καλός και μπορεί να συνεισφέρει.

Η συμμαχία που λες είναι απαραίτητη και στον Βελόπουλο αν θέλει κάποτε να πιάσει και στη Νότια Ελλάδα και να πάει για το διψήφιο. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημά του. Από την άλλη, έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, έχει άδικο να αξιώνει την πρωτοκαθεδρία;

Ο Βορίδης έχει ειδική αποστολή να κρατάει συντηρητικούς στη ΝΔ. Δεν είναι αυτός που πολλοί νόμιζαν ότι είναι ή ήλπιζαν ότι θα γίνει. Είναι ταγμένος πια στη ΝΔ. Ειδικά τώρα που είδε υποχώρηση των σταυρών του στην Αττική, δεν το κουνάει ρούπι.

Ο αντικομμουνισμός είναι εμπόδιο πλέον, μια άγκυρα στον 20ό αιώνα. Δεν υπάρχει αντιπαράθεση με το ΚΚ ή μόνο με τους σοσιαλιστές αλλά με τη διάλυση του έθνους, της Εκκλησίας, της οικογένειας και γενικά κάθε παράδοσης ώστε στο τέλος να μείνουν τα άτομα - καταναλωτές μόνα τους απέναντι στο "έξυπνο" ευρωκρατος και το ελλαδικό κρατίδιο εντός του. Ο βασικός εκπρόσωπος αυτής της πολιτικής είναι η ΝΔ. Οι υπολοιποι είναι απλώς εξαπτέρυγα, συμπληρώματα και εφεδρείες.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών