Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιαν 2024, 14:52

Antares έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:34
Εσύ ποιους ψήφισες Antares;

Γιατί από κοινωνικά φαινόμενα, άλλο τίποτα. :lol:
Δεν μπόρεσα να ψηφίσω. Θα ψήφιζα ένα μικρό κόμμα, μπορεί και το Δημιουργία Ξανά.
Απλά δεν αντέχω να βλέπω την μύτη να έχει φτάσει στον θεό με τους ΝΔκράτες. Το παίζουν ιεροί και σεπτοί και σωτήρες και όσο να ναι αυτό προκαλεί ανακατωσούρα στο στομάχι για όποιον ξέρει το ποιόν τους.
Κι εγώ Δημιουργία Ξανά ψήφισα στις πρώτες. Και στις δεύτερες ΝΔ.

Δεν ξέρω τους λόγους για τους οποίους δεν μπόρεσες να ψηφίσεις, αλλά βάσει αυτών που υποστηρίζεις ποιους θα έπρεπε να ψηφίσω για να είμαι ορθώς σκεπτόμενη πολίτης στις δεύτερες;

Για πες.


Αναφορικά δε με τα στομαχικά προβλήματα που προκαλούν σε όσους ψήφισαν ή δεν ψήφισαν, υπάρχουν και φαρμακευτικά προϊόντα. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα, τα ψυχοσωματικά τους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 01 Ιαν 2024, 14:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25284
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 01 Ιαν 2024, 14:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:33
Otto Weininger έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:26
southern έγραψε:
01 Ιαν 2024, 10:51
Η διοικητρια είναι αργομισθη, επειδή;

Συνέλθετε ρε, συνέλθετε. Για να πάρουν τα λιμά 1.5% μπας και πάρουν επιχορήγηση έχουν βγει όλα τα ορφανά της ΔηΞαν και κλαίνε στο Twitter 24/7
Δεν ξέρω αν η διοικήτρια είναι αργόμισθη αλλά ψιλοβλαμμένη με μηδενική συναίσθηση της αρμοδιότητας της και του χώρου που "διοικεί", είναι.

Διαφωνείς;

Εσένα δηλαδή, σου αρέσει αυτή η εικόνα; Ή έστω τη βρίσκεις κατανοητή στο πλαίσιο της ανθρώπινης πλευράς των υπαλλήλων; :wink
Ο Όττο, ακόμα και αν βλέπαμε την διευθύντρια του νοσοκομείου ντυμένη αφέντρα να μαστιγώνει γέρους σε κώμα, δεν θα έβλεπε τίποτα αξιοκατακριτο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 01 Ιαν 2024, 14:54

Beria έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:33
Otto Weininger έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:26


Η διοικητρια είναι αργομισθη, επειδή;

Συνέλθετε ρε, συνέλθετε. Για να πάρουν τα λιμά 1.5% μπας και πάρουν επιχορήγηση έχουν βγει όλα τα ορφανά της ΔηΞαν και κλαίνε στο Twitter 24/7
Δεν ξέρω αν η διοικήτρια είναι αργόμισθη αλλά ψιλοβλαμμένη με μηδενική συναίσθηση της αρμοδιότητας της και του χώρου που "διοικεί", είναι.

Διαφωνείς;

Εσένα δηλαδή, σου αρέσει αυτή η εικόνα; Ή έστω τη βρίσκεις κατανοητή στο πλαίσιο της ανθρώπινης πλευράς των υπαλλήλων; :wink
Ο Όττο, ακόμα και αν βλέπαμε την διευθύντρια του νοσοκομείου ντυμένη αφέντρα να μαστιγώνει γέρους σε κώμα, δεν θα έβλεπε τίποτα αξιοκατακριτο
:goodpost:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 15:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:52

Κι εγώ Δημιουργία Ξανά ψήφισα στις πρώτες. Και στις δεύτερες ΝΔ.

Δεν ξέρω τους λόγους για τους οποίους δεν μπόρεσες να ψηφίσεις, αλλά βάσει αυτών που υποστηρίζεις ποιους θα έπρεπε να ψηφίσω για να είμαι ορθώς σκεπτόμενη πολίτης στις δεύτερες;

Για πες.
Αυτό είναι θέμα του καθενός. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποια ιδεολογική προσέγγιση όσον αφορά την ψήφο. Μόνο οι τραπεζικοί λογαριασμοί του καθενός μετράνε και πως θα αυγατήσουν.
Εγώ θα ψήφιζα την πρώτη επιλογή μου ξανά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιαν 2024, 15:02

Beria έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:33
Otto Weininger έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:26


Η διοικητρια είναι αργομισθη, επειδή;

Συνέλθετε ρε, συνέλθετε. Για να πάρουν τα λιμά 1.5% μπας και πάρουν επιχορήγηση έχουν βγει όλα τα ορφανά της ΔηΞαν και κλαίνε στο Twitter 24/7
Δεν ξέρω αν η διοικήτρια είναι αργόμισθη αλλά ψιλοβλαμμένη με μηδενική συναίσθηση της αρμοδιότητας της και του χώρου που "διοικεί", είναι.

Διαφωνείς;

Εσένα δηλαδή, σου αρέσει αυτή η εικόνα; Ή έστω τη βρίσκεις κατανοητή στο πλαίσιο της ανθρώπινης πλευράς των υπαλλήλων; :wink
Ο Όττο, ακόμα και αν βλέπαμε την διευθύντρια του νοσοκομείου ντυμένη αφέντρα να μαστιγώνει γέρους σε κώμα, δεν θα έβλεπε τίποτα αξιοκατακριτο
Ε και λοιπόν;

Αυτά τα δρώμενα είναι απολύτως συνηθισμένα στο δημόσιο τομέα, από τη μεταπολίτευση και μετά.

Διαφωνείς;

Οπότε, είναι μάλλον κωμικό να εκφέρεται κριτική για αξιολόγηση από τους τύπους/οργανώσεις/λοιπούς, που θεωρούν αντιεργατικές, αντιδημοκρατικές, ψυχοφθόρες τις αξιολογήσεις παντός τύπου στους δημόσιους φορείς.


Ακόμη κι εσύ έχεις μπει σε αυτό το απολύτως γραμμικό προτζεκτάκι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιαν 2024, 15:03

Antares έγραψε:
01 Ιαν 2024, 15:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:52

Κι εγώ Δημιουργία Ξανά ψήφισα στις πρώτες. Και στις δεύτερες ΝΔ.

Δεν ξέρω τους λόγους για τους οποίους δεν μπόρεσες να ψηφίσεις, αλλά βάσει αυτών που υποστηρίζεις ποιους θα έπρεπε να ψηφίσω για να είμαι ορθώς σκεπτόμενη πολίτης στις δεύτερες;

Για πες.
Αυτό είναι θέμα του καθενός. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποια ιδεολογική προσέγγιση όσον αφορά την ψήφο. Μόνο οι τραπεζικοί λογαριασμοί του καθενός μετράνε και πως θα αυγατήσουν.
Εγώ θα ψήφιζα την πρώτη επιλογή μου ξανά.
:lol::lol::lol:

Οκ, κατάλαβα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9101
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 01 Ιαν 2024, 15:10

Υπάρχει αξιολόγηση ανέκαθεν. Είναι δυο οι κατηγορίες των δημοσίων υπαλλήλων. Αυτοί που μπήκαν από το ΠΑΣΟΚ και αυτοί που μπήκαν από τη ΝΔ.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7941
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τι εγινε η αξιολογηση στο δημοσιο ρε παιδια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 01 Ιαν 2024, 15:16

Στην εταιρεία που εργάζομαι λίγοι είναι του πασόκ και του σύριζα. Οι περισσότεροι πασόκοι έχουν φύγει με σύνταξη.
Όσοι μείνανε προσχωρήσανε στη ΝΔ. Διορίζονται συνεχώς εργολαβικά στα γραφεία καινούργιοι με την ΝΔ.
Τι είναι αυτοί, δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο πράγμα. :011:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών