Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22810
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 13 Ιαν 2024, 19:02

E καλα, στο Περιστέρι και στο Αιγάλεω τι τουρισμό να έχει. Και ο δικός μου που μοίραζα φυλλάδια είχε το πιο φτηνό 2.20, και τουμπανο, έσκιζε. Μετά άρχισαν λόγω Ουκρανίας να του ανεβάζουν τιμές σε κρέας, πίτες, ηλιέλαιο οι προμηθευτές, βάλε και ρεύματα κλπ, πλέον το πήγε στο 3.5, έχουμε γίνει οι πιο ακριβοί, ημαρτον, ντρέπομαι και που τα μοιράζω. Δεν ξέρω αν τον τσίμπησε και αυτόν ο ιός της απληστίας, αφού είδε πως ακόμα υπάρχουν πελάτες, αλλά σίγουρα τον έσπρωξαν οι προμηθευτές στον δρόμο τον κακό. Πιο φτηνό με 3 ευρώ βρίσκω στα δυτικά και όχι καμία ιδιαίτερη ποιότητα βέβαια, αλλά εντάξει, το τρως δε λέω.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Ιαν 2024, 19:06

Kauldron έγραψε:
12 Ιαν 2024, 12:10

Εικόνα

Ο πολιτικός τσαρλατάνος για την ακρίβεια έχει πει:
- δεν υπάρχει ακρίβεια.
- υπάρχει αλλά σε 5 μήνες φεύγει.
- φταίει η αριστερά.
- η ακρίβεια είναι εισαγόμενη.
- το καλάθι του νοικοκυριού νίκησε την ακρίβεια.
- φταίει η Ουκρανία.
- φταίει η Γάζα.
- φταίνε η Χουθι.


Δεν είμεθα μπανανίς.

Εικόνα

Ξέρετε εσείς κάναν φύλαρχο να βόλεψε την κόρη του σε πολυεθνική και να παίρνει ετήσια μπόνους σύμφωνα με τις μεγαλύτερα κέρδη-υπεραξίες; Αν ξέρετε να μου την δείξετε κι εμένα. 🍌

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7320
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Ιαν 2024, 19:08

Πολύ απλά, μην αγοράζετε τους γύρους και τα σουβλάκια τους.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Ιαν 2024, 19:56

The Rebel έγραψε:
13 Ιαν 2024, 19:06
Kauldron έγραψε:
12 Ιαν 2024, 12:10

[img]https://i.postimg.cc/pTT1rsdT/4187 ... .jpg[/img]

Ο πολιτικός τσαρλατάνος για την ακρίβεια έχει πει:
- δεν υπάρχει ακρίβεια.
- υπάρχει αλλά σε 5 μήνες φεύγει.
- φταίει η αριστερά.
- η ακρίβεια είναι εισαγόμενη.
- το καλάθι του νοικοκυριού νίκησε την ακρίβεια.
- φταίει η Ουκρανία.
- φταίει η Γάζα.
- φταίνε η Χουθι.


Δεν είμεθα μπανανίς.

[img]https://i.postimg.cc/DykkpKZP/4191 ... .jpg[/img]

Ξέρετε εσείς κάναν φύλαρχο να βόλεψε την κόρη του σε πολυεθνική και να παίρνει ετήσια μπόνους σύμφωνα με τις μεγαλύτερα κέρδη-υπεραξίες; Αν ξέρετε να μου την δείξετε κι εμένα. 🍌
:g030:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Ιαν 2024, 21:23

13/01/2024
Εμφάνιση για Όσκαρ του Κυριάκου Μητσοτάκη στο Γαλάτσι!

Εικόνα

Σήμερα σε μία συγκλονιστική εμφάνιση στο Γαλάτσι, ο Κυριάκος Μητσοτάκης όχι μόνο ανακάλυψε τον πληθωρισμό απληστίας, αλλά ορκίστηκε ότι θα τον αντιμετωπίσει!


Έτσι όπως πάει, στις επόμενες εθνικές εκλογές θα κάνει σημαία την αντιμετώπιση της ακρίβειας!

Ο Μητσοτακης από το Γαλατσι υποσχέθηκε πως όταν κερδισει τις εκλογές και γίνει Πρωθυπουργός «θα τα βάλει με το τέρας της ακριβειας»

Τέτοια οσκαρικη εμφάνιση ούτε ο Κώστας Πρέκας στην ταινία «Η Μεσόγειος φλέγεται».



https://www.olympia.gr/1577463/apopsi/e ... o-galatsi/

Άβαταρ μέλους
Fipps
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 23 Μάιος 2020, 15:08
Phorum.gr user: Fipps
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: Τελικά φταίει ο πόλεμος στην Ουκρανία, ή ο πόλεμος στη Γάζα για τα πανάκριβα σουβλάκια?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fipps » 14 Ιαν 2024, 21:53

Kauldron έγραψε:
12 Ιαν 2024, 12:10
Δεν ξέρω για τα σουβλάκια, αλλά τη βενζίνη πάντως δεν την ακρίβυνε ο πόλεμος όπως φαίνεται...
Απλά τα πρατήρια έχουν πέσει σε χέρια γνωστών κερδοσκοπων-εγκληματιων που σκοτώνονται (κυριολεκτικά) μεταξύ τους....

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών