Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12570
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 15 Ιαν 2024, 21:25

Βέβαια εσύ είσαι φαν των μουλάδων του Ιράν, οπότε όλα αυτά τ' ακούς βερεσέ.
Αριστομουλάς είναι.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12570
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 15 Ιαν 2024, 21:26

micmic έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:22
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:12
Οσο για τους Παγκοσμιοποιητες μαλλον η δικια σου βιδα εχει λασκαρει και αγνοεις οτι υπαρχει ενα Παγκοσμιο Οικονομικο Φορουμ στο Νταβος και ενας ΟΗΕ που πρεσβευουν ανοιχτα την παγκοσμια κυβερνηση και την αφαιρεση εξουσιων απο τις εκλεγμενες κυβερνησεις υπερ διεθνων οργανισμων και ΜΚΟ.
Δεν ξέρω για παγκόσμια κυβέρνηση, αλλά πάντως μια πανευρωπαΪκή θα την ψήφιζα με τα μπούνια. Είναι αδύνατον να είναι χειρότερη από τις ντόπιες. Πραγματικά, μακάρι να μην ξανακυβερνούσε ποτέ Έλληνας τους Έλληνες. Θα πήγαιναν πολύ καλύτερα.
:goodpost:
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40511
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Ιαν 2024, 21:27

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:12
Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:03

Ρε άσε την καραμέλα της πολιτικής ορθότητας, για την κοινή λογική μιλάμε εδώ.
Εσένα σ' έβγαλα ένα τσακ πριν τον ναζισμό γιατί έχει λασκάρει η βίδα και βλέπεις τους "Παγκοσμιοποιητές" -δεν τολμάς καν να γράψεις Εβραίοι- πίσω από κάθε ψεκοθεωρία που λυσσομανά στο μυαλό σου. Τώρα τους έβγαλες και υπαίτιους για τους δυο ΠΠ και για τον τρίτο, λες. Ε, κάτι τέτοια έλεγε κι ο Χίτλερ.



Ποια ειναι κοινη λογικη;

Να αποφασιζουν οι Λοατκι για τη σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και για νομοθετηματα οπως ο γαμος των ομοφυλοφιλων με την υιοθεσια;

Δηλαδη μια σεκτα που θεωρει την πυρηνικη οικογενεια σαν βαθεια τοξικη και φασιζουσα;

Αυτο ακριβως φιλε μου ειναι καταλυση της δημοκρατιας και κυβερνηση της Δυσης μεσω δικαιωματιστικων ΜΚΟ.

Εχει τοσα σοβαρα προβληματα η Ελλαδα οπως τα ελληνοτουρκικα, η εμπ-λοκη μας στα γεγονοτα του Περσικου, η φορολογικη σφαγη στους ελευθερους επαγγελματιες, η ακριβεια, η εγκληματικοτητα των ανηλικων, τα εγκληματα των μαφιων...

και θεωρεις φυσιολογικο το κυβερνων κομμα να τσακωνεται με τους μισους εκλεγμενους βουλευτες του και να κινδυνευει να χασει υπουργους για ενα ζητημα που εξυπηρετει μονο την ατζεντα των Λοατκι;

Οσο για τους Παγκοσμιοποιητες μαλλον η δικια σου βιδα εχει λασκαρει και αγνοεις οτι υπαρχει ενα Παγκοσμιο Οικονομικο Φορουμ στο Νταβος και ενας ΟΗΕ που πρεσβευουν ανοιχτα την παγκοσμια κυβερνηση και την αφαιρεση εξουσιων απο τις εκλεγμενες κυβερνησεις υπερ διεθνων οργανισμων και ΜΚΟ.

Οι ιδιοι το λενε εξαλλου οτι ειναι globalists, παγκοσμιοποιητες, οχι εγω.

Αμα θες ανοιγουμε νημα να σου βαλω τις ιδιες τις δηλωσεις τους υπερ της παγκοσμιας κυβερνησης και γιατι θεωρουν πως τα εθνικα κρατη ειναι ξεπερασμενα, μαλιστα καποιοι θεωρουν ξεπερασμενες και τις εκλογες.

Η μηπως δεν ακουσες οτι στην ΕΕ μαγειρευουν και την καταργηση του βετο οπως και τη λογοκρισια στο διαδικτυο;

.
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:22
Και δεν σχολιαζω την αλητεια να μου προσαπτεις οτι υπονοω Εβραιους με το Παγκοσμιοποιητες. Ενω επι δεκαετιες και εδω μεσα και σε αρθρα μου και στα βιβλια μου εχω τονισει πως οι Παγκοσμιοποιητες ειναι υπερεθνικη ομαδα απο Ελιτ, μαλιστα εχω αναφερει δεκαδες ονοματα απο δαυτους που δεν ειναι Εβραιοι. Και οχι μονο αυτο αλλα προσωπικα εχω επανειλημμενα αναφερθει πως στηριζω το κρατος του Ισραηλ και γουσταρω ατελειωτα που πηρε εδαφος απο την κυριαρχια του Ισλαμ στη Μεση Ανατολη και στη Μεσογειο. Περιττο να προσθεσω πως στο αλτσχαιμερ που σε διακατεχει ξεχνας οτι εχω υποστηριξει σφοδρα τον Νετανιαχου μαλιστα και τον χειροκροτουσα για την αντιτουρκικη του σταση σε προηγουμενες τουλαχιστον κυβερνησεις του.

.
.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13629
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Ιαν 2024, 21:43

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:12
Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:03

Ρε άσε την καραμέλα της πολιτικής ορθότητας, για την κοινή λογική μιλάμε εδώ.
Εσένα σ' έβγαλα ένα τσακ πριν τον ναζισμό γιατί έχει λασκάρει η βίδα και βλέπεις τους "Παγκοσμιοποιητές" -δεν τολμάς καν να γράψεις Εβραίοι- πίσω από κάθε ψεκοθεωρία που λυσσομανά στο μυαλό σου. Τώρα τους έβγαλες και υπαίτιους για τους δυο ΠΠ και για τον τρίτο, λες. Ε, κάτι τέτοια έλεγε κι ο Χίτλερ.



Ποια ειναι κοινη λογικη;

Να αποφασιζουν οι Λοατκι για τη σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση στα σχολεια και για νομοθετηματα οπως ο γαμος των ομοφυλοφιλων με την υιοθεσια;

Δηλαδη μια σεκτα που θεωρει την πυρηνικη οικογενεια σαν βαθεια τοξικη και φασιζουσα;

Αυτο ακριβως φιλε μου ειναι καταλυση της δημοκρατιας και κυβερνηση της Δυσης μεσω δικαιωματιστικων ΜΚΟ.

Εχει τοσα σοβαρα προβληματα η Ελλαδα οπως τα ελληνοτουρκικα, η εμπ-λοκη μας στα γεγονοτα του Περσικου, η φορολογικη σφαγη στους ελευθερους επαγγελματιες, η ακριβεια, η εγκληματικοτητα των ανηλικων, τα εγκληματα των μαφιων...

και θεωρεις φυσιολογικο το κυβερνων κομμα να τσακωνεται με τους μισους εκλεγμενους βουλευτες του και να κινδυνευει να χασει υπουργους για ενα ζητημα που εξυπηρετει μονο την ατζεντα των Λοατκι;

Οσο για τους Παγκοσμιοποιητες μαλλον η δικια σου βιδα εχει λασκαρει και αγνοεις οτι υπαρχει ενα Παγκοσμιο Οικονομικο Φορουμ στο Νταβος και ενας ΟΗΕ που πρεσβευουν ανοιχτα την παγκοσμια κυβερνηση και την αφαιρεση εξουσιων απο τις εκλεγμενες κυβερνησεις υπερ διεθνων οργανισμων και ΜΚΟ.

Οι ιδιοι το λενε εξαλλου οτι ειναι globalists, παγκοσμιοποιητες, οχι εγω.

Αμα θες ανοιγουμε νημα να σου βαλω τις ιδιες τις δηλωσεις τους υπερ της παγκοσμιας κυβερνησης και γιατι θεωρουν πως τα εθνικα κρατη ειναι ξεπερασμενα, μαλιστα καποιοι θεωρουν ξεπερασμενες και τις εκλογες.

Η μηπως δεν ακουσες οτι στην ΕΕ μαγειρευουν και την καταργηση του βετο οπως και τη λογοκρισια στο διαδικτυο;

.
Πάλι άρχισες τα σάπια;
Τι σχέση έχουν τα προγράμματα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης μαθητών από λοάτκι άτομα (κι εγώ είμαι κατά) με τον πολιτικό γάμο ομόφυλων ζευγαριών;
Ποια πυρηνική οικογένεια ρε, έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ, για μια αστική σύμβαση; Τον θρησκευτικό γάμο δεν τον πειράζει κανείς, και δικαίως, γιατί το κράτος έχει τους δικούς του κανόνες και η ελληνορθόδοξη εκκλησία τους δικούς της. Όσοι καίγεστε μη τυχόν μαγαριστεί ο θεσμός της παραδοσιακής οικογένειας από τον πολιτικό γάμο των ομόφυλων ζευγαριών, να κάνετε τους θρησκευτικούς σας γάμους στις εκκλησίες.
Πολλοί νουδαίοι βουλευτές τσινάνε για τη ρύθμιση γιατί σκέφτονται -ορθώς- ότι θα χάσουν πελατεία προς τα δεξιά. Κι αν δεν ήσαν τελειωμένοι μαλάκες το κιναλ, ο σύριζα, η πλεύση και η νέα αριστερά, δεν θα σπεύδανε να πάρουν την καυτή πατάτα από τα χέρια του Κούλη.
Τις πίπες περί παγκόσμιας διακυβέρνησης πούλα τες μαζί με τους ιλλουμινάτι και τους δρακονιανούς. Ποια παγκόσμια διακυβέρνηση, ρε κατακαημένε, δεν έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι ότι ο κόσμος μας είναι πολυπολικός πλέον;
Παρεμπιπτόντως, μακάρι, απ' το στόμα σου και στου γιαραμπή τ' αυτί, να ολοκληρωνόταν πολιτικά η ΕΕ και να είχαμε ομοσπονδοποίηση -το κοντινότερο σενάριο σ' αυτό που στο μυαλό σου είναι η παγκόσμια διακυβέρνηση- θα σωνόμασταν.
Κατά τα λοιπά, αμόλησες πάλι του κόσμου τις άσχετες μπούρδες για να μην απαντήσεις στην ουσία: γιατί τα ομόφυλα ζευγάρια να μην έχουν τα ίδια δικαιώματα σε μια αστική σύμβαση όπως τα ετερόφυλα; Το ίδιο ρώταγα κάποτε και για το σύμφωνο συμβίωσης, μια συμβολαιογραφική πράξη, που τώρα εσύ και κάποιοι άλλοι επικαλείστε ως "αρκετή", ενώ όταν ήταν να επεκταθεί και για τα ομόφυλα ζευγάρια διαρρηγνύατε τα ιμάτιά σας, πάλι κινδύνευε το έθνος να εκπουστευθεί. Ρεπετισιόν οι ίδιες μαλακίες, όπως και παλιότερα, με τη θέσπιση του πολιτικού γάμου και την αποποινικοποίηση της μοιχείας, οι ίδιοι κατσίβελοι πάντα κάνετε σαματά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40511
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Ιαν 2024, 21:50

Στα απαντησε ολα ο Ραμφος και δεν εχω να προσθεσω κατι.

Το παιδι πρεπει να μεγαλωνει με προτυπα πατερα και μητερας.

Προφανως και το συνοικεσιο δεν τους αρκουσε γιατι το καυτο ζητημα για τους Λοατκι ειναι να μεγαλωνουν παιδια καθως θεωρουν οτι η πυρηνικη οικογενεια ειναι τοξικη και φασιζουσα.

Η φασαρια λοιπον γινεται για τα δικαιωματα των παιδιων, οσοι απο εμας θεωρουμε οτι ο ψυχισμος των παιδιων εχει αναγκη απο μια βιολογικη μητερα που να ειναι διπλα τους δεν μπορουμε να δεχτουμε ευκολα την καταργηση της πυρηνικης οικογενειας με προφαση τον ομοφυλοφιλο δικαιωματισμο. Γιατι ακριβως θεωρουμε τα δικαιωματα των παιδιων απειρως σοβαροτερα απο την ατζεντα των Λοατκι.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40511
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Ιαν 2024, 21:52

Δεν ειναι νομικο λοιπον το θεμα να μου πετας οτι εχουμε να κανουμε με πολιτικο γαμο.

Δεν υπερασπιζομαι εγω το θρησκευτικο γαμο.

Τα δικαιωματα των παιδιων να μεγαλωνουν διπλα στη βιολογικη τους μανα υπερασπιζομαι.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 15 Ιαν 2024, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Ιαν 2024, 21:53

Το ΛΟΑΤΚΙ λόμπι μοιάζει να είναι πολύ ισχυρό.
Βέβαια ως συνέπεια υπάρχει και το "go woke, go broke".
Αλλά παρόλα αυτά, ακόμα μπορούν και ασκούν πιέσεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14898
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 15 Ιαν 2024, 21:56

micmic έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:22


Δεν ξέρω για παγκόσμια κυβέρνηση, αλλά πάντως μια πανευρωπαΪκή θα την ψήφιζα με τα μπούνια.
:lol:

Την έγκρισή μας περιμένουν
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13629
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Ιαν 2024, 22:25

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:52
Δεν ειναι νομικο λοιπον το θεμα να μου πετας οτι εχουμε να κανουμε με πολιτικο γαμο.

Δεν υπερασπιζομαι εγω το θρησκευτικο γαμο.

Τα δικαιωματα των παιδιων να μεγαλωνουν διπλα στη βιολογικη τους μανα υπερασπιζομαι.

.
Ποια βιολογική τους μάνα ρε πεπόνι, για ορφανά μιλάμε. Και είπα ήδη ότι οι ενστάσεις περί τεκνοθεσίας είναι οι μόνες με λογικό έρεισμα, όχι βεβαίως αυτές που προβάλλετε οι κατσίβελοι, αλλά αυτές που ισχυρίζονται ότι τα παιδιά αυτά θα γίνουν αποδέκτες όλων των κόμπλεξ των κατσίβελων του ελλαδιστάν.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40511
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Ιαν 2024, 22:32

Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:25
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:52
Δεν ειναι νομικο λοιπον το θεμα να μου πετας οτι εχουμε να κανουμε με πολιτικο γαμο.

Δεν υπερασπιζομαι εγω το θρησκευτικο γαμο.

Τα δικαιωματα των παιδιων να μεγαλωνουν διπλα στη βιολογικη τους μανα υπερασπιζομαι.

.
Ποια βιολογική τους μάνα ρε πεπόνι, για ορφανά μιλάμε. Και είπα ήδη ότι οι ενστάσεις περί τεκνοθεσίας είναι οι μόνες με λογικό έρεισμα, όχι βεβαίως αυτές που προβάλλετε οι κατσίβελοι, αλλά αυτές που ισχυρίζονται ότι τα παιδιά αυτά θα γίνουν αποδέκτες όλων των κόμπλεξ των κατσίβελων του ελλαδιστάν.


Αν προκειται για ορφανα υπαρχουν πολλες χιλιαδες αιτησεις απο οικογενειες με μπαμπα και μαμα, κατι ομως μου λεει πως θα προτιμηθουν οι αιτησεις των ομοφυλοφιλων ζευγαριων γιατι η εμμονη του συστηματος ειναι ακριβως να διαλυσει την πυρηνικη οικογενεια. Εδω βλεπουμε σεμιναρια απο Λοατκι σε σχολεια που κινδυνολογουν για την τοξικοτητα της πατριαρχιας και της πυρηνικης οικογενειας.

.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13629
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Ιαν 2024, 22:38

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:32
Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:25
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:52
Δεν ειναι νομικο λοιπον το θεμα να μου πετας οτι εχουμε να κανουμε με πολιτικο γαμο.

Δεν υπερασπιζομαι εγω το θρησκευτικο γαμο.

Τα δικαιωματα των παιδιων να μεγαλωνουν διπλα στη βιολογικη τους μανα υπερασπιζομαι.

.
Ποια βιολογική τους μάνα ρε πεπόνι, για ορφανά μιλάμε. Και είπα ήδη ότι οι ενστάσεις περί τεκνοθεσίας είναι οι μόνες με λογικό έρεισμα, όχι βεβαίως αυτές που προβάλλετε οι κατσίβελοι, αλλά αυτές που ισχυρίζονται ότι τα παιδιά αυτά θα γίνουν αποδέκτες όλων των κόμπλεξ των κατσίβελων του ελλαδιστάν.


Αν προκειται για ορφανα υπαρχουν πολλες χιλιαδες αιτησεις απο οικογενειες με μπαμπα και μαμα, κατι ομως μου λεει πως θα προτιμηθουν οι αιτησεις των ομοφυλοφιλων ζευγαριων γιατι η εμμονη του συστηματος ειναι ακριβως να διαλυσει την πυρηνικη οικογενεια. Εδω βλεπουμε σεμιναρια απο Λοατκι σε σχολεια που κινδυνολογουν για την τοξικοτητα της πατριαρχιας και της πυρηνικης οικογενειας.

.
Τι εννοείς αν πρόκειται για ορφανά;
Τεσπά δεν θα κάτσω εγώ να βγάλω άκρη στην τρικυμία που λυσσομανά μέσα στο μυαλό σου, πάντως δεν θα πηγαίνουν οι ομοφυλόφιλοι τις νύχτες να παίρνουν τα παιδιά απ' τις βιολογικές μανάδες τους, ηρέμησε.
Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι οι συνηθισμένες ψεκιές σου.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40511
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 15 Ιαν 2024, 22:44

Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:38
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:32
Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:25

Ποια βιολογική τους μάνα ρε πεπόνι, για ορφανά μιλάμε. Και είπα ήδη ότι οι ενστάσεις περί τεκνοθεσίας είναι οι μόνες με λογικό έρεισμα, όχι βεβαίως αυτές που προβάλλετε οι κατσίβελοι, αλλά αυτές που ισχυρίζονται ότι τα παιδιά αυτά θα γίνουν αποδέκτες όλων των κόμπλεξ των κατσίβελων του ελλαδιστάν.


Αν προκειται για ορφανα υπαρχουν πολλες χιλιαδες αιτησεις απο οικογενειες με μπαμπα και μαμα, κατι ομως μου λεει πως θα προτιμηθουν οι αιτησεις των ομοφυλοφιλων ζευγαριων γιατι η εμμονη του συστηματος ειναι ακριβως να διαλυσει την πυρηνικη οικογενεια. Εδω βλεπουμε σεμιναρια απο Λοατκι σε σχολεια που κινδυνολογουν για την τοξικοτητα της πατριαρχιας και της πυρηνικης οικογενειας.

.
Τι εννοείς αν πρόκειται για ορφανά;
Τεσπά δεν θα κάτσω εγώ να βγάλω άκρη στην τρικυμία που λυσσομανά μέσα στο μυαλό σου, πάντως δεν θα πηγαίνουν οι ομοφυλόφιλοι τις νύχτες να παίρνουν τα παιδιά απ' τις βιολογικές μανάδες τους, ηρέμησε.
Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι οι συνηθισμένες ψεκιές σου.


Ποιες ειναι οι ψεκιες ρε ανενημερωτε;

Πες μου πως δεν ακουσες πως τα πρωτα παιδια που θα υιοθετηθουν θα ειναι απο τα "ασυνοδευτα ανηλικα" που φιλοξενουνται σε δομες.

.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 15 Ιαν 2024, 22:45

Μπίστης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:56
micmic έγραψε:
15 Ιαν 2024, 21:22


Δεν ξέρω για παγκόσμια κυβέρνηση, αλλά πάντως μια πανευρωπαΪκή θα την ψήφιζα με τα μπούνια.
:lol:

Την έγκρισή μας περιμένουν
Μακάρι να μην την περιμένουν, επειδή αν την περιμένουν η Ελλάδα θα κυβερνιέται μέχρι το 3000 από Μητσοτάκηδες, Καραμανλήδες και Παπανδρέου.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9156
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Ιαν 2024, 22:58

Όταν περάσει και αυτό το φιάσκο του γουόκ και αφήσει κάποια κακόμοιρα θύματα παιδιά και κάποιες συντάξεις πουστηδων που πρέπει να πληρώσουμε, τότε όλοι οι πολιτευτές της ΝΔ θα έχουν καεί και ο κόσμος θα τους κάνει πέρα, όπως κάηκαν αυτοί του Καμμένου. Θα πάνε στο ΣΥΡΙΖΑ του Κασελακη.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13629
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οργή Κοττάκη κατά Μητσοτάκη «Μακριά από τις αξίες της παράταξης» Γάμος ομόφυλων - Διπλωματικό φιάσκο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Ιαν 2024, 09:37

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:44
Ναύτης έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:38
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2024, 22:32




Αν προκειται για ορφανα υπαρχουν πολλες χιλιαδες αιτησεις απο οικογενειες με μπαμπα και μαμα, κατι ομως μου λεει πως θα προτιμηθουν οι αιτησεις των ομοφυλοφιλων ζευγαριων γιατι η εμμονη του συστηματος ειναι ακριβως να διαλυσει την πυρηνικη οικογενεια. Εδω βλεπουμε σεμιναρια απο Λοατκι σε σχολεια που κινδυνολογουν για την τοξικοτητα της πατριαρχιας και της πυρηνικης οικογενειας.

.
Τι εννοείς αν πρόκειται για ορφανά;
Τεσπά δεν θα κάτσω εγώ να βγάλω άκρη στην τρικυμία που λυσσομανά μέσα στο μυαλό σου, πάντως δεν θα πηγαίνουν οι ομοφυλόφιλοι τις νύχτες να παίρνουν τα παιδιά απ' τις βιολογικές μανάδες τους, ηρέμησε.
Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι οι συνηθισμένες ψεκιές σου.


Ποιες ειναι οι ψεκιες ρε ανενημερωτε;

Πες μου πως δεν ακουσες πως τα πρωτα παιδια που θα υιοθετηθουν θα ειναι απο τα "ασυνοδευτα ανηλικα" που φιλοξενουνται σε δομες.

.
Πρώτον, όχι, δεν το "άκουσα", για βάλε μια πηγή.
Δεύτερον, ακόμα κι αν υποθέσουμε, προς χάριν της συζήτησης, ότι στέκει αυτό που γράφεις (κατ' αρχήν δεν θα ήταν καθόλου κακό), τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις από τον όρο: ασυνόδευτα ανήλικα;
Ρε είπες μια μαλακία, ότι τάχα μου κόπτεσαι για "τα δικαιωματα των παιδιων να μεγαλωνουν διπλα στη βιολογικη τους μανα", την ώρα που μιλάμε για τεκνοθεσία δηλαδή για κατά τεκμήριο ορφανά παιδιά. Αντι να πεις, όπως θα έκανε ένας νορμάλ άνθρωπος, "ουπς, σόρι, έκανα λάθος", άρχισες ως συνήθως τον καρσιλαμά και πετάς του κόσμου τις άσχετες μαλακίες. Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός δικαιολογείται και ο ηλίθιος επιμένει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών