Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Γιατι ψηφισατε ΝΔ

Με εκφραζει η ΝΔ και αυτους θελω
10
26%
Ψηφισα ΝΔ γιατι δεν υπαρχει καποιο σοβαρο κομμα δεξιοτερα. Αν υπαρξει, θα τους ψηφισω.
18
46%
Ψηφισα ΝΔ γιατι δεν υπαρχει καποιο σοβαρο κομμα αριστεροτερα. Αν υπαρξει, θα τους ψηφισω.
11
28%
 
Σύνολο ψήφων: 39

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 26 Ιαν 2024, 09:16

Οσοι δεν ψηφισαν ΝΔ ας μην ψηφισουν στο poll για να δουμε τι θα βγει πραγματικα. Το ερώτημα ειναι οσο πιο απλο γινεται, και ο λογος ειναι για να δουμε (εστω σε αυτο το μικρο δειγμα του φορουμ) αν το κομμα αυτο εκφραζει τους ψηφοφορους του ή απλα το θεωρουν ως το μικροτερο κακο λογω της αχρηστιας των αλλων.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 26 Ιαν 2024, 09:23

Ειχα βαλει και επιλογη "Για να μην βγει ο ΣΥΡΙΖΑ" αλλα την εβγαλα. Υποθετω πως ετσι κι αλλιως ηταν μερος των επιλογων 2 και 3

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 26 Ιαν 2024, 12:08

bump. να μαζευτουν λιγοι ψηφοι ακόμα

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 26 Ιαν 2024, 12:11

Η ερωτηση ειναι η εξης : θυμαστε την Ελλαδα ισχυροτερη τα τελευταια 40 χρονια ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 26 Ιαν 2024, 12:11

ψηφισα νδ γιατι ειμαι αμορφωτος τενεκες διεφθαρμενο τσουτσεκι
ναυαγιο της ζωης και ανθελληνικη ρομπα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:14

Το δύο.

Επίσης ένας άλλος σοβαρός λόγος είναι ότι προτιμώ τα χαζά "νουδουλικά" από τα ευφυή πηζομποτάκια.

Όλα θέμα επιλογής είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Ιαν 2024, 12:15

Ψήφισα το 3 αλλά δεν ανταποκρίνεται πλήρως στους λόγους μου, αυτη η επιλογη. Υπαρχει σοβαρότερο κομμα αριστερότερα (που ειναι το ΚΚΕ), και το πασοκ θα μπορουσε να ειναι σοβαρότερο και απο ΚΚΕ και απο ΝΔ αν δεν ηγούνταν ενας γιδοβοσκός σε αυτο.
ΝΔ ψήφισα επειδη ειχε αρχίσει το ΚΚΕ να με εκνευρίζει σε καποια θέματα, παιζει συνεχώς μια κασέτα η οποια κουρασε ακομα κι εμένα.

Πήγα λίγο να το μετανιώσω αργότερα, αλλά μόλις ειδα οτι μετά τις 7 Οκτωβρη εξακολουθούσε να ειναι πυρ και μανία υπερ των Χαμασατζήδων και να συνεχίζει να βγαινει στα κάγκελα για "το δικιο του παλαιστινιακου λαού", ίσιωσα.

Να διευκρινίσω οτι ΝΔ ψηφισα μόνο στο β' γύρο, οταν λιγο-πολυ ειχε κριθεί και το αποτέλεσμα πανηγυρικά. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 26 Ιαν 2024, 12:15

Σε οσους εναγωνιως ψαχνουν σοβαρο δεξιοτερο κομμα της ΝΔ εχω να πω κατι : εχετε δει ποιοι και πως ειναι αυτοι που ζητουν σοβαροτερο κομμα δεξιοτερα της ΝΔ ; Αν ναι,ποιος οντως σοβαρος εχει τη διαθεση να ταυτιστει μαζι τους ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 26 Ιαν 2024, 12:17

ψηφισα νδ γιατι θελω να πειναει ο κοσμος και να κονομανε 10 μαλακες και οι παρατρεχαμενοι τους

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:19

vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:15
Ψήφισα το 3 αλλά δεν ανταποκρίνεται πλήρως στους λόγους μου, αυτη η επιλογη. Υπαρχει σοβαρότερο κομμα αριστερότερα (που ειναι το ΚΚΕ), και το πασοκ θα μπορουσε να ειναι σοβαρότερο και απο ΚΚΕ και απο ΝΔ αν δεν ηγούνταν ενας γιδοβοσκός σε αυτο.
ΝΔ ψήφισα επειδη ειχε αρχίσει το ΚΚΕ να με εκνευρίζει σε καποια θέματα, παιζει συνεχώς μια κασέτα η οποια κουρασε ακομα κι εμένα.

Πήγα λίγο να το μετανιώσω αργότερα, αλλά μόλις ειδα οτι μετά τις 7 Οκτωβρη εξακολουθούσε να ειναι πυρ και μανία υπερ των Χαμασατζήδων και να συνεχίζει να βγαινει στα κάγκελα για "το δικιο του παλαιστινιακου λαού", ίσιωσα.

Να διευκρινίσω οτι ΝΔ ψηφισα μόνο στο β' γύρο, οταν λιγο-πολυ ειχε κριθεί και το αποτέλεσμα πανηγυρικά. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο.
Αριστερότερα της ΝΔ, μόνον το ΚΚΕ σ' εκνεύριζε Βαντόνο μου;

Ή να θεωρήσω ότι τους περίπου αριστερούς, τους έχεις κι εσύ τελείως (δια)γραμμένους; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 26 Ιαν 2024, 12:20

vantono έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:15
Ψήφισα το 3 αλλά δεν ανταποκρίνεται πλήρως στους λόγους μου, αυτη η επιλογη. Υπαρχει σοβαρότερο κομμα αριστερότερα (που ειναι το ΚΚΕ), και το πασοκ θα μπορουσε να ειναι σοβαρότερο και απο ΚΚΕ και απο ΝΔ αν δεν ηγούνταν ενας γιδοβοσκός σε αυτο.
ΝΔ ψήφισα επειδη ειχε αρχίσει το ΚΚΕ να με εκνευρίζει σε καποια θέματα, παιζει συνεχώς μια κασέτα η οποια κουρασε ακομα κι εμένα.

Πήγα λίγο να το μετανιώσω αργότερα, αλλά μόλις ειδα οτι μετά τις 7 Οκτωβρη εξακολουθούσε να ειναι πυρ και μανία υπερ των Χαμασατζήδων και να συνεχίζει να βγαινει στα κάγκελα για "το δικιο του παλαιστινιακου λαού", ίσιωσα.

Να διευκρινίσω οτι ΝΔ ψηφισα μόνο στο β' γύρο, οταν λιγο-πολυ ειχε κριθεί και το αποτέλεσμα πανηγυρικά. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο.

Στον πρώτο τι ψήφισες;

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18186
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 26 Ιαν 2024, 12:21

ψηφισα νδ για να γινει ο ερντογαν κυριαρχος στο αιγαιο

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Ιαν 2024, 12:21

Όλος ο χώρος δεξιότερα της ΝΔ (εσωκοινοβουλευτικά και εξωκοινοβουλευτικά) ειναι τερματισμένα ΑμεΑ, και το λέω ζητώντας τεράστια συγγνώμη απο τα πραγματικά ΑμεΑ, αλλά δεν ξερω πως αλλιως να τους χαρακτηρίσω.
Οσοι ψαχνετε για δεξιότερα της ΝΔ "σοβαρό" κόμμα, συνεχίστε να ψάχνετε ακομα, πλάκα εχετε.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14117
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 26 Ιαν 2024, 12:23

under έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:15
Σε οσους εναγωνιως ψαχνουν σοβαρο δεξιοτερο κομμα της ΝΔ εχω να πω κατι : εχετε δει ποιοι και πως ειναι αυτοι που ζητουν σοβαροτερο κομμα δεξιοτερα της ΝΔ ; Αν ναι,ποιος οντως σοβαρος εχει τη διαθεση να ταυτιστει μαζι τους ;
Για να λεμε την αληθεια, δεξιοτερα της ΝΔ υπαρχει ενα τεράστιο κενο μετα την στροφη της προς την κεντροαριστερα, και ο πρωτος σοβαρός που θα εμφανιστεί θα τους μαζεψει. Σε ολα τα κοινωνικα θέματα η ΝΔ ειναι απο κεντρο ως αριστερα κανονικη.
Συγκριτικα, το πασοκ των 80s φανταζει πλεον ακροδεξιοι φασιστες.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ερωτημα προς οσους ψηφισαν ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιαν 2024, 12:26

under έγραψε:
26 Ιαν 2024, 12:15
Σε οσους εναγωνιως ψαχνουν σοβαρο δεξιοτερο κομμα της ΝΔ εχω να πω κατι : εχετε δει ποιοι και πως ειναι αυτοι που ζητουν σοβαροτερο κομμα δεξιοτερα της ΝΔ ; Αν ναι,ποιος οντως σοβαρος εχει τη διαθεση να ταυτιστει μαζι τους ;
Άλλο το τι ζητάνε και άλλο το τι υπάρχει.

Και είναι άλλο η ψήφος στη βάση του βέλτιστου σε σύγκριση με το χείρον (βασικό) και άλλο η ταύτιση με το κόμμα. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών