Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 09 Φεβ 2024, 10:42

Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2024, 21:24
Εμπεδοκλής έγραψε:
08 Φεβ 2024, 19:57
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2024, 17:41


Αυτό λέω και γω. Ότι η συντριπτική πλειοψηφία θα δηλώνει ακόμα λιγότερα αλλά οι αξιώσεις για κάποιο λόγο είναι πολύ περισσότερα.
Κοίτα να δεις, όπως και να το πάρουμε είσαι χαμένος. Αν δεχθούμε ότι το αγροτικό εισόδημα του Κούλη είναι αληθές και ότι ο καθένας μπορεί να έχει και αγροτικό εισόδημα, όπως και εγώ, τότε κάνεις λάθος διότι ο μέσος όρος που έβαλες δεν είναι αντιπροσωπευτικός των αμιγώς αγροτών.
Αν πάλι δεχθούμε ότι ο Κούλης δεν τα δηλώνει όλα τότε αναγνωρίζεις ότι ψηφίζεις έναν ποινικό που κρύβει τα εισοδήματα του και οτιδήποτε άλλο είναι δευτερεύουσας σημασίας.
Σε κάνα γιατρό τα λες αυτά;
Εσύ; Έχεις ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Γράφεις μαλακίες. Στην λένε και με στοιχεία σε κολλάνε στον τοίχο. Έπειτα, βρίζεις.
Κάθε φορά που βρίζεις σημαίνει ότι τον ήπιες άγρια. Καλή χώνεψη. Δρόμο τώρα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23440
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Φεβ 2024, 11:39

stergiosbik έγραψε:
09 Φεβ 2024, 08:08
Ερμής έγραψε:
08 Φεβ 2024, 21:37
stergiosbik έγραψε:
08 Φεβ 2024, 17:21


Δεν ξερω για τον συγχωρεμενο αλλα ο αδερφος του δεν ειναι και τοσο ευπορος.
Επειδη τον ξερω σου το λεω.
Ο μακαριτης ο Θανάσης πάντως είχε χτίσει τα μπουζουκια του κάμπου. Τώρα αν τα έτρωγε όλα εκεί δε ξέρω.
Ξέρω ότι ο μακαρίτης είχε φάει πολλά λεφτά και είχε δημιουργήσει πρόβλημα όχι μόνο στο σπίτι του αλλά και στα αδέρφια του.
Αυτό τουλάχιστον μου είπε ο αδερφός του.
Νομιζω αυτο που λες συμπληρώνει αυτό που είχα ακούσει απο φουλ έμπιστη πηγή και είπα παραπάνω.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29953
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 09 Φεβ 2024, 11:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 10:42
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2024, 21:24
Εμπεδοκλής έγραψε:
08 Φεβ 2024, 19:57


Κοίτα να δεις, όπως και να το πάρουμε είσαι χαμένος. Αν δεχθούμε ότι το αγροτικό εισόδημα του Κούλη είναι αληθές και ότι ο καθένας μπορεί να έχει και αγροτικό εισόδημα, όπως και εγώ, τότε κάνεις λάθος διότι ο μέσος όρος που έβαλες δεν είναι αντιπροσωπευτικός των αμιγώς αγροτών.
Αν πάλι δεχθούμε ότι ο Κούλης δεν τα δηλώνει όλα τότε αναγνωρίζεις ότι ψηφίζεις έναν ποινικό που κρύβει τα εισοδήματα του και οτιδήποτε άλλο είναι δευτερεύουσας σημασίας.
Σε κάνα γιατρό τα λες αυτά;
Εσύ; Έχεις ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Γράφεις μαλακίες. Στην λένε και με στοιχεία σε κολλάνε στον τοίχο. Έπειτα, βρίζεις.
Κάθε φορά που βρίζεις σημαίνει ότι τον ήπιες άγρια. Καλή χώνεψη. Δρόμο τώρα.
Εγώ δεν γράφω μαλακίες. Και το μοτίβο το έχεις εσύ γι'αυτό και ουδείς σε παίρνει σοβαρά εδώ μέσα.
Όπως τότε που επικαλέστηκες το topuniversities και στο καπάκι το έβγαλες σκάρτο όταν είδες ότι δεν σου αρέσει αυτό που έλεγ.

Εγώ έβαλα τι δήλωσαν οι αγρότες. Μετά αναρωτήθηκα γιατί ζητάνε τετραπλάσια και πενταπλάσια .


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 09 Φεβ 2024, 11:52

Otto Weininger έγραψε:
09 Φεβ 2024, 11:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 10:42
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2024, 21:24


Σε κάνα γιατρό τα λες αυτά;
Εσύ; Έχεις ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Γράφεις μαλακίες. Στην λένε και με στοιχεία σε κολλάνε στον τοίχο. Έπειτα, βρίζεις.
Κάθε φορά που βρίζεις σημαίνει ότι τον ήπιες άγρια. Καλή χώνεψη. Δρόμο τώρα.
Εγώ δεν γράφω μαλακίες. Και το μοτίβο το έχεις εσύ γι'αυτό και ουδείς σε παίρνει σοβαρά εδώ μέσα.
Όπως τότε που επικαλέστηκες το topuniversities και στο καπάκι το έβγαλες σκάρτο όταν είδες ότι δεν σου αρέσει αυτό που έλεγ.

Εγώ έβαλα τι δήλωσαν οι αγρότες. Μετά αναρωτήθηκα γιατί ζητάνε τετραπλάσια και πενταπλάσια .
Γιατί δεν βγαίνουν ώστε να συνεχίσουν την παραγωγή. Είδες τον Βαρδινογιάννη να κατέβει στον δρόμο;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 09 Φεβ 2024, 12:04

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:42
nyxtovios έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:32
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:23
τι έγινε, βγήκαν όλοι παπαγάλοι να παιξουν κασέτα κοινωνικο αυτοματισμό;
Αποτελεί ερώτημα πάντως γιατί τόσα χρόνια δεν πάνε να κλείσουν π.χ. το κέντρο της Αθήνας, τη βουλή, τα λιμάνια, τα αεροδρομια κανα υπουργειο κτλ αλλά επιμένουν να κλείνουν δρόμους δίπλα στο σπίτι τους.
που ζεις;



Είναι η χρονιά που έσκασαν στην Αθήνα, έκαναν όντως χαμό για μια μέρα καλώντας τους Αθηναίους για συμπαράσταση, το βράδυ οι επικεφαλής πήγαν στα κλαρίνα και την επόμενη εξαφανίστηκαν; :lol:

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 09 Φεβ 2024, 12:05

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
09 Φεβ 2024, 12:04
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:42
nyxtovios έγραψε:
08 Φεβ 2024, 16:32


Αποτελεί ερώτημα πάντως γιατί τόσα χρόνια δεν πάνε να κλείσουν π.χ. το κέντρο της Αθήνας, τη βουλή, τα λιμάνια, τα αεροδρομια κανα υπουργειο κτλ αλλά επιμένουν να κλείνουν δρόμους δίπλα στο σπίτι τους.
που ζεις;



Είναι η χρονιά που έσκασαν στην Αθήνα, έκαναν όντως χαμό για μια μέρα καλώντας τους Αθηναίους για συμπαράσταση, το βράδυ οι επικεφαλής πήγαν στα κλαρίνα και την επόμενη εξαφανίστηκαν; :lol:
Εγω έφερα βιντεο για τους ισχυρισμους μου, για να σε δω και εσένα;
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 09 Φεβ 2024, 12:09

Μου αρέσει που πάει να δημιουργήσει και ένταση από το πουθενά το διαδικτυακό σκουπιδαριό, ενώ μάλιστα έκανα απλά ερώτηση.
Εικόνα

https://www.news247.gr/ellada/agrotes-s ... tin-pista/
Μετά το μαζικό συλλαλητήριο του Σαββάτου που πραγματοποιήθηκε στο Σύνταγμα με τη συμμετοχή χιλιάδων αγροτών, ορισμένοι εξ αυτών αποφάσισαν να το “ρίξουν έξω” το ίδιο βράδυ, στα μπουζούκια.

Συγκεκριμένα, κάποιοι αγρότες με την γκλίτσα ανά χείρας – που συμβολίζει τον αγώνα τους – βρέθηκαν στο νυχτερινό κέντρο “Αγρίμια” στη Λιοσίων, όπου εμφανίζεται ο Γιάννης Καψάλης.

Μάλιστα, παρότι οι αγρότες ήταν όλη μέρα στους δρόμους, διασκέδασαν με την καρδιά τους. Στο βίντεο που ακολουθεί, καταγράφονται στην πίστα να χορεύουν το “Άστρα μην με μαλώνετε” του Μανώλη Λιδάκη, που γράφτηκε από τον Λευτέρη Καμπουράκη.


:smt005:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 09 Φεβ 2024, 13:04

Otto Weininger έγραψε:
09 Φεβ 2024, 11:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 10:42
Otto Weininger έγραψε:
08 Φεβ 2024, 21:24


Σε κάνα γιατρό τα λες αυτά;
Εσύ; Έχεις ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Γράφεις μαλακίες. Στην λένε και με στοιχεία σε κολλάνε στον τοίχο. Έπειτα, βρίζεις.
Κάθε φορά που βρίζεις σημαίνει ότι τον ήπιες άγρια. Καλή χώνεψη. Δρόμο τώρα.
Εγώ δεν γράφω μαλακίες. Και το μοτίβο το έχεις εσύ γι'αυτό και ουδείς σε παίρνει σοβαρά εδώ μέσα.
Όπως τότε που επικαλέστηκες το topuniversities και στο καπάκι το έβγαλες σκάρτο όταν είδες ότι δεν σου αρέσει αυτό που έλεγ.

Εγώ έβαλα τι δήλωσαν οι αγρότες. Μετά αναρωτήθηκα γιατί ζητάνε τετραπλάσια και πενταπλάσια .
Επίσης επαναλαμβάνεσαι. Νομίζεις ότι εκπροσωπείς την άποψη όλων των χρηστών εδώ μέσα. Ή τουλάχιστον θέλεις να αισθάνεσαι έτσι για να κρύψεις τη γύμνια σου. Από εκεί και πέρα και στο νήμα που αναφέρεσαι τον ήπιες με στοιχεία που σου παρέθεσα. Αν βάζεις παρωπίδες και αρνείσαι να τα δεις ή να το δεχθείς είναι δικό σου πρόβλημα και μάλλον είναι δική σου δουλειά να τα πεις σε κάποιο γιατρό. Βέβαια είμαι σίγουρος ότι είτε θα αρνηθείς να το κάνεις, είτε θα βγάλεις τρελό το γιατρό. Είναι θέμα του ψυχισμού σου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29953
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 09 Φεβ 2024, 18:02

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 13:04
Otto Weininger έγραψε:
09 Φεβ 2024, 11:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Φεβ 2024, 10:42


Εσύ; Έχεις ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Γράφεις μαλακίες. Στην λένε και με στοιχεία σε κολλάνε στον τοίχο. Έπειτα, βρίζεις.
Κάθε φορά που βρίζεις σημαίνει ότι τον ήπιες άγρια. Καλή χώνεψη. Δρόμο τώρα.
Εγώ δεν γράφω μαλακίες. Και το μοτίβο το έχεις εσύ γι'αυτό και ουδείς σε παίρνει σοβαρά εδώ μέσα.
Όπως τότε που επικαλέστηκες το topuniversities και στο καπάκι το έβγαλες σκάρτο όταν είδες ότι δεν σου αρέσει αυτό που έλεγ.

Εγώ έβαλα τι δήλωσαν οι αγρότες. Μετά αναρωτήθηκα γιατί ζητάνε τετραπλάσια και πενταπλάσια .
Επίσης επαναλαμβάνεσαι. Νομίζεις ότι εκπροσωπείς την άποψη όλων των χρηστών εδώ μέσα. Ή τουλάχιστον θέλεις να αισθάνεσαι έτσι για να κρύψεις τη γύμνια σου. Από εκεί και πέρα και στο νήμα που αναφέρεσαι τον ήπιες με στοιχεία που σου παρέθεσα. Αν βάζεις παρωπίδες και αρνείσαι να τα δεις ή να το δεχθείς είναι δικό σου πρόβλημα και μάλλον είναι δική σου δουλειά να τα πεις σε κάποιο γιατρό. Βέβαια είμαι σίγουρος ότι είτε θα αρνηθείς να το κάνεις, είτε θα βγάλεις τρελό το γιατρό. Είναι θέμα του ψυχισμού σου.
δεν ξέρουν οι topuniversities;;;

λίγο μετά

Δεν αναγνωρίζω τους topuniversities


Και τον ήπια. Οκ.

Βάζω τις δηλώσεις των αγροτών, βάζεις για τον Μητσοτάκη. Πάλι τον ήπια.

Έγινε αδερφέ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 09 Φεβ 2024, 18:09

Έβαλες ένα μέσο όρο για τα αγροτικά εισοδήματα και σου απέδειξα τί θα πει μέσος όρος. Αν πρέπει συνεχώς να σου εξηγώ τα περί μέσου όρου, ότι αγροτικό εισόδημα δε δηλώνουν μόνο οι αγρότες τότε άστο. Παίξε μόνος σου.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8415
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 09 Φεβ 2024, 21:00

Για να μην συνεχιστεί αυτή η κατρακύλα της υπαίθρου σε αγροτικές περιοχές,θα πρέπει τώρα να ικανοποιηθούν όλα τα δίκαια αιτήματα των αγωνιζόμενων μικρομεσαίων αγροτών.Δεν πάει άλλο πλέον και δεν υπάρχει καμμία απολύτως δικαιολογία για τις εκάστοτε αστικές κυβερνήσεις που διαχρονικά με την αντιλαϊκή αντιαγροτικη πολιτική τους και της ΚΑΠ και της καπιταληστικής ΕΕ έχουν ξεκληρισει χιλιάδες μικρομεσαίους αγρότες όλα αυτά τα χρόνια,αλλά και κοντά από αυτούς χιλιάδες συναφή επαγγέλματα....
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.


Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8415
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 10 Φεβ 2024, 08:24

Εικόνα

Το Ποντίκι, 08/02/2024
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8415
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Αγρότες: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπλοκα στις εθνικές και επαρχιακές οδούς και κατεβαίνουν στην Αθήνα με τρακτέρ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 10 Φεβ 2024, 13:41

Ωραια η ζωη,στην ευρωπαικη ενωση,στρατοπεδων συγκεντρωσης. Παράδεισος το νησί.Ενα κιλό καφέ ζάχαρη,ένα κομμάτι φετα,6 αυγά και 4 τομάτες,20 ευρώ,με την έκπτωση. Ευτυχως έχουμε πάρει την Επενδυτική βαθμίδα.

Εικόνα
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών