Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 27 Μαρ 2024, 09:59

Συμφωνω ότι ο νόμος είναι ηλίθιος για τα email. Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν και θα θεωρούσα ότι το πήρε από κανά data leak ή ότι θα το είχα να εμφανές μερος.Παλι να μου στείλει παράνομο θα ήταν αλλά Κλάιν. Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 27 Μαρ 2024, 10:04

Αν η Αννα Μισελ ειχε δημοσιοποιησει την ip σας θα νιωθατε βιασμενοι;

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 27 Μαρ 2024, 10:08

Δημοκράτης έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:46
Προφανώς σε σχέση με όλο το. χάος που ζούμε από τα τέμπη και μετά η ζαβή είναι το μικρότερο κακό.
Δεν είναι το μικρότερο κακό είναι αυτό:

Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
Δεν ξέρω πόσο τυφλός οπαδός πρέπει να είναι κανείς για να μην αντιλαμβάνεται πόσο επικίνδυνο πράγμα είναι αυτό το 2024, ειδικά σε ένα κράτος που προωθεί, και στη θεωρία καλά κάνει, την ηλεκτρονική διακυβέρνηση και τη συγκέντρωση όλων των στοιχείων σου ηλεκτρονικές βάσεις δεδομένων που διαχειρίζεται το κράτος. Η υπόθεση αποδεικνύει ότι το συγκεκριμένο κράτος είναι εντελώς αναξιόπιστο και ανίκανο να διαχειριστεί με ασφάλεια αυτα τα δεδομένα, και μπορεί ανα πάσα στιγμή να βρεθούν κυριολεκτικά οπουδήποτε. Σήμερα ήταν το κομματόσκυλο που τα έδωσε στη Μισέλ, αύριο θα είναι άλλος υπάλληλος που θα πουλάει πχ τα δεδομένα απο το αμκα σου σε ιδιωτικές φαρμακευτικές, μεθαύριο θα είναι κάποιος άλλος που θα τα πουλάει σε τούρκους για να επηρεάσουν τις εκλογές κοκ
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 27 Μαρ 2024, 10:10

Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:59
Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν
Τα ειπα εξ αρχης
Μονο κομματοσκυλα η δικομανεις θα κινηθουν νομικα κατα της Αννα Μισελ και καποιοι χλευαζαν.

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 27 Μαρ 2024, 10:13

Alex Amsterdam έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:10
Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:59
Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν
Τα ειπα εξ αρχης
Μονο κομματοσκυλα η δικομανεις θα κινηθουν νομικα κατα της Αννα Μισελ και καποιοι χλευαζαν.
Προσωπικά θέλω δικές για τα παρτάλια που έδωσαν τα στοιχεία από τα υπουργεία.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 27 Μαρ 2024, 10:16

Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:13


Προσωπικά θέλω δικές για τα παρτάλια που έδωσαν τα στοιχεία από τα υπουργεία.
Ωραια παμε τωρα στην επομενη ερωτηση
Αν καποιος δημοσιευσει καπου την ip σου τι θα ηθελες;

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 27 Μαρ 2024, 10:17

Γιαννόπουλε σκάσε, μιλάμε τώρα. Πήγαινε παραδίπλα να παίξεις με τον kauldron
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 27 Μαρ 2024, 10:17

Σενέκας έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:17
Γιαννόπουλε σκάσε, μιλάμε τώρα. Πήγαινε παραδίπλα να παίξεις με τον kauldron
Απευθυνω και σε σενα την ιδια ερωτηση για την ip

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 27 Μαρ 2024, 10:18

Σενέκας έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:08
Δημοκράτης έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:46
Προφανώς σε σχέση με όλο το. χάος που ζούμε από τα τέμπη και μετά η ζαβή είναι το μικρότερο κακό.
Δεν είναι το μικρότερο κακό είναι αυτό:

Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
Δεν ξέρω πόσο τυφλός οπαδός πρέπει να είναι κανείς για να μην αντιλαμβάνεται πόσο επικίνδυνο πράγμα είναι αυτό το 2024, ειδικά σε ένα κράτος που προωθεί, και στη θεωρία καλά κάνει, την ηλεκτρονική διακυβέρνηση και τη συγκέντρωση όλων των στοιχείων σου ηλεκτρονικές βάσεις δεδομένων που διαχειρίζεται το κράτος. Η υπόθεση αποδεικνύει ότι το συγκεκριμένο κράτος είναι εντελώς αναξιόπιστο και ανίκανο να διαχειριστεί με ασφάλεια αυτα τα δεδομένα, και μπορεί ανα πάσα στιγμή να βρεθούν κυριολεκτικά οπουδήποτε. Σήμερα ήταν το κομματόσκυλο που τα έδωσε στη Μισέλ, αύριο θα είναι άλλος υπάλληλος που θα πουλάει πχ τα δεδομένα απο το αμκα σου σε ιδιωτικές φαρμακευτικές, μεθαύριο θα είναι κάποιος άλλος που θα τα πουλάει σε τούρκους για να επηρεάσουν τις εκλογές κοκ
Έχω ακούσει ιστορίες για διαχειριστές eshop που πουλούσαν για τρελά λεφτά τα mail σε ανταγωνιστικές σελίδες. Σε μικρές κοινωνίες μάλιστα με μικρούς τζίρους.

Σκέψου τι μπίζνα θα στήσουν οι Όττο με τα προσωπικά μας στοιχεία όταν πάρουν χαμπάρι τις δυνατότητες που έχουν.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 27 Μαρ 2024, 10:20

Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:59
Συμφωνω ότι ο νόμος είναι ηλίθιος για τα email. Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν και θα θεωρούσα ότι το πήρε από κανά data leak ή ότι θα το είχα να εμφανές μερος.Παλι να μου στείλει παράνομο θα ήταν αλλά Κλάιν. Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
Γι' αυτό ακριβώς η φυσική παρουσία σε εγκεκριμένα σημεία και η φυσική ταυτοπροσωπία είναι και θα παραμείνουν απαραίτητα στοιχεία της διαδικασίας, αλλιώς τα κομματόσκυλα αλωνίζουν ελεύθερα και δεν υπάρχει καμία εξασφάλιση για ελεύθερη και μυστική ψήφο.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 27 Μαρ 2024, 10:23

Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:13
Alex Amsterdam έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:10
Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:59
Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν
Τα ειπα εξ αρχης
Μονο κομματοσκυλα η δικομανεις θα κινηθουν νομικα κατα της Αννα Μισελ και καποιοι χλευαζαν.
Προσωπικά θέλω δικές για τα παρτάλια που έδωσαν τα στοιχεία από τα υπουργεία.
Μα θα υπάρξουν για αυτό και η κυβέρνηση προσπαθεί να βρει αποδιοπομπαίους τράγους. Εάν πχ ένας Έλληνας που μένει Γερμανία έκανε μήνυση τότε την υπόθεση την αναλαμβάνει η γερμανική δικαιοσύνη. Φαντάσου τώρα ότι έχεις Έλληνες σε όλα τα μέλη κράτη της ΕΕ που έχουν καταθέσει μηνύσεις. Αμφιβάλλω εάν κάποιο από αυτά τα δικαστήρια αρκεστεί μόνο στην Αννούλα μιας και βάσει νόμου θα πρέπει να ερευνηθεί πως και από ποιόν προήλθε η διαρροή.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 27 Μαρ 2024, 10:24

Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:18
Σενέκας έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:08
Δημοκράτης έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:46
Προφανώς σε σχέση με όλο το. χάος που ζούμε από τα τέμπη και μετά η ζαβή είναι το μικρότερο κακό.
Δεν είναι το μικρότερο κακό είναι αυτό:

Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
Δεν ξέρω πόσο τυφλός οπαδός πρέπει να είναι κανείς για να μην αντιλαμβάνεται πόσο επικίνδυνο πράγμα είναι αυτό το 2024, ειδικά σε ένα κράτος που προωθεί, και στη θεωρία καλά κάνει, την ηλεκτρονική διακυβέρνηση και τη συγκέντρωση όλων των στοιχείων σου ηλεκτρονικές βάσεις δεδομένων που διαχειρίζεται το κράτος. Η υπόθεση αποδεικνύει ότι το συγκεκριμένο κράτος είναι εντελώς αναξιόπιστο και ανίκανο να διαχειριστεί με ασφάλεια αυτα τα δεδομένα, και μπορεί ανα πάσα στιγμή να βρεθούν κυριολεκτικά οπουδήποτε. Σήμερα ήταν το κομματόσκυλο που τα έδωσε στη Μισέλ, αύριο θα είναι άλλος υπάλληλος που θα πουλάει πχ τα δεδομένα απο το αμκα σου σε ιδιωτικές φαρμακευτικές, μεθαύριο θα είναι κάποιος άλλος που θα τα πουλάει σε τούρκους για να επηρεάσουν τις εκλογές κοκ
Έχω ακούσει ιστορίες για διαχειριστές eshop που πουλούσαν για τρελά λεφτά τα mail σε ανταγωνιστικές σελίδες. Σε μικρές κοινωνίες μάλιστα με μικρούς τζίρους.

Σκέψου τι μπίζνα θα στήσουν οι Όττο με τα προσωπικά μας στοιχεία όταν πάρουν χαμπάρι τις δυνατότητες που έχουν.
ευτυχώς οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι ακόμα παλιά βύσματα του πασοκ και του Καραμανλή. Ακόμα δουλεύουν με σφραγίδες και άμα δε δουν σφραγίδα στο χαρτί παραξενεύονται. Όταν θα αρχίσουν να μπαίνουν καινούργιοι που θα είναι πιο ψυλλιασμένοι, θα γίνει πάρτι
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12815
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 27 Μαρ 2024, 10:26

Έχει γραφτεί πολλές σελίδες πίσω ότι ο πραγματικός λόγος που γίνεται η φασαρία, είναι ότι η Μισέλ μαζί με την άλλη υπερελληνιδα βοζενμπεργκ δίνουν αγώνες υπέρ της Ελλάδος. Και για αυτο τις πολεμούν οι ζαιοι με τόση λύσσα.
Καθίστε να σας μπερδεύουν με προσωπικά δεδομένα και διαρροές, ενώ ο λόγος είναι ότι οι πράκτορες των Τούρκων θέλουν να φαν τη συγχρονη μπουμπουλινα και να τη βγάλουν από τη μέση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nyxtovios την 27 Μαρ 2024, 10:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5230
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 27 Μαρ 2024, 10:26

Σενέκας έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:17
Γιαννόπουλε σκάσε, μιλάμε τώρα. Πήγαινε παραδίπλα να παίξεις με τον kauldron
:lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Διαρροή προσωπικών δεδομένων από την Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Μαρ 2024, 10:26

Rakomelofronas έγραψε:
27 Μαρ 2024, 10:20
Δρακουμελ έγραψε:
27 Μαρ 2024, 09:59
Συμφωνω ότι ο νόμος είναι ηλίθιος για τα email. Προσωπικά αν μου ερχόταν ένα τέτοιο mail δεν θα ασχολιομουν και θα θεωρούσα ότι το πήρε από κανά data leak ή ότι θα το είχα να εμφανές μερος.Παλι να μου στείλει παράνομο θα ήταν αλλά Κλάιν. Το γεγονος όμως ότι τα στοιχεία μας στα υπουργεία τα διαχειρίζονται οι Under και οι Όττο και τα δίνουν από δω και από κει με εξοργίζει
Γι' αυτό ακριβώς η φυσική παρουσία σε εγκεκριμένα σημεία και η φυσική ταυτοπροσωπία είναι και θα παραμείνουν απαραίτητα στοιχεία της διαδικασίας, αλλιώς τα κομματόσκυλα αλωνίζουν ελεύθερα και δεν υπάρχει καμία εξασφάλιση για ελεύθερη και μυστική ψήφο.
+1 και για τους δυο
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών