Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:20

Ριξτε μια ματια εδω.

Και θα φρικαρετε γιατι εχουμε πλεον να κανουμε με ενα νεοταξιτικο μεσσιανισμο.

Οι τυποι θελουν να ακυρωσουν τα παντα πριν απο αυτους και να ξεκινησουν ενα δικο τους πολιτισμο νομιζοντας οτι ειναι οι σωτηρες της ανθρωποτητας απο την κακη πατριαρχια και τον κακο ρατσισμο.

Απο το capital το αρθρο παρακαλω, οχι απο καποια altright ιστοσελιδα.



"Σε μεγάλα πανεπιστήμια, όπως το Princeton, καταργείται η διδασκαλία των αρχαίων ελληνικών και λατινικών, ως εργαλεία ρατσισμού. Στο Yale δεν θα διδάσκεται η Ιστορία της Τέχνης, παρά μόνο ως αφετηρία για ζητήματα φύλου, τάξης, φυλής..."

https://www.capital.gr/arthra/3775807/i ... pinou-nou/

.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 02 Μαρ 2024, 19:23

Θεωρώ ότι δεν περίμεναν το κάλεσμα και αύριο ετοιμάζουν βαλίτσες και θα πάρουν το αεροπλάνο και το καράβι να έρθουν.
Θεωρώ ότι και το κάλεσμα ήτανε για εσωτερική κατανάλωση.
Του στυλ είδατε με το νομοσχέδιο θα έρθουν και περισσότεροι τουρίστες.
Πράγμα που σίγουρα ισχύει.
Πολύ θα ήθελα να γίνουν σποτάκια που να τους καλούν για γάμους και διακοπές.
Τότε μάλιστα.
Για φαντάσου να γίνουμε η χώρα που θα έρχονται για γάμους.


Το να καθόμαστε να συζητάμε μήπως θα καταργήσουν την πατριαρχία στην χώρα μας το θεωρώ αστείο.
Η πατριαρχία θα καταργηθεί από μόνη της σαν ένα ξερό κλαδί.
Θεωρώ πολλές δημοσιεύσεις πολύ ομοφοβικές και κάποιες άλλες σεξιστικές.


Γενικά σε όλες μου τις επαφές με τους ομοφυλόφιλους τους βρίσκω συνεσταλμένους , φοβισμένους , ταλαιπωρημένους και είναι έτοιμοι να σου δώσουν και την ψυχή τους αν τους φερθείς το ίδιο όπως φέρεσαι στους υπόλοιπους.

Αυτό με κάνει να τους συμπαθώ.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:27

Niki έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:23


Το να καθόμαστε να συζητάμε μήπως θα καταργήσουν την πατριαρχία στην χώρα μας το θεωρώ αστείο.


Καθολου αστειο, οι ΛΟΑΤΚΙ κανουν σεμιναρια πλεον σε ΕΛληνες καθηγητες και δασκαλους προκειμενου να αμφισβητουν στη διδασκαλια τους το θεσμο της πατριαρχιας και την ταυτιση με τα δυο βιολογικα φυλα.

Σε δυτικες χωρες γονεις που αμφισβητουν τη ΛΟΑΤΚΙ διδασκαλια στα σχολεια συλλαμβανονται ως τρομοκρατες.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:33

Το ξερετε οτι οι ΛΟΑΤΚΙ ειναι τοσο παλαβοι εναντιον των παραδοσιακων φυλων...

που εχουν μπαναρει οχι μονο τη λεξη μητερα...

αλλα πλεον η νεα ταση τους ειναι να μπαναρουν και τη λεξη γυναικα;

Οι γυναικες συμφωνα με το νεο ρευμα των ΛΟΑΤΚΙ ειναι "ανθρωποι με εμμηνο ρηση".

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:35

Δηλαδη ο φεμινισμος για τη νεα μορφη δικαιωματισμου ειναι ακυρος.

Γι' αυτο καταπιεζουν τις γυναικες με τους τρανς στους γυναικειους αγωνες.

Πλεον προβαλλεται ο πανφυλετισμος η ο αφυλετισμος.

.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 02 Μαρ 2024, 19:37

Αρίστος έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:27
Niki έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:23


Το να καθόμαστε να συζητάμε μήπως θα καταργήσουν την πατριαρχία στην χώρα μας το θεωρώ αστείο.


Καθολου αστειο, οι ΛΟΑΤΚΙ κανουν σεμιναρια πλεον σε ΕΛληνες καθηγητες και δασκαλους προκειμενου να αμφισβητουν στη διδασκαλια τους το θεσμο της πατριαρχιας και την ταυτιση με τα δυο βιολογικα φυλα.

Σε δυτικες χωρες γονεις που αμφισβητουν τη ΛΟΑΤΚΙ διδασκαλια στα σχολεια συλλαμβανονται ως τρομοκρατες.

.
Αρίστο έχω ένα θείο πολύ συνομωσιολόγο.Παντού έβλεπε και βλέπει συνομωσίες.
Επέστρεψα από τις σπουδές μου πρίν χρόνια και στα ψώνια είχα αγοράσει ένα κοτόπουλο βιολογικό.
Το μαγείρεψε η μάνα μου της άρεσε το είπε στην θεία μου.
Την άλλη μέρα μου λέει η μάνα μου σε θέλει ο θειός σου να μιλήσετε για το κοτόπουλο.
Πήγα και μου άρχισε κήρυγμα για την νέα τάξη πραγμάτων και πόσο δεν πρέπει να ακολουθούμε αυτά που θέλουν αυτοί.
Δεν θα σου γράψω πόση ώρα συζήτηση και τι του είπα.
Πάω στο αποτέλεσμα.

Τώρα παράγουμε βιολογικά κοτόπουλα και είναι μέσα στην επιχείρηση και ο θείος.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:39

Niki έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:37
Αρίστος έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:27
Niki έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:23


Το να καθόμαστε να συζητάμε μήπως θα καταργήσουν την πατριαρχία στην χώρα μας το θεωρώ αστείο.


Καθολου αστειο, οι ΛΟΑΤΚΙ κανουν σεμιναρια πλεον σε ΕΛληνες καθηγητες και δασκαλους προκειμενου να αμφισβητουν στη διδασκαλια τους το θεσμο της πατριαρχιας και την ταυτιση με τα δυο βιολογικα φυλα.

Σε δυτικες χωρες γονεις που αμφισβητουν τη ΛΟΑΤΚΙ διδασκαλια στα σχολεια συλλαμβανονται ως τρομοκρατες.

.
Αρίστο έχω ένα θείο πολύ συνομωσιολόγο.Παντού έβλεπε και βλέπει συνομωσίες.
Επέστρεψα από τις σπουδές μου πρίν καμιά δεκαριά χρόνια και στα ψώνια είχα αγοράσει ένα κοτόπουλο βιολογικό.
Το μαγείρεψε η μάνα μου της άρεσε το είπε στην θεία μου.
Την άλλη μέρα μου λέει η μάνα μου σε θέλει ο θειός σου να μιλήσετε για το κοτόπουλο.
Πήγα και μου άρχισε κήρυγμα για την νέα τάξη πραγμάτων και πόσο δεν πρέπει να ακολουθούμε αυτά που θέλουν αυτοί.
Δεν θα σου γράψω πόση ώρα συζήτηση και τι του είπα.
Πάω στο αποτέλεσμα.

Τώρα παράγουμε βιολογικά κοτόπουλα και είναι μέσα στην επιχείρηση και ο θείος.


Απο αρθρο του νεοφιλ capital.


"Το λογικό συμπέρασμα της αποδομητικής θεωρίας που σαρώνει τον δυτικό κόσμο είναι, με λίγα λόγια, ότι πρέπει να τελειώνουμε με τον δυτικό πολιτισμό. Τα πάντα πρέπει να καταρρεύσουν, να αποδομηθούν, να καταστραφούν [...] Οι woke είναι εναντίον των γυναικών αποκαλώντας τες "ανθρώπους με έμμηνο ρύση", εναντίον των εργαζομένων που τους θεωρούν ξενοφοβικούς και απολίτιστους. Ονειρεύονται φυλετικές συγκρούσεις, αντί να σχεδιάζουν μια μεταφυλετική κοινωνία".

https://www.capital.gr/arthra/3775807/i ... pinou-nou/


Δεν υπαρχει καμια συνωμοσια Niki μου, oι ιδιοι τα λενε και τα κανουν.

Πιχι αν εισαι γυναικα αθλητρια και διαμαρτυρηθεις που ενας νταγλαρας τρανς σαρωνει τα μεταλλια σε γυναικειους αγωνες θα θεωρηθεις ρατσιστρια και θα φας μηνυση η πιθανοτατα θα σε διαγραψει η ιδια η ομοσπονδια σου.

.

πετρος
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: 26 Οκτ 2021, 13:59
Phorum.gr user: peter

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πετρος » 02 Μαρ 2024, 19:44

Αντε επιτελους θα ελθει και σε μας η προοδος! Βρειτε τι θα πειτε στα παιδακια σας οταν οι λοατκι φιλοι θελησουν να τα παρουν αγκαλιτσα για φωτο. (να ειστε και ευγενικοι γιατι αλλιως θα σας εγκαλεσουν για ομοφοβικη σταση)


Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 02 Μαρ 2024, 19:48

πετρος έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:44
Αντε επιτελους θα ελθει και σε μας η προοδος! Βρειτε τι θα πειτε στα παιδακια σας οταν οι λοατκι φιλοι θελησουν να τα παρουν αγκαλιτσα για φωτο. (να ειστε και ευγενικοι γιατι αλλιως θα σας εγκαλεσουν για ομοφοβικη σταση)


Εικόνα

[img]https://i.postimg.cc/Vvd1w6b9/roma ... .jpg[/img]
Εικόνα
έχουμε και δω τέτοια έθιμα.



καλά τι έβαλες για να πείσεις.
:102:
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2024, 19:48

Άρχισαν πάλι τα γενικόλογα κατεβατά.

Για τα λοατκι ξενοδοχεία είναι το θέμα, στο γουόκ σεργιάνι στο κόσμο κατέληξε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Μαρ 2024, 19:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:48
Άρχισαν πάλι τα γενικόλογα κατεβατά.

Για τα λοατκι ξενοδοχεία είναι το θέμα, στο γουόκ σεργιάνι στο κόσμο κατέληξε.


Τιποτα γενικολογο, εξ ορισμου οι ΛΟΑΤΚΙ ειναι πολιτικη αριστεριστικη κινηση και οσοι ειναι οργανωμενοι σε αυτην δεν πανε για ερωτα αλλα για ακτιβισμο.

Η ταυτιση τους γενικα με τους ομοφυλοφιλους ειναι εκ του πονηρου για να μην πεσει κραξιμο που η Δυση εχει αριστεριστικη ατζεντα κατα της παραδοσιακης οικογενειας.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 02 Μαρ 2024, 19:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2024, 19:51

Και όλα αυτά από χρήστες που νόμιζαν ότι το θέμα "λοατκι ψυχαγωγία" ήταν κάτι απαγορευμένο στην Ελλάδα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2024, 19:55

Αρίστος έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2024, 19:48
Άρχισαν πάλι τα γενικόλογα κατεβατά.

Για τα λοατκι ξενοδοχεία είναι το θέμα, στο γουόκ σεργιάνι στο κόσμο κατέληξε.
Τιποτα γενικολογο, εξ ορισμου οι ΛΟΑΤΚΙ ειναι πολιτικη αριστεριστικη κινηση και οσοι ειναι οργανωμενοι σε αυτην δεν πανε για ερωτα αλλα για ακτιβισμο.

Η ταυτιση τους γενικα με τους ομοφυλοφιλους ειναι εκ του πονηρου για να μην πεσει κραξιμο που η Δυση εχει αριστεριστικη ατζεντα κατα της παραδοσιακης οικογενειας.
.
Και γιατί δεν τον έκαναν εδώ και 30 χρόνια στην Αθήνα και περίμεναν να δώσει η Κεφαλογιάννη σήμα για να ορμήσουν στις οικογενειακές παρέες και παραλίες;

:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κεφαλογιάννη: Η Eλλάδα να καθιερωθεί ως φιλικός τουριστικός προορισμός για την ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2024, 19:57

Αλλά είπαμε, όπου βλέπει φως ο καθένας ανεβαίνει και αρχίζει να ανεβάζει ό,τι να' ναι φωτος για να μας βοηθήσει να εμπεδώσουμε... αυτό ομολογώ ότι δεν το έχω καταλάβει. :-?
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών