470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 12:50

Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:45
Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:39
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:32
Δεν ξέρω τι σχέση έχει με τα τρένα ο καθένας που γράφει εδώ μέσα
Εγώ πάντως τα τελευταία χρόνια,από τότε πού η Ράινερ σταμάτησε το δρομολόγιο Αθήνα Θεσσαλονίκη το οποίο συνήθως το έβρισκα με 30 ευρώ,το ταξίδι αυτό με το τρένο το έχω κάνει δεκάδες φορές
Αρχικά με το βραδυνό που είχε 40 ευρώ με επιστροφή,το οποίο καταργήθηκε με τον κωρονοιο
Στην συνέχεια λιγότερες φορές γιατί το κόστος ανήλθε στα 70 ευρώ και με το αεροπλάνο ήταν λίγο μεγαλύτερο ,αν εκλεινες νωρίς
Τέλος πάντων δεν θυμάμαι ούτε μια φορά,που να μπήκα στο τρένο και να μην ήταν οι Πακιστανοί τουλάχιστον οι μισοί επιβάτες
Με το βραδυνό πάντα ήταν περισσότεροι
Με έχει κάνει τρομερή εντύπωση ότι ανάμεσα στους νεκρούς ήταν μόνο ένας από το Μπαγκλαντές

Ίσως ήταν λόγω της ημέρας, γιατί ήταν μετά από το τριήμερο και την καθαρά Δευτέρα και επέστρεφαν πολλοί φοιτητές
Αλλά συνήθως πριν και μετά από τέτοιες αργίες ταξίδευα και εγω
ήσως να λες μ@λ@κίες σαν τον νηματοθέτη γιατί στα τρένα δεν έχει ποτέ πολλούς λαθρομετανάστες . Για να πάρεις το τρένο η το κτελ κανονικά στα εισιτήρια πρέπει να ζητήσουν ταυτότητα ή διαβατήριο αλλα αυτό οι υπάλληλοι σπανίως το τηρούν. Ο κύριος λόγος είναι ότι σπανίως οι λαθρομετανάστες κάνουν τόσο μεγάλα ταξίδια μέσα στην χώρα , με μέσα που γίνονται έλεγχοι και μπορούν να τους πιάσουν γιατί δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφυγής
Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γράφεις για κάτι για το οποίο δεν έχεις ιδέα
Τι παριστάνεις,δεν μπορώ να καταλάβω
Στον ΟΣΕ πας στο ταμείο και βγάζεις εισιτήριο εντελώς ανώνυμα
Μόνο αν είσαι φοιτητής πρέπει να δείξεις το πάσο σου για να πάρεις την έκπτωση,και πάλι ο ταμίας μόνο το βλέπει
Για ποιους ελέγχους μιλάς;
Δεν έχω δεί ποτέ μου τον οποιοδήποτε έλεγχο
Ειδικά στις αποσκευές δεν υπάρχει ο παραμικρός έλεγχος,σε αντίθεση με τα αεροπλάνα
σε έγραψα άνθρωπε μου αλλά δεν τα πιάνεις με την μία γιατί οκ τόσο σε κόβει. Κανονικά ο υπάλληλος πρέπει να ζητήσει ταυτότητα. Δεν το κάνουν οι περισσότεροι αλλά ο κανόνας είναι να ζητήσουν ταυτότητα. ¨Οπως κανονικά θα έπρπεπε να σταματούν στις σημάνσεις αλλά δεν το κάνουν γιατι έχουν τον κώδικα γραμμένο, κάτι τέτοιο. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως ο υπάλληλος είναι ευσυνειδητος και ζητάει. Ο έλεγχος γίνεται γιατί εσύ μπορείς να είσαι δραπέτης, λαθρομετανάστης κτλ
Κατά τα άλλα επειδή τυγχάνει να παίρνω πολύ συχνά το τρένο γιατί μ/αρέσει πολύ ως μέσο μετακίνησης, έχω πέσει πάρα πολλές φορές σε έλεγχο από αστυνομία. Μπαίνουν σε διάφορες στάσεις αστυνομικοί και ελέγχουν αν ψάχνουν κάτι.
Κοινώς αντίθετα από εσένα, δεν βγάζω πράγματα από την κεφάλα μου

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23628
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 12:52

Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:47
enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:42
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:32
Με έχει κάνει τρομερή εντύπωση ότι ανάμεσα στους νεκρούς ήταν μόνο ένας από το Μπαγκλαντές
δεν θέλει τρομερές ικανοτητες να καταλάβεις ότι ένα απανθρακωμενο τμημα ανθρωπου ειναι απο το μπαγκλαντεζ και δεν έχει εισιτηριο, ωστε να μην του πάρεις δνα για να μην βγούνε πάνω από 55; 120 τέτοιες μαντεψιες δεν πάει πολύ; Τόσο ικανοί να είναι;
Εγώ φίλε έγραψα για το τι έχω δει ο ίδιος μέσα στα τρένα
ναι το κατάλαβα, ο δημοκράτης τρολαρει ίσως η δεν έχει ιδεα, και ο νεκρός δεν είχε εισητηριο αν έχω καταλάβει καλά, ηταν και παράνομα στην χώρα νομιζω, απο τις καμερες καταλαβαν ποιος ειναι, βρηκαν δνα απο τον αδελφό του στην γερμανία τυχαια. Αλλα ειναι δυνατον να λέμε 120 παραπάνω νεκροι, έστω και πλαγίως;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 12:56

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:52
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:47
enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:42


δεν θέλει τρομερές ικανοτητες να καταλάβεις ότι ένα απανθρακωμενο τμημα ανθρωπου ειναι απο το μπαγκλαντεζ και δεν έχει εισιτηριο, ωστε να μην του πάρεις δνα για να μην βγούνε πάνω από 55; 120 τέτοιες μαντεψιες δεν πάει πολύ; Τόσο ικανοί να είναι;
Εγώ φίλε έγραψα για το τι έχω δει ο ίδιος μέσα στα τρένα
ναι το κατάλαβα, ο δημοκράτης τρολαρει ίσως η δεν έχει ιδεα, και ο νεκρός δεν είχε εισητηριο αν έχω καταλάβει καλά, ηταν και παράνομα στην χώρα νομιζω, απο τις καμερες καταλαβαν ποιος ειναι, βρηκαν δνα απο τον αδελφό του στην γερμανία τυχαια. Αλλα ειναι δυνατον να λέμε 120 παραπάνω νεκροι, έστω και πλαγίως;
δεν τρολάρω. Προφανώς στο τρένο μπορεί να μπει ένας λαθρεπιβάτης. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος όταν μπαίνεις μέσα στο τρένο και για αυτός έρχεται ελεγχτής για το εισιτήριο. Από το μπήκε ένας λαθρεπιβάτης, μέχρι το οι μισοί επιβάτες του τρένου είναι λαθρομετανάστες, υπάρχει μια απόσταση
στην τελική άλλη δουλειά δεν έχουν οι πακιστανοί στην ελλάδα από το να μετακινούνται από την αθήνα στην θεσσαλονίκη

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 06 Μαρ 2024, 12:58

Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:50
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:45
Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:39


ήσως να λες μ@λ@κίες σαν τον νηματοθέτη γιατί στα τρένα δεν έχει ποτέ πολλούς λαθρομετανάστες . Για να πάρεις το τρένο η το κτελ κανονικά στα εισιτήρια πρέπει να ζητήσουν ταυτότητα ή διαβατήριο αλλα αυτό οι υπάλληλοι σπανίως το τηρούν. Ο κύριος λόγος είναι ότι σπανίως οι λαθρομετανάστες κάνουν τόσο μεγάλα ταξίδια μέσα στην χώρα , με μέσα που γίνονται έλεγχοι και μπορούν να τους πιάσουν γιατί δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφυγής
Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γράφεις για κάτι για το οποίο δεν έχεις ιδέα
Τι παριστάνεις,δεν μπορώ να καταλάβω
Στον ΟΣΕ πας στο ταμείο και βγάζεις εισιτήριο εντελώς ανώνυμα
Μόνο αν είσαι φοιτητής πρέπει να δείξεις το πάσο σου για να πάρεις την έκπτωση,και πάλι ο ταμίας μόνο το βλέπει
Για ποιους ελέγχους μιλάς;
Δεν έχω δεί ποτέ μου τον οποιοδήποτε έλεγχο
Ειδικά στις αποσκευές δεν υπάρχει ο παραμικρός έλεγχος,σε αντίθεση με τα αεροπλάνα
σε έγραψα άνθρωπε μου αλλά δεν τα πιάνεις με την μία γιατί οκ τόσο σε κόβει. Κανονικά ο υπάλληλος πρέπει να ζητήσει ταυτότητα. Δεν το κάνουν οι περισσότεροι αλλά ο κανόνας είναι να ζητήσουν ταυτότητα. ¨Οπως κανονικά θα έπρπεπε να σταματούν στις σημάνσεις αλλά δεν το κάνουν γιατι έχουν τον κώδικα γραμμένο, κάτι τέτοιο. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως ο υπάλληλος είναι ευσυνειδητος και ζητάει. Ο έλεγχος γίνεται γιατί εσύ μπορείς να είσαι δραπέτης, λαθρομετανάστης κτλ
Κατά τα άλλα επειδή τυγχάνει να παίρνω πολύ συχνά το τρένο γιατί μ/αρέσει πολύ ως μέσο μετακίνησης, έχω πέσει πάρα πολλές φορές σε έλεγχο από αστυνομία. Μπαίνουν σε διάφορες στάσεις αστυνομικοί και ελέγχουν αν ψάχνουν κάτι.
Κοινώς αντίθετα από εσένα, δεν βγάζω πράγματα από την κεφάλα μου
Καλά εντάξει κανονικά κι αρχιδια
Αν θέλεις βάζουμε ένα στοίχημα όσο γουστάρεις και πάμε μαζί να βγάλουμε εισιτήριο από τα ταμεία
Αν ζητηθεί ταυτότητα εγώ θα σε δώσω 1000 ευρώ
Αν δεν ζητηθεί θα δώσεις μόνο 100
Και μόνο που λες ότι μπαίνουν στις στάσεις αστυνομικοί και κάνουν ελέγχους, φαίνεται τι παθολογικός ψεύτης είσαι
Για να καταλάβει ο καθένας τι γίνεται στα τρένα,μέσα μπαίνουν και χωρίς εισιτήριο κάποιοι Πακιστανοί
Με το που ξεκινά το τρένο έρχεται ο ελεγκτής και ζητά τα εισιτήρια από τους επιβάτες
Αυτός που δεν έχει,είτε το πληρώνει εκεί επιτόπου,είτε τον κατεβάζουν στην επόμενη στάση

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23628
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 12:59

Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:56

δεν τρολάρω. Προφανώς στο τρένο μπορεί να μπει ένας λαθρεπιβάτης. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος όταν μπαίνεις μέσα στο τρένο και για αυτός έρχεται ελεγχτής για το εισιτήριο. Από το μπήκε ένας λαθρεπιβάτης, μέχρι το οι μισοί επιβάτες του τρένου είναι λαθρομετανάστες, υπάρχει μια απόσταση
στην τελική άλλη δουλειά δεν έχουν οι πακιστανοί στην ελλάδα από το να μετακινούνται από την αθήνα στην θεσσαλονίκη
οκ αλλα είπες για ταυτότητες, τεσπα, προσπαθώ να καταλάβω τι εννοεί ο χελωνος, γιατι το ανέβασε. Κάτι άλλο θα είναι, δεν μπορεί να εννοεί ότι είναι 120 ακόμα νεκροί, θα μας πει.

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 06 Μαρ 2024, 13:02

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:52
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:47
enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:42


δεν θέλει τρομερές ικανοτητες να καταλάβεις ότι ένα απανθρακωμενο τμημα ανθρωπου ειναι απο το μπαγκλαντεζ και δεν έχει εισιτηριο, ωστε να μην του πάρεις δνα για να μην βγούνε πάνω από 55; 120 τέτοιες μαντεψιες δεν πάει πολύ; Τόσο ικανοί να είναι;
Εγώ φίλε έγραψα για το τι έχω δει ο ίδιος μέσα στα τρένα
ναι το κατάλαβα, ο δημοκράτης τρολαρει ίσως η δεν έχει ιδεα, και ο νεκρός δεν είχε εισητηριο αν έχω καταλάβει καλά, ηταν και παράνομα στην χώρα νομιζω, απο τις καμερες καταλαβαν ποιος ειναι, βρηκαν δνα απο τον αδελφό του στην γερμανία τυχαια. Αλλα ειναι δυνατον να λέμε 120 παραπάνω νεκροι, έστω και πλαγίως;
Εγώ δεν μίλησα για παραπάνω νεκρούς
Είπα τι με έκανε εντύπωση
Και κάτι άλλο
Ειδικά στο κυλικείο,που είχε και καθίσματα έβλεπες σχεδόν μόνο Πακιστανούς να κάθονται στα τραπέζια
Οι υπόλοιποι ψώνιζαν κάτι και γυρνούσαν στις θέσεις τους, ή περίμεναν το κυλικείο να βγάλει το καροτσάκι και να περάσει από τα βαγόνια

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32944
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μαρ 2024, 13:04

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:57
Kauldron έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:52
enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:45


όλα δούλεψαν ρολόι, γενικα οργανωση τρομερη, οποτε για να λένε 470 στον ασύρματο, τόσοι θα ήταν σίγουρα ε, αυτό εννοείς;
Επομένως δε ξέρουμε ακριβώς πόσοι ήταν. Μπορεί να ήταν και κάποιοι ακόμα, και να ήταν και κάποια άτομα που δε θα τ' αναζητούσε κανένας (πχ λαθρομετανάστες, κλπ). Αν μη τί άλλο, ακόμα ένα δείγμα του μπάχαλου που επικρατεί στα τρένα.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι σκεφτόσουνα όταν το ανέβασες; Είναι κάτι σαν νήμα τροφη για σκέψη;
σκεφτοταν οτι ειναι καλη ευκαιρια να κατηγορησει κουλη και 41 τακατο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23628
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 13:05

Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 13:02

Εγώ δεν μίλησα για παραπάνω νεκρούς
Είπα τι με έκανε εντύπωση
Και κάτι άλλο
Ειδικά στο κυλικείο,που είχε και καθίσματα έβλεπες σχεδόν μόνο Πακιστανούς να κάθονται στα τραπέζια
Οι υπόλοιποι ψώνιζαν κάτι και γυρνούσαν στις θέσεις τους, ή περίμεναν το κυλικείο να βγάλει το καροτσάκι και να περάσει από τα βαγόνια
οκ αλλα το επίπεδο οργάνωσης για πλεκτάνη που κρύβει 120 νεκρούς, και 50 δηλαδή, ειναι πολύ μεγάλο, δεν νομίζω ότι βγάζει νόημα η κουβέντα στο πλαίσιο που την άνοιξε ο χελωνος, μαλλον δεν είχε τίποτα στα αθλητικά.

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 06 Μαρ 2024, 13:09

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 13:05
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 13:02

Εγώ δεν μίλησα για παραπάνω νεκρούς
Είπα τι με έκανε εντύπωση
Και κάτι άλλο
Ειδικά στο κυλικείο,που είχε και καθίσματα έβλεπες σχεδόν μόνο Πακιστανούς να κάθονται στα τραπέζια
Οι υπόλοιποι ψώνιζαν κάτι και γυρνούσαν στις θέσεις τους, ή περίμεναν το κυλικείο να βγάλει το καροτσάκι και να περάσει από τα βαγόνια
οκ αλλα το επίπεδο οργάνωσης για πλεκτάνη που κρύβει 120 νεκρούς, και 50 δηλαδή, ειναι πολύ μεγάλο, δεν νομίζω ότι βγάζει νόημα η κουβέντα στο πλαίσιο που την άνοιξε ο χελωνος, μαλλον δεν είχε τίποτα στα αθλητικά.
Πάντως είναι θαύμα στα δικά μου τα μάτια ανάμεσα στους 57 νεκρούς μόνο ένας να είναι από εκεί
Πάνε μια φορά από περιέργεια στον σταθμό Λαρίσης πριν ξεκινήσει το τρένο για Θεσσαλονίκη και δες την αναλογία των επιβατών που περιμένουν να επιβιβαστούν
Τότε θα καταλάβεις τι σε λεω

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Μαρ 2024, 13:11

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 11:57
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι σκεφτόσουνα όταν το ανέβασες; Είναι κάτι σαν νήμα τροφη για σκέψη;
Ακριβώς αυτό.
Gavalas for President! :grfl:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 13:18

enaon έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:59
Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:56

δεν τρολάρω. Προφανώς στο τρένο μπορεί να μπει ένας λαθρεπιβάτης. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος όταν μπαίνεις μέσα στο τρένο και για αυτός έρχεται ελεγχτής για το εισιτήριο. Από το μπήκε ένας λαθρεπιβάτης, μέχρι το οι μισοί επιβάτες του τρένου είναι λαθρομετανάστες, υπάρχει μια απόσταση
στην τελική άλλη δουλειά δεν έχουν οι πακιστανοί στην ελλάδα από το να μετακινούνται από την αθήνα στην θεσσαλονίκη
οκ αλλα είπες για ταυτότητες, τεσπα, προσπαθώ να καταλάβω τι εννοεί ο χελωνος, γιατι το ανέβασε. Κάτι άλλο θα είναι, δεν μπορεί να εννοεί ότι είναι 120 ακόμα νεκροί, θα μας πει.
έγραψα τι ισχύει κανονικα, το τι εφαρμόζεται είναι άλλη περίπτωση.
ο Χελώνος κλασικά ανεβάζει μαλακίες που τρώει αμάσητες. Κανονικά πίστεψε ότι υπήρχαν 120 παραπάνω νεκροί που μας τους κρύβουν αλλά αυτός έμαθε την αλήθεια

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 06 Μαρ 2024, 13:20

Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:58
Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:50
Νετο Γκουερινο έγραψε:
06 Μαρ 2024, 12:45

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γράφεις για κάτι για το οποίο δεν έχεις ιδέα
Τι παριστάνεις,δεν μπορώ να καταλάβω
Στον ΟΣΕ πας στο ταμείο και βγάζεις εισιτήριο εντελώς ανώνυμα
Μόνο αν είσαι φοιτητής πρέπει να δείξεις το πάσο σου για να πάρεις την έκπτωση,και πάλι ο ταμίας μόνο το βλέπει
Για ποιους ελέγχους μιλάς;
Δεν έχω δεί ποτέ μου τον οποιοδήποτε έλεγχο
Ειδικά στις αποσκευές δεν υπάρχει ο παραμικρός έλεγχος,σε αντίθεση με τα αεροπλάνα
σε έγραψα άνθρωπε μου αλλά δεν τα πιάνεις με την μία γιατί οκ τόσο σε κόβει. Κανονικά ο υπάλληλος πρέπει να ζητήσει ταυτότητα. Δεν το κάνουν οι περισσότεροι αλλά ο κανόνας είναι να ζητήσουν ταυτότητα. ¨Οπως κανονικά θα έπρπεπε να σταματούν στις σημάνσεις αλλά δεν το κάνουν γιατι έχουν τον κώδικα γραμμένο, κάτι τέτοιο. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως ο υπάλληλος είναι ευσυνειδητος και ζητάει. Ο έλεγχος γίνεται γιατί εσύ μπορείς να είσαι δραπέτης, λαθρομετανάστης κτλ
Κατά τα άλλα επειδή τυγχάνει να παίρνω πολύ συχνά το τρένο γιατί μ/αρέσει πολύ ως μέσο μετακίνησης, έχω πέσει πάρα πολλές φορές σε έλεγχο από αστυνομία. Μπαίνουν σε διάφορες στάσεις αστυνομικοί και ελέγχουν αν ψάχνουν κάτι.
Κοινώς αντίθετα από εσένα, δεν βγάζω πράγματα από την κεφάλα μου
Καλά εντάξει κανονικά κι αρχιδια
Αν θέλεις βάζουμε ένα στοίχημα όσο γουστάρεις και πάμε μαζί να βγάλουμε εισιτήριο από τα ταμεία
Αν ζητηθεί ταυτότητα εγώ θα σε δώσω 1000 ευρώ
Αν δεν ζητηθεί θα δώσεις μόνο 100
Και μόνο που λες ότι μπαίνουν στις στάσεις αστυνομικοί και κάνουν ελέγχους, φαίνεται τι παθολογικός ψεύτης είσαι
Για να καταλάβει ο καθένας τι γίνεται στα τρένα,μέσα μπαίνουν και χωρίς εισιτήριο κάποιοι Πακιστανοί
Με το που ξεκινά το τρένο έρχεται ο ελεγκτής και ζητά τα εισιτήρια από τους επιβάτες
Αυτός που δεν έχει,είτε το πληρώνει εκεί επιτόπου,είτε τον κατεβάζουν στην επόμενη στάση
νταξει φίλος δεν έχει νόημα να διαφωνό με βλάκες σαν εσένα. Έχεις δίκιο

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23628
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μαρ 2024, 13:22

Δημοκράτης έγραψε:
06 Μαρ 2024, 13:18

έγραψα τι ισχύει κανονικα, το τι εφαρμόζεται είναι άλλη περίπτωση.
ο Χελώνος κλασικά ανεβάζει μαλακίες που τρώει αμάσητες. Κανονικά πίστεψε ότι υπήρχαν 120 παραπάνω νεκροί που μας τους κρύβουν αλλά αυτός έμαθε την αλήθεια
κανονικά το όριο είναι 50 χιλ την ώρα στην πόλη, αλλα αν σου πει κάποιος είδε ένα ούφο να περνάει με 100 και του πεις λάθος κάνεις, με 50 το πολύ, είναι δυσκολο να καταλάβουμε ποιος είναι το ούφο.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25350
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Μαρ 2024, 13:23

Η τερατολογια είναι ο καλύτερος τρόπος να μετακινηθούν οι ευθύνες
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Νετο Γκουερινο
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: 29 Μαρ 2023, 11:19

Re: 470 και οχι 350 οι επιβάτες της αμαξοστοιχίας των Τεμπών.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νετο Γκουερινο » 06 Μαρ 2024, 13:33

Για να καταλάβει κάποιος τι συμβαίνει,εδώ τώρα μετά το δυστύχημα και πάλι στο ταμείο βγάζεις ανώνυμο εισιτήριο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών