Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 10 Μαρ 2024, 21:24

Aitwlos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:13
Και ο Τζημερος μια χαρά γιατί για μια << αποτυχία>>. Ας έλεγε την αλήθεια, ότι δηλαδή θα προτιμούσε να δουλέψει σε έναν τομέα που βγαίνουν πιο εύκολα χρήματα και ας άφηνε τις μαρμελάδες ότι δεν το άντεξε η ευαίσθητη ψυχούλα του ιδεολογικά.
Σε προσωπικές υποθέσεις, δεν έχουμε λόγο να αμφισβητήσουμε αυτό που λέει ο κάθε ένας για τον εαυτό του.
Δεν θα μας ενδιέφερε ποιος είναι ο λόγος αλλά επειδή δέχθηκε επίθεση λάσπης έδωσε εξηγήσεις.
Όταν πρωτοεμφανίστηκε, είπαν ότι δήλωσε "ψευδώς" ότι έχει πάρει πτυχίο και πάνω εκεί δόθηκαν εξηγήσεις.

Τα υπόλοιπα που λέτε, είναι εικασίες.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 10 Μαρ 2024, 21:34

Esperos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:24
Aitwlos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:13
Και ο Τζημερος μια χαρά γιατί για μια << αποτυχία>>. Ας έλεγε την αλήθεια, ότι δηλαδή θα προτιμούσε να δουλέψει σε έναν τομέα που βγαίνουν πιο εύκολα χρήματα και ας άφηνε τις μαρμελάδες ότι δεν το άντεξε η ευαίσθητη ψυχούλα του ιδεολογικά.
Σε προσωπικές υποθέσεις, δεν έχουμε λόγο να αμφισβητήσουμε αυτό που λέει ο κάθε ένας για τον εαυτό του.
Δεν θα μας ενδιέφερε ποιος είναι ο λόγος αλλά επειδή δέχθηκε επίθεση λάσπης έδωσε εξηγήσεις.
Όταν πρωτοεμφανίστηκε, είπαν ότι δήλωσε "ψευδώς" ότι έχει πάρει πτυχίο και πάνω εκεί δόθηκαν εξηγήσεις.

Τα υπόλοιπα που λέτε, είναι εικασίες.

Εντάξει. Το θέμα είναι οι εξηγήσεις αν πείθουν η αν τις βγάζει ο καθένας από το στομάχι του. ( Δεν είπα κάτι άλλο για να μην με πουν μερικοί σεξιστη)

Εγω λέω ότι πήγα να δουλέψω στην εταιρία του και μου έβγαλε λεφτά πάνω στο τραπέζι αφορολογητα και πούλαγε και κάτι άλλα περίεργα που δεν ήταν μέσα στις αιτίες που έδινα βιογραφικό.

Υ.Γ Μην με ρωτήσεις προσωπικες υποθέσεις.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 10 Μαρ 2024, 21:55

Aitwlos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:34
Εγω λέω ότι πήγα να δουλέψω στην εταιρία του και μου έβγαλε λεφτά πάνω στο τραπέζι αφορολογητα και πούλαγε και κάτι άλλα περίεργα που δεν ήταν μέσα στις αιτίες που έδινα βιογραφικό.

Υ.Γ Μην με ρωτήσεις προσωπικες υποθέσεις.
Αυτό δεν υποπίπτει στις προσωπικές υποθέσεις.
Το παράδειγμά σου, πέφτει στην κατηγορία της προβοκάτσιας.
Αν ίσχυε αυτό, θα όφειλες να συγκεντρώσεις κάποια στοιχεία και
να πας στην αστυνομία. Αφού δεν πήγες, τότε τα υπόλοιπα είναι προβοκάτσιες.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 10 Μαρ 2024, 22:02

Esperos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:55
Aitwlos έγραψε:
10 Μαρ 2024, 21:34
Εγω λέω ότι πήγα να δουλέψω στην εταιρία του και μου έβγαλε λεφτά πάνω στο τραπέζι αφορολογητα και πούλαγε και κάτι άλλα περίεργα που δεν ήταν μέσα στις αιτίες που έδινα βιογραφικό.

Υ.Γ Μην με ρωτήσεις προσωπικες υποθέσεις.
Αυτό δεν υποπίπτει στις προσωπικές υποθέσεις.
Το παράδειγμά σου, πέφτει στην κατηγορία της προβοκάτσιας.
Αν ίσχυε αυτό, θα όφειλες να συγκεντρώσεις κάποια στοιχεία και
να πας στην αστυνομία. Αφού δεν πήγες, τότε τα υπόλοιπα είναι προβοκάτσιες.

Πες του να μου κάνει μήνυση.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 10 Μαρ 2024, 22:03

Θα πάμε σε δικαστήριο οπότε θέλει ο Τζημερος. Αλλά δουλειά αγνοείται προφανως

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Μαρ 2024, 13:53

sys3x έγραψε:
10 Μαρ 2024, 13:56
Έχεις αναρωτηθεί ποτές γιατί βγαίνουν στους δρόμους οι φοιτητές στους οποίους είσαι ενάντια;
επειδη καποιος τους κοροιδευει οτι κατι θα καταφερουν κανοντας το.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αύριο όλοι στους δρόμους ενάντια στο αντισυνταγματικό νόμο για τα ιδιωτικά ΑΕΙ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Μαρ 2024, 13:57

:wall:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών