Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 09 Μαρ 2024, 13:37

AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .
Fata_Morgana ρούφα φεμιφασιστακι
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 09 Μαρ 2024, 14:54

AlienWay έγραψε:
08 Μαρ 2024, 15:21
Scouser έγραψε:
08 Μαρ 2024, 15:16
Καμία φοιτήτρια δε γαμιεται επι πληρωμή για να πληρώσει δίδακτρα. Σιγά τις σύγχρονες Φαντινες. Γίνονται πουτανες για να συντηρησουν ένα συγκεκριμένο lifestyle πολύ πάνω από αυτό που θα είχαν σαν "απλες" μεσοαστες ή μικροαστες φοιτήτριες. Ο ανένσημος Κουτσουμπας, ως συνήθως, είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Οταν εγώ ήμουν φοιτητής, ίντερνετ δεν υπήρχε, αλλά υπήρχαν πολλές υποψίες σχετικά με φοιτήτριες που εκδίδονται.

Σε μια ελλάδα χωρίς sugar daddies και τέτοιες πλατφόρμες. Στη δημόσια δωρεάν παιδεία.

Γιατί δεν είναι μόνο τα δίδακτρα, είναι και τα ενοίκια, η διατροφή κλπ. Και υπάρχουν ούτως ή άλλως οικογένειες... φτωχικές.
Καμία γυναίκα στον δυτικό κόσμο δεν εκδίδεται για να σπουδάσει. Εκδίδονται γιατί είναι πουτάνες, όχι γιατί έχουν ανάγκη από λεφτά για αυτά που λες. Αν χρειάζονται χρήματα για να χρηματοδοτήσουν τις σπουδές τους, υπάρχουν ένα σωρό επιλογές πέραν της πορνείας, περιλαμβανομένης της βοήθειας από το κράτος. Πχ στη Βρετανία το κράτος σου δίνει άτοκο δάνειο για να σπουδάσεις, το οποίο αποπληρώνεις σε βάθος δεκαετιών με όρους που εξαρτώνται από το πόσα βγάζεις. Είναι προσβολή στα εκατομμύρια φοιτητών που δουλεύουν παράλληλα με τις σπουδές τους, και στους γονείς που κάνουν το σκατό τους παξιμάδι για να σπουδάσουν τα παιδιά τους, το να βγαίνουν κρατικοδίαιτοι άεργοι σαν τον Κουτσούμπα και να λένε ότι οι -συγκριτικά- ελάχιστες πουτάνες που τσιμπουκώνουν γέρους λεφτάδες για να αγοράζουν τσάντες γκούτσι, να τρώνε σε εστιατόρια μισελέν και να έχουν πάντα το καινούργιο Iphone αποτελούν χαρακτηριστικό δείγμα του φοιτητικού κόσμου.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 09 Μαρ 2024, 15:41

Αυτά και άλλα πολλά στο Facebook του ¨Ηλωνα και της αγαπημένης μας Ευρώπης.Ελπίζω να μην σας σοκάρισα κι εγώ όπως ο Μήτσος.
Είμαι και ολίγον απο χονδρόπετσος εγώ.
Εικόνα



Εικόνα
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34876
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 09 Μαρ 2024, 16:03

Σενέκας έγραψε:
09 Μαρ 2024, 10:14
Frappezitis έγραψε:
09 Μαρ 2024, 10:12
Ο Μητσοτάκης καταργεί το Σύνταγμα
φτου γαμώτο, σας πρόλαβε!
Αυτή είναι η ιστορία όλου του κομμουνιστικού κινήματος,όχι μόνο του Κουτσούμπα.Δεν θα υπήρχε φασισμός αν δεν υπήρχε κομμουνισμός.Πριν τον α΄παγκόσμιο πόλεμο δεν υπήρχε τίποτε από τα δύο.
Από τη στιγμή που εμφανίσθηκαν κάποιοι που ήθελαν με τα όπλα να επιβάλλουν τη δική τους δικτατορία ήταν επόμενο και οι αντίθετοι να κάνουν το ίδιο για να τους προλάβουν.Η πολιτική στον 20ο αιώνα σε πολλές χώρες έγινε γουέστερν : επιζει το πιο γρήγορο πιστόλι,όποιος προλάβει να καταλύσει πρώτος το σύνταγμα και τη βουλή σκοτώνει ή φυλακίζει τον άλλον.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25192
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 09 Μαρ 2024, 17:31

Κλεμμένο

]Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12266
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 09 Μαρ 2024, 17:32

Beria έγραψε:
09 Μαρ 2024, 17:31
Εικόνα

Κλεμμένο
:smt005:
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2176
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 10 Μαρ 2024, 08:09

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
09 Μαρ 2024, 13:37
AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .
Fata_Morgana ρούφα φεμιφασιστακι
Επειδή το είπε ο AOC?. Ναι οκ.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34876
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Μαρ 2024, 08:13

Η ...εαμογενής δεξιά. :lol:


https://www.liberal.gr/politiki/apo-tin ... kke-dromos

τη γραμμή του κόμματος, κάποιος είν’ αόμματος. Αυτή τη φορά, οι αόμματοι ήταν πολλοί. Και επέμειναν στο λάθος μέχρι την τελευταία ώρα. Ότι τάχα αν έλθουν τα μη κρατικά πανεπιστήμια, οι κοπέλες θα εκπορνεύονται για να πληρώνουν τα δίδακτρά τους! Η συζήτηση έχει εξαντληθεί. Μετά από σαράντα χρόνια πιθανόν μια άλλη κομματική ηγεσία να αναγνωρίσει το λάθος και να… αποκαταστήσει τις εν δυνάμει πόρνες. Με το ΚΚΕ πρέπει να έχεις υπομονή!

Άλλωστε η Ιστορία του είναι γραμμένη με λάθη: Από την αποχή του 1946 ως τον εμφύλιο, τις διαγραφές των πιο υψηλόβαθμων στελεχών τους ως οπορτουνιστές, σεχταριστές, πράκτορες της Ιντέλιτζενς Σέρβις, φραξιονιστές, χαφιέδες της Ασφάλειας. Δεκαετίες μετά, αναγνωρίζουν (κάποια) λάθη, αποκαθιστούν τους στιγματισμένους, ξανακάνουν κηδείες και τελετές. Και μετά ξανά από την αρχή.

Το πάθος με το οποίο τα στελέχη του κόμματος υποστήριξαν την αποκρουστική δήλωση του γραμματέα τους, μας γυρίζει άλλα σαράντα χρόνια πίσω.

Ήταν Μάρτιος του 1986. Σαράντα χρόνια μετά την επίθεση στον σταθμό Χωροφυλακής του Λιτόχωρου από τους κομμουνιστές αντάρτες, τη νύχτα της 30ής προς 31η Μαρτίου 1946, όταν άναψε η σπίθα του εμφυλίου πολέμου. Με αποκλειστική ευθύνη του ΚΚΕ.

Εκείνη την άνοιξη του 1986, λοιπόν, στους κινηματογράφους προβαλλόταν η ταινία «Ελένη», βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο του Νίκου Γκατζογιάννη. Η Ελένη, αθώο θύμα του εμφυλίου, εκτελέστηκε από τους κομμουνιστές αντάρτες, τον Αύγουστο του 1948, στο χωριό Λιά της Θεσπρωτίας. Μοναδικό της «έγκλημα» ότι προσπάθησε να φυγαδέψει και να σώσει τα παιδιά της από την στρατολόγηση στις τάξεις του «Δημοκρατικού Στρατού» ή την μεταφορά τους σε διάφορες Λαϊκές Δημοκρατίες.

Το ΚΚΕ αποφάσισε πως οι Έλληνες δεν είχαν δικαίωμα να δουν την ταινία. Οργανωμένοι σε ομάδες κρούσης Κνίτες επέδραμαν σε κεντρικούς και συνοικιακούς κινηματογράφους και προπηλάκιζαν όσους περίμεναν στην ουρά για να αγοράσουν τα εισιτήριά τους. Τους αποκαλούσαν «φασίστες», τους απειλούσαν με… εξορία και φώναζαν πως «κάποτε θα ξυπνήσει ο κόκκινος στρατός»!

Η ΚΝΕ τύπωσε μάλιστα προκήρυξη προκειμένου να στηρίξει «ιδεολογικά» την σκοταδιστική αυτή εκστρατεία, υποστηρίζοντας ότι η Ελένη, μια μάνα που θέλησε να προστατέψει τα παιδιά της, «είναι προσβολή στα όνειρα και στους αγώνες του λαού και της νεολαίας»! Και μας ενημέρωνε πως «το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω»!

Ποιο ποτάμι δε θα γύριζε πίσω; Κανένα! Απλά το ΚΚΕ, σαράντα χρόνια μετά, προσπαθούσε να επιβάλει με τους προπηλακισμούς αυτό που δεν είχε καταφέρει να επιβάλει με τα όπλα.

Δεν ήταν αυτή η πρώτη αντικομμουνιστική ταινία. Ούτε η πρώτη ταινία για τον εμφύλιο. Ήταν, όμως, η ταινία που ξεσκέπαζε την αληθινή φύση του «Δημοκρατικού Στρατού», τη νοοτροπία του και τις αληθινές επιδιώξεις του.

Και κυρίως γκρέμιζε τον μύθο ότι ο «Δημοκρατικός Στρατός» του Ζαχαριάδη – τον οποίο διέγραψαν το 1956 ως «σεχταριστή» και «εθνικιστή» και αποκατέστησαν το 2011 – ήταν η συνέχεια του ΕΛΑΣ και συνεπώς της Εθνικής Αντίστασης.

Φυσικά, δεν είναι έτσι. Ο ΕΛΑΣ αγωνίστηκε κατά των κατακτητών και ο αγώνας του τελείωσε με την αποχώρηση του τελευταίου κατακτητή. Ο «Δημοκρατικός Στρατός» ήταν κάτι άλλο, που απλά θέλησε να συνεχίσει με έναν αδελφοκτόνο σπαραγμό, προκειμένου να επιβάλει με τα όπλα ένα ολοκληρωτικό καθεστώς.

Σαράντα χρόνια μετά την καταδρομική προσπάθεια του ΚΚΕ, προκειμένου να μην αποκαλυφθεί η αλήθεια μέσα από μια ταινία, το κόμμα ανακάλυψε τους Sugar Daddies, ως… επιχείρημα κατά των μη κρατικών πανεπιστημίων. Και τώρα μας λέει ότι ήθελε να καταγγείλει τους… εκμαυλιστές!

Αν σκεφθούμε ότι το ΚΚΕ δεν έχει – ούτε σκοπεύει – να ζητήσει συγγνώμη για την εκτέλεση της Ελένης Γκατζογιάννη, είναι μάλλον υπερβολή να περιμένουμε μια συγγνώμη για την προσβολή κατά των γυναικών ανήμερα της Ημέρας της Γυναίκας.

Από την «Ελένη» ως τις Sugar Babies ένα ΚΚΕ δρόμος…

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 10 Μαρ 2024, 08:19

Fata_Morgana έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:09
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
09 Μαρ 2024, 13:37
AOC έγραψε:
08 Μαρ 2024, 18:32
.
Και συμφοιτήτριες Ελληνίδες ειχα που πηδούσαν παππούδες πριν 5-6 χρόνια.
Αστεία αυτά τα sex work επιχειρήματα όταν το πολύ το 5% των γυναικών γουστάρει αυτή την δουλειά .
Fata_Morgana ρούφα φεμιφασιστακι
Επειδή το είπε ο AOC?. Ναι οκ.
Σάλτα φααιστάκι
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2176
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 10 Μαρ 2024, 08:21

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:19
Fata_Morgana έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:09
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
09 Μαρ 2024, 13:37


Fata_Morgana ρούφα φεμιφασιστακι
Επειδή το είπε ο AOC?. Ναι οκ.
Σάλτα φααιστάκι
Καλημέρα!!!

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 10 Μαρ 2024, 08:22

Fata_Morgana έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:21
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:19
Fata_Morgana έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:09


Επειδή το είπε ο AOC?. Ναι οκ.
Σάλτα φααιστάκι
Καλημέρα!!!
Στα τσακιδια
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15051
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 10 Μαρ 2024, 08:33

vag_el έγραψε:
09 Μαρ 2024, 15:41
Αυτά και άλλα πολλά στο Facebook του ¨Ηλωνα και της αγαπημένης μας Ευρώπης.Ελπίζω να μην σας σοκάρισα κι εγώ όπως ο Μήτσος.
Είμαι και ολίγον απο χονδρόπετσος εγώ.
Εικόνα



Εικόνα
στο μεταξύ, η 2η είναι ρωσίδα. Αν γουγλάρω τη 1η είναι 50/50 αν θα είναι επίσης ρωσίδα :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 10 Μαρ 2024, 08:42

vag_el έγραψε:
09 Μαρ 2024, 15:41
Αυτά και άλλα πολλά στο Facebook του ¨Ηλωνα και της αγαπημένης μας Ευρώπης.Ελπίζω να μην σας σοκάρισα κι εγώ όπως ο Μήτσος.
Είμαι και ολίγον απο χονδρόπετσος εγώ.
Εικόνα



Εικόνα
Καλημέρα κ.Βαγγελη. Να υποθέσω ότι ψάχνατε πραγματολογικό υλικό για ένα βιβλίο και πέσατε πάνω;!
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34876
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Μαρ 2024, 09:21

Σενέκας έγραψε:
10 Μαρ 2024, 08:33
vag_el έγραψε:
09 Μαρ 2024, 15:41
Αυτά και άλλα πολλά στο Facebook του ¨Ηλωνα και της αγαπημένης μας Ευρώπης.Ελπίζω να μην σας σοκάρισα κι εγώ όπως ο Μήτσος.
Είμαι και ολίγον απο χονδρόπετσος εγώ.
Εικόνα



Εικόνα
στο μεταξύ, η 2η είναι ρωσίδα. Αν γουγλάρω τη 1η είναι 50/50 αν θα είναι επίσης ρωσίδα :lol:

Δεν έχει σημασία αυτό.Από τη στιγμή που κατέβηκε το σφυροδρέπανο από το Κρεμλίνο και υψώθηκε η σημερινή ρωσική σημαία,οι Ρωσίδες χρεώνονται και αυτές στον καπιταλισμό και άρα δεν βαρύνεται ο Κουτσούμπας αλλά τα "αστικά κόμματα" για όσα κάνουν διάφορες Ρωσίδες ανά την υφήλιο.Τώρα γιατί όμως είναι πολλοί και διάφοροι κνίτες υποστηρικτές της Ρωσίας στην Ουκρανία και αλλού είναι άλλο θέμα.
Αυτό βέβαια σημαίνει και ότι η σοσιαλιστική ηθική δεν έχει μεγάλη εμβέλεια.Παράγει γυναίκες που είναι έτοιμες μόλις βρεθούν σε καπιταλιστική ανάγκη να τα πετάξουν όλα.Έχω τις σοσιαλιστικές παροχές;είμαι ηθική.Μου τις κόβουν;την άλλη μέρα ψάχνω για sugar daddy. :lol:

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4126
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Μήτσος Κουτσούμπας τώρα στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 10 Μαρ 2024, 13:17

Beria έγραψε:
09 Μαρ 2024, 17:31
Κλεμμένο

]Εικόνα
βαράει ο μητσοτάκης τα νταούλια, χορεύουν οι beria
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών