Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Μαρ 2024, 11:20

Σα να λέμε και να φόραγα τη ζώνη μου κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Εικόνα

Κανείς δεν ενδιαφέρεται για την οδική ασφάλεια πιο πολύ από εμένα, σας το λέω από αυτό το βήμα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Μαρ 2024, 11:31

foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:17
gassim έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:00
οκ η αντιπολίτευση θα αντιπολιτεύεται και η κυβέρνηση θα κυβερνάει, απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση θα περίμενε κανείς να μετατοπιστούν λίγο οι προτεραιότητες προς την κατεύθυνση της εξεύρεσης των πραγματικών συνθηκών του δυστυχήματος και των αναγκαίων μέτρων ώστε να μην επαναληφθεί.
Αυτή τη στιγμή πάντως η βασική επιχειρηματολογία της κυβέρνησης (τουλάχιστον όπως την επαναλαμβάνουν από χθες στον ΣΚΑΪ τα μέλη και οι τσάτσοι της) είναι "και να είχε γίνει η σύμβαση 717 δε θα μπορούσε να εγγυηθεί 0% ατυχήματα με 100% βεβαιότητα, άρα δεν έχει καμία σχέση και μην τη συζητάμε καθόλου, ας πούμε για το ανθρώπινο λάθος".
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση, ότι η κυβέρνηση ακολουθεί την πεπατημένη της μεταπολίτευσης και τίποτα περισσότερο. Σαφώς και είναι γελοία και άνανδρη η στάση του Καραμανλή, σαφέστερα η κυβέρνηση έκανε μέγα λάθος με την ανοχή της στη λίστα υποψηφίων του εν λόγω και της γύρισε δικαίως ως μπούμερανγκ αλλά επίσης σαφέστερα, δεν υπάρχει ούτε ένα κόμμα της αντιπολίτευσης που θα ήθελε να βάλει το μαχαίρι στο κόκκαλο, ταράζοντας τον βάλτο των διοικητικών αρμοδίων, σε όλους τους τομείς που ενέχουν κινδύνους ατυχημάτων και απλώς χρησιμοποιούν τώρα τον παπάρα ως πρόσχημα.

Οπότε, ας σταματήσει κάποια στιγμή το τραγουδάκι με τις ευνομούμενες δημοκρατικές χώρες, ειδικώς στο γουάιλντ γκρις που αντιμετωπίζει σχεδόν ποιητικά τη λεκτική ή εφαρμοσμένη βία, στη χ ή ψ φάση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 28 Μαρ 2024, 11:40

ik_90 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:49
Μπούρδες, με τις οποίες σας έχει κάνει πλύση εγκεφάλου η τρίτη Ελληνική Δημοκραίτα (σικ.) Πάμε λίγο τις μεγαλύτερες ιδεοληψίες που έχουν εγγραφεί στο συλλογικό ασυνείδητο από το 1974 και μετά:
1) Η Δημοκρατία είναι το τελειότερο πολίτευμα, το Άγιο Δισκοπότηρο του Δυτικού πολιτισμού και πρέπει να φυλάσσεται ως κόρη οφθαλμού μέχρι το πιο λάιτ ε, δεν είναι τέλεια η δημοκρατία, αλλά όλα τα άλλα πολιτεύματα είναι σαφώς χειρότερα... Τώρα προφανώς και δεν θα κάτσω να κάνω ανάλυση γιατί το να αποφασίζει ο λαός για την τύχη του είναι η τέλεια λύση προς την αυτοκαταστροφή (χώρια που δεν αποφασίζει καν στη σύγχρονη δημοκρατία, αλλά τέλος πάντων), αυτή η εμμονή με το να μην αμφισβητείται ένα τόσο εκφυλισμένο σύστημα είναι αυτή η ίδια που δεν επιτρέπει την πρόοδο.
2) Η αριστερά είναι κάτι αμιγώς θετικό. Αυτό πια έχει καταντήσει στο όριο του γραφικού (και το ξεπερνάει) και είναι ένα από τα μεγαλύτερα δεινά (από τα πολλά) με τα οποία μας φόρτωσε η γενιά του Πολυτεχνείου. Ακόμα και τώρα, βλέπεις μέχρι και εθνικιστές να δηλώνουν «εγώ κατά βάθος είμαι αριστερός», γιατί τους έχουν περάσει ότι αυτό είναι κάτι καλό, για κάποιον απροσδιόριστο λόγο. Στο μυαλό του Ουγκ Έλληνα ισχύει: Αριστερά=καλό, δεξιά=κακό. (Όπου δεξιά προφανώς και δεν εννοώ τη ΝΔ.)
3) Οτιδήποτε προσιδιάζει το ΠΑΤΡΙΣ - ΘΡΗΣΚΕΙΑ - ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ είναι ακροδεξιά. Όχι, ακροδεξιά είναι κάτι συγκεκριμένο στο πολιτικό σύστημα και η αληθινή ακροδεξιά είναι κατά του κοινοβουλευτισμού. Το να χαρακτηρίζονται ακροδεξιά κόμματα που είναι είτε συντηρητικά/πατριωτικά (Βελόπουλος) είτε Χριστιανικά (ΝΙΚΗ), δεν είναι απλά αστείο, αλλά και εκ του πονηρού, ώστε να αποθαρρύνονται ψηφοφόροι από το να τα ψηφίσουν. Μπορείς, αν θες, να τα χαρακτηρίσεις «γραφικά», ακροδεξιά, όμως, σε καμία περίπτωση.
Μάλλον ήθελες πολύ να γράψεις αυτά που σ' απασχολούν και πιάστηκες από το ποστ μου, φανταζόμενος διάφορα, όπως π.χ. ότι μ' αρέσει η δυτικού τύπου δημοκρατία. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι χαίρομαι που το χαστούκι που έδωσε το Πολυτεχνείο ακόμα πονάει. :D
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Μαρ 2024, 11:40

Βίνγκιλοτ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:29
Beria έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:21
Δεν έχω ιδέα τι θα γίνει στις ευρωεκλογές, αλλά για ένα πράγμα είμαι σίγουρος.
Εάν υπήρχε μια σοβαρή προσωπικότητα δεξιά της ΝΔ θα είχε 15% στις ευρωεκλογές
Αλλά δεν υπάρχει κανείς σοβαρός και ούτε πρόκειται να υπάρξει στο κοντινό μέλλον γιατί είναι ένας χώρος που ελκύει τα σουργελα σαν το μέλι τις αρκούδες
Η ΝΔ εκτείνεται από το φιλελεύθερο κέντρο των φιλόδοξων γιάπηδων μέχρι και την σκληρή δεξιά, κλείνει πολλές φορές το μάτι στην ακροδεξιά. Πιο δεξιά, τι σοβαρότητα να υπάρχει; Η αλτ ράιτ, οι τελειωμένοι θρησκόληπτοι ή τα βλαμμένα με τις σβάστικες;
Ναι, ουουου! Η ΝΔ είναι κεντροαριστερό κόμμα και απευθύνεται στους ίδιους ψηφοφόρους που απευθύνεται και το ΠΑΣΟΚ αλλά και σε ένα μεγάλο κομμάτι των ψηφοφόρων από τους οποίους αντλεί ο Συριζα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 28 Μαρ 2024, 11:53

foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:17
gassim έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:00
οκ η αντιπολίτευση θα αντιπολιτεύεται και η κυβέρνηση θα κυβερνάει, απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση θα περίμενε κανείς να μετατοπιστούν λίγο οι προτεραιότητες προς την κατεύθυνση της εξεύρεσης των πραγματικών συνθηκών του δυστυχήματος και των αναγκαίων μέτρων ώστε να μην επαναληφθεί.
Αυτή τη στιγμή πάντως η βασική επιχειρηματολογία της κυβέρνησης (τουλάχιστον όπως την επαναλαμβάνουν από χθες στον ΣΚΑΪ τα μέλη και οι τσάτσοι της) είναι "και να είχε γίνει η σύμβαση 717 δε θα μπορούσε να εγγυηθεί 0% ατυχήματα με 100% βεβαιότητα, άρα δεν έχει καμία σχέση και μην τη συζητάμε καθόλου, ας πούμε για το ανθρώπινο λάθος".
Δεν νομίζω οτι ισχύει αυτό που λες, αυτό που λένε είναι οτι παραλάβανε ανολοκλήρωτη την σύμβαση απο την προηγούμενη κυβέρνηση και ολοκληρώθηκε εντός χρονοδιαγράμματος αλλά μετά το ατύχημα.

Απο τις χτεσινές ομιλίες στην βουλή είδες η αντιπολίτευση να στέκεται στην συγκεκριμένη σύμβαση και να την συνδέει κάπως με το ατύχημα;
Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο αλλά δεν παρακολουθούσα και όλη μέρα οπότε μπορεί να μου διέφυγε.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Μαρ 2024, 12:02

"Τι τα σκαλίζετε ρε παιδιά, αν το λέει η μοίρα σου θα γίνει το κακό. Άντε και λίγο να το λέει το ανθρώπινο λάθος του τελευταίου τροχού της αμάξης".

Seriously αυτά έλεγε ο Γεραπετρίτης χθες στον Πορτοσάλτε και σήμερα ο Πορτοσάλτε μόνος του. Ακούω κάθε πρωί γιατί αφήνω τον μικρό και μετά πάω Πικέρμι για ψώνια με το αυτοκίνητο. Μιλάμε δεν το πίστευα ότι το ισχυρίζονταν στα σοβαρά. ΜΙΑ αμφιβολία να είχα ότι είναι ένοχοι, διαλύθηκε τελείως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 28 Μαρ 2024, 12:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 28 Μαρ 2024, 12:02

gassim έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:53
foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:17
gassim έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:00
οκ η αντιπολίτευση θα αντιπολιτεύεται και η κυβέρνηση θα κυβερνάει, απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση θα περίμενε κανείς να μετατοπιστούν λίγο οι προτεραιότητες προς την κατεύθυνση της εξεύρεσης των πραγματικών συνθηκών του δυστυχήματος και των αναγκαίων μέτρων ώστε να μην επαναληφθεί.
Αυτή τη στιγμή πάντως η βασική επιχειρηματολογία της κυβέρνησης (τουλάχιστον όπως την επαναλαμβάνουν από χθες στον ΣΚΑΪ τα μέλη και οι τσάτσοι της) είναι "και να είχε γίνει η σύμβαση 717 δε θα μπορούσε να εγγυηθεί 0% ατυχήματα με 100% βεβαιότητα, άρα δεν έχει καμία σχέση και μην τη συζητάμε καθόλου, ας πούμε για το ανθρώπινο λάθος".
Δεν νομίζω οτι ισχύει αυτό που λες, αυτό που λένε είναι οτι παραλάβανε ανολοκλήρωτη την σύμβαση απο την προηγούμενη κυβέρνηση και ολοκληρώθηκε εντός χρονοδιαγράμματος αλλά μετά το ατύχημα.

Απο τις χτεσινές ομιλίες στην βουλή είδες η αντιπολίτευση να στέκεται στην συγκεκριμένη σύμβαση και να την συνδέει κάπως με το ατύχημα;
Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο αλλά δεν παρακολουθούσα και όλη μέρα οπότε μπορεί να μου διέφυγε.

απο χθες το πρωι ο Μαρινακης οπου βγηκε περαντζαδα στα καναλια αυτα ακριβως ελεγε, τωρα αν τα φερεφωνα του δεν τον αναπαρηγαγαν σωστα ειναι αλλο θεμα

το «διασφαλιζουμε την ασφαλεια» που με στομφο ελεγε στη βουλη ο Αχ Κ λιγο πριν το δυστυχημα δυστυχως θα τον στοιχειωνει για πολυ καιρο μεχρι να απαντησει τι ακριβως διασφαλισε..

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5203
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 28 Μαρ 2024, 12:57

Αρίστος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:04
Ισχυει οτι σας λεει ο ΤΟξοβολος.

Να ετοιμαζεστε για πρωθυπουργο Κασσελακη.

Τον θελουν οι Αμερικανοι, τον θελουν πλεον οι Ολιγαρχες, αποφασισε οτι τον θελει και το σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

.
Εγώ δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ αλλά το ψήνω για Κασελάκη μόνο και μόνο για να δω ψεκες/χριστιανούς/δεξιους/κομμουνιστές, όλους μαζί μια γροθιά, να οδύρονται 24/7 για τον γκέι νεοταξ Αμερικάνο. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 28 Μαρ 2024, 13:12

GoBzi έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:57
Αρίστος έγραψε:
28 Μαρ 2024, 10:04
Ισχυει οτι σας λεει ο ΤΟξοβολος.

Να ετοιμαζεστε για πρωθυπουργο Κασσελακη.

Τον θελουν οι Αμερικανοι, τον θελουν πλεον οι Ολιγαρχες, αποφασισε οτι τον θελει και το σημιτικο ΠΑΣΟΚ.

.
Εγώ δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ αλλά το ψήνω για Κασελάκη μόνο και μόνο για να δω ψεκες/χριστιανούς/δεξιους/κομμουνιστές, όλους μαζί μια γροθιά, να οδύρονται 24/7 για τον γκέι νεοταξ Αμερικάνο. :lol:

ο κακομοιρης ο aristos μας ειναι σε αθλια κατασταση, ειναι ικανος να υποστηριζει απο τη Ζαχαροβα και τους αλβανοσκοπιανους μισθοφορους μεχρι και τον κουμπαρο του Ερντογαν ως υποψηφιο αντικαταστατη του Μητσοτακη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 28 Μαρ 2024, 13:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 28 Μαρ 2024, 13:13

foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:20
Σα να λέμε και να φόραγα τη ζώνη μου κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Εικόνα

Κανείς δεν ενδιαφέρεται για την οδική ασφάλεια πιο πολύ από εμένα, σας το λέω από αυτό το βήμα.
Κινειται το αυτοκινητο;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 13:14

foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:20
Σα να λέμε και να φόραγα τη ζώνη μου κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Εικόνα

Κανείς δεν ενδιαφέρεται για την οδική ασφάλεια πιο πολύ από εμένα, σας το λέω από αυτό το βήμα.
Τα βλέπω και ανεβάζω. 2021 δήλωση στο forum των Δελφών.

Σα να λέμε και να τηρούσα τα όρια ταχύτητας κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Μαρ 2024, 13:17

Alex Amsterdam έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:13
foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:20
Σα να λέμε και να φόραγα τη ζώνη μου κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Εικόνα

Κανείς δεν ενδιαφέρεται για την οδική ασφάλεια πιο πολύ από εμένα, σας το λέω από αυτό το βήμα.
Κινειται το αυτοκινητο;
Κάνει μπιμ μπιμ το αυτοκίνητο όταν δεν κινείσαι και δεν έχεις βάλει τη ζώνη;
Αν πάλι θέλεις να μας πεις ότι με το που μπαίνει στο αυτοκίνητο ο τύπος κάθε φορά που βάζει ή βγάζει τη ζώνη του βάζει αυτά τότε η ηλιθιότητα δεν αποτελεί προσόν για βουλευτή, υπουργό, μέλος τζακιού ή κανονικό άνθρωπο χωρίς προβλήματα νοητικής στέρησης.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 28 Μαρ 2024, 13:20

Κυριακή το βράδυ οι δυο κορυφαίοι υπουργοί του Μαξίμου, Σταύρου Παπασταύρου και Γιάννη Μπρατάκου, στην έπαυλη του εφοπλιστή Βαγγέλη Μαρινάκη, την οποία αποκάλυψε χθες το iEidiseis.

Φαίνεται ότι στη συζήτηση αμφότεροι χρησιμοποίησαν διόλου κολακευτικά σχόλια για τον έτερο «στρατηλάτη» του Μαξίμου, τον φέρελπι, Άκη Σκέρτσο. Ούτε λίγο, ούτε πολύ τον «φωτογράφισαν» ως εντεταλμένο του Δημήτρη Μελισσανίδη.
https://www.ieidiseis.gr/parapolitika/2 ... u-maksimou

Να χαίρεστε τον Μητσοτάκη σας με το επιτελείο του
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Μαρ 2024, 13:27

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Μαρ 2024, 13:14
foscilis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 11:20
Σα να λέμε και να φόραγα τη ζώνη μου κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Εικόνα

Κανείς δεν ενδιαφέρεται για την οδική ασφάλεια πιο πολύ από εμένα, σας το λέω από αυτό το βήμα.
Τα βλέπω και ανεβάζω. 2021 δήλωση στο forum των Δελφών.

Σα να λέμε και να τηρούσα τα όρια ταχύτητας κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί 100% προστασία από το 100% των πιθανών ατυχημάτων άρα μην ασχολούμαστε που κυκλοφορώ έτσι:

Τι ατομο ειναι αυτο ρε φιλε.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34848
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μαρ 2024, 13:32

Ναύτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 09:27
Άρα το στοίχημα είναι να βγει δεύτερος ο σύριζα, ακόμα κι αν πάρει 12-13% και περάσει το κινάλ για μισή μονάδα.
Λαμπρά!

ΥΓ: Τα πάλαι ποτέ περί εκλογικού πήχη 18%, αλλιώς τομπούλο, είναι φάση τύπου: είπα-ξείπα, την παρόλα μου τη χέζω;
Μα το μόνο που ενδιαφέρει τον Τοξοβόλο είναι να βγει ομοφυλόφιλος πρωθυπουργός και ο άλλος κάθεται και τον νουθετεί ότι αυτό είναι οππορτουνισμός. :smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών