Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Μαρ 2024, 08:57

Φουλ τάιμ δούλευει η υπόγα

Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12981
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 31 Μαρ 2024, 09:01

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 08:57
Φουλ τάιμ δούλευει η υπόγα

Εικόνα
NAI


Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 31 Μαρ 2024, 10:36

Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 07:58

Τι μας βάζεις ένα καταβατώ περηφάνειας ότι σε νίκησε το σύστημα;
Τι μας γράφεις ότι το σύστημα είναι ανίκητο;
Για να μας πείς τι ;
Επειδή εσύ τα παράτησες πιστεύεις ότι θα με πείσεις και μένα και όλους να σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε για το καλύτερο;

Γελιέσαι.

Εγώ είμαι μικρή με δυο παιδιά, τώρα ξεκινάω την ζωή μου.
Πρέπει να φτιάξω καλύτερο τον κόσμο για τα παιδιά μου είναι υποχρέωση μου.
Σαν εμένα πολλοί νέοι.
Αλλοίμονο να σε ακούσουμε και σταματήσουμε κάθε προσπάθεια πριν δοκιμάσουμε.
Μεγάλη ηττοπάθεια.
Κοπελια πολλα συμπλεγματα .... γραφω τα ακριβως αναποδα αποσα λες, απλα δεν εχεις τι να πεις, αλλα πρεπει να βγεις απο πανω ...

- ΔΕΝ γραφω με περηφανια καμια περηφανια, με περηφανια γραφεις οταν λες κατι καλο, εγω δεν λεω κατι καλο, λεω κατι δυσαρεστο και δυσπεμπτο που ο καθενας θελει να το λειανει και να το φερει στα μετρα του.

- ΔΕΝ γραφω οτι το συστημα ειναι ανικητο, αλλα το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οτι το συστημα θα νικηθει ΟΧΙ ΣΤΑ πεζοδρομια αλλα στη ΚΑΛΠΗ και θα νικηθει οταν η πλειοψηφεια καταλαβει οτι στη καλπη πρεπει να στελνει εκτος βουλης καθε κυβερνηση που αποτυγχανει και εγκληματει. ΚΑΘΕ ομως !

- ΔΕΝ γραφω οτι τα παρατησα, γραφω οτι ΕΣΕΙΣ τα εχετε παρατησει εγκλωβισμενοι στην διεφθαρμενη ζυγαρια : λιγοτερο εγκληματιας - περισσοτερο εγκληματιας ! Ενω στη πραγματικοτητα υπαρχει ΜΟΝΟ το ΣΚΕΤΟ εγκληματιας !

Στη πραγματικοτητα ΕΣΕΙΣ ξεκινατε ηττημενοι και με ηττοπαθεια απτα αποδυτηρια !

Πως αγωνιζεστε για το καλυτερο ρε κοπελια ? Στη καλπη του πεζοδρομιου ? Στο τικ-τοκ ? Στο δημοψηφισμα ναι/οχι ? Στον ενδοξο αγωνα εναντια στα μνημονια χωρις να εχει αναγνωσει ο αγωνιστης ουτε καν συμπτωματικα στη ζωη του εναν προϋπολογισμο του ελ κρατους ?

ΤΡΙΧΕΣ ! Πρωτα γεμιζεις το κεφαλι σου, και μετα αγωνιζεσαι ! Αλλιως εισαι απλο καραγκιοζακι που αγεσαι και φερεσαι απο τον καθε βλακα που σου λεει π.χ. πως το κοστος εξυπηρετησης του χρεους ειναι 2 τρις επειδη ξερει οτι ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ στο γυμνασιο τη διαφορα του τοκου απο το χρεωλυσιο ...

Ο "αγωνας για το καλυτερο" κοπελια εφερε ενα σκασμο τυχοδιωκτες (λες και δεν ειχαμε ηδη πριν αλλον ενα σκασμο απο δαυτους) με κομματα του ποδιου που με το που εφυγαν τα μνημονια εφυγαν και αυτα, πολυ απλα γιατι ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ κατι καινουργιο να πουν παρα μονο τα ιδια ψεματα με τους προηγουμενους, ωστε να παρασυρουν στο διαβα τους "αγωνιστες".

ΠΟΛΙΤΕΣ θελουμε οχι αγωνιστες ! Απο αγωνιστες χορτασαμε !

Εγκλωβισμενοι στα διπολα : αυτοι - εμεις, δεξιοι - αριστεροι, γαυροι - βαζελοι κλπ γινεστε οι πιο απεχθεις ηττοπαθεις και χρησιμοι ηλιθιοι εβερ !

Και οκ, καποιοι απο δαυτους ειναι μισθωμενοι οποτε εχουν κερδος απο αυτο.

Ματι, Μαντρα, Λαρισα, Τεμπη, Ηλεια δεν προκειται να σταματησουν ΠΟΤΕ, γιατι ο ψηφοφορος ψηφιζει συνειδητα πολιτικους που αρνουνται στον κρατικο μηχανισμο να φτιαξουν οργανογραμμα ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ - ΥΠΟΛΟΓΩΝ !
Αυτο που μολις εγραψα ειναι ο ΚΟΙΝΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑΣΤΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ τις καταστροφες, το ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ θεσμικα υπευθυνος, αλλα ενα τσουρμο θεσμικα διακοσμητικων ανευθυνων.
Οι γκρουεζες καθε κομματος δειχνουν με ευκολια τον υπευθυνο οταν ειναι αντιπολιτευση και λενε πως δεν υπαρχει υπευθυνος οταν ειναι οι ιδιοι κυβερνηση.

Ελα, καλη Κυριακη και καλη συνεχεια στον αγωνα ...

ΥΓ 46 ειμαι και εχω μπουχτησει απο αγωνιστικες φαμφαρες γιατι μεχρι τωρα προφερονται ειτε απο κομματοσκυλα ειτε απο αφελεις που υποδυονται τους αγωνιστες. Δυστυχως ουτε το ενα ειμαι, ουτε εχω αναγκη το υποδυθω το αλλο.
Ο πραγματικος αγωνας ειναι με τον εαυτο σου στη καλπη και διαχρονικα ο ψηφοφορος σε εκεινον το αγωνα ΧΑΝΕΙ γιατι τον αγωνα αυτον τον απαξιωνει και τον διαφθειρει Ο ΙΔΙΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Μαρ 2024, 15:46

nik_killthemall έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:36
Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 07:58

Τι μας βάζεις ένα καταβατώ περηφάνειας ότι σε νίκησε το σύστημα;
Τι μας γράφεις ότι το σύστημα είναι ανίκητο;
Για να μας πείς τι ;
Επειδή εσύ τα παράτησες πιστεύεις ότι θα με πείσεις και μένα και όλους να σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε για το καλύτερο;

Γελιέσαι.

Εγώ είμαι μικρή με δυο παιδιά, τώρα ξεκινάω την ζωή μου.
Πρέπει να φτιάξω καλύτερο τον κόσμο για τα παιδιά μου είναι υποχρέωση μου.
Σαν εμένα πολλοί νέοι.
Αλλοίμονο να σε ακούσουμε και σταματήσουμε κάθε προσπάθεια πριν δοκιμάσουμε.
Μεγάλη ηττοπάθεια.
Κοπελια πολλα συμπλεγματα .... γραφω τα ακριβως αναποδα αποσα λες, απλα δεν εχεις τι να πεις, αλλα πρεπει να βγεις απο πανω ...

- ΔΕΝ γραφω με περηφανια καμια περηφανια, με περηφανια γραφεις οταν λες κατι καλο, εγω δεν λεω κατι καλο, λεω κατι δυσαρεστο και δυσπεμπτο που ο καθενας θελει να το λειανει και να το φερει στα μετρα του.

- ΔΕΝ γραφω οτι το συστημα ειναι ανικητο, αλλα το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οτι το συστημα θα νικηθει ΟΧΙ ΣΤΑ πεζοδρομια αλλα στη ΚΑΛΠΗ και θα νικηθει οταν η πλειοψηφεια καταλαβει οτι στη καλπη πρεπει να στελνει εκτος βουλης καθε κυβερνηση που αποτυγχανει και εγκληματει. ΚΑΘΕ ομως !

- ΔΕΝ γραφω οτι τα παρατησα, γραφω οτι ΕΣΕΙΣ τα εχετε παρατησει εγκλωβισμενοι στην διεφθαρμενη ζυγαρια : λιγοτερο εγκληματιας - περισσοτερο εγκληματιας ! Ενω στη πραγματικοτητα υπαρχει ΜΟΝΟ το ΣΚΕΤΟ εγκληματιας !

Στη πραγματικοτητα ΕΣΕΙΣ ξεκινατε ηττημενοι και με ηττοπαθεια απτα αποδυτηρια !

Πως αγωνιζεστε για το καλυτερο ρε κοπελια ? Στη καλπη του πεζοδρομιου ? Στο τικ-τοκ ? Στο δημοψηφισμα ναι/οχι ? Στον ενδοξο αγωνα εναντια στα μνημονια χωρις να εχει αναγνωσει ο αγωνιστης ουτε καν συμπτωματικα στη ζωη του εναν προϋπολογισμο του ελ κρατους ?

ΤΡΙΧΕΣ ! Πρωτα γεμιζεις το κεφαλι σου, και μετα αγωνιζεσαι ! Αλλιως εισαι απλο καραγκιοζακι που αγεσαι και φερεσαι απο τον καθε βλακα που σου λεει π.χ. πως το κοστος εξυπηρετησης του χρεους ειναι 2 τρις επειδη ξερει οτι ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ στο γυμνασιο τη διαφορα του τοκου απο το χρεωλυσιο ...

Ο "αγωνας για το καλυτερο" κοπελια εφερε ενα σκασμο τυχοδιωκτες (λες και δεν ειχαμε ηδη πριν αλλον ενα σκασμο απο δαυτους) με κομματα του ποδιου που με το που εφυγαν τα μνημονια εφυγαν και αυτα, πολυ απλα γιατι ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ κατι καινουργιο να πουν παρα μονο τα ιδια ψεματα με τους προηγουμενους, ωστε να παρασυρουν στο διαβα τους "αγωνιστες".

ΠΟΛΙΤΕΣ θελουμε οχι αγωνιστες ! Απο αγωνιστες χορτασαμε !

Εγκλωβισμενοι στα διπολα : αυτοι - εμεις, δεξιοι - αριστεροι, γαυροι - βαζελοι κλπ γινεστε οι πιο απεχθεις ηττοπαθεις και χρησιμοι ηλιθιοι εβερ !

Και οκ, καποιοι απο δαυτους ειναι μισθωμενοι οποτε εχουν κερδος απο αυτο.

Ματι, Μαντρα, Λαρισα, Τεμπη, Ηλεια δεν προκειται να σταματησουν ΠΟΤΕ, γιατι ο ψηφοφορος ψηφιζει συνειδητα πολιτικους που αρνουνται στον κρατικο μηχανισμο να φτιαξουν οργανογραμμα ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ - ΥΠΟΛΟΓΩΝ !
Αυτο που μολις εγραψα ειναι ο ΚΟΙΝΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑΣΤΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ τις καταστροφες, το ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ θεσμικα υπευθυνος, αλλα ενα τσουρμο θεσμικα διακοσμητικων ανευθυνων.
Οι γκρουεζες καθε κομματος δειχνουν με ευκολια τον υπευθυνο οταν ειναι αντιπολιτευση και λενε πως δεν υπαρχει υπευθυνος οταν ειναι οι ιδιοι κυβερνηση.

Ελα, καλη Κυριακη και καλη συνεχεια στον αγωνα ...

ΥΓ 46 ειμαι και εχω μπουχτησει απο αγωνιστικες φαμφαρες γιατι μεχρι τωρα προφερονται ειτε απο κομματοσκυλα ειτε απο αφελεις που υποδυονται τους αγωνιστες. Δυστυχως ουτε το ενα ειμαι, ουτε εχω αναγκη το υποδυθω το αλλο.
Ο πραγματικος αγωνας ειναι με τον εαυτο σου στη καλπη και διαχρονικα ο ψηφοφορος σε εκεινον το αγωνα ΧΑΝΕΙ γιατι τον αγωνα αυτον τον απαξιωνει και τον διαφθειρει Ο ΙΔΙΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ !
Φίλε Νικ, αν μου επιτρέπεις στο μπολνταρισμένο.
Κι εγώ ήμανε η μαλάκω που στα νιάτα μου, θεωρούσα πως θα κατακτήσω και θα αλλάξω τον κόσμο. Διότι το θεωρούσα απλό. Συν τω χρόνω κατάλαβα το μπουρδέλο με το οποίο έχω να κάνω. Και αυτό αντιμετωπίζω μέχρι σήμερα. Η μόνη μου οπτική είναι σαφέστατα, να απέχω από όσους ξεπλένουν τις πολιτικές των ''αγαπημένων'' τους. Διότι κατά περίπτωση, έχουν συμφέροντα. Και είναι τα βολικά σκατένια κομματόσκυλα που λένε ''yes master'', σε όσα απίστευτα ακούω και διαβάζω.
Δεν επιθυμώ να είμαι αυτός ο άνθρωπος. Θέλω να ψηφίσω, μα ειλικρινά ΔΕΝ έχω κάποια λογική επιλογή. Άσε που θεωρώ πως ποτέ δεν θα υπάρξει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Μαρ 2024, 18:26

Ζαιοι: Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει.



"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 31 Μαρ 2024, 19:22

nik_killthemall έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:36
Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 07:58

Τι μας βάζεις ένα καταβατώ περηφάνειας ότι σε νίκησε το σύστημα;
Τι μας γράφεις ότι το σύστημα είναι ανίκητο;
Για να μας πείς τι ;
Επειδή εσύ τα παράτησες πιστεύεις ότι θα με πείσεις και μένα και όλους να σταματήσουμε να αγωνιζόμαστε για το καλύτερο;

Γελιέσαι.

Εγώ είμαι μικρή με δυο παιδιά, τώρα ξεκινάω την ζωή μου.
Πρέπει να φτιάξω καλύτερο τον κόσμο για τα παιδιά μου είναι υποχρέωση μου.
Σαν εμένα πολλοί νέοι.
Αλλοίμονο να σε ακούσουμε και σταματήσουμε κάθε προσπάθεια πριν δοκιμάσουμε.
Μεγάλη ηττοπάθεια.
Κοπελια πολλα συμπλεγματα .... γραφω τα ακριβως αναποδα αποσα λες, απλα δεν εχεις τι να πεις, αλλα πρεπει να βγεις απο πανω ...

- ΔΕΝ γραφω με περηφανια καμια περηφανια, με περηφανια γραφεις οταν λες κατι καλο, εγω δεν λεω κατι καλο, λεω κατι δυσαρεστο και δυσπεμπτο που ο καθενας θελει να το λειανει και να το φερει στα μετρα του.

- ΔΕΝ γραφω οτι το συστημα ειναι ανικητο, αλλα το ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, οτι το συστημα θα νικηθει ΟΧΙ ΣΤΑ πεζοδρομια αλλα στη ΚΑΛΠΗ και θα νικηθει οταν η πλειοψηφεια καταλαβει οτι στη καλπη πρεπει να στελνει εκτος βουλης καθε κυβερνηση που αποτυγχανει και εγκληματει. ΚΑΘΕ ομως !

- ΔΕΝ γραφω οτι τα παρατησα, γραφω οτι ΕΣΕΙΣ τα εχετε παρατησει εγκλωβισμενοι στην διεφθαρμενη ζυγαρια : λιγοτερο εγκληματιας - περισσοτερο εγκληματιας ! Ενω στη πραγματικοτητα υπαρχει ΜΟΝΟ το ΣΚΕΤΟ εγκληματιας !

Στη πραγματικοτητα ΕΣΕΙΣ ξεκινατε ηττημενοι και με ηττοπαθεια απτα αποδυτηρια !

Πως αγωνιζεστε για το καλυτερο ρε κοπελια ? Στη καλπη του πεζοδρομιου ? Στο τικ-τοκ ? Στο δημοψηφισμα ναι/οχι ? Στον ενδοξο αγωνα εναντια στα μνημονια χωρις να εχει αναγνωσει ο αγωνιστης ουτε καν συμπτωματικα στη ζωη του εναν προϋπολογισμο του ελ κρατους ?

ΤΡΙΧΕΣ ! Πρωτα γεμιζεις το κεφαλι σου, και μετα αγωνιζεσαι ! Αλλιως εισαι απλο καραγκιοζακι που αγεσαι και φερεσαι απο τον καθε βλακα που σου λεει π.χ. πως το κοστος εξυπηρετησης του χρεους ειναι 2 τρις επειδη ξερει οτι ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ στο γυμνασιο τη διαφορα του τοκου απο το χρεωλυσιο ...

Ο "αγωνας για το καλυτερο" κοπελια εφερε ενα σκασμο τυχοδιωκτες (λες και δεν ειχαμε ηδη πριν αλλον ενα σκασμο απο δαυτους) με κομματα του ποδιου που με το που εφυγαν τα μνημονια εφυγαν και αυτα, πολυ απλα γιατι ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ κατι καινουργιο να πουν παρα μονο τα ιδια ψεματα με τους προηγουμενους, ωστε να παρασυρουν στο διαβα τους "αγωνιστες".

ΠΟΛΙΤΕΣ θελουμε οχι αγωνιστες ! Απο αγωνιστες χορτασαμε !

Εγκλωβισμενοι στα διπολα : αυτοι - εμεις, δεξιοι - αριστεροι, γαυροι - βαζελοι κλπ γινεστε οι πιο απεχθεις ηττοπαθεις και χρησιμοι ηλιθιοι εβερ !

Και οκ, καποιοι απο δαυτους ειναι μισθωμενοι οποτε εχουν κερδος απο αυτο.

Ματι, Μαντρα, Λαρισα, Τεμπη, Ηλεια δεν προκειται να σταματησουν ΠΟΤΕ, γιατι ο ψηφοφορος ψηφιζει συνειδητα πολιτικους που αρνουνται στον κρατικο μηχανισμο να φτιαξουν οργανογραμμα ΥΠΕΥΘΥΝΩΝ - ΥΠΟΛΟΓΩΝ !
Αυτο που μολις εγραψα ειναι ο ΚΟΙΝΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΑΣΤΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ τις καταστροφες, το ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ θεσμικα υπευθυνος, αλλα ενα τσουρμο θεσμικα διακοσμητικων ανευθυνων.
Οι γκρουεζες καθε κομματος δειχνουν με ευκολια τον υπευθυνο οταν ειναι αντιπολιτευση και λενε πως δεν υπαρχει υπευθυνος οταν ειναι οι ιδιοι κυβερνηση.

Ελα, καλη Κυριακη και καλη συνεχεια στον αγωνα ...

ΥΓ 46 ειμαι και εχω μπουχτησει απο αγωνιστικες φαμφαρες γιατι μεχρι τωρα προφερονται ειτε απο κομματοσκυλα ειτε απο αφελεις που υποδυονται τους αγωνιστες. Δυστυχως ουτε το ενα ειμαι, ουτε εχω αναγκη το υποδυθω το αλλο.
Ο πραγματικος αγωνας ειναι με τον εαυτο σου στη καλπη και διαχρονικα ο ψηφοφορος σε εκεινον το αγωνα ΧΑΝΕΙ γιατι τον αγωνα αυτον τον απαξιωνει και τον διαφθειρει Ο ΙΔΙΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ !
Έγραψες αυτό.
nik_killthemall έγραψε:
30 Μαρ 2024, 12:25
Το Μάτι και τα Τέμπη είναι ο κανόνας που αρμόζει στα ελληνόφωνα γίδια. Η μόνη διαφορά μεταξύ Συριζα και ΝΔ είναι πως η η δεύτερη δεν τάραξε σε προεκλογικά παραμύθια τύπου ηθικό πλεονέκτημα, όποιον μιλά ελληνικά.

Κατά τα άλλα είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΔΙΟΙ και όσοι σκούζουν μονομερώς κάθε φορά (εναντια στη ΝΔ κρύβοντας τον συριζα ή ενάντια στον συριζα κρύβοντας τη ΝΔ) δεν το κάνουν επειδή λυπούνται για τα θύματα ή γιατί η ανωτερω κανονικότητα θέλουν να αλλάξει, πίπες το κάνουν απλα για να συνεχιστει η κανονικότητα τύπου Μάτι, Τεμπη κλπ ! Με μια κουβέντα υποκριτές από κούνια !
Με αυτά που έγραψες ακριβώς αυτό λες ότι όλοι είναι ίδιοι με έπαρση και περηφάνια για την διαφορετικότητα σου τους ονομάζεις Ελληνόφωνα γίδια και ότι κίνηση γίνετε σκοπό δεν έχει να αλλάξει κάτι στην "κανονικότητα" αλλά απλά είναι υποκριτές.

Πως το γνωρίζεις ότι όλοι είμαστε ίδιοι;

Λοιπόν ξεκίνησα να σου απαντάω ένα προς ένα αλλά χαλάστηκα με αυτά που γράφεις δεν θέλω να εισπράξω άλλη αρνητική ενέργεια έχεις δίκιο και γω την ησυχία μου.

Για αυτό δεν θα βάλω άλλα γραφόμενα σου θα συνεχίσω όπως θέλώ.

Ούτε το Μάτι , ούτε η Ηλεία , ούτε η Μάντρα , ούτε η Κάρλα , ούτε τα Τέμπη , ούτε η Αγχίαλος ξεχνιούνται από αυτούς που θέλουν να θυμούνται.
Μπορεί οι πολιτικοί να ειναι large και να λένε 100 νεκροι εδώ 150 εκεί , 140 παραπέρα , 40 εκεί , 25 εδώ δεν είναι τίποτα θα ξεχαστεί.
Αυτοί όμως που θέλουν να θυμούνται θυμούνται.
Τους τιμωρούν στην κάλπη και τρώνε μπούλινγκ από όλο τους το σόι , ξεσηκώνουν κόσμο και στο τέλος τουλάχιστον καταφέρνουν να τους φέρνουν σε αμηχανία.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 700
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 31 Μαρ 2024, 19:50

Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 31 Μαρ 2024, 23:07

Πασιφάη έγραψε:
31 Μαρ 2024, 15:46


Φίλε Νικ, αν μου επιτρέπεις στο μπολνταρισμένο.
Κι εγώ ήμανε η μαλάκω που στα νιάτα μου, θεωρούσα πως θα κατακτήσω και θα αλλάξω τον κόσμο. Διότι το θεωρούσα απλό. Συν τω χρόνω κατάλαβα το μπουρδέλο με το οποίο έχω να κάνω. Και αυτό αντιμετωπίζω μέχρι σήμερα. Η μόνη μου οπτική είναι σαφέστατα, να απέχω από όσους ξεπλένουν τις πολιτικές των ''αγαπημένων'' τους. Διότι κατά περίπτωση, έχουν συμφέροντα. Και είναι τα βολικά σκατένια κομματόσκυλα που λένε ''yes master'', σε όσα απίστευτα ακούω και διαβάζω.
Δεν επιθυμώ να είμαι αυτός ο άνθρωπος. Θέλω να ψηφίσω, μα ειλικρινά ΔΕΝ έχω κάποια λογική επιλογή. Άσε που θεωρώ πως ποτέ δεν θα υπάρξει.
Η είσοδος στον πραγματισμό ξεκινά με την συνειδητοποίηση του γεγονότος πως το μοναδικό άτομο που μπορείς να αλλάξεις είναι απλά και μόνο ο εαυτός σου ! Κανείς άλλος.

Αυτό που θα βρεθεί ο ένας ή οι χ για να αλλάξουν όλο το συμπαν των υπολοιπων είναι μια μεσσιανικη πλάνη ομοια με τα θρησκευτικα αφηγηματα. Στη περίπτωση που συζητάμε, μόνο όταν στη κάλπη ο ψηφοφόρος ξεκινησει να στέλνει εκτός βουλής τα κόμματα εξουσίας ΤΟΤΕ και μόνο ΤΟΤΕ, θα σημαίνει πως κάτι ξεκινά να αλλάζει.

Όταν η κάλπη απλά εναλλάσσει τους ίδιους εγκληματίες και παραμυθαδες, είναι κωμικό να μιλάμε για επαναστάσεις, για αγώνες, θα αλλάξουμε τον κόσμο κλπ μπορεί κάποιους απο εμας αυτα να μας κανουν να αισθανόμαστε καλά μέσα μας, αλλά θα παραμένουν στη κωμική σφαίρα της φαντασίας.

Αρα δυστυχως θα χρειαστουμε ακόμα πολύ πράμα σε Μάτι, Τέμπη κλπ
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34892
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 31 Μαρ 2024, 23:33

nik_killthemall έγραψε:
31 Μαρ 2024, 23:07
Στη περίπτωση που συζητάμε, μόνο όταν στη κάλπη ο ψηφοφόρος ξεκινησει να στέλνει εκτός βουλής τα κόμματα εξουσίας ΤΟΤΕ και μόνο ΤΟΤΕ, θα σημαίνει πως κάτι ξεκινά να αλλάζει.
Δεν έγινε αυτό μια φορά;δεν έφυγαν πολλοί ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ και πήγαν στον ΣΥΡΙΖΑ;μέχρι και το 2012 ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ήταν κόμμα εξουσίας.Ήταν καλύτερος από το ΠΑΣΟΚ;και από τη ΝΔ υπήρξε διαρροή αλλά μικρότερη.Ήταν καλύτεροι οι ΑΝΕΛ από τη ΝΔ;για τη Χρυσή Αυγή αποφεύγω να ρωτήσω. :D

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 01 Απρ 2024, 00:00

πατησιωτης έγραψε:
31 Μαρ 2024, 23:33
nik_killthemall έγραψε:
31 Μαρ 2024, 23:07
Στη περίπτωση που συζητάμε, μόνο όταν στη κάλπη ο ψηφοφόρος ξεκινησει να στέλνει εκτός βουλής τα κόμματα εξουσίας ΤΟΤΕ και μόνο ΤΟΤΕ, θα σημαίνει πως κάτι ξεκινά να αλλάζει.
Δεν έγινε αυτό μια φορά;δεν έφυγαν πολλοί ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ και πήγαν στον ΣΥΡΙΖΑ;μέχρι και το 2012 ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ήταν κόμμα εξουσίας.Ήταν καλύτερος από το ΠΑΣΟΚ;και από τη ΝΔ υπήρξε διαρροή αλλά μικρότερη.Ήταν καλύτεροι οι ΑΝΕΛ από τη ΝΔ;για τη Χρυσή Αυγή αποφεύγω να ρωτήσω. :D
Μονολεκτικη απαντηση : ΟΧΙ !

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ πατι !

ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ έγραψα πατι, το κομμα εξουσιας να πεταχτει ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ! ΚΑΝΕΙΣ απολους αυτους ΔΕΝ πεταχτηκε εκτος βουλης ΠΟΤΕ.

Αυτό που περιγραφεις ειναι απλα μετακινηση κηφηνων απτο ενα μελισσι στο αλλο με διατηρηση του αρχικου για να δουμε που θα στησουμε το νεο κηφηναριο και για ποσο, ΑΡΑ ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτο που εγραψα.

Το οτι ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ εξουσιας δεν πετιεται ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΠΟΤΕ
- σημαινει πως το Ματι με τους 100 νεκρους ε να δεν ηταν και τοσο μεγαλο εγκλημα και δεν πειραζει.
- Σημαινει πως ουτε τα Τεμπη με τους 57 εξαυλωμενους ηταν και τοσο μεγαλο εγκλημα και ουτε αυτο πειραζει μωλε.
- Κι οι 84 νεκροι στις φωτιες της Ηλειας ουτε και αυτοι ηταν τοσο μεγαλο εγκλημα οποτε δε πειραζει κ.ο.κ.
- Και το σκηνοθετημενο βιντεο του τσιπρα ουτε και αυτο ηταν τοσο ανηθικο ...
- και το σακι που λεγεται αχιλλεας καραμανλης και τα μπαζωματα ε ουτε και αυτοι ηταν τοσο πολυ ανηθικοι ... ουτε ο κουλης ουτε κανεις ...

και ε νταξ ολα καλα, τι αλλα, τι καιρο κανει εκει, χαιρετισματα

Μια τετοια διεργασια που ο λαος θα πεταγε εκτος βουλης κομμα εξουσιας, θα εδειχνε στους πολιτικους πως ο ψηφοφορος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΧΕΣ ! Αυτο ομως ειναι ΨΕΥΔΕΣ, γιατι ο ψηφοφορος ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΑΝΟΧΕΣ στο εγκλημα και την απατη, πραγμα που μας οδηγει στο αυτονοητο : οτι οι πολιτικοι εγκληματιες ΔΕΝ ΦΥΤΡΩΣΑΝ απο το πουθενα, αλλα βγηκαν απο τα βάθη της πιο γνησιας ψυχης των ψηφοφορων και του λαου !

Ξινιστε οσο θελετε, αλλα ετσι ειναι.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 01 Απρ 2024, 00:14

Eνταξει εισαι αρνητης των πολυνεκρων ατυχηματων των φονικων φυσικων καταστροφων κτλ
Εγινε κατανοητο

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34892
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 01 Απρ 2024, 00:18

nik_killthemall έγραψε:
01 Απρ 2024, 00:00
ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ έγραψα πατι, το κομμα εξουσιας να πεταχτει ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ! ΚΑΝΕΙΣ απολους αυτους ΔΕΝ πεταχτηκε εκτος βουλης ΠΟΤΕ
Όταν ένα κόμμα από το 45% πάει στο 5% δεν παίζει πια κανένα ρόλο.Πάντως αν ψάχνεις κόμμα εξουσίας που εξαφανίσθηκε υπάρχει και αυτό και το θυμούνται οι παλιότεροι.Το κόμμα Ένωση Κέντρου απορροφήθηκε όλο από το ΠΑΣΟΚ και έπαψε να είναι στη βουλή από το 1981 ενώ το 1974 ήταν δεύτερο κόμμα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς ζητάς όταν λες πήγαν από το ένα κηφηναριό στο άλλο,σε κάποιο θα πάνε οι ψηφοφόροι που φεύγουν από κάπου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24417
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 01 Απρ 2024, 00:33

nik_killthemall έγραψε:
01 Απρ 2024, 00:00
ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΑΝΟΧΕΣ στο εγκλημα και την απατη, πραγμα που μας οδηγει στο αυτονοητο : οτι οι πολιτικοι εγκληματιες ΔΕΝ ΦΥΤΡΩΣΑΝ απο το πουθενα, αλλα βγηκαν απο τα βάθη της πιο γνησιας ψυχης των ψηφοφορων και του λαου !

Ξινιστε οσο θελετε, αλλα ετσι ειναι.
Σε αυτό συμφωνώ κι εγώ κι ας το γράφω λίγο πιο ήπια. Υπάρχει μεγάλη μερίδα κόσμου που ψηφίζει με εντελώς ωφελιμιστικά κριτήρια του στυλ "μου μετέθεσε το γιο ή μου τακτοποίησε την κόρη" κλπ.

Για να είμαι ειλικρινής δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει αυτό. Οι πολιτικοί θα συνεχίσουν να τάζουν και οι αρκετοί ψηφοφόροι θα ψηφίζουν εξαιτίας κάποια εκδούλευσης. Σε μας τους υπόλοιπους μπορεί να μην αρέσει αυτό αλλά δεν υπάρχει κάποια σοβαρή εναλλακτική στο δημοκρατικό πολίτευμα αυτή τη στιγμή.

Χρειάζεσαι μια κρίσιμη μάζα πεπαιδευμένων πολιτών με κοινωνικές ευαισθησίες που να αντιληφθούν ότι κάτι τέτοιο βλάπτει σοβαρά το σύνολο και εν τέλη τον καθένα μέσα σε αυτό και να απαιτήσει ριζικές αλλαγές. Ωστόσο δεν βλέπω πως θα βρεθεί αυτή η κρίσιμη μάζα. Έχω δε την αίσθηση ότι τις τελευταίες δεκαετίες με την χρήση των κοινωνικών δικτύων, αντί να πετύχουμε την ευχερέστερη διάδοση της γνώσης και της καλλιέργειας, αντιμετωπίζουμε την τρομερή προβολή που λαμβάνουν οι ανοησίες και οι θεωρίες συνωμοσίας. Δεν βλέπω δηλαδή πως ο πολίτης σε 5 ή 10 χρόνια θα έχει την ικανότητα να λάβει ορθότερες αποφάσεις από τον σημερινό.

Δηλώνω απαισιόδοξος προς το παρόν.

Άβαταρ μέλους
Αχθος Αρουρης
Δημοσιεύσεις: 1072
Εγγραφή: 02 Ιουν 2022, 21:27
Phorum.gr user: Αχθος Αρουρης

Re: Πρόταση δυσπιστίας για τη συγκάλυψη στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αχθος Αρουρης » 01 Απρ 2024, 01:19

στην ψηφιακη εποχη που διανυουμε,
(τωρα μολις ξεκινησε), θα υπαρχει ελευθερη,
χωρις κανενα εμποδιο, (πλην την διακοπη ρευματος)
πληρης και τελεια και οικειοθελης εφαρμογη
το διαιρει και βασιλευε .........
δηλ. εντελης απομονωση, παρεα ομως με την
ψευδαισθηση της επικοινωνιας και του
δημοκρατικου διαλογου (κοινωνικα δικτυα κτλ) ........
......... ετσι θα πηγαινει απο μονο του ......

καλο ξημερωμα ....

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών