Απο το ξεκινημα της πολιτικης μου διαδρομης,προτεινα την αλλαγη του αρθρου περι ευθυνης υπουργων.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Ποιος δεξιος το ειπε ;

O Γιαννοπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ο Beria
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
O Πατησιωτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ο Ασεβαστος
1
11%
Ο George-V
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ο Unique-Libre arbitre
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ο southern
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ο Otto Weininger
2
22%
Ο Οργισμένος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Το αφεντικο τους ;
6
67%
 
Σύνολο ψήφων: 9

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Απο το ξεκινημα της πολιτικης μου διαδρομης,προτεινα την αλλαγη του αρθρου περι ευθυνης υπουργων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Μαρ 2024, 00:22

"Δεν κρύφτηκα, δεν κρύβομαι και δεν θα κρυφτώ πίσω από καμία βουλευτική ασυλία"
( Κ. Καραμανλής)


Ε τότε παραιτήσου να δω κάτι!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Απο το ξεκινημα της πολιτικης μου διαδρομης,προτεινα την αλλαγη του αρθρου περι ευθυνης υπουργων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Μαρ 2024, 12:41

Τι ειπε χθες ο Καραμανλής; Δεν θα κρυφτώ πίσω από καμία βουλευτική ασυλία! Μα κ Καραμανλή ποιον δουλεύεις; Αυτό που σε προστατεύει δεν ειναι η βουλευτική ασυλία αλλά ο νόμος περι ευθύνης υπουργών! Δηλαδή και να παραιτηθείς απο βουλευτής δεν θα διωχτείς δικαστικά οπως ενας απλός πολίτης επειδή σε προστατεύει ο νόμος περι ευθύνης υπουργών !
Και ποιοι ειναι οι θεματοφύλακες αυτού του νόμου ; Μα οι νυν και οι πρώην κυβερνώντες! Οταν στην τελευταία αναθεώρηση του Συντάγματος το ΚΚΕ πρότεινε να καταργηθεί αυτός ο νόμος και οι υπουργοί, νυν και πρώην, να οδηγούνται στην δικαιοσύνη οπως ολοι οι πολίτες , αυτή την πρόταση την καταψήφισαν και η ΝΔ και ο ενιαίος τότε ΣΥΡΙΖΑ και το ΠΑΣΟΚ! Γιατί την καταψήφισαν και σήμερα τσιρίζουν σαν τον γάτο στα κεραμίδια; Την καταψήφισαν για να προστατέψουν ο καθένας τους δικούς του υπουργούς και την δική τους κυβερνητική θητεία ! Αυτά για να μην σας δουλεύουν !
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34856
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Απο το ξεκινημα της πολιτικης μου διαδρομης,προτεινα την αλλαγη του αρθρου περι ευθυνης υπουργων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μαρ 2024, 13:50

Frappezitis έγραψε:
28 Μαρ 2024, 12:41
Μα κ Καραμανλή ποιον δουλεύεις; Αυτό που σε προστατεύει δεν ειναι η βουλευτική ασυλία αλλά ο νόμος περι ευθύνης υπουργών! Δηλαδή και να παραιτηθείς απο βουλευτής δεν θα διωχτείς δικαστικά οπως ενας απλός πολίτης επειδή σε προστατεύει ο νόμος περι ευθύνης υπουργών !
Τότε γιατί προβάλλεις τις υπογραφές σε ένα ψήφισμα που ζητάει κατάργηση της βουλευτικής ασυλίας;
Κοροιδεύεις τον κόσμο για να υπογράφει σε κάτι άσχετο;
Όσο για το άρθρο του συντάγματος περί ευθύνης υπογραφών ούτε αυτό μπορεί να αλλάξει πριν αρχίσει η αναθεώρηση του συντάγματος.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Απο το ξεκινημα της πολιτικης μου διαδρομης,προτεινα την αλλαγη του αρθρου περι ευθυνης υπουργων.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Μαρ 2024, 19:30

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ επιτελους κ μια σωστη προταση



Εικόνα
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών