Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 28 Μαρ 2024, 22:40

Στην ντροπή έχεις μείνει εσύ Ελληγενή μου;;;;;;;
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Μαρ 2024, 22:41

ST48410 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:17
Εμένα όλο αυτό μου φαίνεται ανοησία. Λες και δεν μπορούσε να στείλει ο Μητσοτάκης ανεπίσημα κάποιον που δεν θα τον ήξερε κανείς για να διαμεσολαβήσει και έπρεπε να γίνει αυτό παρουσία τρίτων και με στελέχη που αναγνωρίζουν όλοι.
Γιατί; Έχει τόση φαιά ουσία ο Μητσοτάκης;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:41

Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:31
Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25
Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:05


Γιατί πίστευαν οτι είμαι σαν τα μούτρα τους, αυτοί που μου τις πρότειναν...
Σε εσένα μπορεί και να μην πρότειναν αλλά τους έχεις στο κατόπι και χειροκροτάς από δέκα πάντες

Δεν μου είπες όμως, ντράπηκες και μου ζήτησες να σωπάσω αποκαλώντας με σούργελο;

Θες να ζήσεις ΕΝΑΝ χρόνο από τη δική μου τη ζωή και να έρθεις μετά να μου πεις τα ποιηματάκια σου τα ανέξοδα;

Δεν θες, γιατί έναν χρόνο από όσα έχω ζήσει εγώ να ζούσες και να συνέχιζες να έλεγες οχι, θα ήσουν στο Δρομοκαίτιο ....μπούλη
Ακριβώς.
Εγώ χειροκροτάω όποιον γουστάρω και δεν τόλμάνε να μου προτείνουν θεσούλα, όπως έκαναν σε σένα.

Τα προσωπικά σου βιώματα δε με αφορούν, δε τα γνωρίζω, δε τα σχολιάζω, δε τα κρίνω.

Σουργελο σε είπα, γιατί μόνο σουργελο γράφει ότι δεν έχει θέμα να "λουστεί με αίμα και μα φτύσει σε τάφο" κάποιου που διαφωνεί πολιτικά.
το λες λες και διαφωνώ με κάποιον για τα οπαδικά...από εκεί να καταλάβει κανείς την υποκρισία και την πονηρία σου....ντρέπομαι για λογαριασμό δικό σου και των δικών σου ....

για τα υπόλοιπα, ποτέ κανείς πολιτικός δεν μπόρεσε να μου προτείνει κάτι γιατί ποτέ δεν είχα-ΟΥΤΕ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ-πάρε δώσε με αυτούς...συγγενείς μου πρότειναν διάφορα...και έφτυσα και αυτούς και τους πολιτικούς που έγλυφαν (και που κάποιοι εξ αυτών από πίσω έφτυναν..)

Γι αυτό, μάζεψε τα κουβαδάκια σου και πήγαινε να απευθυνθείς σε κανέναν άλλον εδώ μέσα γιατί όπως σου είπα, με βάση τα δικά μου βιώματα δεν μπορείς ούτε σε μια τρίχα από το μνακι μου να απευθύνεσαι...τράβα να είσαι ο χειροκροτητής του Κούλη
Άντε πάλι με τα βιώματα. Ρε χεστηκα λέμε, ούτε σε ξέρω ούτε σε κρίνω για τα βιώματά σου.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13348
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Μαρ 2024, 22:42

Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:37
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25
Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:00


Ανθρώπινα. Γι'αυτό και πρόσθεσα το "μην αγχώνεσαι". Το εννοώ.
Δηλαδή σαν κομματόσκυλο πώς θα μιλούσες;

Όττο, ειλικρινά είναι στιγμές που δεν κατανοώ την προσήλωσή σου, στο κόμμα. Δείχνεις έναν χαρακτήρα τελείως αγριεμένο, δίχως την παραμικρή ''χαραμάδα'' κατανόησης. Και δεν μου αρέσει. Το οπαδιλίκι είναι ό,τι χειρότερο εδώ μέσα, ένθεν κακείθεν.
Κρατιέμαι πολύ να μην απαντήσω άσχημα.
Σαν κομματόσκυλο θα σου έλεγα ότι εφόσον δεν έχεις να προτείνεις ούτε στην θεωρία μια εναλλακτική με έστω ελάχιστες πιθανότητες να πετύχει, κάτσε και κάνε καφενειακο δήθεν "υπεράνω" σχολιασμό και μέχρι εκεί.

Η προσήλωση μου είναι ιδεολογική, θεωρώ την ΝΔ την καλύτερη επιλογή και είμαι έτοιμος να μπω σε αντιπαράθεση για αυτό με επιχειρήματα., στο βαθμό που μου επιτρέπεται να γράψω.
Δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κάνεις το ίδιο με την οποία εναλλακτική έχεις, αν υποθέσουμε ότι έχεις δηλαδή.

Όσο για το αν κρατιέσαι να μην απαντήσεις άσχημα, μην κρατιέσαι. Εκδηλώσου. Λες να σκιαζομαι;
Τουλάχιστον φρόντισε να πεις κάτι πρωτότυπο που να μην το έχω ξανακούσει 500 φορές από άλλους.
Ευχαριστώ, ήμανε σίγουρη πως θα απαντήσεις έτσι. Επιφυλάσσομαι.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 28 Μαρ 2024, 22:42

hellegennes έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:41
ST48410 έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:17
Εμένα όλο αυτό μου φαίνεται ανοησία. Λες και δεν μπορούσε να στείλει ο Μητσοτάκης ανεπίσημα κάποιον που δεν θα τον ήξερε κανείς για να διαμεσολαβήσει και έπρεπε να γίνει αυτό παρουσία τρίτων και με στελέχη που αναγνωρίζουν όλοι.
Γιατί; Έχει τόση φαιά ουσία ο Μητσοτάκης;
Όχι αλλά έχει αρκετή αλαζονεία που τυφλώνει
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:42

hellegennes έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:39
Σενέκας έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:03
Beria έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:00
Τους ζήτησε τις παραιτήσεις επειδή πήγαν σε εκδήλωση του Μαρινάκη;
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται;
Πήγαν σπίτι το Μαρινάκη να τον προσκυνήσουν και να παρακαλέσουν να σταματήσει να τους σφάζει στο mega και στο In.gr. Αυτός προφανώς του έκλασε και επιπλέον τους έκανε βούκινο αφού έβγαλε στη δημοσιότητα ότι πήγαν σπίτι του για παρακάλια. Προφανώς τους παραίτησε για να κάνει damage control στο ρεζιλίκι
Επίσημα μπανανία δηλαδή. Τέτοια ξεφτίλα δεν έχει ξαναζήσει ελληνική κυβέρνηση. Ντρέπομαι για τους εκπροσώπους της χώρας μας.
Τον Σενέκα να ακούς που είναι insider


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:43

Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:42
Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:37
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25


Δηλαδή σαν κομματόσκυλο πώς θα μιλούσες;

Όττο, ειλικρινά είναι στιγμές που δεν κατανοώ την προσήλωσή σου, στο κόμμα. Δείχνεις έναν χαρακτήρα τελείως αγριεμένο, δίχως την παραμικρή ''χαραμάδα'' κατανόησης. Και δεν μου αρέσει. Το οπαδιλίκι είναι ό,τι χειρότερο εδώ μέσα, ένθεν κακείθεν.
Κρατιέμαι πολύ να μην απαντήσω άσχημα.
Σαν κομματόσκυλο θα σου έλεγα ότι εφόσον δεν έχεις να προτείνεις ούτε στην θεωρία μια εναλλακτική με έστω ελάχιστες πιθανότητες να πετύχει, κάτσε και κάνε καφενειακο δήθεν "υπεράνω" σχολιασμό και μέχρι εκεί.

Η προσήλωση μου είναι ιδεολογική, θεωρώ την ΝΔ την καλύτερη επιλογή και είμαι έτοιμος να μπω σε αντιπαράθεση για αυτό με επιχειρήματα., στο βαθμό που μου επιτρέπεται να γράψω.
Δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κάνεις το ίδιο με την οποία εναλλακτική έχεις, αν υποθέσουμε ότι έχεις δηλαδή.

Όσο για το αν κρατιέσαι να μην απαντήσεις άσχημα, μην κρατιέσαι. Εκδηλώσου. Λες να σκιαζομαι;
Τουλάχιστον φρόντισε να πεις κάτι πρωτότυπο που να μην το έχω ξανακούσει 500 φορές από άλλους.
Ευχαριστώ, ήμανε σίγουρη πως θα απαντήσεις έτσι. Επιφυλάσσομαι.
Παρακαλώ. Βάλε τα δυνατά σου.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13348
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Μαρ 2024, 22:44

Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:38
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:35
Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:26




Εγώ που μιλάω άσχημα δηλαδή, λες να αντιμετωπίσω και προβλήματα στις δουλειές μου, όπως με προειδοποίησαν κάποτε κάποιοι...; ΛΟΛ
Ποιοί σε προειδοποίησαν και για ποιό λόγο;

Το κομματικό οπαδιλίκι το σιχαίνομαι. Αν αρχίσω και γράφω χριστοπαναγίες, δεν θα είναι αρεστό σε κανέναν. Έχω ήδη ξεκαθαρίσει πως βγάζω φλύκταινες με την πολιτική ενασχόληση και ειλικρινά θα γίνω κωλοτρυπίδα με πολλούς. Δεν ξέρω, αλλά τα ζυγιάζω στο κεφάλι μου ενίοτε. Το πληκτρολόγιο όμως, μπορεί να γίνει μεγάλη πουτάνα, σε χέρια εξαγριωμένου ανθρώπου.
Για το φόρουμ κυκλοφορούν διάφορα...τεσπα

Όσο πουτάνα και να γίνει το πληκτρολόγιο, την πουτανιά διαφόρων ανθρώπων δεν την πιάνει ούτε στο ελάχιστο, Πασιφάη μου

"Γυναικούλες" με τα όλα τους.....
Να αρνηθώ τα λεγόμενά σου; Όχι, διότι θα είναι μεγίστη μαλακία.
Θέλει κοχόνες να πορεύεσαι με ηθική και όχι με παρωπίδες.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9304
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 28 Μαρ 2024, 22:45

Ακόμα πιστεύετε οτι υπάρχει ακήρυχτος πόλεμος Κούλη Μαρινάκη? Δεν υπάρχει τίποτε τέτοιο. Απλά αποφάσισε ο κύριος Βαγγέλης για τους δικούς του λόγους να ασχοληθεί και λίγο με τα πεπραγμένα της κουλοκυβέρνησης, αυτό ενόχλησε τον ηγεμόνα μας που έστειλε τους δικούς του να συναντήσουν τον Κύριο Βαγγέλη για να τον εξευμενίσει. Αλλά προφανώς αυτό μαθεύτηκε και αναγκαστικά ο ηγεμόνας μας τους καρατόμησε γιατί στα (λόγια) είχε κηρύξει τον ανένδοτο κατά του Βαγγέλα. Αγαρμποι αγγελιοφόροι ήταν οι Μπρατάκοι και Παπασταύρου για αυτό καρατομήθηκαν. Και ο θρασύτατος Κούλης έβγαινε σήμερα και ξεκινούσε ανένδοτο κατά του Βαγγέλα. Μιλάμε οτι απευθύνεται πραγματικά σε ηλίθιους.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 28 Μαρ 2024, 22:46

Μας κυβερνάει η Καμόρα αλά Γκρέκα και κάποιοι επιχαίρουν και έχουν μάλιστα και επιχειρήματα.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34856
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μαρ 2024, 22:46

Γαληνός έγραψε:
28 Μαρ 2024, 21:50
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 21:47
Όχι. Να εξηγήσεις.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9C% ... E%B7%CF%82

Αυτόν θα εννοεί...
Μιλτιάδης Μαρινάκης, ο πατερας του Βαγγέλη
Βουλευτής ΝΔ, Κρητικός και... ΕΑΜ!
Και παράγων του Ολυμπιακού όπως βλέπεις.Με τη μεσολάβησή του σώθηκε ο Ολυμπιακός από τα χρέη που είχε δημιουργήσει ο Κοσκωτάς και τον απειλούσαν όπως απείλησαν αργότερα άλλες ομάδες και έγινε ρύθμιση από τον Μητσοτάκη Α΄ να ρυθμισθούν σε πάρα πολλές δόσεις και μετά ανέλαβε την ομάδα και την πληρωμή τους ο Κόκκαλης.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Μαρ 2024, 22:47

Ξεχάσατε κάτι σημαντικό.
Τον εκλεκτό του Βαγγελα στον Πειραιά τον Μωραλη ανοιχτά δεν τον στήριξε η ΝΔ ή κάνω λαθος :003:
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 28 Μαρ 2024, 22:48

Δρακουμελ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:35
Tοξοβολε και μαδουυραιε είστε ο Οττο από την ανάποδη. Κοιταχτειτε σε ένα καθρέφτη πριν γελασετε
Νταξ φιλενάδα, τσίμπα μου κ μια πουτσότριχα που θα με εξισώσεις με τον κομματόσκυλο του κερατά όττο.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 28 Μαρ 2024, 22:48

2 από τους στενότερους συνεργάτες του Κυριάκου μας πήγαν σε κοινωνική εκδήλωση στον Βαγγέλα, μετά από την δημοσίευση του άρθρου που κάνει την Κυβέρνηση άνω κάτω. Για να του ευχηθούν χρόνια πολλά. 3-4 ημέρες δεν το γνωρίζει κανένας, είναι μυθεύματα, ο Κυριάκος μας δεν έχει ιδέα και σήμερα που το ακούει για πρώτη φορά τους παραιτεί.

Ε ούτε στη Γη της Ελιάς δεν υπάρχουν τόσα σεναριακά κενά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:48

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:46
Μας κυβερνάει η Καμόρα αλά Γκρέκα και κάποιοι επιχαίρουν και έχουν μάλιστα και επιχειρήματα.
:roll:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών