Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 28 Μαρ 2024, 22:32

Σε σένα ρε Όττο γιατί να προτείνουν κάτι; Το μαγαζί σου να κάψει ο Κούλης αύριο θα μας λες ότι είχε κοριούς και σε έσωσε.
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 28 Μαρ 2024, 22:32

Βαγγέλα ήρθαμε να σου πάρουμε πίπες
Φευγάτε, ο κούλης έπαιρνε καλύτερες αλλά τώρα τον βαρέθηκα

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 28 Μαρ 2024, 22:33

Δρακουμελ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:32
Σε σένα ρε Όττο γιατί να προτείνουν κάτι; Το μαγαζί σου να κάψει ο Κούλης αύριο θα μας λες ότι είχε κοριούς και σε έσωσε.
λολ

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34866
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Μαρ 2024, 22:33

Από την ομιλία Μητσοτάκη προκύπτει ότι υπονοεί ότι ο Ανδρουλάκης άλλαξε γνώμη για τα μη κρατικά πανεπιστήμια επειδή δεν τα ήθελε ο Μαρινάκης - είπε ότι τα επιχειρήματά του με αυτά του συγκροτήματος ήσαν ταυτόσημα ενώ η αναφορά στον γκουρού συνταγματολόγο της κεντροαριστεράς Αλιβιζάτο κουμπώνει με το γεγονός ότι αυτός διαφώνησε με την αλλαγή στάσης σε αυτό το θέμα του ΠΑΣΟΚ.
Είπε επίσης ότι ο Ανδρουλάκης ήξερε το δημοσίευμα περί μονταζιέρας πριν ακόμη δημοσιευθεί.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12952
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 28 Μαρ 2024, 22:34

Δρακουμελ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:32
Σε σένα ρε Όττο γιατί να προτείνουν κάτι; Το μαγαζί σου να κάψει ο Κούλης αύριο θα μας λες ότι είχε κοριούς και σε έσωσε.
:smt005::smt005::smt005::smt005:

Kαι ταυλα ο φαρμακοτριφτης

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Μαρ 2024, 22:35

Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:26
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25
Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:00


Ανθρώπινα. Γι'αυτό και πρόσθεσα το "μην αγχώνεσαι". Το εννοώ.
Δηλαδή σαν κομματόσκυλο πώς θα μιλούσες;

Όττο, ειλικρινά είναι στιγμές που δεν κατανοώ την προσήλωσή σου, στο κόμμα. Δείχνεις έναν χαρακτήρα τελείως αγριεμένο, δίχως την παραμικρή ''χαραμάδα'' κατανόησης. Και δεν μου αρέσει. Το οπαδιλίκι είναι ό,τι χειρότερο εδώ μέσα, ένθεν κακείθεν.
Κρατιέμαι πολύ να μην απαντήσω άσχημα.


Εγώ που μιλάω άσχημα δηλαδή, λες να αντιμετωπίσω και προβλήματα στις δουλειές μου, όπως με προειδοποίησαν κάποτε κάποιοι...; ΛΟΛ
Ποιοί σε προειδοποίησαν και για ποιό λόγο;

Το κομματικό οπαδιλίκι το σιχαίνομαι. Αν αρχίσω και γράφω χριστοπαναγίες, δεν θα είναι αρεστό σε κανέναν. Έχω ήδη ξεκαθαρίσει πως βγάζω φλύκταινες με την πολιτική ενασχόληση και ειλικρινά θα γίνω κωλοτρυπίδα με πολλούς. Δεν ξέρω, αλλά τα ζυγιάζω στο κεφάλι μου ενίοτε. Το πληκτρολόγιο όμως, μπορεί να γίνει μεγάλη πουτάνα, σε χέρια εξαγριωμένου ανθρώπου.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Δρακουμελ
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 16:44
Phorum.gr user: Δρακουμελ

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δρακουμελ » 28 Μαρ 2024, 22:35

Tοξοβολε και μαδουυραιε είστε ο Οττο από την ανάποδη. Κοιταχτειτε σε ένα καθρέφτη πριν γελασετε
under έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 13:37
Ερωτηση : ποιος μας λεει οτι το predator δεν το χρησιμοποιει ο ιδιος ο Βαξεβανης ;

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Μαρ 2024, 22:35

Εικόνα
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9304
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 28 Μαρ 2024, 22:36

πατησιωτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:33
Από την ομιλία Μητσοτάκη προκύπτει ότι υπονοεί ότι ο Ανδρουλάκης άλλαξε γνώμη για τα μη κρατικά πανεπιστήμια επειδή δεν τα ήθελε ο Μαρινάκης - είπε ότι τα επιχειρήματά του με αυτά του συγκροτήματος ήσαν ταυτόσημα ενώ η αναφορά στον γκουρού συνταγματολόγο της κεντροαριστεράς Αλιβιζάτο κουμπώνει με το γεγονός ότι αυτός διαφώνησε με την αλλαγή στάσης σε αυτό το θέμα του ΠΑΣΟΚ.
Είπε επίσης ότι ο Ανδρουλάκης ήξερε το δημοσίευμα περί μονταζιέρας πριν ακόμη δημοσιευθεί.
Καλά οκ, σήμερα παραιτήθηκαν ο Υπουργος Επικρατείας και ο Υφυπουργος παρά τω πρωθυπουργώ γιατί συναντήθηκαν με τον κύριο Βαγγέλη και ο Κούλης δεν είπε λέξη για τις παραιτήσεις των δυο πιο στενών συνεργατών του στην κυβέρνηση. Μιλάμε για γελοιότητες. Τα βάζει ο Κούλης με μεγάλα επιχειρηματικά συμφέροντα :P

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 28 Μαρ 2024, 22:36

Γνωρίζω πάρα πολύ καλά δε, πόσο "δεν έχουν ανάγκη" κάποιοι...δεν γεννήθηκα χθες ούτε γεννήθηκα στη Νέα Γουινέα....


Ειδικά κάτι κουτσαβάκια που το παίζουν ιστορία και γουσταρίζουν πολύ φάσεις Δον Κορλεόνε και Καμόρες και τα ρέστα και τα ξέρεις πόσους γνωστούς έχω εγώ και τί γνωριμίες και πόσο πολύ γαμάω στην πιάτσα...
Ξεράσματα....

Και δεν μιλάω για τον Όττο
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:37

Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25
Otto Weininger έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:00
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 21:47


Τώρα μιλάς ανθρώπινα, ή σαν κομματόσκυλο;
Ανθρώπινα. Γι'αυτό και πρόσθεσα το "μην αγχώνεσαι". Το εννοώ.
Δηλαδή σαν κομματόσκυλο πώς θα μιλούσες;

Όττο, ειλικρινά είναι στιγμές που δεν κατανοώ την προσήλωσή σου, στο κόμμα. Δείχνεις έναν χαρακτήρα τελείως αγριεμένο, δίχως την παραμικρή ''χαραμάδα'' κατανόησης. Και δεν μου αρέσει. Το οπαδιλίκι είναι ό,τι χειρότερο εδώ μέσα, ένθεν κακείθεν.
Κρατιέμαι πολύ να μην απαντήσω άσχημα.
Σαν κομματόσκυλο θα σου έλεγα ότι εφόσον δεν έχεις να προτείνεις ούτε στην θεωρία μια εναλλακτική με έστω ελάχιστες πιθανότητες να πετύχει, κάτσε και κάνε καφενειακο δήθεν "υπεράνω" σχολιασμό και μέχρι εκεί.

Η προσήλωση μου είναι ιδεολογική, θεωρώ την ΝΔ την καλύτερη επιλογή και είμαι έτοιμος να μπω σε αντιπαράθεση για αυτό με επιχειρήματα., στο βαθμό που μου επιτρέπεται να γράψω.
Δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να κάνεις το ίδιο με την οποία εναλλακτική έχεις, αν υποθέσουμε ότι έχεις δηλαδή.

Όσο για το αν κρατιέσαι να μην απαντήσεις άσχημα, μην κρατιέσαι. Εκδηλώσου. Λες να σκιαζομαι;
Τουλάχιστον φρόντισε να πεις κάτι πρωτότυπο που να μην το έχω ξανακούσει 500 φορές από άλλους.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 28 Μαρ 2024, 22:38

Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:35
Saturn έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:26
Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:25


Δηλαδή σαν κομματόσκυλο πώς θα μιλούσες;

Όττο, ειλικρινά είναι στιγμές που δεν κατανοώ την προσήλωσή σου, στο κόμμα. Δείχνεις έναν χαρακτήρα τελείως αγριεμένο, δίχως την παραμικρή ''χαραμάδα'' κατανόησης. Και δεν μου αρέσει. Το οπαδιλίκι είναι ό,τι χειρότερο εδώ μέσα, ένθεν κακείθεν.
Κρατιέμαι πολύ να μην απαντήσω άσχημα.


Εγώ που μιλάω άσχημα δηλαδή, λες να αντιμετωπίσω και προβλήματα στις δουλειές μου, όπως με προειδοποίησαν κάποτε κάποιοι...; ΛΟΛ
Ποιοί σε προειδοποίησαν και για ποιό λόγο;

Το κομματικό οπαδιλίκι το σιχαίνομαι. Αν αρχίσω και γράφω χριστοπαναγίες, δεν θα είναι αρεστό σε κανέναν. Έχω ήδη ξεκαθαρίσει πως βγάζω φλύκταινες με την πολιτική ενασχόληση και ειλικρινά θα γίνω κωλοτρυπίδα με πολλούς. Δεν ξέρω, αλλά τα ζυγιάζω στο κεφάλι μου ενίοτε. Το πληκτρολόγιο όμως, μπορεί να γίνει μεγάλη πουτάνα, σε χέρια εξαγριωμένου ανθρώπου.
Για το φόρουμ κυκλοφορούν διάφορα...τεσπα

Όσο πουτάνα και να γίνει το πληκτρολόγιο, την πουτανιά διαφόρων ανθρώπων δεν την πιάνει ούτε στο ελάχιστο, Πασιφάη μου

"Γυναικούλες" με τα όλα τους.....
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Μαρ 2024, 22:38

Δρακουμελ έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:32
Σε σένα ρε Όττο γιατί να προτείνουν κάτι; Το μαγαζί σου να κάψει ο Κούλης αύριο θα μας λες ότι είχε κοριούς και σε έσωσε.
Αν έτσι νομίζεις, έτσι είναι. Ο,τι σε απαλλάσσει από το να σκέφτεσαι, καλό είναι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Μαρ 2024, 22:39

Σενέκας έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:03
Beria έγραψε:
28 Μαρ 2024, 20:00
Τους ζήτησε τις παραιτήσεις επειδή πήγαν σε εκδήλωση του Μαρινάκη;
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται;
Πήγαν σπίτι το Μαρινάκη να τον προσκυνήσουν και να παρακαλέσουν να σταματήσει να τους σφάζει στο mega και στο In.gr. Αυτός προφανώς του έκλασε και επιπλέον τους έκανε βούκινο αφού έβγαλε στη δημοσιότητα ότι πήγαν σπίτι του για παρακάλια. Προφανώς τους παραίτησε για να κάνει damage control στο ρεζιλίκι
Επίσημα μπανανία δηλαδή. Τέτοια ξεφτίλα δεν έχει ξαναζήσει ελληνική κυβέρνηση. Ντρέπομαι για τους εκπροσώπους της χώρας μας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Βουλιάζουν.Παραιτήθηκαν Μπρατάκος και Παπασταύρου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Μαρ 2024, 22:40

πατησιωτης έγραψε:
28 Μαρ 2024, 22:33
Από την ομιλία Μητσοτάκη προκύπτει ότι υπονοεί ότι ο Ανδρουλάκης άλλαξε γνώμη για τα μη κρατικά πανεπιστήμια επειδή δεν τα ήθελε ο Μαρινάκης - είπε ότι τα επιχειρήματά του με αυτά του συγκροτήματος ήσαν ταυτόσημα ενώ η αναφορά στον γκουρού συνταγματολόγο της κεντροαριστεράς Αλιβιζάτο κουμπώνει με το γεγονός ότι αυτός διαφώνησε με την αλλαγή στάσης σε αυτό το θέμα του ΠΑΣΟΚ.
Είπε επίσης ότι ο Ανδρουλάκης ήξερε το δημοσίευμα περί μονταζιέρας πριν ακόμη δημοσιευθεί.
Κοινως σήκωσε το γάντι απέναντι στον Βαγγελα πάνω στις πλάτες Τίγρη και Αλαφούζο.
Τώρα μένει να δούμε εάν έχει στομάχι να αντέξει τον πόλεμο.
Τώρα θα δούμε τι δύναμη έχει η κυβέρνηση με ένα σημαντικό κομμάτι του τύπου απέναντι της.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών