Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 29 Μαρ 2024, 13:43

Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:30
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Μαρ 2024, 09:07
Ωραίες εποχές τότε, πριν έρθει η δικτατορία του πολιτικάλ κορεκτ και ζούμε υπό την μπότα του γουοκισμου.
Μαλάκα, πού μεγαλώσαμε...
:lol:
νταξ, ημιπιτσιρικάδες ήμασταν όταν το είπε αυτό (2007) :D
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 29 Μαρ 2024, 13:46

Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:43
Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:30
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
29 Μαρ 2024, 09:07
Ωραίες εποχές τότε, πριν έρθει η δικτατορία του πολιτικάλ κορεκτ και ζούμε υπό την μπότα του γουοκισμου.
Μαλάκα, πού μεγαλώσαμε...
:lol:
νταξ, ημιπιτσιρικάδες ήμασταν όταν το είπε αυτό (2007) :D
Εγώ ήμουν 35 ετών. Καταλαβαίνεις τι έχω ζήσει.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29215
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 29 Μαρ 2024, 14:00

πατησιωτης έγραψε:
29 Μαρ 2024, 08:23
Green Dragon έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:58
Πηγαίνοντας την συνομωσιολογία στα άκρα, θα αναρωτηθώ για την περίπτωση που η ιστορία των Τεμπών σπρώχνεται από τον ίδιο τον Μητσοτάκη για να ξεφορτωθεί οριστικά τους Καραμανλήδες. Αλλιώς το κόμμα πάει επετηρίδα, μετά από εκείνον θα ερχόταν ο καινούργιος Καραμανλής.

Μεγάλα και bold να το δουν όλοι.
Η ακραία συνωμοσιολογία θα ήταν να προκληθεί το δυστύχημα για αυτό. :D Από τη στιγμή που συνέβη και θεωρείται υπεύθυνος ο Καραμανλής έχει καεί ως πιθανός αρχηγός.
Πάντως δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι οι Καραμανλήδες έχουν καλές σχέσεις μεταξύ τους. Ο πρώην ΠΘ είχε παραστεί στη Λάρισα σε εκδήλωση του Κοττάκη που καταφερόταν εναντίον της κυβέρνησης Μητσοτάκη, την ίδια στιγμή που ο ξάδερφός του ήταν υπουργός.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Μαρ 2024, 14:03

Σενέκας έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:23
foscilis έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:10
southern έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:02
To Βατοπέδι δεν ήταν σκάνδαλο
Το ξερουμε, αποφασισε η εισαγγελεας οτι οι μοναχοι καλοπιστα πιστευαν οτι τους ανηκει η Βιστωνιδα και οι υπαλληλοι καλοπιστα τους εδωσαν φιλετα σε ανταλλαγμα αφου εκτελουσαν εντολες της κυβερνησης που 2 εξεταστικες με πλειοψηφια κυβερνητικους αποφασισαν οτι καλοπιστα εδωσε τις εντολες κι ας υπηρχε άμεσο οικονομικο οφελος για συζυγο υπουργου.

Και οταν αλλαξε η πλειοψηφια και πηγαν οι υπουργοι στη δικαιοσυνη αυτη διαλιστωσε οτι ειχαν παραγραφει οι κατηγοριες λογω του νομου περι ευθυνης υπουργων αρα κλεινει το θεμα για ολους.
για το Βατοπέδι έχει κάνει στη ΝΔ ένα εξαιρετικό dissection...ο Άδωνις Γεωργιάδης :lol: Αναρωτήθηκε πως είναι δυνατόν να απομπέμπουν ένα σωρό βουλευτές και υπουργούς τους απο τις θέσεις τους για ένα σκάνδαλο που αποφασίζουν ότι δεν υφίσταται, και άρα τους διαπομπεύουν χωρίς λόγο. Είναι όντως μια αντίφαση, η οποία είναι και επίκαιρη, ακόμα και σήμερα συνεχίζουν την ίδια τακτική



εν τω μεταξύ η απάντηση απο τα έδρανα της νδ είναι όλα τα λεφτά: "τι σε νοιάζει εσένα τι κάνουμε εμείς στο κόμμα μας και ποιον αποπέμπουμε" :smt005:
back when ο Άδωνης ήταν σοβαρός
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Μαρ 2024, 14:11

Scouser έγραψε:
29 Μαρ 2024, 12:18

Εξαρτάται από το πλαίσιο. Αν δώσουν τις ευλογίες τους η Πρεσβεία, η Ιερά Σύνοδος και 5-6 τζάκια από την κορυφή της τροφικής αλυσίδας, στα αυτιά του μέσου Νεοδημοκράτη θα αρχίσει να ακούγεται σαν τον JFK ή τον Τσώρτσιλ.
Indeed. Ή αν τους μοιράσει λεφτά (των άλλων).

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 29 Μαρ 2024, 14:13

Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:46
Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:43
SpoilerShow
Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:30
Μαλάκα, πού μεγαλώσαμε...
:lol:
νταξ, ημιπιτσιρικάδες ήμασταν όταν το είπε αυτό (2007) :D
Εγώ ήμουν 35 ετών. Καταλαβαίνεις τι έχω ζήσει.
εγώ 36, αυτό λέω :wave:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2024, 14:22

Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:13
Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:46
Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:43
SpoilerShow
νταξ, ημιπιτσιρικάδες ήμασταν όταν το είπε αυτό (2007) :D
Εγώ ήμουν 35 ετών. Καταλαβαίνεις τι έχω ζήσει.
εγώ 36, αυτό λέω :wave:
Δείχνεις σχετικά νεανικός στο πχόρουμ
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Μαρ 2024, 14:28

Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:13
Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:46
Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:43
SpoilerShow
νταξ, ημιπιτσιρικάδες ήμασταν όταν το είπε αυτό (2007) :D
Εγώ ήμουν 35 ετών. Καταλαβαίνεις τι έχω ζήσει.
εγώ 36, αυτό λέω :wave:
Είχατε δίκιο για τον Τανούλα, δε μπορώ να βρω το θέμα αλλά είχατε δίκιο.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 29 Μαρ 2024, 14:30

southern έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:22
Bill Hicks έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:13
Communio Sancta έγραψε:
29 Μαρ 2024, 13:46
Εγώ ήμουν 35 ετών. Καταλαβαίνεις τι έχω ζήσει.
εγώ 36, αυτό λέω :wave:
Δείχνεις σχετικά νεανικός στο πχόρουμ
age is just a number :sal13:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Μαρ 2024, 14:42

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:03
Σενέκας έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:23
foscilis έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:10


Το ξερουμε, αποφασισε η εισαγγελεας οτι οι μοναχοι καλοπιστα πιστευαν οτι τους ανηκει η Βιστωνιδα και οι υπαλληλοι καλοπιστα τους εδωσαν φιλετα σε ανταλλαγμα αφου εκτελουσαν εντολες της κυβερνησης που 2 εξεταστικες με πλειοψηφια κυβερνητικους αποφασισαν οτι καλοπιστα εδωσε τις εντολες κι ας υπηρχε άμεσο οικονομικο οφελος για συζυγο υπουργου.

Και οταν αλλαξε η πλειοψηφια και πηγαν οι υπουργοι στη δικαιοσυνη αυτη διαλιστωσε οτι ειχαν παραγραφει οι κατηγοριες λογω του νομου περι ευθυνης υπουργων αρα κλεινει το θεμα για ολους.
για το Βατοπέδι έχει κάνει στη ΝΔ ένα εξαιρετικό dissection...ο Άδωνις Γεωργιάδης :lol: Αναρωτήθηκε πως είναι δυνατόν να απομπέμπουν ένα σωρό βουλευτές και υπουργούς τους απο τις θέσεις τους για ένα σκάνδαλο που αποφασίζουν ότι δεν υφίσταται, και άρα τους διαπομπεύουν χωρίς λόγο. Είναι όντως μια αντίφαση, η οποία είναι και επίκαιρη, ακόμα και σήμερα συνεχίζουν την ίδια τακτική



εν τω μεταξύ η απάντηση απο τα έδρανα της νδ είναι όλα τα λεφτά: "τι σε νοιάζει εσένα τι κάνουμε εμείς στο κόμμα μας και ποιον αποπέμπουμε" :smt005:
back when ο Άδωνης ήταν σοβαρός
Πολιτικά ναι, είχε μια σοβαρότητα τότε και έκανε καλή αντιπολίτευση και κριτική. Σοβαρός γενικά δεν ήταν, ψευδοεπιστήμη πουλούσε από την εκπομπή του και κακομεταφρασμένα αρχαία κείμενα.

Ρητορικά επίσης δεν ήταν ποτέ καλός. Μπορείς να το καταλάβεις από αυτό το κλιπάκι που είναι μια ερώτηση που θα ήταν πολύ αποτελεσματική αν ήταν σύντομη. Επαναλαμβάνεται και αναμασάει το ίδιο ερώτημα που κανονικά θα διατυπωνόταν σε 1-2 λεπτά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Μαρ 2024, 15:29

hellegennes έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:42
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:03

back when ο Άδωνης ήταν σοβαρός
Πολιτικά ναι, είχε μια σοβαρότητα τότε και έκανε καλή αντιπολίτευση και κριτική. Σοβαρός γενικά δεν ήταν, ψευδοεπιστήμη πουλούσε από την εκπομπή του και κακομεταφρασμένα αρχαία κείμενα.

Ρητορικά επίσης δεν ήταν ποτέ καλός. Μπορείς να το καταλάβεις από αυτό το κλιπάκι που είναι μια ερώτηση που θα ήταν πολύ αποτελεσματική αν ήταν σύντομη. Επαναλαμβάνεται και αναμασάει το ίδιο ερώτημα που κανονικά θα διατυπωνόταν σε 1-2 λεπτά.
εννοώ ως πολιτική παρουσία
είχε σοβαρά επιχειρήματα
σε αντίθεση με σήμερα που έχει εξελιχθεί σε οπαδό
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19727
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 29 Μαρ 2024, 15:35

Σε πρωταθλητή γλείφτη εννοείς.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34846
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μαρ 2024, 15:57

Golden Age έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:00
πατησιωτης έγραψε:
29 Μαρ 2024, 08:23
Green Dragon έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:58
Πηγαίνοντας την συνομωσιολογία στα άκρα, θα αναρωτηθώ για την περίπτωση που η ιστορία των Τεμπών σπρώχνεται από τον ίδιο τον Μητσοτάκη για να ξεφορτωθεί οριστικά τους Καραμανλήδες. Αλλιώς το κόμμα πάει επετηρίδα, μετά από εκείνον θα ερχόταν ο καινούργιος Καραμανλής.

Μεγάλα και bold να το δουν όλοι.
Η ακραία συνωμοσιολογία θα ήταν να προκληθεί το δυστύχημα για αυτό. :D Από τη στιγμή που συνέβη και θεωρείται υπεύθυνος ο Καραμανλής έχει καεί ως πιθανός αρχηγός.
Πάντως δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι οι Καραμανλήδες έχουν καλές σχέσεις μεταξύ τους. Ο πρώην ΠΘ είχε παραστεί στη Λάρισα σε εκδήλωση του Κοττάκη που καταφερόταν εναντίον της κυβέρνησης Μητσοτάκη, την ίδια στιγμή που ο ξάδερφός του ήταν υπουργός.
Μεταξύ τους έχουν πολύ καλές σχέσεις.Αλλά τι να κάνουν που απευθύνονται σε διαφορετικό δεξιό ακροατήριο επειδή ήσαν στη σκηνή σε διαφορετικές περιόδους;ο ένας απευθύνεται σε πουτινικό ακροατήριο και ο άλλος όχι.
Για τον λόγο αυτό η δήθεν καραμανλική εφημερίδα "Δημοκρατία" κυκλοφόρησε με τη φάτσα του Γ' και πηχυαίους τίτλους ΑΠΟΚΤΗΝΩΣΗ μετά την ομιλία του χθες στη βουλή.
Είναι αναγκασμένοι να ακολουθούν το ακροατήριό τους.Πανελληνίως αυτό.Σε τοπικό επίπεδο,στις Σέρρες,μάλλον το ακροατήριο είναι το ίδιο.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2628
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ηλίθιος Κούλης κατά Καραμανλή του Χοντρού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 29 Μαρ 2024, 16:05

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Μαρ 2024, 14:03
Σενέκας έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:23
foscilis έγραψε:
29 Μαρ 2024, 07:10


Το ξερουμε, αποφασισε η εισαγγελεας οτι οι μοναχοι καλοπιστα πιστευαν οτι τους ανηκει η Βιστωνιδα και οι υπαλληλοι καλοπιστα τους εδωσαν φιλετα σε ανταλλαγμα αφου εκτελουσαν εντολες της κυβερνησης που 2 εξεταστικες με πλειοψηφια κυβερνητικους αποφασισαν οτι καλοπιστα εδωσε τις εντολες κι ας υπηρχε άμεσο οικονομικο οφελος για συζυγο υπουργου.

Και οταν αλλαξε η πλειοψηφια και πηγαν οι υπουργοι στη δικαιοσυνη αυτη διαλιστωσε οτι ειχαν παραγραφει οι κατηγοριες λογω του νομου περι ευθυνης υπουργων αρα κλεινει το θεμα για ολους.
για το Βατοπέδι έχει κάνει στη ΝΔ ένα εξαιρετικό dissection...ο Άδωνις Γεωργιάδης :lol: Αναρωτήθηκε πως είναι δυνατόν να απομπέμπουν ένα σωρό βουλευτές και υπουργούς τους απο τις θέσεις τους για ένα σκάνδαλο που αποφασίζουν ότι δεν υφίσταται, και άρα τους διαπομπεύουν χωρίς λόγο. Είναι όντως μια αντίφαση, η οποία είναι και επίκαιρη, ακόμα και σήμερα συνεχίζουν την ίδια τακτική



εν τω μεταξύ η απάντηση απο τα έδρανα της νδ είναι όλα τα λεφτά: "τι σε νοιάζει εσένα τι κάνουμε εμείς στο κόμμα μας και ποιον αποπέμπουμε" :smt005:
back when ο Άδωνης ήταν σοβαρός

Ήταν σοβαρός; Η υποκριτουλης;αυτό είναι το επόμενο δίλλημα της τρύπας που ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ Ελλάδα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών