Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5235
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 31 Μαρ 2024, 09:43

Εμπρός λαέ μην σκύβεις το κεφάλι, ο μόνος δρόμος είναι ο Κούλης το γομάρι. :lol:

Εικόνα
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8475
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 31 Μαρ 2024, 09:49

Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:25
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:21
Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:18


Καλημέρα κι από μένα.
Καλημέρα !

Θέλω να θυμάσαι το θράσος σου στο νήμα των εκλογών του 2023.
Θέλω να θυμάσαι την "σιγουριά" σου.
Θέλω να θυμάσαι τις "πληροφορίες" σου.
Θέλω να θυμάσαι όλα όσα έγραφες εκείνη την ημέρα.
Κυρίως όμως, θέλω να θυμάσαι πως εξαφανίστηκες με το που βγήκαν τα exit polls.
Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
και κυρίως παραδέχομαι ότι στεναχωρέθηκα για τις επιλογές των συμπατριωτών μου , όμως ήμουνα υποχρεωμένη να τις δεχτώ έτσι πένθησα για μεγάλο διάστημα.
Όπως βλέπεις στην υπογραφή μου συνεχίζω ακόμα να πενθώ.

Το ότι το αποδέχεσαι και δεν είσαι τυφλός οπαδός ή κομματόσκυλο, είναι προς τιμήν σου...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 31 Μαρ 2024, 10:02

GoBzi έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:43
Εμπρός λαέ μην σκύβεις το κεφάλι, ο μόνος δρόμος είναι ο Κούλης το γομάρι. :lol:

Εικόνα
Αφθονούν οι άσπρες τρίχες
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29857
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Μαρ 2024, 10:09

Green Dragon έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:39
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:28
Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:25


Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
Παραδέχομαι
και κυρίως παραδέχομαι ότι στεναχωρέθηκα για τις επιλογές των συμπατριωτών μου , όμως ήμουνα υποχρεωμένη να τις δεχτώ έτσι πένθησα για μεγάλο διάστημα.
Όπως βλέπεις συνεχίζω ακόμα να πενθώ.

Πενθείς; Σεβάσου την λέξη.
Μεγάλο λάθος σου που τα βάζεις με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Από πολλές απόψεις.
Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία. Και άλλα δηλαδή, αλλά ανευ σημασίας.

Αν θέλεις να μου πεις γιατί είναι είναι λάθος να μπαίνω σε αντιπαράθεση μαζί της, εδώ είμαι.

Ειτε δημόσια, είτε σε π.μ. (οπου θα σεβαστώ εννοείται το απόρρητο όσων μου γράψεις).
Και αν κρίνω ότι όντως συντρέχει λόγος, θα πάψω κάθε αντιπαράθεση μαζί της άμεσα, ο,τι και αν γράψει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 31 Μαρ 2024, 10:14

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:09
Green Dragon έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:39
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:28



Πενθείς; Σεβάσου την λέξη.
Μεγάλο λάθος σου που τα βάζεις με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Από πολλές απόψεις.
Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία.
Αυτό είναι λάθος της και χοντρό
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Μαρ 2024, 11:15

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8475
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 31 Μαρ 2024, 11:27

Κάποτε ήταν ένα κωλόσπιτο (που έγινε με τις μίζες...).
Σήμερα είναι ένα κωλότρενο...
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 31 Μαρ 2024, 11:29

Εγώ την Νίκη την καταλαβαίνω...
Ο σωστός μη κομματικός, πολιτικοποιημένος πολίτης,
Βλέπει τα λάθη και κρίνει.

Κι εγώ το έχω κάνει, όταν κυβερνούσαν οι δικοί μου (κεντροαριστεροί)
Πάντα μπαίνω σε μουντ αντιπολίτευσης

Γτι οι ενεργοί πολίτες,
Δεν (πρεπει να) είναι ούτε κομματόσκυλα, ουτε προπαγανδιστες ουτε χειροκροτητές

Πρέπει να ασκούν πίεση, κριτική και έλεγχο
Τα οποία δεν θα εξαντλούνται στην ψήφο των εκλογων

Βέβαια αυτά είναι ψιλά γράμματα, στην τοξικότητα των εποχών, για τα κόμματα νταβατζήδες και τους πολιτικους που θεωρουν το κράτος τσιφλίκι τους κι εμάς υποτελείς


Λευτεριά στους Θεσμους, στους Δημοσιογραφους, στους Δικαστές, στις Αρχές
Λευτερια στον Έλληνα Δημοκράτη
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5734
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 31 Μαρ 2024, 11:36

Η μόνη λυση σήμερα, και χθες, είναι συγκυβέρνηση.
Κυβερνήσεις συνεργασίας όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο.

Αν δεν μπορούμε, ας κάνουμε προεδρικη δημοκρατία, με αυξημένες εξουσίες Βουλής και διακριτούς ρόλους.

Δυο εκλογές, μια για πρόεδρο και μια για κόμματα.

Μπας και υπάρξει αυξημένος έλεγχος στον πυρήνα τον κρίσεων, την εκτελεστική Ελ εξουσία (την κεφαλή μας..)

ΥΓ. Σιγά μην έβγαινε Πρόεδρος ο Μητσοτάκης σήμερα... Αυτό είναι δημοκρατία..!
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19785
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 31 Μαρ 2024, 15:08

Γαληνός έγραψε:
31 Μαρ 2024, 11:29
Εγώ την Νίκη την καταλαβαίνω...
Ο σωστός μη κομματικός, πολιτικοποιημένος πολίτης,
Βλέπει τα λάθη και κρίνει.

Κι εγώ το έχω κάνει, όταν κυβερνούσαν οι δικοί μου (κεντροαριστεροί)
Πάντα μπαίνω σε μουντ αντιπολίτευσης

Γτι οι ενεργοί πολίτες,
Δεν (πρεπει να) είναι ούτε κομματόσκυλα, ουτε προπαγανδιστες ουτε χειροκροτητές

Πρέπει να ασκούν πίεση, κριτική και έλεγχο
Τα οποία δεν θα εξαντλούνται στην ψήφο των εκλογων

Βέβαια αυτά είναι ψιλά γράμματα, στην τοξικότητα των εποχών, για τα κόμματα νταβατζήδες και τους πολιτικους που θεωρουν το κράτος τσιφλίκι τους κι εμάς υποτελείς


Λευτεριά στους Θεσμους, στους Δημοσιογραφους, στους Δικαστές, στις Αρχές
Λευτερια στον Έλληνα Δημοκράτη
:bravo:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19785
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 31 Μαρ 2024, 15:09

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:09
Green Dragon έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:39
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:28



Πενθείς; Σεβάσου την λέξη.
Μεγάλο λάθος σου που τα βάζεις με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Από πολλές απόψεις.
Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία. Και άλλα δηλαδή, αλλά ανευ σημασίας.

Αν θέλεις να μου πεις γιατί είναι είναι λάθος να μπαίνω σε αντιπαράθεση μαζί της, εδώ είμαι.

Ειτε δημόσια, είτε σε π.μ. (οπου θα σεβαστώ εννοείται το απόρρητο όσων μου γράψεις).
Και αν κρίνω ότι όντως συντρέχει λόγος, θα πάψω κάθε αντιπαράθεση μαζί της άμεσα, ο,τι και αν γράψει.
Όχι δεν είναι κατί κρυφό, απλά είναι σκεπτόμενο άτομο και αυτό έχει αξία. Εγώ έτσι το βλέπω. Τώρα γι'αυτό που σου είπε, πρέπει να το σκεφτώ περισσότερο, δεν θα κάνω σχόλιο.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5840
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 31 Μαρ 2024, 16:52

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:09
Green Dragon έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:39
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:28



Πενθείς; Σεβάσου την λέξη.
Μεγάλο λάθος σου που τα βάζεις με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Από πολλές απόψεις.
Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία. Και άλλα δηλαδή, αλλά ανευ σημασίας.

Αν θέλεις να μου πεις γιατί είναι είναι λάθος να μπαίνω σε αντιπαράθεση μαζί της, εδώ είμαι.

Ειτε δημόσια, είτε σε π.μ. (οπου θα σεβαστώ εννοείται το απόρρητο όσων μου γράψεις).
Και αν κρίνω ότι όντως συντρέχει λόγος, θα πάψω κάθε αντιπαράθεση μαζί της άμεσα, ο,τι και αν γράψει.
Λοιπόν πάμε.
Τον καιρό που έγινε το ατύχημα των Τεμπών ένοιωσα πραγματικά πάρα πολύ άσχημα που ψήφισα ΝΔ.
Ξέρω ότι ποτέ δεν θα καταλάβετε πως νοιώθει μια μάνα.
Μπορείτε όλοι άνετα να πείτε και γώ πατέρας είμαι τι σημαίνει;
Θα προσπαθήσω να σας δείξω την διαφορά.
Όταν σπαρταρά μια ζωή στα σπλάχνα σου δένεσαι έχεις επικοινωνία μαζί της.
Τρώς κάτι και καταλαβαίνεις ότι του άρεσε.
Είσαι σε ένα μέρος και γίνετε μια συζήτηση με πολλή αρνητική ενέργεια και νοιώθεις το μωρό να σπαρταράει μέσα σου και να παίρνει αμυντική θέση επειδή νοιώθει τον αρνητισμό που εισπράττει η μάνα.
Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις λές θέλω να φύγω.
Το παιδί γεννιέται και βλέπεις χαρακτηριστικά που τα ένοιωθες στην κοιλιά σου να τα εκφράζει με διαφορετικούς τρόπους.
Φτιάχνεις ένα φαγητό και ξέρεις από πριν ότι θα του αρέσει και από μια πλευρά κοιτάς πλέον τους μορφασμούς.
Δεν θα γράψω τι χρειάζεται να κάνει μια μάνα για να μεγαλώσει ένα παιδί και να το βάλει μέσα στο τρένο.
Θα γράψω όμως ότι όλες οι μανάδες όταν ακούνε ότι μια μάνα έχασε το παιδί της μπαίνουν στην θέση της.
Ναι μπορείτε να το πείτε σαδομαζωχιστικό αλλά πάντα φευγαλέα περνά αυτή η σκέψη και ένας πικρός κόμπος κατεβαίνει στον λαιμό.
Αν ήμουνα εγώ.
Ίσως οι μανάδες έτσι κάνουν τον κόσμο καλύτερο.
Έτσι εκείνη την εποχή με πρόσφατο το ατύχημα ένοιωθα μεγάλη πίκρα και πολύ στεναχώρια.
Τότε άνοιξα και το νήμα όποιος ψηφίσει την ΝΔ είναι συνένοχος στο έγκλημα.
Το νήμα δεν το άνοιξα τυχαία το νήμα το άνοιξα και εξηγούσα ότι είναι απαράδεκτο ο Καραμανλής να είναι στα ψηφοδέλτια της ΝΔ.
Τότε ο Otto μου έκανε παράθεση ρωτώντας με , δηλαδή αν εγώ ψηφίσω την ΝΔ είμαι συνένοχος;
Ναι του έγραψα χωρίς πολύ σκέψη και φορτισμένη όπως ήμουνα.
Τα γράφω όλα αυτά για να δικαιολογηθώ στον εαυτό μου περισσότερο για να τα έχω εγώ καλά μαζί μου.
Αυτή είναι η κατάσταση , Otto αν αισθάνεσαι ριγμένος ή σε αδίκησα.
Εκ των υστέρων θα σου ζητήσω συγνώμη γιατί είδα δημοσίευση σου που κάποια πράγματα τα αναθεώρησες και σύ σχετικά με το θέμα των τεμπών και τους χειρισμούς της κυβέρνησης.
Αυτό σε τιμάει.
Αναθεωρώ και γώ Otto και ζητάω συγνώμη και από τον πατέρα μου και από πολλούς συγγενείς μου και από όλους τους ΝΔ που τους τσουβάλιασα χαρακτηρίζοντας τους συνένοχους.
Ναι τσουβάλιασα κόσμο ήτανε λάθος συγνώμη.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29857
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 31 Μαρ 2024, 20:41

Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 16:52
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:09
Green Dragon έγραψε:
31 Μαρ 2024, 09:39


Μεγάλο λάθος σου που τα βάζεις με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Από πολλές απόψεις.
Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία. Και άλλα δηλαδή, αλλά ανευ σημασίας.

Αν θέλεις να μου πεις γιατί είναι είναι λάθος να μπαίνω σε αντιπαράθεση μαζί της, εδώ είμαι.

Ειτε δημόσια, είτε σε π.μ. (οπου θα σεβαστώ εννοείται το απόρρητο όσων μου γράψεις).
Και αν κρίνω ότι όντως συντρέχει λόγος, θα πάψω κάθε αντιπαράθεση μαζί της άμεσα, ο,τι και αν γράψει.
Λοιπόν πάμε.
Τον καιρό που έγινε το ατύχημα των Τεμπών ένοιωσα πραγματικά πάρα πολύ άσχημα που ψήφισα ΝΔ.
Ξέρω ότι ποτέ δεν θα καταλάβετε πως νοιώθει μια μάνα.
Μπορείτε όλοι άνετα να πείτε και γώ πατέρας είμαι τι σημαίνει;
Θα προσπαθήσω να σας δείξω την διαφορά.
Όταν σπαρταρά μια ζωή στα σπλάχνα σου δένεσαι έχεις επικοινωνία μαζί της.
Τρώς κάτι και καταλαβαίνεις ότι του άρεσε.
Είσαι σε ένα μέρος και γίνετε μια συζήτηση με πολλή αρνητική ενέργεια και νοιώθεις το μωρό να σπαρταράει μέσα σου και να παίρνει αμυντική θέση επειδή νοιώθει τον αρνητισμό που εισπράττει η μάνα.
Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις λές θέλω να φύγω.
Το παιδί γεννιέται και βλέπεις χαρακτηριστικά που τα ένοιωθες στην κοιλιά σου να τα εκφράζει με διαφορετικούς τρόπους.
Φτιάχνεις ένα φαγητό και ξέρεις από πριν ότι θα του αρέσει και από μια πλευρά κοιτάς πλέον τους μορφασμούς.
Δεν θα γράψω τι χρειάζεται να κάνει μια μάνα για να μεγαλώσει ένα παιδί και να το βάλει μέσα στο τρένο.
Θα γράψω όμως ότι όλες οι μανάδες όταν ακούνε ότι μια μάνα έχασε το παιδί της μπαίνουν στην θέση της.
Ναι μπορείτε να το πείτε σαδομαζωχιστικό αλλά πάντα φευγαλέα περνά αυτή η σκέψη και ένας πικρός κόμπος κατεβαίνει στον λαιμό.
Αν ήμουνα εγώ.
Ίσως οι μανάδες έτσι κάνουν τον κόσμο καλύτερο.
Έτσι εκείνη την εποχή με πρόσφατο το ατύχημα ένοιωθα μεγάλη πίκρα και πολύ στεναχώρια.
Τότε άνοιξα και το νήμα όποιος ψηφίσει την ΝΔ είναι συνένοχος στο έγκλημα.
Το νήμα δεν το άνοιξα τυχαία το νήμα το άνοιξα και εξηγούσα ότι είναι απαράδεκτο ο Καραμανλής να είναι στα ψηφοδέλτια της ΝΔ.
Τότε ο Otto μου έκανε παράθεση ρωτώντας με , δηλαδή αν εγώ ψηφίσω την ΝΔ είμαι συνένοχος;
Ναι του έγραψα χωρίς πολύ σκέψη και φορτισμένη όπως ήμουνα.
Τα γράφω όλα αυτά για να δικαιολογηθώ στον εαυτό μου περισσότερο για να τα έχω εγώ καλά μαζί μου.
Αυτή είναι η κατάσταση , Otto αν αισθάνεσαι ριγμένος ή σε αδίκησα.
Εκ των υστέρων θα σου ζητήσω συγνώμη γιατί είδα δημοσίευση σου που κάποια πράγματα τα αναθεώρησες και σύ σχετικά με το θέμα των τεμπών και τους χειρισμούς της κυβέρνησης.
Αυτό σε τιμάει.
Αναθεωρώ και γώ Otto και ζητάω συγνώμη και από τον πατέρα μου και από πολλούς συγγενείς μου και από όλους τους ΝΔ που τους τσουβάλιασα χαρακτηρίζοντας τους συνένοχους.
Ναι τσουβάλιασα κόσμο ήτανε λάθος συγνώμη.
Μετά από αυτό το ποστ, για μένα η οποια κόντρα ή "κόντρα" είχαμε θεωρείται λήξαν.

Να είσαι καλά και αν σε αδίκησα και εγώ με παραπάνω επιθετικότητα από ότι έπρεπε (που σίγουρα έγινε μέσα σε τόσα ποστ) σου ζητώ και γω συγγνώμη.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5840
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 01 Απρ 2024, 07:38

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 20:41
Niki έγραψε:
31 Μαρ 2024, 16:52
Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2024, 10:09


Η συγκεκριμένη με έχει αποκαλέσει συνένοχο σε έγκλημα/δολοφονία. Και άλλα δηλαδή, αλλά ανευ σημασίας.

Αν θέλεις να μου πεις γιατί είναι είναι λάθος να μπαίνω σε αντιπαράθεση μαζί της, εδώ είμαι.

Ειτε δημόσια, είτε σε π.μ. (οπου θα σεβαστώ εννοείται το απόρρητο όσων μου γράψεις).
Και αν κρίνω ότι όντως συντρέχει λόγος, θα πάψω κάθε αντιπαράθεση μαζί της άμεσα, ο,τι και αν γράψει.
Λοιπόν πάμε.
Τον καιρό που έγινε το ατύχημα των Τεμπών ένοιωσα πραγματικά πάρα πολύ άσχημα που ψήφισα ΝΔ.
Ξέρω ότι ποτέ δεν θα καταλάβετε πως νοιώθει μια μάνα.
Μπορείτε όλοι άνετα να πείτε και γώ πατέρας είμαι τι σημαίνει;
Θα προσπαθήσω να σας δείξω την διαφορά.
Όταν σπαρταρά μια ζωή στα σπλάχνα σου δένεσαι έχεις επικοινωνία μαζί της.
Τρώς κάτι και καταλαβαίνεις ότι του άρεσε.
Είσαι σε ένα μέρος και γίνετε μια συζήτηση με πολλή αρνητική ενέργεια και νοιώθεις το μωρό να σπαρταράει μέσα σου και να παίρνει αμυντική θέση επειδή νοιώθει τον αρνητισμό που εισπράττει η μάνα.
Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις λές θέλω να φύγω.
Το παιδί γεννιέται και βλέπεις χαρακτηριστικά που τα ένοιωθες στην κοιλιά σου να τα εκφράζει με διαφορετικούς τρόπους.
Φτιάχνεις ένα φαγητό και ξέρεις από πριν ότι θα του αρέσει και από μια πλευρά κοιτάς πλέον τους μορφασμούς.
Δεν θα γράψω τι χρειάζεται να κάνει μια μάνα για να μεγαλώσει ένα παιδί και να το βάλει μέσα στο τρένο.
Θα γράψω όμως ότι όλες οι μανάδες όταν ακούνε ότι μια μάνα έχασε το παιδί της μπαίνουν στην θέση της.
Ναι μπορείτε να το πείτε σαδομαζωχιστικό αλλά πάντα φευγαλέα περνά αυτή η σκέψη και ένας πικρός κόμπος κατεβαίνει στον λαιμό.
Αν ήμουνα εγώ.
Ίσως οι μανάδες έτσι κάνουν τον κόσμο καλύτερο.
Έτσι εκείνη την εποχή με πρόσφατο το ατύχημα ένοιωθα μεγάλη πίκρα και πολύ στεναχώρια.
Τότε άνοιξα και το νήμα όποιος ψηφίσει την ΝΔ είναι συνένοχος στο έγκλημα.
Το νήμα δεν το άνοιξα τυχαία το νήμα το άνοιξα και εξηγούσα ότι είναι απαράδεκτο ο Καραμανλής να είναι στα ψηφοδέλτια της ΝΔ.
Τότε ο Otto μου έκανε παράθεση ρωτώντας με , δηλαδή αν εγώ ψηφίσω την ΝΔ είμαι συνένοχος;
Ναι του έγραψα χωρίς πολύ σκέψη και φορτισμένη όπως ήμουνα.
Τα γράφω όλα αυτά για να δικαιολογηθώ στον εαυτό μου περισσότερο για να τα έχω εγώ καλά μαζί μου.
Αυτή είναι η κατάσταση , Otto αν αισθάνεσαι ριγμένος ή σε αδίκησα.
Εκ των υστέρων θα σου ζητήσω συγνώμη γιατί είδα δημοσίευση σου που κάποια πράγματα τα αναθεώρησες και σύ σχετικά με το θέμα των τεμπών και τους χειρισμούς της κυβέρνησης.
Αυτό σε τιμάει.
Αναθεωρώ και γώ Otto και ζητάω συγνώμη και από τον πατέρα μου και από πολλούς συγγενείς μου και από όλους τους ΝΔ που τους τσουβάλιασα χαρακτηρίζοντας τους συνένοχους.
Ναι τσουβάλιασα κόσμο ήτανε λάθος συγνώμη.
Μετά από αυτό το ποστ, για μένα η οποια κόντρα ή "κόντρα" είχαμε θεωρείται λήξαν.

Να είσαι καλά και αν σε αδίκησα και εγώ με παραπάνω επιθετικότητα από ότι έπρεπε (που σίγουρα έγινε μέσα σε τόσα ποστ) σου ζητώ και γω συγγνώμη.
Την καλημέρα μου καλό μήνα μου έφτιαξες την μέρα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12989
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Εβδομαδιαία πολιτική κ@@@σκόπηση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 04 Απρ 2024, 11:00

Γιατί συνεχίζει το "δημοσιογραφικό του" έργο ?


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών