Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Απρ 2024, 09:31

"Μια απασχόληση εν πάση περιπτώσει", σιγοντάρει ο άλλος ο μύξας από δίπλα. Τι ζούμε ρε;

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13364
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 01 Απρ 2024, 09:41

Δημόσιος υπάλληλος ήταν η μητέρα της.Μήπως θέλει δουλειά στον ιδιωτικό τομέα για να ζήσει την πραγματική εμπειρία της εργασίας?

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15444
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 01 Απρ 2024, 09:47

Η καημένη η Δόμνα έπρεπε να εξωκονοβουλευτική υπουργός. Είναι προφανές ότι πρόκειται για excel nerd που δεν είχε και πολλές παρέες στο σχολείο, τι πας και τη βάζεις μπροστά στην κάμερα να κάνει την πολιτικό, αφού είναι προφανές ότι δεν το έχει με το λέγειν. Όλα της τα αστεία θυμίζουν αυτιστικό άτομο που προσπαθεί να κάνει χιούμορ όπως όλοι οι υπόλοιποι αλλά δεν ξέρει πως γίνεται και έχεις αποτελέσματα σαν αυτό :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5578
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 01 Απρ 2024, 10:02

Να την στείλει στις ελιές που δεν έχουμε άτομα και αναγκαζόμαστε να πάρουμε ξένους.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13364
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 01 Απρ 2024, 10:07

Να φέρει τη μάνα της για καμαριέρα στις Κυκλάδες τον Αυγουστο

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Απρ 2024, 10:09

Μόνο στον κύριο Βαγγέλη μην την στείλει να δουλέψει, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, γιατί υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει το μεσημέρι στο σπίτι η γιαγιά με τσιμεντοπέδιλα.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20430
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 01 Απρ 2024, 10:17

Σενέκας έγραψε:
01 Απρ 2024, 09:47
Η καημένη η Δόμνα έπρεπε να εξωκονοβουλευτική υπουργός. Είναι προφανές ότι πρόκειται για excel nerd που δεν είχε και πολλές παρέες στο σχολείο, τι πας και τη βάζεις μπροστά στην κάμερα να κάνει την πολιτικό, αφού είναι προφανές ότι δεν το έχει με το λέγειν. Όλα της τα αστεία θυμίζουν αυτιστικό άτομο που προσπαθεί να κάνει χιούμορ όπως όλοι οι υπόλοιποι αλλά δεν ξέρει πως γίνεται και έχεις αποτελέσματα σαν αυτό :lol:
Τώρα που το λες σα να έχεις δίκιο. Είναι πολύ άγαρμπο όταν άνθρωπος που δεν έχει χιούμορ προσπαθεί να φανεί αστείος.
Ναύτης έγραψε:
01 Απρ 2024, 10:09
Μόνο στον κύριο Βαγγέλη μην την στείλει να δουλέψει, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, γιατί υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει το μεσημέρι στο σπίτι η γιαγιά με τσιμεντοπέδιλα.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 01 Απρ 2024, 10:20

Η δημοσιογραφία στην Ελλάδα είναι υπουργοί να δίνουν συνέντευξη σε υποψήφιο ευρωβουλευτή του κυβερνώντος κόμματος.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.


Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 01 Απρ 2024, 10:29

Επίσης, είναι πολύ χυδαίο να χρησιμοποιείται η κονωνικοποίηση και η αίσθηση ολοκλήρωσης που (θεωρητικά) σου δίνει η εργασία για να καταπατώνται εργατικά δικαιώματα, όρια συνταξιοδότησης αλλά και για να μην αμείβεται η ανθρώπινη εργασία. Το επιχείρημα της Μιχαηλίδου κινείται στην ίδια κατάπτυστη λογική της εκμετάλλευσης. Κυκλοφορεί σε διάφορες μορφές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Βίνγκιλοτ την 01 Απρ 2024, 10:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4369
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 01 Απρ 2024, 10:31

αυτοί μέχρι και τη μάνα τους θα πουλήσουν
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15444
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 01 Απρ 2024, 10:34

Green Dragon έγραψε:
01 Απρ 2024, 10:17
Σενέκας έγραψε:
01 Απρ 2024, 09:47
Η καημένη η Δόμνα έπρεπε να εξωκονοβουλευτική υπουργός. Είναι προφανές ότι πρόκειται για excel nerd που δεν είχε και πολλές παρέες στο σχολείο, τι πας και τη βάζεις μπροστά στην κάμερα να κάνει την πολιτικό, αφού είναι προφανές ότι δεν το έχει με το λέγειν. Όλα της τα αστεία θυμίζουν αυτιστικό άτομο που προσπαθεί να κάνει χιούμορ όπως όλοι οι υπόλοιποι αλλά δεν ξέρει πως γίνεται και έχεις αποτελέσματα σαν αυτό :lol:
Τώρα που το λες σα να έχεις δίκιο. Είναι πολύ άγαρμπο όταν άνθρωπος που δεν έχει χιούμορ προσπαθεί να φανεί αστείος.
αυτό ακριβώς συμβαίνει με κάθε δήλωση της Δόμνας που γίνεται είδηση, πρόσεξέ του και θα δεις. Προσπαθεί να κάνει χιούμορ αλλά δεν της βγαίνει καθόλου και καταλήγουν να την κοιτάνε περίεργα γιατί είπε κάτι εντελώς άκυρο. Σαν αυτιστικό άτομο που βρέθηκε ξαφνικά σε μια μεγάλη κοινωνική συνάντηση και προσπαθεί να μπει στο κλίμα. Δεν πιστεύω ότι είναι χαζή, καθόλου, απλά ο ρόλος που της ταιριάζει είναι αυτός του γραφειοκράτη, όχι του πολιτικού
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35245
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 01 Απρ 2024, 11:45

Φυσικά δεν καταπατείται κανένα δικαίωμα με τη ρύθμιση αυτή που απλώς παρέλαβε η Δόμνα από τον Άδωνι,αντίθετα προστίθεται.
Πριν τη ρύθμιση απαγορευόταν στους συνταξιούχους να εργάζονται.Εάν το έκαναν έχαναν τη σύνταξη.Φυσικά πολλοί το έκαναν μαύρα.Με τη ρύθμιση μπορούν και τους κόβεται μόνο το 10% της σύνταξης.Αυτό για τους σοσιαλκολλημένους δεν πρέπει να γίνεται διότι θα πρέπει να είναι οι συντάξεις τόσο μεγάλες ώστε να μη θέλουν να δουλεύουν.Το είπαν αυτό στον Κατρούγκαλο; :D μνημόνιο περάσατε και υπογράψατε και μυαλό δεν βάλατε.
Πρέπει λέει να απαγορεύεται στους συνταξιούχους να εργάζονται διότι ΟΤΑΝ θα υπάρξουν μεγάλες συντάξεις (μετά ίσως το 2060 που λήγει η συμφωνία του Τσίπρα :lol: ) ΘΑ αυξηθούν τόσο οι συντάξεις που δεν θα χρειάζεται.Είναι το ίδιο με τα απογευματινά χειρουργεία : πρέπει να υπάρχουν μόνο πρωινά εντελώς δωρεάν.Εάν δεν έχουμε λεφτά για μισθούς γιατρών καλύτερα να μένουν τρία χρόνια στην ουρά για εγχείρηση παρά να χαθούν οι "αρχές' του ΕΣΥ.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13724
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Δόμνα Μιχαηλίδου 'Θα στειλω την 72χρονη μανα μου να εργαστει'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Απρ 2024, 11:48

Το να υπάρχει μια αξιοπρεπής εθνική σύνταξη για όλους από μια ηλικία κι έπειτα (ας πούμε στα 62), που να επιτρέπει στους συνταξιούχους να ζουν μ' αξιοπρέπεια, κι απ' εκεί και πέρα να κλιμακώνεται ανάλογα με τις εισφορές του ασφαλιστικού τους βίου, δεν σού περνάει απ' το μυαλό έτσι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών