Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 03 Απρ 2024, 16:06

Όσοι παρακολουθούμε τις τελευταίες μέρες τις εξελίξεις στον ΣΥΡΙΖΑ βλέπουμε οτι ο Κασσελάκης έχει αρχίσει να καταφέρνει κάτι που κανείς ως τώρα δεν το έχει καταφέρει.

Το γεγονός οτι έχει ουδετεροποιησει τον Τσίπρα τόσο εσωτερικά όσο κ στα μάτια του κόσμου αλλά κ το γεγονός ότι πλέον έχουν καθαρίσει σχεδόν όλα τα τσόλια από το εσωτερικό του ΣΥΡΙΖΑ έχουν βοηθήσει ήδη σημαντικά ώστε να προσεγγίζει άτομα που μέχρι σήμερα δεν θα μπορούσαν να ενταχτούν στον ΣΥΡΙΖΑ. Με μεγαλύτερα παραδείγματα την υποψηφιότητα της Μπεκατώρου, του Παπαδημητριάδη κ άλλων λαμπρών επιστημόνων, νέων κτλ.

Ο Κασσελάκης έχει αρχίσει κ τραβάει αξιόλογο δυναμικό σταθερά από την κοινωνία κ το βλέπουμε και από τα βαρβάτα ονόματα τόσο των ευρωεκλογών όσο και από τα think tanks όπου έχει κάνει recruit την αφρόκρεμα της ακαδημαϊκής κοινότητας κ των νέων επιστημόνων.

Ο «ρεαλιστικός» Κασσελάκης θέλει να ακυρώσει το αντι-ΣΥΡΙΖΑ μέτωπο
https://www.tovima.gr/2024/03/21/politi ... parelthon/

Πλέον δεν θέλει πολύ για να μπορέσει ο Κασσελάκης να απελευθερώσει αποφασιστικά δυνάμεις του ευρύτερου μετακινούμενου κέντρου σε συνάρτηση κ με τη φθορά της κυβέρνησης. Ειδικά μετα τις Ευρωεκλογές.

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 03 Απρ 2024, 16:14

Ομοφυλόφιλος χρήστης φόρουμ, ζει μέσα από τον ομοφυλόφιλο πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ και ονειρεύεται μεγαλεία. Δεν υπάρχουν δυνάμεις ευρύτερου κέντρου, κάτι μισόπεθαμένοι συνταξιουχοι είναι και θα παραμείνουν ψηφοφόροι της ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 03 Απρ 2024, 16:20

AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:14
Ομοφυλόφιλος
γκέι μωρή φλόμπα, γκέι. Το ομοφυλόφιλος έχει πεθάνει από το 1950. Ελληνικότατο δάνειο της Αγγλικής πλέον ο όρος γκέι.

Πέραν τούτου η βάση της ΝΔ είναι όντως οι μισοπεθαμένοι συνταξιούχοι αλλά το μετακινούμενο κέντρο είναι κάτι αστοί νυκοκυραίοι που θέλουν να νιώθουν ασφάλεια. Κ το προφίλ του νέου, επιτυχημένου, πλούσιου, γκέι οικογενειάρχη το δίνει σε πολλούς. Συνυπολόγισε τους ψεκ που θα ψηφίσουν Κασσελάκη μόνο λόγο lifestyle, πατριωτικών χαρακτηριστικών κοκ. Bάλε κ όσους κ όσες όρνια θα τον ψηφίσουν απλά επειδή είναι ωραίος γκόμενος κ τον έχουν ερωτευτεί. Ε δεν θέλει κ πολύ. Μετά με τη φθορά της κυβέρνησης όλα θα αρχίσουν να δείχνουν τον δρόμο.

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 03 Απρ 2024, 16:33

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:20
AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:14
Ομοφυλόφιλος
γκέι μωρή φλόμπα, γκέι. Το ομοφυλόφιλος έχει πεθάνει από το 1950. Ελληνικότατο δάνειο της Αγγλικής πλέον ο όρος γκέι.

Πέραν τούτου η βάση της ΝΔ είναι όντως οι μισοπεθαμένοι συνταξιούχοι αλλά το μετακινούμενο κέντρο είναι κάτι αστοί νυκοκυραίοι που θέλουν να νιώθουν ασφάλεια. Κ το προφίλ του νέου, επιτυχημένου, πλούσιου, γκέι οικογενειάρχη το δίνει σε πολλούς. Συνυπολόγισε τους ψεκ που θα ψηφίσουν Κασσελάκη μόνο λόγο lifestyle, πατριωτικών χαρακτηριστικών κοκ. Bάλε κ όσους κ όσες όρνια θα τον ψηφίσουν απλά επειδή είναι ωραίος γκόμενος κ τον έχουν ερωτευτεί. Ε δεν θέλει κ πολύ. Μετά με τη φθορά της κυβέρνησης όλα θα αρχίσουν να δείχνουν τον δρόμο.
Στις δημοτικές εκλογές σαν να συσπείρωσαν πιο πολύ κέντρο οι ΠΑΣΟΚοι και πήγε ο πρόεδρος σου να λάβει μερίδιο της επιτυχίας τους :lol: Όσο για τους ψεκ, εγώ είμαι ψεκ, θα ψηφίσω Βελόπουλο γιατί θέλω Πουτινικο δάκτυλο στην ευρωβουλή και στην Βουλή, τον πρόεδρο σας τον βλέπω συντεταγμένο σχεδόν πλήρως με την ατζέντα της αυτοκρατορίας του κακού, και δεν βλέπω πως θα έπαιρνε την ψήφο μου με τέτοιες στρατηγικές. :102:

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 03 Απρ 2024, 16:37

AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:33


Στις δημοτικές εκλογές σαν να συσπείρωσαν πιο πολύ κέντρο οι ΠΑΣΟΚ
Μια αιωνιότητα κ 2 αιώνες από τις δημοτικές. Ο πόλεμος προπαγάνδας ή από εσωτερικά γίδια που έχει φάει ο Κασσελάκης είναι αν όχι εφάμιλλος του Τσίπρα τότε μεγαλύτερος.

Οτι πλέον σήμερα μιλάμε ακόμα για Κασσελάκη κ οτι δεν καταφέραν να τον φάνε λέει πολλά.

Καλά κάνεις κ ρίχνεις Βελό ψέκα φίλε μου. Οτιδήποτε για να ψαλιδιστεί το αρχίδι ο κούλης. Κάνε δουλειά σου.

phorumaster
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: 02 Αύγ 2019, 17:45

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από phorumaster » 05 Απρ 2024, 14:00

AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:33
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:20
AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:14
Ομοφυλόφιλος
γκέι μωρή φλόμπα, γκέι. Το ομοφυλόφιλος έχει πεθάνει από το 1950. Ελληνικότατο δάνειο της Αγγλικής πλέον ο όρος γκέι.

Πέραν τούτου η βάση της ΝΔ είναι όντως οι μισοπεθαμένοι συνταξιούχοι αλλά το μετακινούμενο κέντρο είναι κάτι αστοί νυκοκυραίοι που θέλουν να νιώθουν ασφάλεια. Κ το προφίλ του νέου, επιτυχημένου, πλούσιου, γκέι οικογενειάρχη το δίνει σε πολλούς. Συνυπολόγισε τους ψεκ που θα ψηφίσουν Κασσελάκη μόνο λόγο lifestyle, πατριωτικών χαρακτηριστικών κοκ. Bάλε κ όσους κ όσες όρνια θα τον ψηφίσουν απλά επειδή είναι ωραίος γκόμενος κ τον έχουν ερωτευτεί. Ε δεν θέλει κ πολύ. Μετά με τη φθορά της κυβέρνησης όλα θα αρχίσουν να δείχνουν τον δρόμο.
Στις δημοτικές εκλογές σαν να συσπείρωσαν πιο πολύ κέντρο οι ΠΑΣΟΚοι και πήγε ο πρόεδρος σου να λάβει μερίδιο της επιτυχίας τους :lol: Όσο για τους ψεκ, εγώ είμαι ψεκ, θα ψηφίσω Βελόπουλο γιατί θέλω Πουτινικο δάκτυλο στην ευρωβουλή και στην Βουλή, τον πρόεδρο σας τον βλέπω συντεταγμένο σχεδόν πλήρως με την ατζέντα της αυτοκρατορίας του κακού, και δεν βλέπω πως θα έπαιρνε την ψήφο μου με τέτοιες στρατηγικές. :102:
Γιατί θέλεις πουτινικο δάκτυλο; Εάν δεν τρολαρεις εκτός του ότι είναι παράλογο να λες πως ψηφίζεις βάσει του ότι θέλεις τον δάκτυλο κάποιου ξένου ζηλεύεις την ποιότητα ζωής στη Ρωσία πόσο μάλλον σήμερα που ανά πάσα στιγμή μπορεί να σε στείλει ο Πούτιν κάτι χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά από το σπιτι σου να σκοτωθείς;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14666
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 05 Απρ 2024, 14:12

δεν είναι καλός ο τσίπρας τώρα.μιλάμε για σιχαμένους οπαδούληδες

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Σπάει σιγά σιγά το ΑΝΤΙΣΥΡΙΖΑ μέτωπο ο Κασσελάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 05 Απρ 2024, 15:27

phorumaster έγραψε:
05 Απρ 2024, 14:00
AOC έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:33
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
03 Απρ 2024, 16:20


γκέι μωρή φλόμπα, γκέι. Το ομοφυλόφιλος έχει πεθάνει από το 1950. Ελληνικότατο δάνειο της Αγγλικής πλέον ο όρος γκέι.

Πέραν τούτου η βάση της ΝΔ είναι όντως οι μισοπεθαμένοι συνταξιούχοι αλλά το μετακινούμενο κέντρο είναι κάτι αστοί νυκοκυραίοι που θέλουν να νιώθουν ασφάλεια. Κ το προφίλ του νέου, επιτυχημένου, πλούσιου, γκέι οικογενειάρχη το δίνει σε πολλούς. Συνυπολόγισε τους ψεκ που θα ψηφίσουν Κασσελάκη μόνο λόγο lifestyle, πατριωτικών χαρακτηριστικών κοκ. Bάλε κ όσους κ όσες όρνια θα τον ψηφίσουν απλά επειδή είναι ωραίος γκόμενος κ τον έχουν ερωτευτεί. Ε δεν θέλει κ πολύ. Μετά με τη φθορά της κυβέρνησης όλα θα αρχίσουν να δείχνουν τον δρόμο.
Στις δημοτικές εκλογές σαν να συσπείρωσαν πιο πολύ κέντρο οι ΠΑΣΟΚοι και πήγε ο πρόεδρος σου να λάβει μερίδιο της επιτυχίας τους :lol: Όσο για τους ψεκ, εγώ είμαι ψεκ, θα ψηφίσω Βελόπουλο γιατί θέλω Πουτινικο δάκτυλο στην ευρωβουλή και στην Βουλή, τον πρόεδρο σας τον βλέπω συντεταγμένο σχεδόν πλήρως με την ατζέντα της αυτοκρατορίας του κακού, και δεν βλέπω πως θα έπαιρνε την ψήφο μου με τέτοιες στρατηγικές. :102:
Γιατί θέλεις πουτινικο δάκτυλο; Εάν δεν τρολαρεις εκτός του ότι είναι παράλογο να λες πως ψηφίζεις βάσει του ότι θέλεις τον δάκτυλο κάποιου ξένου ζηλεύεις την ποιότητα ζωής στη Ρωσία πόσο μάλλον σήμερα που ανά πάσα στιγμή μπορεί να σε στείλει ο Πούτιν κάτι χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά από το σπιτι σου να σκοτωθείς;
Ως μίσος ρώσος και γνωστής των σχέσεων και της ιστορίας των δυο λαών, θεωρώ το ουκρανικό κράτος στην τωρινή του μορφή ιδεολογικά ένα τερατώδες κατασκευασμα της cia, και δεν θέλω να πηγαίνουν οι φόροι που πληρώνω για όπλα σε αυτό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών