Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15093
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 12 Απρ 2024, 12:52

Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:50
Οργισμένος έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:47
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:14
Εικόνα


Εικόνα
Ξεφτιλα και τσατσιλικι. Ομοια σχεδον με τον αλλον ξεφτιλα που εκανε τη γυναικα του καθηγητρια πανεπιστημιου επειδη παλαιοτερα ενας αλλος ξεφτιλας εκαμε τη γυναικα του ιατρο. Ε τι λες;;; Διαφωνεις μηπως;;;
Απ' το κόμμα που υποστηρίζεις είναι και οι δυο, βλάκα. ΒΛΑΚΑ.
ναζουλα μην επιδυκνειεις το χαμηλο iq σου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48688
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Απρ 2024, 12:53

Οργισμένος έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:52
Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:50
Οργισμένος έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:47


Ξεφτιλα και τσατσιλικι. Ομοια σχεδον με τον αλλον ξεφτιλα που εκανε τη γυναικα του καθηγητρια πανεπιστημιου επειδη παλαιοτερα ενας αλλος ξεφτιλας εκαμε τη γυναικα του ιατρο. Ε τι λες;;; Διαφωνεις μηπως;;;
Απ' το κόμμα που υποστηρίζεις είναι και οι δυο, βλάκα. ΒΛΑΚΑ.
ναζουλα μην επιδυκνειεις το χαμηλο iq σου.
Νάζουλας είσαι 'συ, χειροκροτητή των Μπαντεριστών. Άντε, βλάκα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2024, 12:55

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:42
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:36
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:27


Αλήθεια, δεν βλέπεις τη συσχέτιση;
Πραγματικά, όχι, δεν την βλέπω. Αν στο σχόλιό της η Παναγιωταρέα κατηγορούσε τον Κασσελάκη επειδή ξέρω 'γω είχε χώσει τον Τάιλερ σε καμμιά επιτροπή, θα έβλεπα. Ή κάτι παραπλήσιο, έστω.

Πρόσεξε, δεν πάω να την βγάλω λάδι την Παναγιωταρέα, ούτε αντιδρώ γιατί της τα χώνεις γενικά κι αόριστα (δεν την συμπαθώ καν), ούτε και συμφωνώ με το δεύτερο φυσικά. Απλά, δεν βλέπω την σχέση των δύο θεμάτων, σε ό,τι αφορά το αντικείμενο του καθενός.
Λολ. Δεν χρειάζεται να συμφωνείς προφανώς αλλά μου φαίνεται περίεργο να μην βλέπεις καν τι σχέση προσπαθεί να προβάλλει ο άλλος. Δεν είναι η σχέση αντίφασης η μοναδική που υπάρχει.

Πρώτη εικόνα: προσπάθεια
Δεύτερη εικόνα: ανταμοιβή
ή
Πρώτη εικόνα: κόποι
Δεύτερη εικόνα: αγαθά που κτώνται

Βοήθησα;
Όχι.

Είπα, με αυτήν τη λογική, συνδυάζεις (σχεδόν) οτιδήποτε με (σχεδόν) οτιδήποτε. Κατά την γνώμη μου, είναι εντελώς διαφορετικά τα δυο μεταξύ τους και δεν αποτελούν υποκριτική στάση από μεριάς της, όπως μάλλον φαίνεται ότι είναι η πρόθεση του OP να δείξει. Μπορεί και να ισχύουν και τα δυο και φυσικά μπορούν κάλλιστα να αποτελέσουν και τα δυο θέματα συζήτησης εδώ (και ίσως μάλιστα αυτό θα ήταν το σωστό, εγώ απλά εξέφρασα την απορία μου για το πώς συνδέονται), αλλά σύνδεση με την μορφή που πάει να της αποδώσει ο Ούτις, δεν βλέπω. Αυτό μόνο...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2024, 12:59

Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:48
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:21
Άσχετα με το πόσο κατακριτέο, ύποπτο, νεποτιστικό ή ό,τι άλλο θες μπορεί να είναι το δεύτερο... πώς ακριβώς συνδέεται με το πρώτο; :smt017
Έεεεεελα ντεεεεεε.
Μα είναι δυνατόν, φαντάΖματα βλέπουν.
Ρε χαμένε*, μπαίνε στον κόπο τουλάχιστον να διαβάζεις όλο το σχόλιό μου (όχι να το κοιτάς απλά) πριν απαντήσεις, ώστε να έχει νόημα κι αυτό που απαντάς. Μετά κάνεις λάθη εκ παραδρομής και εκτίθεσαι.



* φιλικά αυτό, μην το πάρεις στραβά. Το λέω συχνότατα σε φίλους και γνωστούς, αντί για το γνωστό "ρε μαλάκα" ή "ρε βρουβοβλάσταρε".
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Απρ 2024, 13:00

Νάθιν του ση χήερ, προχωράμε.
🤗
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Απρ 2024, 13:00

Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:42
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:36

Πραγματικά, όχι, δεν την βλέπω. Αν στο σχόλιό της η Παναγιωταρέα κατηγορούσε τον Κασσελάκη επειδή ξέρω 'γω είχε χώσει τον Τάιλερ σε καμμιά επιτροπή, θα έβλεπα. Ή κάτι παραπλήσιο, έστω.

Πρόσεξε, δεν πάω να την βγάλω λάδι την Παναγιωταρέα, ούτε αντιδρώ γιατί της τα χώνεις γενικά κι αόριστα (δεν την συμπαθώ καν), ούτε και συμφωνώ με το δεύτερο φυσικά. Απλά, δεν βλέπω την σχέση των δύο θεμάτων, σε ό,τι αφορά το αντικείμενο του καθενός.
Λολ. Δεν χρειάζεται να συμφωνείς προφανώς αλλά μου φαίνεται περίεργο να μην βλέπεις καν τι σχέση προσπαθεί να προβάλλει ο άλλος. Δεν είναι η σχέση αντίφασης η μοναδική που υπάρχει.

Πρώτη εικόνα: προσπάθεια
Δεύτερη εικόνα: ανταμοιβή
ή
Πρώτη εικόνα: κόποι
Δεύτερη εικόνα: αγαθά που κτώνται

Βοήθησα;
Όχι.

Είπα, με αυτήν τη λογική, συνδυάζεις (σχεδόν) οτιδήποτε με (σχεδόν) οτιδήποτε. Κατά την γνώμη μου, είναι εντελώς διαφορετικά τα δυο μεταξύ τους και δεν αποτελούν υποκριτική στάση από μεριάς της, όπως μάλλον φαίνεται ότι είναι η πρόθεση του OP να δείξει. Μπορεί και να ισχύουν και τα δυο και φυσικά μπορούν κάλλιστα να αποτελέσουν και τα δυο θέματα συζήτησης εδώ (και ίσως μάλιστα αυτό θα ήταν το σωστό, εγώ απλά εξέφρασα την απορία μου για το πώς συνδέονται), αλλά σύνδεση με την μορφή που πάει να της αποδώσει ο Ούτις, δεν βλέπω. Αυτό μόνο...
Έχει σύνδεση, αγαπητέ μου. Διότι φαίνεται ότι πουλάει υπηρεσίες στην εξουσία και η εξουσία την ανταμείβει.Πως την ανταμείβει; Δίνοντας στην ίδια και στον συγγενικό της κύκλο, θέσεις που πληρώνονται πλουσιοπάροχα. Τι ερώτημα, λοιπόν, είναι αν αυτές τις θέσεις τόσο η ίδια όσο και η κόρη της θα της καταλάμβαναν, αν δεν είχαν σχέσεις διαπλοκής με το κυβερνητικό κόμμα.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Απρ 2024, 13:02

Οργισμένος έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:47
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:14
Εικόνα


Εικόνα
Ξεφτιλα και τσατσιλικι. Ομοια σχεδον με τον αλλον ξεφτιλα που εκανε τη γυναικα του καθηγητρια πανεπιστημιου επειδη παλαιοτερα ενας αλλος ξεφτιλας εκαμε τη γυναικα του ιατρο. Ε τι λες;;; Διαφωνεις μηπως;;;
Όχι, δεν διαφωνώ.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48688
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Απρ 2024, 13:04

Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:59
Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:48
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:21
Άσχετα με το πόσο κατακριτέο, ύποπτο, νεποτιστικό ή ό,τι άλλο θες μπορεί να είναι το δεύτερο... πώς ακριβώς συνδέεται με το πρώτο; :smt017
Έεεεεελα ντεεεεεε.
Μα είναι δυνατόν, φαντάΖματα βλέπουν.
Ρε χαμένε*, μπαίνε στον κόπο τουλάχιστον να διαβάζεις όλο το σχόλιό μου (όχι να το κοιτάς απλά) πριν απαντήσεις, ώστε να έχει νόημα κι αυτό που απαντάς. Μετά κάνεις λάθη εκ παραδρομής και εκτίθεσαι.



* φιλικά αυτό, μην το πάρεις στραβά. Το λέω συχνότατα σε φίλους και γνωστούς, αντί για το γνωστό "ρε μαλάκα" ή "ρε βρουβοβλάσταρε".
Και 'συ προσπάθησε να μη γράφεις άσχετα πράγματα στα νήματα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11929
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 12 Απρ 2024, 13:05

Αυτήν και την Ακρίτα πάντα τις μπέρδευα μεταξύ τους
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15139
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Απρ 2024, 13:05

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:14
Εικόνα


Εικόνα
επίσης σήμερα είναι παρασκευή. Αλήθεια όταν ο αρβανίτης έπαιρνε θέση ευρωβουλευτή διαμαρτυρήθηκες για καθεστωτική πρακτική του συριζα?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48688
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Απρ 2024, 13:08

Sid Vicious έγραψε:
12 Απρ 2024, 13:05
Αυτήν και την Ακρίτα πάντα τις μπέρδευα μεταξύ τους

Εγώ μπέρδευα τη Παναγιωταρέα με τη Μαίρη Παναγιωταρά:



:003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Απρ 2024, 13:09

Sid Vicious έγραψε:
12 Απρ 2024, 13:05
Αυτήν και την Ακρίτα πάντα τις μπέρδευα μεταξύ τους
Και δεν είναι οι μόνες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2024, 13:10

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Απρ 2024, 13:00
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:42

Λολ. Δεν χρειάζεται να συμφωνείς προφανώς αλλά μου φαίνεται περίεργο να μην βλέπεις καν τι σχέση προσπαθεί να προβάλλει ο άλλος. Δεν είναι η σχέση αντίφασης η μοναδική που υπάρχει.

Πρώτη εικόνα: προσπάθεια
Δεύτερη εικόνα: ανταμοιβή
ή
Πρώτη εικόνα: κόποι
Δεύτερη εικόνα: αγαθά που κτώνται

Βοήθησα;
Όχι.

Είπα, με αυτήν τη λογική, συνδυάζεις (σχεδόν) οτιδήποτε με (σχεδόν) οτιδήποτε. Κατά την γνώμη μου, είναι εντελώς διαφορετικά τα δυο μεταξύ τους και δεν αποτελούν υποκριτική στάση από μεριάς της, όπως μάλλον φαίνεται ότι είναι η πρόθεση του OP να δείξει. Μπορεί και να ισχύουν και τα δυο και φυσικά μπορούν κάλλιστα να αποτελέσουν και τα δυο θέματα συζήτησης εδώ (και ίσως μάλιστα αυτό θα ήταν το σωστό, εγώ απλά εξέφρασα την απορία μου για το πώς συνδέονται), αλλά σύνδεση με την μορφή που πάει να της αποδώσει ο Ούτις, δεν βλέπω. Αυτό μόνο...
Έχει σύνδεση, αγαπητέ μου. Διότι φαίνεται ότι πουλάει υπηρεσίες στην εξουσία και η εξουσία την ανταμείβει.Πως την ανταμείβει; Δίνοντας στην ίδια και στον συγγενικό της κύκλο, θέσεις που πληρώνονται πλουσιοπάροχα. Τι ερώτημα, λοιπόν, είναι αν αυτές τις θέσεις τόσο η ίδια όσο και η κόρη της θα της καταλάμβαναν, αν δεν είχαν σχέσεις διαπλοκής με το κυβερνητικό κόμμα.
ΟΚ, κατανοητό σε ό,τι αφορά στο πώς το βλέπεις εσύ και τα συνδέεις, για μένα βέβαια συνεχίζουν να μην έχουν σχέση. Όχι άμεση δηλαδή, ώστε από το ένα να περνάμε αυτόματα στο άλλο. Την ακαταλληλότητα του Χ (βάλει όποιο όνομα θες) για πρωθυπουργική θέση μπορεί να την πει οποιοσδήποτε για οποιονδήποτε, και έχει γίνει κατά κόρον κατά καιρούς και όχι άδικα, φυσικά. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορεί να συνδεθεί μια τέτοια κατηγορία, με οτιδήποτε έχει πει ή κάνει ο κατήγορος οποτεδήποτε στην ζωή του.

Θέλω να πω, αν ο Χ αριστερός πολιτικός βγάζει πύρινους λόγους κατά της ιδιωτικής παιδείας, θα είναι απολύτως λογικό να βγει κάποιος και να του πει "ρε μαλάκα, εσύ τα λες αυτά που έστειλες όλα τα παιδιά σου σε ιδιωτικά;". Αλλά δεν κολλάει να του το λέει αυτό παντού, καταλαβαίνεις πού το πάω;

Σχετικά με την Παναγιωταρέα τώρα και αυτό που παραθέτεις, είπα ότι συμφωνώ και οτι είμαι αντίθετος με τέτοιες πρακτικές που βρομάνε διαπλοκή και νεποτισμό (εκτός κι αν αποδειχθεί το αντίθετο βέβαια, που σιγά να μην).
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2024, 13:11

Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 13:04
Isildur έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:59
Kauldron έγραψε:
12 Απρ 2024, 12:48


Έεεεεελα ντεεεεεε.
Μα είναι δυνατόν, φαντάΖματα βλέπουν.
Ρε χαμένε*, μπαίνε στον κόπο τουλάχιστον να διαβάζεις όλο το σχόλιό μου (όχι να το κοιτάς απλά) πριν απαντήσεις, ώστε να έχει νόημα κι αυτό που απαντάς. Μετά κάνεις λάθη εκ παραδρομής και εκτίθεσαι.



* φιλικά αυτό, μην το πάρεις στραβά. Το λέω συχνότατα σε φίλους και γνωστούς, αντί για το γνωστό "ρε μαλάκα" ή "ρε βρουβοβλάσταρε".
Και 'συ προσπάθησε να μη γράφεις άσχετα πράγματα στα νήματα.
Καλά, θα προσπαθήσω. Μόνο και μόνο για να μην σε μπερδεύω, να το ξες.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τα όμορφα καθεστώτα, όμορφα στήνονται...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2024, 13:12

Sid Vicious έγραψε:
12 Απρ 2024, 13:05
Αυτήν και την Ακρίτα πάντα τις μπέρδευα μεταξύ τους
Και με τον Κούβελα, λόγω λωρίδας.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών