Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Απρ 2024, 08:52

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:49
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:45
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:41




Παντως δεν μιλησε για πιατα, αυτο ηταν μεταφραση του Μαδουραιου. :lol:

.
Όλα καταλάβαμε τι θέλει να πει ο παπάς, μην ανησυχείς. Και το κλώσες το είπε μεταφορικά, λέει, αλίμονο. Εν τω μεταξύ, αυτό, που έχουν τα άγαμα μαυροφουστάνια άποψη για την οικογένεια, είναι απορίας άξιον. Τέσπα, εσύ θαυμάζεις τους αγιατολάδες του Ιράν, λογικά πρέπει να σού φαίνονται λάιτ οι παπαριές του Παύλου.


Οσο και να μην σου αρεσει ο παπας, εγω, η οι συντηρητικοι, η δεν ξερω ποιος αλλος, το φταιξιμο ειναι των δηθεν προοδευτικων που εχουν διαλυσει τα παντα.

60% αυξηση της νεανικης εγκληματικοτητας στην Ελλαδα.

Σε λιγο καιρο θα θελουν μποντυγκαρντ τα ασθενικα παιδια για να πανε στο σχολειο και οι ηλικιωμενοι για να κυκλοφορουν στους δρομους.

.
Ισχύουν αυτά αλλά δεν σημαίνει ότι θα υπερασπιστούμε και πράγματα που ήταν λάθος απλά για να πάμε κόντρα στους μαλάκες. Το λογικό είναι να υπερασπιστούμε το σωστό.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40391
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 08:52

Green Dragon έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:50
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:38
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 06:48
Σωστα τα λεει και επιπλεον οι γυναικες ετσι βρισκουν και την ευτυχια.

.
μηπως να αφηναμε τις ιδιες τις γυναικες να αποφασισουν πως θα βρουν την ευτυχια;
:+1:


Η πλειοψηφια των γυναικων ακολουθει τις μοδες καθε εποχης, ε τα αποτελεσματα τα ειδαμε, η μοδα της δικης μας εποχης οδηγει σε μοναξια, διαλυμενες οικογενειες και παιδια που ξεσπανε στο εγκλημα.

.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 08:53

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:49
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:45
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:41




Παντως δεν μιλησε για πιατα, αυτο ηταν μεταφραση του Μαδουραιου. :lol:

.
Όλα καταλάβαμε τι θέλει να πει ο παπάς, μην ανησυχείς. Και το κλώσες το είπε μεταφορικά, λέει, αλίμονο. Εν τω μεταξύ, αυτό, που έχουν τα άγαμα μαυροφουστάνια άποψη για την οικογένεια, είναι απορίας άξιον. Τέσπα, εσύ θαυμάζεις τους αγιατολάδες του Ιράν, λογικά πρέπει να σού φαίνονται λάιτ οι παπαριές του Παύλου.


Οσο και να μην σου αρεσει ο παπας, εγω, η οι συντηρητικοι, η δεν ξερω ποιος αλλος, το φταιξιμο ειναι των δηθεν προοδευτικων που εχουν διαλυσει τα παντα.

60% αυξηση της νεανικης εγκληματικοτητας στην Ελλαδα.

Σε λιγο καιρο θα θελουν μποντυγκαρντ τα ασθενικα παιδια για να πανε στο σχολειο και οι ηλικιωμενοι για να κυκλοφορουν στους δρομους.

.
Μόνο στο δικό σου μυαλό, των μαυροφουστανιών, σαν τον Παύλο, και των αγιατολάδων σχετίζεται η χειραφέτηση των γυναικών με την νεανική εγκληματικότητα.
Υπάρχουν συντηρητικοί που είναι σοβαροί άνθρωποι και δεν τσαμπουνάνε ανερμάτιστες μαλακίες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ναύτης την 22 Απρ 2024, 08:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 22 Απρ 2024, 08:53

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:40
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:38
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 06:48
Σωστα τα λεει και επιπλεον οι γυναικες ετσι βρισκουν και την ευτυχια.

.
μηπως να αφηναμε τις ιδιες τις γυναικες να αποφασισουν πως θα βρουν την ευτυχια;



Οι ιδιες οι γυναικες που εμειναν μονες τους θεωρωντας οτι η ομορφια κραταει για παντα και πως η δουλεια τους θα ηταν κατι μονιμο, κοπανανε τωρα την κεφαλα τους.

.
Αν δηλαδή είσαι με έναν μαλακά και πλένεις όλη μέρα πιάτα νιωθεις χαρά ξέρω γω ;

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12957
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Απρ 2024, 08:54

Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:49
nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:13
Σωστός ο παπας
τη δικια του γυναικα την εχει μαζεμενη σπιτι;

oh wait...
Ε καλά και εγώ δεν έχω φεραρι αλλά ξέρω ότι είναι πιο καλή από φιατ

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 08:55

taliban έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:53
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:40
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:38


μηπως να αφηναμε τις ιδιες τις γυναικες να αποφασισουν πως θα βρουν την ευτυχια;



Οι ιδιες οι γυναικες που εμειναν μονες τους θεωρωντας οτι η ομορφια κραταει για παντα και πως η δουλεια τους θα ηταν κατι μονιμο, κοπανανε τωρα την κεφαλα τους.

.
Αν δηλαδή είσαι με έναν μαλακά και πλένεις όλη μέρα πιάτα νιωθεις χαρά ξέρω γω ;
Εξαρτάται. Αν σού τραβάει ενίοτε και καμιά ξεγυρισμένη μπούφλα επειδή άργησες να του φέρεις τις παντόφλες, ξέρωγώ, τότε ναι, πλέεις σε πελάγη ευτυχίας.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 08:56

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:45
Πάντως αν προσφερόταν η γυναίκα μου να καλύπτει όλα τα έξοδα και να μου σκάει και χαρτζιλίκι εγώ ευχαρίστως καθόμουνα σπίτι με τα παιδιά.
Και έπλενα και πιάτα με μίνι και τακούνια, κανένα πρόβλημα. Έχω και ωραίες γάμπες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40391
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 22 Απρ 2024, 08:58

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:53

Μόνο στο δικό σου μυαλό, των μαυροφουστανιών, σαν τον Παύλο, και των αγιατολάδων σχετίζεται η χειραφέτηση των γυναικών με την νεανική εγκληματικότητα.
Υπάρχουν συντηρητικοί που είναι σοβαροί άνθρωποι και δεν τσαμπουνάνε ανερμάτιστες μαλακίες.



Για δες αυτο.


Δραματική αύξηση των διαζυγίων στην Ελλάδα

«Στην Ελλάδα τις δεκαετίες του ’60 και του ’70 λύνονται 550-900 στους 10.000 γάμους. Η ένταση αυξάνεται προοδευτικά στη συνέχεια: 2.200-2.500 γάμοι στη δεκαετία του 2000 και περισσότεροι από 2.500 στους 10.000 γάμους κατά τη διάρκεια της πρόσφατης οικονομικής κρίσης. Ταυτόχρονα, η αύξηση της έντασης του διαζυγίου (αλλά και η αύξηση των γεννήσεων εκτός γάμου όπως επίσης και των δεύτερων γάμων) έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση τόσο των μονογονεϊκών οικογενειών όσο και των παιδιών που μεγαλώνουν σε οικογένειες με έναν θετό και έναν βιολογικό γονέα. Επομένως, οι οικογενειακές δομές στη χώρα μας διαφοροποιούνται όλο και περισσότερο από αυτές του παρελθόντος".

https://gr.euronews.com/2022/03/30/dram ... thn-ellada


Τι συμπτωση τη στιγμη που στη χωρα μας εχουμε τη διαλυση της οικογενειας να εχουμε ταυτοχρονα εναν απο τους μεγαλυτερους δεικτες αυξησης νεανικης παραβατικοτητας παγκοσμιως και επιπλεον μια απο τις μεγαλυτερες υπογεννητικοτητες που να μας απειλει δημογραφικα.

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Απρ 2024, 08:59

nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:54
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:49
nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:13
Σωστός ο παπας
τη δικια του γυναικα την εχει μαζεμενη σπιτι;

oh wait...
Ε καλά και εγώ δεν έχω φεραρι αλλά ξέρω ότι είναι πιο καλή από φιατ
ναι αλλα κανεις και τον εξυπνο για το πως πρεπει να οδηγουν τις φερραρι, σε αυτους που εχουν;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12957
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Απρ 2024, 09:00

Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:59
nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:54
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:49


τη δικια του γυναικα την εχει μαζεμενη σπιτι;

oh wait...
Ε καλά και εγώ δεν έχω φεραρι αλλά ξέρω ότι είναι πιο καλή από φιατ
ναι αλλα κανεις και τον εξυπνο για το πως πρεπει να οδηγουν τις φερραρι, σε αυτους που εχουν;
Όχι βέβαια.
Ο καθένας και η καθεμία να κανει οτι θελει

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13618
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 09:02

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:58
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:53

Μόνο στο δικό σου μυαλό, των μαυροφουστανιών, σαν τον Παύλο, και των αγιατολάδων σχετίζεται η χειραφέτηση των γυναικών με την νεανική εγκληματικότητα.
Υπάρχουν συντηρητικοί που είναι σοβαροί άνθρωποι και δεν τσαμπουνάνε ανερμάτιστες μαλακίες.



Για δες αυτο.


Δραματική αύξηση των διαζυγίων στην Ελλάδα

«Στην Ελλάδα τις δεκαετίες του ’60 και του ’70 λύνονται 550-900 στους 10.000 γάμους. Η ένταση αυξάνεται προοδευτικά στη συνέχεια: 2.200-2.500 γάμοι στη δεκαετία του 2000 και περισσότεροι από 2.500 στους 10.000 γάμους κατά τη διάρκεια της πρόσφατης οικονομικής κρίσης. Ταυτόχρονα, η αύξηση της έντασης του διαζυγίου (αλλά και η αύξηση των γεννήσεων εκτός γάμου όπως επίσης και των δεύτερων γάμων) έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση τόσο των μονογονεϊκών οικογενειών όσο και των παιδιών που μεγαλώνουν σε οικογένειες με έναν θετό και έναν βιολογικό γονέα. Επομένως, οι οικογενειακές δομές στη χώρα μας διαφοροποιούνται όλο και περισσότερο από αυτές του παρελθόντος".

https://gr.euronews.com/2022/03/30/dram ... thn-ellada


Τι συμπτωση τη στιγμη που στη χωρα μας εχουμε τη διαλυση της οικογενειας να εχουμε ταυτοχρονα εναν απο τους μεγαλυτερους δεικτες αυξησης νεανικης παραβατικοτητας παγκοσμιως και επιπλεον μια απο τις μεγαλυτερες υπογεννητικοτητες.

.
Να υποθέσω ότι για την δραματική αύξηση των διαζυγίων, και όλα τα συμπαρομαρτούντα, φταίνε οι γυναίκες που δεν κάθονται ήσυχα στο σπίτι τους, σαν κλώσες (με την καλή έννοια), αλλά από τότε που χειραφετήθηκαν γλώσσεψαν απέναντι στον άντρα αφέντη-μουστερή.
Καλά το πάω;

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Απρ 2024, 09:02

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:58
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:53

Μόνο στο δικό σου μυαλό, των μαυροφουστανιών, σαν τον Παύλο, και των αγιατολάδων σχετίζεται η χειραφέτηση των γυναικών με την νεανική εγκληματικότητα.
Υπάρχουν συντηρητικοί που είναι σοβαροί άνθρωποι και δεν τσαμπουνάνε ανερμάτιστες μαλακίες.



Για δες αυτο.


Δραματική αύξηση των διαζυγίων στην Ελλάδα

«Στην Ελλάδα τις δεκαετίες του ’60 και του ’70 λύνονται 550-900 στους 10.000 γάμους. Η ένταση αυξάνεται προοδευτικά στη συνέχεια: 2.200-2.500 γάμοι στη δεκαετία του 2000 και περισσότεροι από 2.500 στους 10.000 γάμους κατά τη διάρκεια της πρόσφατης οικονομικής κρίσης. Ταυτόχρονα, η αύξηση της έντασης του διαζυγίου (αλλά και η αύξηση των γεννήσεων εκτός γάμου όπως επίσης και των δεύτερων γάμων) έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση τόσο των μονογονεϊκών οικογενειών όσο και των παιδιών που μεγαλώνουν σε οικογένειες με έναν θετό και έναν βιολογικό γονέα. Επομένως, οι οικογενειακές δομές στη χώρα μας διαφοροποιούνται όλο και περισσότερο από αυτές του παρελθόντος".

https://gr.euronews.com/2022/03/30/dram ... thn-ellada


Τι συμπτωση τη στιγμη που στη χωρα μας εχουμε τη διαλυση της οικογενειας να εχουμε ταυτοχρονα εναν απο τους μεγαλυτερους δεικτες αυξησης νεανικης παραβατικοτητας παγκοσμιως και επιπλεον μια απο τις μεγαλυτερες υπογεννητικοτητες που να μας απειλει δημογραφικα.

.
Αυτό μπορεί να διαβαστεί με πολλούς τρόπους. Π.χ. ότι η αύξηση των διαζυγίων οφείλεται στην διάλυση γάμων που ήταν έτσι κι αλλιώς άθλιοι απλά παλιότερα ήταν πολύ ενοχοποιημένο να χωρίσεις. Εμένα μου φαίνεται σαν ένδειξη υγείας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 22 Απρ 2024, 09:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Απρ 2024, 09:03

taliban έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:27
Gherschaagk έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:11
taliban έγραψε:
22 Απρ 2024, 07:32


Είναι ευτυχισμένες να πλένουν τα πιάτα;
Καλά ναι, δεν το συζητώ.
Μετά από γιορτές κλπ πρέπει η χαρά να είναι μεγαλύτερη :lol:
Μου έχει τύχει να χαλάσει το πλυντήριο πιάτων μετά από τραπέζι. 17 άτομα ήμασταν. Γυάλισα και τα μαχαιροπύρουνα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23007
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Απρ 2024, 09:03

Εντωμεταξυ και να το κάνεις, με ένα μισθό πως θα ζήσεις; Οι γιαγιάδες γιατί υπάρχουν;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Απρ 2024, 09:04

nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:00
Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:59
nyxtovios έγραψε:
22 Απρ 2024, 08:54


Ε καλά και εγώ δεν έχω φεραρι αλλά ξέρω ότι είναι πιο καλή από φιατ
ναι αλλα κανεις και τον εξυπνο για το πως πρεπει να οδηγουν τις φερραρι, σε αυτους που εχουν;
Όχι βέβαια.
Ο καθένας και η καθεμία να κανει οτι θελει
αυτο κανουν. :102:

και ο τραγος, χωρις να εχει οικογενεια, κανει τον εξυπνο για το πως πρεπει να λειτουργει μια οικογενεια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών