Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 10 Ιουν 2024, 15:03

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:02
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 14:56
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 14:54


Τι εννοείς; Σου έδωσα να καταλάβεις ότι θέλω να πολιτευτώ;
Τέλοσπαντων τα χουμε πει τόσες φορές. Κανείς δεν έδειρε Αιγύπτιους, κανείς δεν μαχαίρωσε, κανείς δεν έσπασε πάγκους, κανένας δεν έκανε χαιλ χίτλερ, κανείς δεν πήγαινε σε γελοίες συγκεντρώσεις με πυρσούς. Όλα έγιναν μόνα τους.
Μου έδωσες να καταλάβω ότι έχεις περίεργες φαντασιώσεις με τον Κασιδιάρη.

Καμμία εγκληματική οργάνωση δεν υπήρξε. Το ότι αναφέρεις το χάιλ Χίτλερ και τις συγκεντρώσεις με πυρσούς ως κάτι το...εγκληματικό με ξεπερνά.
Όχι. Δεν λέω ότι είναι εγκληματικά από μόνα τους. To να εισβάλλεις όμως σε σπίτια ψαράδων και να τους στέλνεις νοσοκομείο όπως και το να μαχαιρώνεις κάποιον που δεν συμφωνεί μαζί σου νομίζω πως είναι. Δεν ξέρω πολλά από νομικά όμως μπορεί να κάνω και λαθος.
ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 10041
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Ιουν 2024, 15:13

Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:03
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:02
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 14:56


Μου έδωσες να καταλάβω ότι έχεις περίεργες φαντασιώσεις με τον Κασιδιάρη.

Καμμία εγκληματική οργάνωση δεν υπήρξε. Το ότι αναφέρεις το χάιλ Χίτλερ και τις συγκεντρώσεις με πυρσούς ως κάτι το...εγκληματικό με ξεπερνά.
Όχι. Δεν λέω ότι είναι εγκληματικά από μόνα τους. To να εισβάλλεις όμως σε σπίτια ψαράδων και να τους στέλνεις νοσοκομείο όπως και το να μαχαιρώνεις κάποιον που δεν συμφωνεί μαζί σου νομίζω πως είναι. Δεν ξέρω πολλά από νομικά όμως μπορεί να κάνω και λαθος.
ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 10 Ιουν 2024, 15:17

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:03
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:02


Όχι. Δεν λέω ότι είναι εγκληματικά από μόνα τους. To να εισβάλλεις όμως σε σπίτια ψαράδων και να τους στέλνεις νοσοκομείο όπως και το να μαχαιρώνεις κάποιον που δεν συμφωνεί μαζί σου νομίζω πως είναι. Δεν ξέρω πολλά από νομικά όμως μπορεί να κάνω και λαθος.
ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Ποτέ δεν ήμουν ΧΑ ή οποιδήποτε κόμμα επειδή θα μου προσφέρει κάτι ατομικά. Το κριτήριό μου πάντα ήταν το συλλογικό καλό. Απο εκεί και πέρα δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια στην αδικία.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3812
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 10 Ιουν 2024, 20:29

Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53
Λευκός Λύκος έγραψε:
08 Ιουν 2024, 19:56
Πασιφάη έγραψε:
08 Ιουν 2024, 14:35


Τί μου τσαμπουνας πάλι ρε Λύκε; Μέχρι πότε θα δίνετε ''γη και ύδωρ'' σε εγκληματίες; Λες και μπήκαν αδίκως φυλακή και το κατηγορητήριο ήταν και καλά για να ''χτυπήσουν τον δίκαιο αγώνα τους'', για να ξεβρωμίσουν τον τόπο σαν γνήσιοι νταβατζήδες.
Άσε με που κάθεσαι και προβάλλεις ως επιχείρημα τους άπλυτους, λες και μιλάμε για άτομα συνειδητοποιημένα με καθαρό μητρώο, που τους ''χτύπαγε'' το σύστημα, επειδή δεν τους γούσταρε. Επειδή ξέρεις και ξέρω, κοψε εσύ την παπάτζα. Πήγαν εκεί που τους έπρεπε να είναι. Να εκτισουν την ποινή τους και μετά στα τσακίδια, σπίτι τους. Όπως και οι εγκηματίες της 17 Νοέμβρη. Δεν κατάλαβα δηλαδή. Στους αριστερούς είσαι άτεγκτος κριτής και να πάνε να γαμηθούν, ενώ στους ιδεολογικούς αδερφούς σου, δικαιολογείς εγκλήματα. Άντε το λοιπόν που θα μου αρχίσεις το κήρυγμα.
Θα ήσουν κακός ζωγράφος φίλε. Άστο μην το επιχειρήσεις ποτέ. Δεν θα πουλήσεις ούτε στη μπουτίκ λάικα. Έλα καλή συνέχεια.
Ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα και από όλους εδώ μέσα τι είναι η χα,τι πρεσβεύει κτλ.
Και ναι η δίκη είναι κατά κύριο λόγο πολιτική.
Κανένας φυσιολογικός εθνικιστής δεν θα πει καλά έκανε ο Ρουπακιας και όσοι εμπλέκονται άμεσα στην δολοφονία εκείνο το γαμημενο βράδυ.

Έχει καταστραφεί κόσμος,και οι οικογένειές αυτών εξαιτίας του κυνήγι μαγισσών που εξαπέλυσε ο Βορίδης,ο Σαμαράς και οι υπόλοιποι.

Μάθε λοιπόν ότι 3 μέρες μετά την δολοφονία Φύσσα, εισέβαλαν τα οπκε στο πατρικό μου σπίτι εδώ στην Θεσσαλονίκη και με εξευτέλισαν χωρίς λόγο και ουσία.
Το ίδιο έγινε και σε πολλά ακόμα άτομα και προσπαθούσαν να μας συνδέσουν με το οτιδήποτε.


Μπήκαν φυλακή άτομα που δεν εμπλέκονται, άτομα που δεν έχουν την παραμικρή σχέση με αυτά που τους κατηγορούν γιατί απλά δεν ήταν πουθενά .
Από την περιφέρεια της Θεσσαλονίκης μπήκαν φυλακή οι Ζησιμόπουλος, Ματθαιόπουλος και Γρέγος, χωρίς να φαίνονται σε κάποια επίθεση,σε κάποιο σκηνικό ή σε οτιδήποτε άλλο. Απλά έτυχε να είναι βουλευτές εκείνη την χρονική στιγμή.

Η δίωξη είναι καθαρά πολιτική. Απλά έπρεπε να παίξει το παραμύθι της εγκληματικής οργάνωσης για να μπουν φυλακή,και να μείνουν εκτός πολιτικού παιχνιδιού.
Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
Ούτε βαθμό ούτε αξίωμα είχα.
Ένα απλό μέλος ήμουν,με αρκετά χρόνια συμμετοχής.
Το όνομα μου δεν θα το βρεις πουθενά,ούτε σε εκλογές,ούτε σε ομιλίες, ούτε σε επεισόδια,ούτε σε ξυλικια, πουθενά.

Ο λόγος ήταν ότι ήμουν απλά από τους παλαιότερους νέους,στην Θεσσαλονίκη. Όπως και σε όλα τα παιδιά που μπήκαν εδώ στην Θεσσαλονίκη,κανείς από αυτούς δεν είχε ούτε παρελθόν ούτε κάποιον βαθμό.

Και θέλω να καταλήξω ότι όπως έγινε στην Αθήνα που μπουκαραν στα σπίτια έτσι μπουκαραν και στα δικά μας εδώ πάνω.

Συμπτωματικά, καμιά φορά πως τα φέρνει η μοίρα, εκείνον τον μαύρο Σεπτέμβριο,είχα πάει στην εκδήλωση των Θερμοπυλών,και είχα δηλώσει στην τοπική ότι τελειώνω και δεν συνεχίζω άλλο. Και γύρνα γύρνα μετά από μερικές ημέρες έγινε η δολοφονία του Φύσσα από τον αρχιμαλακα τον Ρουπακιά.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 10041
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Ιουν 2024, 13:36

Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:03


ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Ποτέ δεν ήμουν ΧΑ ή οποιδήποτε κόμμα επειδή θα μου προσφέρει κάτι ατομικά. Το κριτήριό μου πάντα ήταν το συλλογικό καλό. Απο εκεί και πέρα δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια στην αδικία.
Σε πιστεύω. Θέλω να πω, πιστεύω ότι αυτό πιστεύεις. Μα τι έκανε ποτέ η χα ακόμα και για το συλλογικό καλό;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 14:25

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Ιουν 2024, 13:36
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13


Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Ποτέ δεν ήμουν ΧΑ ή οποιδήποτε κόμμα επειδή θα μου προσφέρει κάτι ατομικά. Το κριτήριό μου πάντα ήταν το συλλογικό καλό. Απο εκεί και πέρα δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια στην αδικία.
Σε πιστεύω. Θέλω να πω, πιστεύω ότι αυτό πιστεύεις. Μα τι έκανε ποτέ η χα ακόμα και για το συλλογικό καλό;
Η ΧΑ πίεσε για στροφή της Ελλάδος σε περιοριστικές πολιτικές στο μεταναστευτικό.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιουν 2024, 14:31

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:03
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:02


Όχι. Δεν λέω ότι είναι εγκληματικά από μόνα τους. To να εισβάλλεις όμως σε σπίτια ψαράδων και να τους στέλνεις νοσοκομείο όπως και το να μαχαιρώνεις κάποιον που δεν συμφωνεί μαζί σου νομίζω πως είναι. Δεν ξέρω πολλά από νομικά όμως μπορεί να κάνω και λαθος.
ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Πέρα απ' όλα, ο Γκόλντεν μου φαίνεται πως είναι καλό παιδί.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 5267
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 11 Ιουν 2024, 14:40

Η χρυσή αυγή σημάδευε κόσμο και επεξεργαζόταν σχέδια για πέσιμο. Από τις αρχές του 90.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Έγκλημα της Πύλου: ο θάνατος διακοπές στη μεσόγειο πάει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 14:45

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:40
Η χρυσή αυγή σημάδευε κόσμο και επεξεργαζόταν σχέδια για πέσιμο. Από τις αρχές του 90.
Σιγά μην ήταν και σαν τη 17Ν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιουν 2024, 14:53

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:45
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:40
Η χρυσή αυγή σημάδευε κόσμο και επεξεργαζόταν σχέδια για πέσιμο. Από τις αρχές του 90.
Σιγά μην ήταν και σαν τη 17Ν
Θα θέλανε, αλλά είχανε και αγκυλώσεις νοικοκυρίστικες, και δεν είχαν αρχίδια να κάνουν κάτι παραπάνω.
Άλλο να έχουν αρχίδια, άλλο να είναι οι ίδιοι αρχίδια. Βασικά οι περισσότεροι ήταν μια ζωή στη πουστιά, και απλά έκαναν αυτά που δεν τολμούσαν να κάνουν ένας εναντίον ενός.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 5267
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 11 Ιουν 2024, 14:54

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:45
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:40
Η χρυσή αυγή σημάδευε κόσμο και επεξεργαζόταν σχέδια για πέσιμο. Από τις αρχές του 90.
Σιγά μην ήταν και σαν τη 17Ν
φασιστάκι, μη πετάς τη μπαλα αλλου. εδω μιλάμε για τις εγκληματικές δράσεις του ναζιστικου μορφώματος της χρυσης πορδης
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Έγκλημα της Πύλου: ο θάνατος διακοπές στη μεσόγειο πάει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 14:55

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:53
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:45
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:40
Η χρυσή αυγή σημάδευε κόσμο και επεξεργαζόταν σχέδια για πέσιμο. Από τις αρχές του 90.
Σιγά μην ήταν και σαν τη 17Ν
Θα θέλανε, αλλά είχανε και αγκυλώσεις νοικοκυρίστικες, και δεν είχαν αρχίδια να κάνουν κάτι παραπάνω.
Άλλο να έχουν αρχίδια, άλλο να είναι οι ίδιοι αρχίδια. Βασικά οι περισσότεροι ήταν μια ζωή στη πουστιά, και απλά έκαναν αυτά που δεν τολμούσαν να κάνουν ένας εναντίον ενός.
Ποιοι θα θέλανε ρε; Αν θέλαν θα το έκαναν. Απλώς δεν ήταν τέτοιοι.Οι Χρυσαυγίτες πάντοτε αντιμετώπιζαν επιθέσεις περισσότερων εναντίον τους και τις αντιμετώπιζαν με επιτυχία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 16066
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 11 Ιουν 2024, 14:57

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:31
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Πέρα απ' όλα, ο Γκόλντεν μου φαίνεται πως είναι καλό παιδί.
γελάω υστερικά

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιουν 2024, 14:58

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:55
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:53
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:45


Σιγά μην ήταν και σαν τη 17Ν
Θα θέλανε, αλλά είχανε και αγκυλώσεις νοικοκυρίστικες, και δεν είχαν αρχίδια να κάνουν κάτι παραπάνω.
Άλλο να έχουν αρχίδια, άλλο να είναι οι ίδιοι αρχίδια. Βασικά οι περισσότεροι ήταν μια ζωή στη πουστιά, και απλά έκαναν αυτά που δεν τολμούσαν να κάνουν ένας εναντίον ενός.
Ποιοι θα θέλανε ρε; Αν θέλαν θα το έκαναν. Απλώς δεν ήταν τέτοιοι.Οι Χρυσαυγίτες πάντοτε αντιμετώπιζαν επιθέσεις περισσότερων εναντίον τους και τις αντιμετώπιζαν με επιτυχία.
Ψιλοαλητάμπουρες γυφτοτραμπούκοι κομπλέξες είναι οι περισσότεροι.
Κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τους γύφτους, είναι αμόρφωτοι (ακόμα πιο πολύ απ' τους γύφτους) και υπάνθρωποι, και ιδιαιτέρως κομπλεξικοί μ' όποιον έχει περισσότερη μόρφωση απ' τους ίδιους (δηλαδή τους πάντες).
Πιο πολύ πλάκα έχουν όταν τους λές έλα έξω να σου γαμήσω τη μάνα, και κάνουν οτι δε το άκουσαν. :smt005::smt005::smt005::smt005:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4877
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 11 Ιουν 2024, 15:00

Η ΧΑ δεν ήταν περισσότερο ή λιγότερο βίαιη από οποιαδήποτε άλλη πολιτική ή οπαδική γκρούπα που θα πετύχει κανείς παντού στην Ελλάδα. Η δίωξη για τη δολοφονία Φύσσα ξεχείλωσε γιατί η ΝΔ ήθελε να δώσει σήμα στο εξωτερικό και οι λοιποί ήθελαν ξανά να διαδηλώνουν και να αφισοκολλούν χωρίς κίνδυνο μάχης εκ του συστάδην.

Συνήθως ως τώρα, το μεταπολιτευτικό καθεστώς ήταν ιδιαίτερα εκδικητικό μόνο σε όσους είχαν την εξουσία πριν από αυτό πχ τέως βασιλική οικογένεια, συνταγματάρχες.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών