Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 15:05

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:58
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:55
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:53


Θα θέλανε, αλλά είχανε και αγκυλώσεις νοικοκυρίστικες, και δεν είχαν αρχίδια να κάνουν κάτι παραπάνω.
Άλλο να έχουν αρχίδια, άλλο να είναι οι ίδιοι αρχίδια. Βασικά οι περισσότεροι ήταν μια ζωή στη πουστιά, και απλά έκαναν αυτά που δεν τολμούσαν να κάνουν ένας εναντίον ενός.
Ποιοι θα θέλανε ρε; Αν θέλαν θα το έκαναν. Απλώς δεν ήταν τέτοιοι.Οι Χρυσαυγίτες πάντοτε αντιμετώπιζαν επιθέσεις περισσότερων εναντίον τους και τις αντιμετώπιζαν με επιτυχία.
Ψιλοαλητάμπουρες γυφτοτραμπούκοι κομπλέξες είναι οι περισσότεροι.
Κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τους γύφτους, είναι αμόρφωτοι (ακόμα πιο πολύ απ' τους γύφτους) και υπάνθρωποι, και ιδιαιτέρως κομπλεξικοί μ' όποιον έχει περισσότερη μόρφωση απ' τους ίδιους (δηλαδή τους πάντες).
Πιο πολύ πλάκα έχουν όταν τους λές έλα έξω να σου γαμήσω τη μάνα, και κάνουν οτι δε το άκουσαν. :smt005::smt005::smt005::smt005:
Δεν τους έχεις γνωρίσει ποτέ και γράφεις παπαριές. Δεν έχεις βρεθεί ποτέ σε μια συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής, πολύ περισσότερο σε αντιμετώπιση επιθέσεων απο αναρχικούς.
Το χειρότερο είναι ότι τις παπαριές αυτές τις γράφεις για να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία, επειδή κάποτε ψήφισες ΧΑ.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιουν 2024, 15:09

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:05
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:58
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:55


Ποιοι θα θέλανε ρε; Αν θέλαν θα το έκαναν. Απλώς δεν ήταν τέτοιοι.Οι Χρυσαυγίτες πάντοτε αντιμετώπιζαν επιθέσεις περισσότερων εναντίον τους και τις αντιμετώπιζαν με επιτυχία.
Ψιλοαλητάμπουρες γυφτοτραμπούκοι κομπλέξες είναι οι περισσότεροι.
Κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τους γύφτους, είναι αμόρφωτοι (ακόμα πιο πολύ απ' τους γύφτους) και υπάνθρωποι, και ιδιαιτέρως κομπλεξικοί μ' όποιον έχει περισσότερη μόρφωση απ' τους ίδιους (δηλαδή τους πάντες).
Πιο πολύ πλάκα έχουν όταν τους λές έλα έξω να σου γαμήσω τη μάνα, και κάνουν οτι δε το άκουσαν. :smt005::smt005::smt005::smt005:
Δεν τους έχεις γνωρίσει ποτέ και γράφεις παπαριές. Δεν έχεις βρεθεί ποτέ σε μια συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής, πολύ περισσότερο σε αντιμετώπιση επιθέσεων απο αναρχικούς.
Το χειρότερο είναι ότι τις παπαριές αυτές τις γράφεις για να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία, επειδή κάποτε ψήφισες ΧΑ.
Ακριβώς επειδή τους γνώρισα τα γράφω.
Πρίν δε τους είχα γνωρίσει.
Ψάξε και βρές πόσοι απ' αυτούς ασχολούνται με την... πώς να το θέσω... ανακύκλωση μετάλλων.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 15:11

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:09
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:05
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:58


Ψιλοαλητάμπουρες γυφτοτραμπούκοι κομπλέξες είναι οι περισσότεροι.
Κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τους γύφτους, είναι αμόρφωτοι (ακόμα πιο πολύ απ' τους γύφτους) και υπάνθρωποι, και ιδιαιτέρως κομπλεξικοί μ' όποιον έχει περισσότερη μόρφωση απ' τους ίδιους (δηλαδή τους πάντες).
Πιο πολύ πλάκα έχουν όταν τους λές έλα έξω να σου γαμήσω τη μάνα, και κάνουν οτι δε το άκουσαν. :smt005::smt005::smt005::smt005:
Δεν τους έχεις γνωρίσει ποτέ και γράφεις παπαριές. Δεν έχεις βρεθεί ποτέ σε μια συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής, πολύ περισσότερο σε αντιμετώπιση επιθέσεων απο αναρχικούς.
Το χειρότερο είναι ότι τις παπαριές αυτές τις γράφεις για να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία, επειδή κάποτε ψήφισες ΧΑ.
Ακριβώς επειδή τους γνώρισα τα γράφω.
Πρίν δε τους είχα γνωρίσει.
Ψάξε και βρές πόσοι απ' αυτούς ασχολούνται με την... πώς να το θέσω... ανακύκλωση μετάλλων.
Τώρα πετάς και λάσπη; Φυσικά και δεν τους γνώρισες ποτέ. Απλά γράφεις παπαριές για συγκεκριμένους λόγους (να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία). Μόνο που έτσι δεν κερδίζεις κάτι. Αντιθέτως, ξεφτιλίζεσαι.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Ιουν 2024, 15:15

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:11
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:09
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:05


Δεν τους έχεις γνωρίσει ποτέ και γράφεις παπαριές. Δεν έχεις βρεθεί ποτέ σε μια συγκέντρωση της Χρυσής Αυγής, πολύ περισσότερο σε αντιμετώπιση επιθέσεων απο αναρχικούς.
Το χειρότερο είναι ότι τις παπαριές αυτές τις γράφεις για να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία, επειδή κάποτε ψήφισες ΧΑ.
Ακριβώς επειδή τους γνώρισα τα γράφω.
Πρίν δε τους είχα γνωρίσει.
Ψάξε και βρές πόσοι απ' αυτούς ασχολούνται με την... πώς να το θέσω... ανακύκλωση μετάλλων.
Τώρα πετάς και λάσπη; Φυσικά και δεν τους γνώρισες ποτέ. Απλά γράφεις παπαριές για συγκεκριμένους λόγους (να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία). Μόνο που έτσι δεν κερδίζεις κάτι. Αντιθέτως, ξεφτιλίζεσαι.
Συγκεκριμένο άτομο, υπάλληλος του Δήμου.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 15:18

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:15
Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:11
Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:09


Ακριβώς επειδή τους γνώρισα τα γράφω.
Πρίν δε τους είχα γνωρίσει.
Ψάξε και βρές πόσοι απ' αυτούς ασχολούνται με την... πώς να το θέσω... ανακύκλωση μετάλλων.
Τώρα πετάς και λάσπη; Φυσικά και δεν τους γνώρισες ποτέ. Απλά γράφεις παπαριές για συγκεκριμένους λόγους (να μην σε αποκαλούν "χρυσαυγίτη" στο νήμα για την Ουκρανία). Μόνο που έτσι δεν κερδίζεις κάτι. Αντιθέτως, ξεφτιλίζεσαι.
Συγκεκριμένο άτομο, υπάλληλος του Δήμου.
Να δεχτώ ότι λες αλήθεια, μιλάς για ένα άτομο. Αλλά εσύ το γενικεύεις. Και αμφιβάλλω αν σήμερα αυτός ο ένας είναι ΧΑ ή μετά το '19 έχει οποιαδήποτε σχέση με τον χώρο. Επίσης, δεν ξέρω καν αν μιλάμε για κάποιον που υπήρξε μέλος ή απλά οπαδός.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Ιουν 2024, 15:28

Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:30
Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53

Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
:smt005:

Ρε είστε τελείως αλλού για αλλού!!! Έχετε φάει τρελό πρόλογο!!!

Δεν υπήρχαν βαθμοί και αξιώματα και βλακείες.

Και ναι, η ΟΠΚΕ και η αστυνομία και η αντιτρομοκρατική μπούκαραν χωρίς λόγο σε σπίτια. Αρκεί απλά να ήσουν μέλος ή απλά να πήγαινες στα γραφεία! Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο. Δεν έχετε ιδέα τί παίχτηκε το '13. Μιλάμε για καταστάσεις NKVD!
Κοίταξε. Για να εξηγούμαστε δια να μη παρεξηγούμαστε. Αυτές τις μαλακίες να τις πεις σε κανα 20χρονο που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σαφώς και υπήρχαν βαθμοφόροι. Έλα τώρα. Αηδία πια με τις δικαιολογίες του κώλου. Ειλικρινά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 22073
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Ιουν 2024, 15:32

Πασιφάη έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:28
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:30
Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53

Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
:smt005:

Ρε είστε τελείως αλλού για αλλού!!! Έχετε φάει τρελό πρόλογο!!!

Δεν υπήρχαν βαθμοί και αξιώματα και βλακείες.

Και ναι, η ΟΠΚΕ και η αστυνομία και η αντιτρομοκρατική μπούκαραν χωρίς λόγο σε σπίτια. Αρκεί απλά να ήσουν μέλος ή απλά να πήγαινες στα γραφεία! Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο. Δεν έχετε ιδέα τί παίχτηκε το '13. Μιλάμε για καταστάσεις NKVD!
Κοίταξε. Για να εξηγούμαστε δια να μη παρεξηγούμαστε. Αυτές τις μαλακίες να τις πεις σε κανα 20χρονο που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σαφώς και υπήρχαν βαθμοφόροι. Έλα τώρα. Αηδία πια με τις δικαιολογίες του κώλου. Ειλικρινά.
στις τηλεφωνικές συνομιλίες τους πάντως που έχουν δημοσιευθεί δεν αναφέρονται ρητά σε βαθμούς. αλλά αφήνεται να εννοηθεί από τα λεγόμενά τους ότι υπήρχε ιεραρχία
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ την 11 Ιουν 2024, 15:32, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 15:32

Πασιφάη έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:28
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:30
Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53

Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
:smt005:

Ρε είστε τελείως αλλού για αλλού!!! Έχετε φάει τρελό πρόλογο!!!

Δεν υπήρχαν βαθμοί και αξιώματα και βλακείες.

Και ναι, η ΟΠΚΕ και η αστυνομία και η αντιτρομοκρατική μπούκαραν χωρίς λόγο σε σπίτια. Αρκεί απλά να ήσουν μέλος ή απλά να πήγαινες στα γραφεία! Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο. Δεν έχετε ιδέα τί παίχτηκε το '13. Μιλάμε για καταστάσεις NKVD!
Κοίταξε. Για να εξηγούμαστε δια να μη παρεξηγούμαστε. Αυτές τις μαλακίες να τις πεις σε κανα 20χρονο που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σαφώς και υπήρχαν βαθμοφόροι. Έλα τώρα. Αηδία πια με τις δικαιολογίες του κώλου. Ειλικρινά.
Υπήρχαν θέσεις στο οργανωτικό, όπως υπάρχουν σε κάθε κόμμα, όχι η κατάσταση που περιγράφεις με...αξιώματα ή ξέρω 'γω βαθμούς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 11 Ιουν 2024, 15:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12522
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 11 Ιουν 2024, 15:34

Αναρχοκουμουνιστης ο χελωνος :lol:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 30373
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Ιουν 2024, 15:34

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:32
Πασιφάη έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:28
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:30


:smt005:

Ρε είστε τελείως αλλού για αλλού!!! Έχετε φάει τρελό πρόλογο!!!

Δεν υπήρχαν βαθμοί και αξιώματα και βλακείες.

Και ναι, η ΟΠΚΕ και η αστυνομία και η αντιτρομοκρατική μπούκαραν χωρίς λόγο σε σπίτια. Αρκεί απλά να ήσουν μέλος ή απλά να πήγαινες στα γραφεία! Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο. Δεν έχετε ιδέα τί παίχτηκε το '13. Μιλάμε για καταστάσεις NKVD!
Κοίταξε. Για να εξηγούμαστε δια να μη παρεξηγούμαστε. Αυτές τις μαλακίες να τις πεις σε κανα 20χρονο που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σαφώς και υπήρχαν βαθμοφόροι. Έλα τώρα. Αηδία πια με τις δικαιολογίες του κώλου. Ειλικρινά.
στις τηλεφωνικές συνομιλίες τους πάντως που έχουν δημοσιευθεί δεν αναφέρονται ρητά σε βαθμούς. αλλά αφήνεται να εννοηθεί από τα λεγόμενά τους ότι υπήρχε ιεραρχία
Ιεραρχία υπάρχει σε κάθε κόμμα. Αν κάποιος είναι πυρηνάρχης, υπεύθυνος πυρήνα δηλαδή ή υπεύθυνος τοπικής οργάνωσης, δεν είναι ιεραρχία; Απλώς δεν είναι στρατιωτική ιεραρχία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 10041
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Ιουν 2024, 15:35

Kauldron έγραψε:
11 Ιουν 2024, 14:31
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:13
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 15:03


ΣΔεν μπορείς να τα χρεώνεις όλα αυτά σε ένα κόμμα για να του στήσεις σκευωρία για δίωξη. Άλλωστε, ακριβώς επειδή δεν μπορούσαν να τα χρεώσουν επινόησαν αρλούμπες για δήθεν παραστρατιωτικές δομές, ότι οτιδήποτε κι αν γινόταν γινόταν με εντολή του επικεφαλή κλπ.
Καλά καλά. πέρα από αυτό ρε Golden Τι ακριβώς έκανε η χα για εσένα; Τι σου πρόσφερε; Έφερε κάποια αλλαγή; Γιατί έχεις κολλήσει; Αφού και σαν ναζί γιαλαντζί ήταν. Παπάντζες.
Πέρα απ' όλα, ο Γκόλντεν μου φαίνεται πως είναι καλό παιδί.
Κι εμένα τέτοιος μου φαίνεται. Πως έχει κολλήσει με τους μπράβους είναι απορίας άξιο.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Ιουν 2024, 15:37

Λευκός Λύκος έγραψε:
10 Ιουν 2024, 20:29
Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53
Λευκός Λύκος έγραψε:
08 Ιουν 2024, 19:56


Ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα και από όλους εδώ μέσα τι είναι η χα,τι πρεσβεύει κτλ.
Και ναι η δίκη είναι κατά κύριο λόγο πολιτική.
Κανένας φυσιολογικός εθνικιστής δεν θα πει καλά έκανε ο Ρουπακιας και όσοι εμπλέκονται άμεσα στην δολοφονία εκείνο το γαμημενο βράδυ.

Έχει καταστραφεί κόσμος,και οι οικογένειές αυτών εξαιτίας του κυνήγι μαγισσών που εξαπέλυσε ο Βορίδης,ο Σαμαράς και οι υπόλοιποι.

Μάθε λοιπόν ότι 3 μέρες μετά την δολοφονία Φύσσα, εισέβαλαν τα οπκε στο πατρικό μου σπίτι εδώ στην Θεσσαλονίκη και με εξευτέλισαν χωρίς λόγο και ουσία.
Το ίδιο έγινε και σε πολλά ακόμα άτομα και προσπαθούσαν να μας συνδέσουν με το οτιδήποτε.


Μπήκαν φυλακή άτομα που δεν εμπλέκονται, άτομα που δεν έχουν την παραμικρή σχέση με αυτά που τους κατηγορούν γιατί απλά δεν ήταν πουθενά .
Από την περιφέρεια της Θεσσαλονίκης μπήκαν φυλακή οι Ζησιμόπουλος, Ματθαιόπουλος και Γρέγος, χωρίς να φαίνονται σε κάποια επίθεση,σε κάποιο σκηνικό ή σε οτιδήποτε άλλο. Απλά έτυχε να είναι βουλευτές εκείνη την χρονική στιγμή.

Η δίωξη είναι καθαρά πολιτική. Απλά έπρεπε να παίξει το παραμύθι της εγκληματικής οργάνωσης για να μπουν φυλακή,και να μείνουν εκτός πολιτικού παιχνιδιού.
Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
Ούτε βαθμό ούτε αξίωμα είχα.
Ένα απλό μέλος ήμουν,με αρκετά χρόνια συμμετοχής.
Το όνομα μου δεν θα το βρεις πουθενά,ούτε σε εκλογές,ούτε σε ομιλίες, ούτε σε επεισόδια,ούτε σε ξυλικια, πουθενά.

Ο λόγος ήταν ότι ήμουν απλά από τους παλαιότερους νέους,στην Θεσσαλονίκη. Όπως και σε όλα τα παιδιά που μπήκαν εδώ στην Θεσσαλονίκη,κανείς από αυτούς δεν είχε ούτε παρελθόν ούτε κάποιον βαθμό.

Και θέλω να καταλήξω ότι όπως έγινε στην Αθήνα που μπουκαραν στα σπίτια έτσι μπουκαραν και στα δικά μας εδώ πάνω.

Συμπτωματικά, καμιά φορά πως τα φέρνει η μοίρα, εκείνον τον μαύρο Σεπτέμβριο,είχα πάει στην εκδήλωση των Θερμοπυλών,και είχα δηλώσει στην τοπική ότι τελειώνω και δεν συνεχίζω άλλο. Και γύρνα γύρνα μετά από μερικές ημέρες έγινε η δολοφονία του Φύσσα από τον αρχιμαλακα τον Ρουπακιά.
Γιατί ήθελες να φύγεις; Υπήρξαν κάποιοι λόγοι για τους οποίους ήθελες να την κάνεις;
Διότι η φίλη μου, έσταξε μαύρο δάκρυ μέχρι να την αφήσουν ήσυχη. Αν δεν ήμουνα εγώ, ακόμη θα την κυνηγούσαν.
Δεν μπαίνω στη διαδικασία να αναμοχλεύσω τα σκατά, αλλά να ξέρεις πως αυτό που ακόμη υποστηρίζεις είναι σάπιο, για να μην πω κάτι τις χειρότερο.
Ξέρω πολλά. όσο κι αν θεωρείς το αντίθετο. Και το αφήνω εδώ. Να είσαι καλά και να μην ασχοληθείς πάλι με δαύτους. Εκτός κι αν έχεις φαγούρα Λύκε μου. Εκεί, πάω πάσο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Ιουν 2024, 15:38

Golden Age έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:32
Πασιφάη έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:28
Golden Age έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:30


:smt005:

Ρε είστε τελείως αλλού για αλλού!!! Έχετε φάει τρελό πρόλογο!!!

Δεν υπήρχαν βαθμοί και αξιώματα και βλακείες.

Και ναι, η ΟΠΚΕ και η αστυνομία και η αντιτρομοκρατική μπούκαραν χωρίς λόγο σε σπίτια. Αρκεί απλά να ήσουν μέλος ή απλά να πήγαινες στα γραφεία! Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο. Δεν έχετε ιδέα τί παίχτηκε το '13. Μιλάμε για καταστάσεις NKVD!
Κοίταξε. Για να εξηγούμαστε δια να μη παρεξηγούμαστε. Αυτές τις μαλακίες να τις πεις σε κανα 20χρονο που δεν ξέρει τι του γίνεται. Σαφώς και υπήρχαν βαθμοφόροι. Έλα τώρα. Αηδία πια με τις δικαιολογίες του κώλου. Ειλικρινά.
Υπήρχαν θέσεις στο οργανωτικό, όπως υπάρχουν σε κάθε κόμμα, όχι η κατάσταση που περιγράφεις με...αξιώματα ή ξέρω 'γω βαθμούς.
Άσε μας ρε Γκόλντεν με τις μαλακίες σου. Αλήθεια τώρα; :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 10041
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Ιουν 2024, 15:39

taliban έγραψε:
11 Ιουν 2024, 15:34
Αναρχοκουμουνιστης ο χελωνος :lol:
Απλά νομίζεις ότι είναι αστείες οι κλανιές που πετάς. Δεν είναι. Την άλλη φορά που είναι να γράψεις κάτσε λίγο. Σκέψου: Μήπως πάλι θα γράψω μια μαλακία χωρίς λογο ύπαρξης; και μετά γράψε. Το λέω φιλικά. ειλικρινά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αποφυλακίζεται ο Ν. Μιχαλολιάκος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Ιουν 2024, 15:40

hades έγραψε:
10 Ιουν 2024, 13:55
Πασιφάη έγραψε:
10 Ιουν 2024, 12:53
Λευκός Λύκος έγραψε:
08 Ιουν 2024, 19:56


Ξέρω πολύ καλύτερα από εσένα και από όλους εδώ μέσα τι είναι η χα,τι πρεσβεύει κτλ.
Και ναι η δίκη είναι κατά κύριο λόγο πολιτική.
Κανένας φυσιολογικός εθνικιστής δεν θα πει καλά έκανε ο Ρουπακιας και όσοι εμπλέκονται άμεσα στην δολοφονία εκείνο το γαμημενο βράδυ.

Έχει καταστραφεί κόσμος,και οι οικογένειές αυτών εξαιτίας του κυνήγι μαγισσών που εξαπέλυσε ο Βορίδης,ο Σαμαράς και οι υπόλοιποι.

Μάθε λοιπόν ότι 3 μέρες μετά την δολοφονία Φύσσα, εισέβαλαν τα οπκε στο πατρικό μου σπίτι εδώ στην Θεσσαλονίκη και με εξευτέλισαν χωρίς λόγο και ουσία.
Το ίδιο έγινε και σε πολλά ακόμα άτομα και προσπαθούσαν να μας συνδέσουν με το οτιδήποτε.


Μπήκαν φυλακή άτομα που δεν εμπλέκονται, άτομα που δεν έχουν την παραμικρή σχέση με αυτά που τους κατηγορούν γιατί απλά δεν ήταν πουθενά .
Από την περιφέρεια της Θεσσαλονίκης μπήκαν φυλακή οι Ζησιμόπουλος, Ματθαιόπουλος και Γρέγος, χωρίς να φαίνονται σε κάποια επίθεση,σε κάποιο σκηνικό ή σε οτιδήποτε άλλο. Απλά έτυχε να είναι βουλευτές εκείνη την χρονική στιγμή.

Η δίωξη είναι καθαρά πολιτική. Απλά έπρεπε να παίξει το παραμύθι της εγκληματικής οργάνωσης για να μπουν φυλακή,και να μείνουν εκτός πολιτικού παιχνιδιού.
Να με σχωρνάς Λύκε μου, αλλά τί ''βαθμό'' είχες στην τοπική σου και γενικότερα τί ''αξίωμα'' είχες στο χώρο γενικότερα;

Η ΟΠΚΕ μάνα μου, δεν στοχοποιεί απλά ανθρώπους απ'το πουθενά. Πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος και να έχουν στοιχεία για να μπουκάρουν στου οποιουδήποτε το σπίτι. Δεν σκάνε απλά να σε καλημερίσουν.
Ποιό κυνήγι μαγισσών; Ας είμαστε λίγο σοβαροί, έτσι; :lol:
Σοβαρά τώρα το λες;Θα ξεχάσουμε το κυνήγι μαγισσων που έγινε εκείνη την περίοδο;Πλάκα κάνεις. Έτρεξαν πάρα πολύ κόσμο τότε μόνο και μόνο γιατί είχε σχέση με την ΧΑ Μόνο με αυτό σαν ένδειξη. 60 μέρες πλύση εγκεφάλου για την ΧΑ Οπου και να έβαζες 20 ώρες ασχολούνταν με αυτή
Άδη, πάγαινε στο Ταίναρο. Αν σου είναι μακρυά, σιάξε κατά Αχέροντα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών