ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Μάιος 2024, 15:15

Ektoras Koufontinas
Από τη μια μεριά το κ̶ί̶ν̶η̶μ̶α̶ κούνημα έχει αναγάγει το «ψιτ» σε βιασμό... απ' την άλλη η αστυνομία έχει αναγάγει την απειλή ρίψης φυλλαδίων σε τρομοκρατία...
Έχω γράψει από καιρό για τον ασκό του Αιόλου που άνοιξε. Μην απορείτε που τώρα πλέον έφτασε η ώρα που αυτός ο άνεμος σας πήρε και σας σήκωσε. Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.
Όποιος σπέρνει θύελλες θερίζει καταιγίδες.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1781
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 20 Μάιος 2024, 15:20

Εχω διαβασει το βιβλιο του "οταν καψανε την Τροια μου". Εχει βγαλει κιαλλο απο τι θυμαμαι. Θα γινει συγγραφεας σαν τον πατερα του. Ρ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Μάιος 2024, 15:21

Ektoras Koufontinas
2 Απριλίου ·
Το να σκοτώνει ένας άντρας τη γυναίκα του ή να σκοτώνει μια γυναίκα τον άντρα της (διότι και αυτό συμβαίνει, απλά δεν συγκινεί και θάβεται), είναι εξωφρενικό. Όμως πόσο ανεξήγητο είναι;
Όταν κάποια λέει ότι «αν είναι καλό παιδί τότε να του πάρουμε μια πάστα», όταν χλευάζει έναν τρυφερό άντρα αποκαλώντας τον μειωτικά σαν needy (έχει ανάγκες ο καημενούλης), και επιλέγει να τα φτιάξει με κάποιον τραμπούκο με κριτήριο επιλογής της ακριβώς ότι είναι τραμπούκος, μετά δεν ξέρω τί ακριβώς περιμένει.
Όλο αυτό μου θυμίζει τα εκατομμύρια βιντεάκια ραν-ταν-πλανισμού στο YouTube όπου κάποιος πηδάει από το ψυγείο στο τραπέζι, αυτό σπάει, εκείνος χτυπάει, κι εγώ κάθε φορά μονολογώ το ίδιο πράγμα: «Δηλαδή τί περίμενες να γίνει;»
Δεν υπάρχει δικαιολογία για να σκοτώσει κάποιος άνθρωπος τον άνθρωπο που σε κάποια φάση λέει ότι αγάπησε. Και το να δείχνει κάποιος σημάδια βίας δεν σημαίνει ότι αξίζει στο θύμα αυτό που έπαθε, απλά επειδή «είχε προειδοποιηθεί». Αλλά το «σοκ» δεν καταλαβαίνω σε τί έγκειται.
Έχω βαρεθεί πραγματικά να ακούω ότι «οι κακοποιητές και οι φονιάδες έχουν τα κλειδιά του σπιτιού μας». Ναι, τα έχουν. Ποιος τους τα έδωσε; Δεν μπορεί να κάνεις διαρκώς κακές επιλογές —ξέροντας ότι είναι κακές επιλογές και κάνοντάς τες ακριβώς επειδή είναι κακές— και στη συνέχεια να απορείς.
Εμένα την αλληλεγγύη μου την έχουν τα δεκάδες χιλιάδες παιδιά της Γάζας, τα μωρά, που δεν ήταν σε θέση να κάνουν καμία επιλογή, και παρόλα αυτά μακελεύονται. Τώρα κάποια που έχει διαθέσιμες καλές επιλογές και τις φτύνει για να πάει με μια κακή επιλογή και τελικά το πληρώνει... ντάξει. Κρίμα. Αλλά μέχρι εκεί. Όπως «κρίμα αλλά μέχρι εκεί» λέω για όσους κάνουν παρκούρ από ταράτσα σε ταράτσα και καταλήγουν στον ακάλυπτο ή όσους πίνουν και οδηγούν με 300 χλμ/ώρα και καρφώνονται σε κάποιο δέντρο ή όσους στριμώχνονται σε στοές με διάμετρο 10 εκατοστών και φρακάρουν μέχρι θανάτου. Κρίμα. Φριχτό. Αλλά όχι σοκαριστικό.
Υ.γ.
Φυσικά υπάρχουν και περιπτώσεις παραπλάνησης όπου κάποιος ρίχνει την γυναίκα παριστάνοντας έναν άνθρωπο και τελικά αποδεικνύεται ότι ήταν άλλος άνθρωπος. Δεν αναφέρομαι σε αυτές τις περιπτώσεις, προφανώς. Αλλά αυτές έτσι κι αλλιώς δεν είναι η πλειοψηφία. Όλοι ξέρουμε - έχουμε δει - συνεχίζουμε να βλέπουμε τί είναι αυτό που έχει πέραση τη σήμερον ημέρα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Μάιος 2024, 15:22

Ektoras Koufontinas
4 Απριλίου ·
Όσο βγαίνουν στοιχεία τόσο επιβεβαιώνονται αυτά που έγραψα στο προηγούμενο post. Ποινικό παρελθόν, ηρωίνη, διακίνηση, ψυχιατρεία, επιθέσεις, και φυσιογνωμία/περσόνα τύπου «γκάνγκστα» (και καλά). Κελεπούρι φαίνεται. Τέτοιους να προτιμάτε.
Μου έχει τύχει κι εμένα τέτοια ιστορία. Να με απορρίψει κάποια επειδή της φαινόμουν πολύ «γλυκούλης», και προτίμησε αντί για εμένα να τα ξαναφτιάξει με τον πρώην της που ήταν πρεζάκι και την χτύπαγε. Ένας τύπος με πλαστικά μπράτσα από κρεατίνες και μαφιόζικα τατουάζ στο λαιμό. Ακόμα περιμένω τη μέρα που θα ακούσω το όνομά της στις ειδήσεις.
Και ξέρεις, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Επιλογή της είναι (αυτής και της κάθε μίας). Τί να κάνεις; Να το παίξεις αυτόκλητος κηδεμόνας της και να της απαγορεύσεις να τον βλέπει; Τότε θα σου πει ότι την καταπιέζεις εσύ. Άσε λοιπόν οποία θέλει να βγαίνει με όποιον θέλει —άλλωστε δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό— και όταν την φάνε λάχανο γράψε τη δικαιωμένη γνώμη σου στο facebook μπας και την διαβάσει και ταρακουνηθεί η επόμενη.
Υ.γ.
Σύμφωνα με τον φιλόσοφο Ζαν Πωλ Σαρτρ δεν υπάρχουν αθώα θύματα. Λαέ ντροπή σου για την εκλογή σου. Όπως έστρωσες θα κοιμηθείς. Και μια σειρά από παρόμοιες λαϊκές ή μη σοφίες.
Φριχτό το έγκλημα, εξωφρενική η αστυνομία, αλλά έκπληξη καμία. Και αυτό είναι το χειρότερο από όλα.
Υ.γ.2
Και μην ακούσω (διαβάσω) κανέναν να λέει ότι δεν είμαι εγώ γλυκούλης γιατί θα τον πάρει ο διάολος.
Γαλακτομπούρεκο σκέτο. Απλώς με μηδενική αντοχή (πλέον) απέναντι στην ηλιθιότητα και την υποκρισία. Αυτό είναι όλο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2024, 15:24

Space_Passenger έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:20
Εχω διαβασει το βιβλιο του "οταν καψανε την Τροια μου". Εχει βγαλει κιαλλο απο τι θυμαμαι. Θα γινει συγγραφεας σαν τον πατερα του. Ρ
Επ' ευκαιρία

Τρώες

Είν’ η προσπάθειές μας, των συφοριασμένων·
είν’ η προσπάθειές μας σαν των Τρώων.
Κομμάτι κατορθώνουμε· κομμάτι
παίρνουμ’ επάνω μας· κι αρχίζουμε
να ’χουμε θάρρος και καλές ελπίδες.

Μα πάντα κάτι βγαίνει και μας σταματά.
Ο Αχιλλεύς στην τάφρον εμπροστά μας
βγαίνει και με φωνές μεγάλες μάς τρομάζει.—

Είν’ η προσπάθειές μας σαν των Τρώων.
Θαρρούμε πως με απόφαση και τόλμη
θ’ αλλάξουμε της τύχης την καταφορά,
κι έξω στεκόμεθα ν’ αγωνισθούμε.

Aλλ’ όταν η μεγάλη κρίσις έλθει,
η τόλμη κι η απόφασίς μας χάνονται·
ταράττεται η ψυχή μας, παραλύει·
κι ολόγυρα απ’ τα τείχη τρέχουμε
ζητώντας να γλιτώσουμε με την φυγή.

Όμως η πτώσις μας είναι βεβαία. Επάνω,
στα τείχη, άρχισεν ήδη ο θρήνος.
Των ημερών μας αναμνήσεις κλαιν κι αισθήματα.
Πικρά για μας ο Πρίαμος κι η Εκάβη κλαίνε.


Πάντα επίκαιρος ο Καβάφης. :wink
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19428
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Μάιος 2024, 15:26

Βασικα , ειναι αντιθετος με την σημερινη πολιτικη ιδεολογικη ορθοτητα η οποια πλασαρεται ως 'αριστερη''

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5659
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 20 Μάιος 2024, 15:27

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:22
Ektoras Koufontinas
4 Απριλίου ·
Όσο βγαίνουν στοιχεία τόσο επιβεβαιώνονται αυτά που έγραψα στο προηγούμενο post. Ποινικό παρελθόν, ηρωίνη, διακίνηση, ψυχιατρεία, επιθέσεις, και φυσιογνωμία/περσόνα τύπου «γκάνγκστα» (και καλά). Κελεπούρι φαίνεται. Τέτοιους να προτιμάτε.
Μου έχει τύχει κι εμένα τέτοια ιστορία. Να με απορρίψει κάποια επειδή της φαινόμουν πολύ «γλυκούλης», και προτίμησε αντί για εμένα να τα ξαναφτιάξει με τον πρώην της που ήταν πρεζάκι και την χτύπαγε. Ένας τύπος με πλαστικά μπράτσα από κρεατίνες και μαφιόζικα τατουάζ στο λαιμό. Ακόμα περιμένω τη μέρα που θα ακούσω το όνομά της στις ειδήσεις.
Και ξέρεις, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Επιλογή της είναι (αυτής και της κάθε μίας). Τί να κάνεις; Να το παίξεις αυτόκλητος κηδεμόνας της και να της απαγορεύσεις να τον βλέπει; Τότε θα σου πει ότι την καταπιέζεις εσύ. Άσε λοιπόν οποία θέλει να βγαίνει με όποιον θέλει —άλλωστε δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό— και όταν την φάνε λάχανο γράψε τη δικαιωμένη γνώμη σου στο facebook μπας και την διαβάσει και ταρακουνηθεί η επόμενη.
Υ.γ.
Σύμφωνα με τον φιλόσοφο Ζαν Πωλ Σαρτρ δεν υπάρχουν αθώα θύματα. Λαέ ντροπή σου για την εκλογή σου. Όπως έστρωσες θα κοιμηθείς. Και μια σειρά από παρόμοιες λαϊκές ή μη σοφίες.
Φριχτό το έγκλημα, εξωφρενική η αστυνομία, αλλά έκπληξη καμία. Και αυτό είναι το χειρότερο από όλα.
Υ.γ.2
Και μην ακούσω (διαβάσω) κανέναν να λέει ότι δεν είμαι εγώ γλυκούλης γιατί θα τον πάρει ο διάολος.
Γαλακτομπούρεκο σκέτο. Απλώς με μηδενική αντοχή (πλέον) απέναντι στην ηλιθιότητα και την υποκρισία. Αυτό είναι όλο.
Τώρα εξηγούνται όλα. Ο Κουφοντίνας είναι ο Kappa!!!
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16433
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Μάιος 2024, 15:34

GoBzi έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:27
Τώρα εξηγούνται όλα. Ο Κουφοντίνας είναι ο Kappa!!!
:lol::lol::lol:

incelόσφαιρα
Αριστερά και Τοξική Πάλη. Το nice guy trope 100%. Μόνο για Chads και Stacey's δεν έγραψε
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16433
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Μάιος 2024, 15:35

Όταν κάποια λέει ότι «αν είναι καλό παιδί τότε να του πάρουμε μια πάστα», όταν χλευάζει έναν τρυφερό άντρα αποκαλώντας τον μειωτικά σαν needy (έχει ανάγκες ο καημενούλης), και επιλέγει να τα φτιάξει με κάποιον τραμπούκο με κριτήριο επιλογής της ακριβώς ότι είναι τραμπούκος, μετά δεν ξέρω τί ακριβώς περιμένει.
oddly specific εδώ.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16433
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Μάιος 2024, 15:36

Κομουνίσμός - από όλες ένα σύμφωνα με τις δυνατότητές τους και σε όλους ένα σύμφωνα με τις ανάγκες τους
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15521
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 20 Μάιος 2024, 15:38

Yochanan έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:35
Όταν κάποια λέει ότι «αν είναι καλό παιδί τότε να του πάρουμε μια πάστα», όταν χλευάζει έναν τρυφερό άντρα αποκαλώντας τον μειωτικά σαν needy (έχει ανάγκες ο καημενούλης), και επιλέγει να τα φτιάξει με κάποιον τραμπούκο με κριτήριο επιλογής της ακριβώς ότι είναι τραμπούκος, μετά δεν ξέρω τί ακριβώς περιμένει.
oddly specific εδώ.
αποκλείεται. Σιγά μην είχε ποτέ γκόμενα το χομπιτ.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5659
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 20 Μάιος 2024, 15:39

Yochanan έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:34
GoBzi έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:27
Τώρα εξηγούνται όλα. Ο Κουφοντίνας είναι ο Kappa!!!
:lol::lol::lol:

incelόσφαιρα
Αριστερά και Τοξική Πάλη. Το nice guy trope 100%. Μόνο για Chads και Stacey's δεν έγραψε
Άσε που:
Kappa - Κουφοντίνας
Και οι δύο είναι συγγραφείς
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25710
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 20 Μάιος 2024, 15:39

Σενέκας έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:38
Yochanan έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:35
Όταν κάποια λέει ότι «αν είναι καλό παιδί τότε να του πάρουμε μια πάστα», όταν χλευάζει έναν τρυφερό άντρα αποκαλώντας τον μειωτικά σαν needy (έχει ανάγκες ο καημενούλης), και επιλέγει να τα φτιάξει με κάποιον τραμπούκο με κριτήριο επιλογής της ακριβώς ότι είναι τραμπούκος, μετά δεν ξέρω τί ακριβώς περιμένει.
oddly specific εδώ.
αποκλείεται. Σιγά μην είχε ποτέ γκόμενα το χομπιτ.
με βαση την oddly specific ιστορια, δεν ειχε. Χυλοπιτα εφαγε ( και παστουλα)

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23122
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 20 Μάιος 2024, 15:44

Λόγω επωνύμου παίζει καμια να ψήθηκε περιμένοντας περιπέτεια και ζοριλικια, και όταν τον είδε φλώρο, τον παράτησε, με αποτέλεσμα αυτήν την "ηρωική" πολιτικάλ ινκορεκτ έκρηξη.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5659
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ΠΕΣΤΑ ΒΡΕ ΕΚΤΟΡΑ (Κουφοντινα ) !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 20 Μάιος 2024, 15:47

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
20 Μάιος 2024, 15:44
Λόγω επωνύμου παίζει καμια να ψήθηκε περιμένοντας περιπέτεια και ζοριλικια, και όταν τον είδε φλώρο, τον παράτησε, με αποτέλεσμα αυτήν την "ηρωική" πολιτικάλ ινκορεκτ έκρηξη.
Ε όχι και φλώρος αυτός ο άντρας. :102:
Εικόνα
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών