Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Νοέμ 2018, 19:04

Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 18:56
Nandros έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 17:06
OrderAndChaos έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 16:54
To βιβλίο του Χατζηδάκη το χει διαβάσει κανείς ή δεν διαβάζετε χουντολάγνους; Απο περιέργεια ρωτάω, δεν το χω διαβάσει.
Κάποιοι χουντολάγνοι σίγουρα το διάβασαν.
Αφού το αναγνωρίζεις σαν τέτοιο, δεν διαβάζεις καλύτερα κάτι άλλο; Κέρδος θα έχεις.
.
Ο Χατζηδάκης είναι απο τις πλέον αξιόπιστες πηγές:

Για την ιστορία με το Πολυτεχνείο

Για την Απριλιανή διακυβέρνηση γενικότερα

Για το οικονομικό και αναπτυξιακό έργο των Απριλιανών

Για το υλικοτεχνικό εκσυγχρονιστικό έργο τους
Χουντολάγνος και με την βούλα είναι. Αξιόπιστος μόνο από άλλους χουντολάγνους.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29061
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 17 Νοέμ 2018, 19:05

Nandros έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:04
Golden Age έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 18:56
Nandros έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 17:06

Κάποιοι χουντολάγνοι σίγουρα το διάβασαν.
Αφού το αναγνωρίζεις σαν τέτοιο, δεν διαβάζεις καλύτερα κάτι άλλο; Κέρδος θα έχεις.
.
Ο Χατζηδάκης είναι απο τις πλέον αξιόπιστες πηγές:

Για την ιστορία με το Πολυτεχνείο

Για την Απριλιανή διακυβέρνηση γενικότερα

Για το οικονομικό και αναπτυξιακό έργο των Απριλιανών

Για το υλικοτεχνικό εκσυγχρονιστικό έργο τους
Χουντολάγνος και με την βούλα είναι. Αξιόπιστος μόνο από άλλους χουντολάγνους.
"Χουντολάγνος" μπορεί να είναι. Όμως είναι και αξιόπιστος.

Άβαταρ μέλους
OrderAndChaos
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 02 Οκτ 2018, 17:30

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OrderAndChaos » 17 Νοέμ 2018, 19:06

Aν και γενικά είμαι προκατειλημμένος με όλους αυτούς τους απολογητές της ακροδεξιάς, ο Χατζηδάκης-παρά την ηλικία του- έχει αφήσει ένα αξιόλογο έργο. Δεν είμαι βέβαια σε θέση να ελέγξω όλα αυτά που λέει αλλά έχει ξεσκεπάσει αρκετό μεταπολιτευτικό σανό. Προσωπικά τον ανακάλυψα ψάχνοντας για αντίλογο στο "Λαμόγια στο χακί", του Ελευθεράτου.

Μιλάμε, τον ξέσκισε κανονικά.

https://www.politeianet.gr/books/978960 ... lou-283004

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 17 Νοέμ 2018, 19:22

Beria έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 15:43
Lugozzi έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 15:35
Nandros έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 15:33

Εγώ που τα άκουσα live με ένα πανίσχυρο ράδιο στο Κερατσίνι παρακαλώ, αν και είχε πολλά παράσιτα, μπορώ να έχω άποψη;
.
πιστεύεις ότι βοηθάει τα 6άχρονα αυτή η ακρόαση
συνοδεία της πασοκικής αφήγησης περί λιωμένων φοιτητών από το τανκς?
O σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχτηκε όλη αυτή σπλάτερ τερατολογία περί λιωμένων από το τανκ(ς) είναι γιατί η μεταπολιτευτική κοινωνία ένιωθε ενοχές για την απόλυτη αδράνεια της απέναντι στη χούντα.

Για τον ίδιο λόγο που έσπευσαν τα κόμματα (κυρίως τα δυο κομμουνιστικά) να προσπαθήσουν να εμφανιστούν ως οργανωτές της εξέγερσης, ενώ είχαν σταθεί από την πρώτη στιγμή αμήχανα, έως εχθρικά απέναντί της.

Ο μόνος τρόπος να μη φανεί η γύμνια της κοινωνίας και τών κομμάτων ήταν να ανάγουν το πολυτεχνείο στη σφαίρα του μύθου, ώστε να χαθούν οι αλήθειες.

Το ίδιο κάνει ο ο έρμος ο Γκόλντεν από την πλευρά του. Είναι κωμικό αλλά και στενάχωρο ταυτόχρονα. Πετάει κάτι απιθανότητες περί Σβορώνου μπας και πάει η συζήτηση αλλού από την αλήθεια
καλά τώρα μιλάμε ή κλάνουμε ? ποιος χέστηκε για την γύμνια και την αδράνεια της κοινωνίας απέναντι στη χούντα ? Ούτε καν η ίδια η κοινωνία ! Το παραδάκι είναι το θέμα ! Η καρέκλα ! Η εξουσία !

Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών. Δίκαιος αγώνας για την αποκατάσταση της δημοκρατίας και "δίκαιος" αγώνας για την εκπόρνευσή της, εν συνεχεία.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69615
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Νοέμ 2018, 19:28

nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:22
Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών.
Ε ναι, αν μετρήσει κανείς πόσοι δηλώνουν ότι ήταν στο πολυτεχνείο.
Μέχρι και 12χρονους αγωνιστές έχω γνωρίσει.
Και οι μαθητές ήταν στον αγώνα.
Γιατί υποβαθμίζεται ασυστόλως η αγωνιστική τους προσφορά; :011:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Νοέμ 2018, 19:38

OrderAndChaos έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:06
Aν και γενικά είμαι προκατειλημμένος με όλους αυτούς τους απολογητές της ακροδεξιάς, ο Χατζηδάκης-παρά την ηλικία του- έχει αφήσει ένα αξιόλογο έργο. Δεν είμαι βέβαια σε θέση να ελέγξω όλα αυτά που λέει αλλά έχει ξεσκεπάσει αρκετό μεταπολιτευτικό σανό. Προσωπικά τον ανακάλυψα ψάχνοντας για αντίλογο στο "Λαμόγια στο χακί", του Ελευθεράτου.

Μιλάμε, τον ξέσκισε κανονικά.

https://www.politeianet.gr/books/978960 ... lou-283004
Τα χάλια της δημοκρατίας, όπως κατάντησε μετά την αντιπολίτευση και ειδικά τα τελευταία χρόνια δεν νομιμοποιεί κανένα κ...ά χουντολάγνο να προμοτάρει δικτατορίες και χούντες.
Η δημοκρατία λύνει τα προβλήματα της μέσω της ψήφου του λαού.
Δεν χρειαζόμαστε γύψους και κηδεμόνες.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25103
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Νοέμ 2018, 19:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:28
nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:22
Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών.
Ε ναι, αν μετρήσει κανείς πόσοι δηλώνουν ότι ήταν στο πολυτεχνείο.
Μέχρι και 12χρονους αγωνιστές έχω γνωρίσει.
Και οι μαθητές ήταν στον αγώνα.
Γιατί υποβαθμίζεται ασυστόλως η αγωνιστική τους προσφορά; :011:
Εγώ ήμουν 12 εκείνες τις μέρες, αλλά δεν υπήρξα αγωνιστής :)

Στις 16 Νοεμβρίου, πάντως, είχαν μαζευτεί μαθητές από Γυμνάσια. Ειχαμε όμως στο σχολείο 2-3 από τις τελευταίες τάξεις που είχαν βρεθεί στο Πολυτεχνείο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 17 Νοέμ 2018, 19:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:28
nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:22
Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών.
Ε ναι, αν μετρήσει κανείς πόσοι δηλώνουν ότι ήταν στο πολυτεχνείο.
Μέχρι και 12χρονους αγωνιστές έχω γνωρίσει.
Και οι μαθητές ήταν στον αγώνα.
Γιατί υποβαθμίζεται ασυστόλως η αγωνιστική τους προσφορά; :011:
καλα εισαι ... 12χρονα, νηπια, έμβρυα όλοι στο πολυτεχνείο και ολοι αριστεροι ήταν ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Νοέμ 2018, 20:00

Έχω την αίσθηση πως ο πλατύς κόσμος ήταν με το μέρος των φοιτητών. Νομίζω, σχεδόν όλοι θέλανε τότε, να πάνε. Η αίσθηση των πρώτων χρόνων του εοαρτασμού (πριν ακόμα την πλήρη απομυθοποίηση κάποιων προσώπων που παίξαν σημαντικό ρόλο, και με τον χρόνο πιο φρέσκο στα γεγονότα) ο κόσμος είχε μια συγκίνηση. Θυμάμαι μικρός, ο κόσμος μιλούσε με σεβασμό για το Πολυτεχνείο. Φυσικά, με την πάροδο του χρόνου, τις μολότοφ, το ένα, το άλλο, χάθηκε αυτό. Δηλαδή, άνθρωποι κατά κανόνα δεξιοί, άνοιγαν τις πόρτες να κρύψουν κόσμο και τραυματίες. Δεν θέλω να πω ονόματα, κάποιοι από αυτούς είχαν και θέατρο πιο δίπλα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69615
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Νοέμ 2018, 20:14

Cavaliere έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 20:00
Έχω την αίσθηση πως ο πλατύς κόσμος ήταν με το μέρος των φοιτητών. Νομίζω, σχεδόν όλοι θέλανε τότε, να πάνε. Η αίσθηση των πρώτων χρόνων του εοαρτασμού (πριν ακόμα την πλήρη απομυθοποίηση κάποιων προσώπων που παίξαν σημαντικό ρόλο, και με τον χρόνο πιο φρέσκο στα γεγονότα) ο κόσμος είχε μια συγκίνηση. Θυμάμαι μικρός, ο κόσμος μιλούσε με σεβασμό για το Πολυτεχνείο. Φυσικά, με την πάροδο του χρόνου, τις μολότοφ, το ένα, το άλλο, χάθηκε αυτό. Δηλαδή, άνθρωποι κατά κανόνα δεξιοί, άνοιγαν τις πόρτες να κρύψουν κόσμο και τραυματίες. Δεν θέλω να πω ονόματα, κάποιοι από αυτούς είχαν και θέατρο πιο δίπλα.
Οι πρώτοι που σταμάτησαν να πηγαίνουν στην επέτειο ήταν αυτοί που δεν εξαργύρωσαν την πραγματική παρουσία τους.
Σιχάθηκαν στη κυριολεξία.
Κατά τα άλλα, σαφώς και υπήρχε τάση προστασίας από τον περισσότερο κόσμο ανεξαρτήτως δεξιοσύνης ή αριστεροσύνης.
Και κάποιοι δεξιοί κυνηγήθηκαν πολύ περισσότερο από κάτι "αριστερούς" παρλαπίπες που ήταν οι απόλυτες κότες.
Απλώς ο Αντρέας βάσισε ειδικώς σ' αυτούς τους παρλαπίπες τον κομματικό του στρατό, επειδή απλώς ήταν περισσότεροι.
Τους πραγματικούς αριστερούς, τους αποδεκάτισε.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 17 Νοέμ 2018, 20:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:28
nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:22
Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών.
Ε ναι, αν μετρήσει κανείς πόσοι δηλώνουν ότι ήταν στο πολυτεχνείο.
Μέχρι και 12χρονους αγωνιστές έχω γνωρίσει.
Και οι μαθητές ήταν στον αγώνα.
Γιατί υποβαθμίζεται ασυστόλως η αγωνιστική τους προσφορά; :011:
μεχρι και ο βρωμοπολιτης πειραιώς μεντελόπουλος λεει οτι ηταν εκει και αγωνίστηκε.



στην αρχή. Γατουλα, εσυ τι εκανες στις 16-17 Νοεμβρίου 1973;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69615
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Νοέμ 2018, 20:33

μίστερ μαξ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 20:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:28
nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 19:22
Ο σημαντικότερος λόγος που εκτυλίχθηκε όλη αυτή η σπλάτερ προπαγάνδα σε όλη τη μεταπολίτευση ήταν η δόμηση κομματικών καριέρων και κομματικών στρατών.
Ε ναι, αν μετρήσει κανείς πόσοι δηλώνουν ότι ήταν στο πολυτεχνείο.
Μέχρι και 12χρονους αγωνιστές έχω γνωρίσει.
Και οι μαθητές ήταν στον αγώνα.
Γιατί υποβαθμίζεται ασυστόλως η αγωνιστική τους προσφορά; :011:
μεχρι και ο βρωμοπολιτης πειραιώς μεντελόπουλος λεει οτι ηταν εκει και αγωνίστηκε.



στην αρχή. Γατουλα, εσυ τι εκανες στις 16-17 Νοεμβρίου 1973;
Ήμουν στον καναπέ :lol: και άκουγα τι έλεγαν οι μεγάλοι.

Κατά τα άλλα δεν ξέρεις -ούτε θες να ξέρεις- ποιοι ήταν αυτοί οι αριστεροί "μεγάλοι". :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 17 Νοέμ 2018, 20:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 20:33

Ήμουν στον καναπέ :lol: και άκουγα τι έλεγαν οι μεγάλοι.

Κατά τα άλλα δεν ξέρεις -ούτε θες να ξέρεις- ποιοι ήταν αυτοί οι αριστεροί "μεγάλοι". :lol:
Για πες, για πες.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Νοέμ 2018, 20:38

nik_killthemall έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 13:10
Lugozzi έγραψε:
17 Νοέμ 2018, 03:59
Beria έγραψε:
Δεν υπήρξε ποτέ μύθος ότι το τανκς σκότωσε φοιτητές
Από τον κώλο σας τα βγάζετε
Κάθε φορά και κάτι διαφορετικό
Προφανώς δεν πήγαινες δημοτικό στα πασοκικά 80ς

Τότε που παίζανε από τα ηχεία στα σχολεία τη Δαμανάκη και τον άλλον πριν μπει το τανκς μέσα και σκοτώσει τους φοιτητές

Τι ζήσαμε ρε φίλε
όπως τα λέει ο λουγκόζι ! τουλάχιστον 20 χρόνια στη μεταπολίτευση γίνεται αυτή η προπαγάνδα στα σχολεία, άρμα που σκότωσε φοιτητές, η επέτειος παρουσιάζεται ως επέτειος του πολυτεχνείου και όχι ως λαϊκή εξέγερση (όπως δείχνουν και τα επιβεβαιωμένα θύματα) και ταυτίζεται με την αποκατάσταση της δημοκρατίας στην οποία συμμετείχαν ΜΟΝΟ αριστεροί ! Η επέτειος σε όλη τη μεταπολίτευση παρουσιάζεται ως νίκη της αριστεράς ενάντια στον φασισμό (που εξ ορισμού είναι το κέντρο και η δεξιά).
Πάντως, για να τα λέμε όλα, έγινε καλή δουλίτσα, με προσπάθεια, όχι άρπα κόλα. Θυμάμαι ότι η δασκάλα μας στο δημοτικό έμπηγε τα κλάματα όταν παίζανε τα ηχητικά
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22680
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Εδώ Ψευτοτεχνείο, εδώ Ψευτοτεχνείο, σας μιλάνε οι ελεύθεροι αγωνιζόμενοι καπιταληστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 17 Νοέμ 2018, 20:40

όταν μιλαμε για 1968,68,70, με τα τοσα κοσμοιστορικα γινόντουσαν στην υπολοιπη δυση, και ποσα θεωρουσαν ως δεδομενα και τα φτυναν κανοντας πειραματα για μια άλλη ζωη περα από τον καταναλωτικο μικροαστισμό, να θεωρεις που χρειαζεσαι χουντα με διαφορους γελοίους στρατοκαβλους να σου οριζουν την καθημερινοτητα, και να χλευάζεις ανθρώπους που διακινδυνευσαν τη ζωη τους απλά για ένα δημοκρατικο καθεστώς, πρεπει να θεωρεις τον ελληνικο λαό πολύ τελειωμενο, αμορφωτο, ξεφτιλισμενο, στα 'ορια του πιθηκοειδούς. Κι αυτοι λεγονται πατριωτες κιολας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης την 17 Νοέμ 2018, 20:44, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών