Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Δεκ 2018, 14:25

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Δεκ 2018, 03:24
Λογικά τίποτα δεν εμπόδιζε το ΚΚΕ να διακηρύξει έστω και στα ψέμματα σε περίπτωση πολέμου αν είναι αμυντικός θα πολεμήσει με τους αστούς, αν όμως είναι επιθετικός α, αυτά δεν είναι ωραία πράγματα θα πρέπει να υποβάλλει τις ενστάσεις του...
το να διακηρύττει όμως με τέτοια ευθύτητα ή και ωμοτήτα αν προτιμάτε ,ότι θα ανατρέψει σε έναν πόλεμο το παρόν καθεστώς κάτ εμε με δηλώνει άμετρη αυτοπεποίθησή
ότι δηλαδή μάγκες ή καλύτερα μάζες σας έχω ,όπως με τον ελασ και το εαμ θα σας στρατολογήσουμε και θα διώξουμε τους αστούς.
κοντολογίς εκείνες τις ώρες θα ακούτε τους ναμραιληδες και οχι τους ταυγετηδες ,οι πρώτοι θα σας πείσουν όχι οι δεύτεροι έτσι το βλέπω ψέματα;
για να το πω παραβολικά είναι σαν τον επιβήτορα που λέει στον άρχοντα : εδώ διακόρευσα κάν και κάν κορασίδες ,όσο και να φυλάς την κόρη σου, άμα θέλω θα σου την αυτώσω...
Μεγάλη ιδέα έχεις για το χώρο σας. :lol:

Η ασυλία που έχει απο το σύστημα του δίνει την άνεση να τα διατυπώνει αυτά και ο ρόλος που του έχει ανατεθεί απο τα κέντρα εξουσίας του Ρήνου είναι το κίνητρό του για να διατυπώνει τέτοιες θέσεις (όταν είσαι διαπλεκόμενος μεγαλοεπιχειρηματίας που χρωστάς της Μιχαλούς και παλεύεις να σωθείς, ενώ ταυτόχρονα είσαι και διεφθαρμένος πολιτικός έχεις στο ενεργητικό σου σωρεία πολιτικών σκανδάλων κατα συρροή, τα οποία δεν θέλεις να αποκαλυφθούν, εαν χρειαστεί χωρεύεις και σαν την αρκούδα που της χτυπούν το ντέφι,εαν το απιτήσουν οι "μεγάλοι προστάτες" που κάνουν κουμάντο).

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 19 Δεκ 2018, 21:36

Εικόνα
Golden Age έγραψε:
05 Δεκ 2018, 14:25
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Δεκ 2018, 03:24
Λογικά τίποτα δεν εμπόδιζε το ΚΚΕ να διακηρύξει έστω και στα ψέμματα σε περίπτωση πολέμου αν είναι αμυντικός θα πολεμήσει με τους αστούς, αν όμως είναι επιθετικός α, αυτά δεν είναι ωραία πράγματα θα πρέπει να υποβάλλει τις ενστάσεις του...
το να διακηρύττει όμως με τέτοια ευθύτητα ή και ωμοτήτα αν προτιμάτε ,ότι θα ανατρέψει σε έναν πόλεμο το παρόν καθεστώς κάτ εμε με δηλώνει άμετρη αυτοπεποίθησή
ότι δηλαδή μάγκες ή καλύτερα μάζες σας έχω ,όπως με τον ελασ και το εαμ θα σας στρατολογήσουμε και θα διώξουμε τους αστούς.
κοντολογίς εκείνες τις ώρες θα ακούτε τους ναμραιληδες και οχι τους ταυγετηδες ,οι πρώτοι θα σας πείσουν όχι οι δεύτεροι έτσι το βλέπω ψέματα;
για να το πω παραβολικά είναι σαν τον επιβήτορα που λέει στον άρχοντα : εδώ διακόρευσα κάν και κάν κορασίδες ,όσο και να φυλάς την κόρη σου, άμα θέλω θα σου την αυτώσω...
Μεγάλη ιδέα έχεις για το χώρο σας. :lol:

Η ασυλία που έχει απο το σύστημα του δίνει την άνεση να τα διατυπώνει αυτά και ο ρόλος που του έχει ανατεθεί απο τα κέντρα εξουσίας του Ρήνου είναι το κίνητρό του για να διατυπώνει τέτοιες θέσεις (όταν είσαι διαπλεκόμενος μεγαλοεπιχειρηματίας που χρωστάς της Μιχαλούς και παλεύεις να σωθείς, ενώ ταυτόχρονα είσαι και διεφθαρμένος πολιτικός έχεις στο ενεργητικό σου σωρεία πολιτικών σκανδάλων κατα συρροή, τα οποία δεν θέλεις να αποκαλυφθούν, εαν χρειαστεί χωρεύεις και σαν την αρκούδα που της χτυπούν το ντέφι,εαν το απιτήσουν οι "μεγάλοι προστάτες" που κάνουν κουμάντο).

Εικόνα
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Δεκ 2018, 00:12

Μετανάστρια έγραψε:
30 Νοέμ 2018, 01:05
Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά της ΚΝΕ που επισκέφθηκαν τα υπό κατάλψη σχολεία στην Μακεδονία και μοίρασαν τα παρακάτω υπέροχα επιμορφωτικά φυλάδια.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Μιλάς εσύ για ναζί, που έχεις στο άβατάρ σου μια σημαία χώρας όπως το Βέλγιο, που είχε αποικίες και κατέσφαζε κόσμο?
Άσε μας κουκλίτσα μου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 21 Δεκ 2018, 00:25

Μετανάστρια έγραψε:
30 Νοέμ 2018, 01:05
Ξέρω τι έκανες στην κατοχή
Έπεσες όμως κέντρο, αυτά είναι τα προβλήματα που απασχολούν το 2018 τον πολίτη ... το τι έκανε 80 χρόνια πριν, το @ κάθε καταβολής, στη κατοχή.

Γιατί πως σκατά θα βρεις δουλεια, θα πληρώσεις τον ένφια και θα μεταναστεύσεις, αν δεν μάθεις "τι έκανε το καθε @ στη κατοχή" ...

Καλύτερα τσουκαλάς και μίνος να φτυνουν τα δόντια τους ο ένας στον άλλο για τον μπαοκ και τον γαβρο ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 21 Δεκ 2018, 08:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 21 Δεκ 2018, 00:30

nik_killthemall έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:25
brb και tyt έγραψε:
30 Νοέμ 2018, 15:36
Ξέρω τι έκανες στην κατοχή
Έπεσες όμως κέντρο, αυτά είναι τα προβλήματα που απασχολούν το 2018 τον πολίτη ... το τι έκανε 80 χρόνια πριν, το @ κάθε καταβολής, στη κατοχή.

Γιατί πως σκατά θα βρεις δουλεια, θα πληρώσεις τον ένφια και θα μεταναστεύσεις, αν δεν μάθεις "τι έκανε το καθε @ στη κατοχή" ...

Καλύτερα τσουκαλάς και μίνος να φτυνουν τα δόντια τους ο ένας στον άλλο για τον μπαοκ και τον γαβρο ...
Το έχω γράψει και αλλού. Πέρα από το κόλλημα που έχω με την ιστορική αλήθεια, Οι Γερμανοί και το μνημονιακό σύστημα χρησιμοποιούν τον αντικομμουνισμό εν έτει 2018 για να αποπροσανατολίσει αλλά και για να ξεπλύνει το φρικιαστικό παρελθόν της μαμάς (τους) Γερμανίας που διέλυσε την Ελλάδα και κατέσφαξε τους Έλληνες.
Εννοείται επίσης ότι το να ασχολούμαι με την κατοχή, δεν με κάνει να μην ασχολούμαι με την οικονομία.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Δεκ 2018, 00:46

nik_killthemall έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:25
brb και tyt έγραψε:
30 Νοέμ 2018, 15:36
Ξέρω τι έκανες στην κατοχή
Έπεσες όμως κέντρο, αυτά είναι τα προβλήματα που απασχολούν το 2018 τον πολίτη ... το τι έκανε 80 χρόνια πριν, το @ κάθε καταβολής, στη κατοχή.

Γιατί πως σκατά θα βρεις δουλεια, θα πληρώσεις τον ένφια και θα μεταναστεύσεις, αν δεν μάθεις "τι έκανε το καθε @ στη κατοχή" ...

Καλύτερα τσουκαλάς και μίνος να φτυνουν τα δόντια τους ο ένας στον άλλο για τον μπαοκ και τον γαβρο ...
:+1:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Δεκ 2018, 00:51

brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:30


Το έχω γράψει και αλλού. Πέρα από το κόλλημα που έχω με την ιστορική αλήθεια, Οι Γερμανοί και το μνημονιακό σύστημα χρησιμοποιούν τον αντικομμουνισμό εν έτει 2018 για να αποπροσανατολίσει αλλά και για να ξεπλύνει το φρικιαστικό παρελθόν της μαμάς (τους) Γερμανίας που διέλυσε την Ελλάδα και κατέσφαξε τους Έλληνες.
Εννοείται επίσης ότι το να ασχολούμαι με την κατοχή, δεν με κάνει να μην ασχολούμαι με την οικονομία.
Έχεις κανένα στοιχείο επι αυτού;

Δεν έχω δει απολύτως τίποτα το αντικομμουνιστικό να προωθείται απο τη Γερμανία.

Το μοναδικό αντι που αποδεδειγμένα προωθείται απο τη Γερμανία, είναι ο αντιχρυσαυγιτισμός:

Εικόνα

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 21 Δεκ 2018, 00:57

Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:51
brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:30


Το έχω γράψει και αλλού. Πέρα από το κόλλημα που έχω με την ιστορική αλήθεια, Οι Γερμανοί και το μνημονιακό σύστημα χρησιμοποιούν τον αντικομμουνισμό εν έτει 2018 για να αποπροσανατολίσει αλλά και για να ξεπλύνει το φρικιαστικό παρελθόν της μαμάς (τους) Γερμανίας που διέλυσε την Ελλάδα και κατέσφαξε τους Έλληνες.
Εννοείται επίσης ότι το να ασχολούμαι με την κατοχή, δεν με κάνει να μην ασχολούμαι με την οικονομία.
Έχεις κανένα στοιχείο επι αυτού;

Δεν έχω δει απολύτως τίποτα το αντικομμουνιστικό να προωθείται απο τη Γερμανία.

Το μοναδικό αντι που αποδεδειγμένα προωθείται απο τη Γερμανία, είναι ο αντιχρυσαυγιτισμός:
Η Χρυσή Αυγή προωθείται.
1. Με το να βάλει η Γερμανία το ΛΑΟΣ να ψηφίσει το πρώτο άρθρο του πρώτου μνημονίου. Αν δεν το έκαναν, ο ΛΑΟΣ θα ήταν τρίτο κόμμα και οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής πόρτες σε σκυλάδικα.

2. Με το να βάζουν τα ΜΜΕ δηλώσεις της Χρυσής Αυγής σε θέματα με μετανάστες, με εγκλήματα μεταναστών κλπ.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Δεκ 2018, 00:59

brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:57
Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:51
brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:30


Το έχω γράψει και αλλού. Πέρα από το κόλλημα που έχω με την ιστορική αλήθεια, Οι Γερμανοί και το μνημονιακό σύστημα χρησιμοποιούν τον αντικομμουνισμό εν έτει 2018 για να αποπροσανατολίσει αλλά και για να ξεπλύνει το φρικιαστικό παρελθόν της μαμάς (τους) Γερμανίας που διέλυσε την Ελλάδα και κατέσφαξε τους Έλληνες.
Εννοείται επίσης ότι το να ασχολούμαι με την κατοχή, δεν με κάνει να μην ασχολούμαι με την οικονομία.
Έχεις κανένα στοιχείο επι αυτού;

Δεν έχω δει απολύτως τίποτα το αντικομμουνιστικό να προωθείται απο τη Γερμανία.

Το μοναδικό αντι που αποδεδειγμένα προωθείται απο τη Γερμανία, είναι ο αντιχρυσαυγιτισμός:
Η Χρυσή Αυγή προωθείται.
1. Με το να βάλει η Γερμανία το ΛΑΟΣ να ψηφίσει το πρώτο άρθρο του πρώτου μνημονίου. Αν δεν το έκαναν, ο ΛΑΟΣ θα ήταν τρίτο κόμμα και οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής πόρτες σε σκυλάδικα.

2. Με το να βάζουν τα ΜΜΕ δηλώσεις της Χρυσής Αυγής σε θέματα με μετανάστες, με εγκλήματα μεταναστών κλπ.
Αυτό είναι δικές σου θεωρίες. Εντελώς αντίθετες απο την πραγματικότητα.

ΥΓ: Το ΛΑΟΣ δεν το έβαλε για να..."προωθήσει τη Χρυσή Αυγή", έλεος! Ούτε έκανε πλύση εγκεφάλου η Γερμανία στον τυχοδιωκτισμό του ΛΑΟΣ.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 21 Δεκ 2018, 01:01

Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:59
Αυτό είναι δικές σου θεωρίες. Εντελώς αντίθετες απο την πραγματικότητα.

ΥΓ: Το ΛΑΟΣ δεν το έβαλε για να..."προωθήσει τη Χρυσή Αυγή", έλεος! Ούτε έκανε πλύση εγκεφάλου η Γερμανία στον τυχοδιωκτισμό του ΛΑΟΣ.
Τι ήταν η Χρυσή Αυγή πριν υπογράψει το μνημόνιο ο ΛΑΟΣ και φυσικά πριν συμμετάσχει στην κυβέρνηση Παπαδήμου;
Το ίδιο θα ήταν αν δεν τα έκανε αυτά ο ΛΑΟΣ. Δεν θέλει πολύ μυαλό.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 21 Δεκ 2018, 01:08

Double post
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρρηνmax41postspermonth την 21 Δεκ 2018, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Δεκ 2018, 01:09

brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:01
Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:59
Αυτό είναι δικές σου θεωρίες. Εντελώς αντίθετες απο την πραγματικότητα.

ΥΓ: Το ΛΑΟΣ δεν το έβαλε για να..."προωθήσει τη Χρυσή Αυγή", έλεος! Ούτε έκανε πλύση εγκεφάλου η Γερμανία στον τυχοδιωκτισμό του ΛΑΟΣ.
Τι ήταν η Χρυσή Αυγή πριν υπογράψει το μνημόνιο ο ΛΑΟΣ και φυσικά πριν συμμετάσχει στην κυβέρνηση Παπαδήμου;
Το ίδιο θα ήταν αν δεν τα έκανε αυτά ο ΛΑΟΣ. Δεν θέλει πολύ μυαλό.
Ανερχόμενη πολιτική δύναμη. Η Χρυσή Αυγή θα έμπαινε στη βουλή έτσι κι αλλιώς. Ίσως με μικρότερα ποσοστά και ίσως αργότερα. Ο ΛΑΟΣ είχε ήδη κάνει 500 κωλοτούμπες. Σου θυμίζω ότι το 2010 είχαμε εκλέξει θέση στο δημοτικό συμβούλιο.

Η ψεκασμένη θεωρία που υποστηρίζεις δεν θέλει καθόλου μυαλό, γιατί πολύ απλά δεν έχει λογική βάση.

Δεν είναι θέμα Γερμανίας οι τυχοδιωκτισμοί του ΛΑΟΣ.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 21 Δεκ 2018, 01:13

Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:09
brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:01
Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 00:59
Αυτό είναι δικές σου θεωρίες. Εντελώς αντίθετες απο την πραγματικότητα.

ΥΓ: Το ΛΑΟΣ δεν το έβαλε για να..."προωθήσει τη Χρυσή Αυγή", έλεος! Ούτε έκανε πλύση εγκεφάλου η Γερμανία στον τυχοδιωκτισμό του ΛΑΟΣ.
Τι ήταν η Χρυσή Αυγή πριν υπογράψει το μνημόνιο ο ΛΑΟΣ και φυσικά πριν συμμετάσχει στην κυβέρνηση Παπαδήμου;
Το ίδιο θα ήταν αν δεν τα έκανε αυτά ο ΛΑΟΣ. Δεν θέλει πολύ μυαλό.
Ανερχόμενη πολιτική δύναμη. Η Χρυσή Αυγή θα έμπαινε στη βουλή έτσι κι αλλιώς. Ίσως με μικρότερα ποσοστά και ίσως αργότερα. Ο ΛΑΟΣ είχε ήδη κάνει 500 κωλοτούμπες. Σου θυμίζω ότι το 2010 είχαμε εκλέξει θέση στο δημοτικό συμβούλιο.

Η ψεκασμένη θεωρία που υποστηρίζεις δεν θέλει καθόλου μυαλό, γιατί πολύ απλά δεν έχει λογική βάση.

Δεν είναι θέμα Γερμανίας οι τυχοδιωκτισμοί του ΛΑΟΣ.
Λόγω του Άγιου Παντελεήμωνα. Μέχρι εκεί. Οι οπαδοί της χούντας του Παπαδόπουλου θα παρέμεναν σ' αυτόν.
Κανείς άλλος δεν τη γνώριζε στην υπόλοιπη Ελλάδα, ούτε καν στην υπόλοιπη Αθήνα. Ο ΛΑΟΣ είχε μεγάλη προοπτική με τον λαϊκισμό του Καρατζαφέρη και λοιπών, που σταμάτησε με το μνημόνιο.

Επίσης ένα άλλο γεγονός που ανέβασε την Χρυσή Αυγή είναι ότι κρύβει τη Ναζιστική ιδεολογία της.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ξέρω τι έκανες στην κατοχή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 21 Δεκ 2018, 02:32

brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:13
Golden Age έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:09
brb και tyt έγραψε:
21 Δεκ 2018, 01:01


Τι ήταν η Χρυσή Αυγή πριν υπογράψει το μνημόνιο ο ΛΑΟΣ και φυσικά πριν συμμετάσχει στην κυβέρνηση Παπαδήμου;
Το ίδιο θα ήταν αν δεν τα έκανε αυτά ο ΛΑΟΣ. Δεν θέλει πολύ μυαλό.
Ανερχόμενη πολιτική δύναμη. Η Χρυσή Αυγή θα έμπαινε στη βουλή έτσι κι αλλιώς. Ίσως με μικρότερα ποσοστά και ίσως αργότερα. Ο ΛΑΟΣ είχε ήδη κάνει 500 κωλοτούμπες. Σου θυμίζω ότι το 2010 είχαμε εκλέξει θέση στο δημοτικό συμβούλιο.

Η ψεκασμένη θεωρία που υποστηρίζεις δεν θέλει καθόλου μυαλό, γιατί πολύ απλά δεν έχει λογική βάση.

Δεν είναι θέμα Γερμανίας οι τυχοδιωκτισμοί του ΛΑΟΣ.
Λόγω του Άγιου Παντελεήμωνα. Μέχρι εκεί. Οι οπαδοί της χούντας του Παπαδόπουλου θα παρέμεναν σ' αυτόν.
Κανείς άλλος δεν τη γνώριζε στην υπόλοιπη Ελλάδα, ούτε καν στην υπόλοιπη Αθήνα. Ο ΛΑΟΣ είχε μεγάλη προοπτική με τον λαϊκισμό του Καρατζαφέρη και λοιπών, που σταμάτησε με το μνημόνιο.

Επίσης ένα άλλο γεγονός που ανέβασε την Χρυσή Αυγή είναι ότι κρύβει τη Ναζιστική ιδεολογία της.
Η Χρυσή Αυγή ήταν γνωστή απο τη δεκαετία του '80 ακόμη. Και κάθε δεκαετία που περνούσε γινόταν ολοένα και πιο γνωστή.

Δεν έχεις ιδέα πόσος κόσμος είχε φύγει απο το ΛΑΟΣ, απο τα μέσα της περασμένης δεκαετίας ακόμη. Και άλλωστε δεν ήταν μόνο του ΛΑΟΣ, αλλά και πρώην ψοφόροι της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ και της Αριστεράς (που δεν εμπιστευόντουσαν τον Καρατζαφέρη) που εστράφησαν προς εμάς, ήδη απο τα τέλη της περασμένης δεκαετίας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών