Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Δεκ 2018, 14:13

Leporello έγραψε:
19 Δεκ 2018, 08:36
ritzeri έγραψε:
19 Δεκ 2018, 01:29
Leporello έγραψε:
17 Δεκ 2018, 14:18
Αντικειμενικά; Τι εννοείς; Με τρόπο δηλαδή που να αρέσει στον ΣΥΡΙΖΑ, τους ψεκασμένους και τους ναζί;
Για αρχή θα μπορούσε να μην παίρνει θέση, όπως πχ στο δημοψήφισμα.

Εκτός κι αν πρόκειται για οπαδικό μέσο, όπως πχ ο Γαυρος, οπότε ας μας το πουν για να μη τους παίρνουμε σοβαρα.

Κατά τα άλλα, απορώ που απορείς πως γίνεται να είναι ένας δημοσιογράφος αντικειμενικος και αμερόληπτος.
Εκεί φτάσαμε, να μην μπορούμε καν να το διανοηθουμε...
Είσαι καλά; Εϊναι δυνατόν ένα μέσο να αποφύγει να πάρει θέση σε ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως το δημοψήφισμα; Οταν πιστεύεις ότι σε περίπτωση ΟΧΙ κινδυνεύει η χώρα με καταστροφή; (Ευτυχώς που ο Τσίπρας το άλλαξε μόνος του). Δεν θέλω κανάλια που να είναι "αντικειμενικά" με τον τρόπο που το λες. Το μόνο που πρέπει να εξασφαλίσουν είναι η ακρίβεια των ειδήσεων, όχι να αποφεύγουν να πάρουν θέση.

Κατά βάθος, όλοι το ξέρουμε ότι αυτό που εννοείς "αντικειμενικά" είναι να δίνουν χρόνο στους ναζί γιά να προβάλουν τις απόψεις τους.
Όταν τα ΜΜΕ δεν γλείφουν το κόμμα που γουστάρουμε τότε είναι βοθροκάναλα.

Αντικειμενικά ΜΜΕ είναι πχ η Αυγή, το ΕφΣυν, το Στοκουμέντο, το Ολυμπία.γρ, το Τριμπιούν.γρ για τους μεν, το χρυσαυγή για τους δε, κλπ.

Τα λέω καλά; :wink
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 19 Δεκ 2018, 14:17

Nandros έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:13
Leporello έγραψε:
19 Δεκ 2018, 08:36
ritzeri έγραψε:
19 Δεκ 2018, 01:29
Για αρχή θα μπορούσε να μην παίρνει θέση, όπως πχ στο δημοψήφισμα.

Εκτός κι αν πρόκειται για οπαδικό μέσο, όπως πχ ο Γαυρος, οπότε ας μας το πουν για να μη τους παίρνουμε σοβαρα.

Κατά τα άλλα, απορώ που απορείς πως γίνεται να είναι ένας δημοσιογράφος αντικειμενικος και αμερόληπτος.
Εκεί φτάσαμε, να μην μπορούμε καν να το διανοηθουμε...
Είσαι καλά; Εϊναι δυνατόν ένα μέσο να αποφύγει να πάρει θέση σε ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως το δημοψήφισμα; Οταν πιστεύεις ότι σε περίπτωση ΟΧΙ κινδυνεύει η χώρα με καταστροφή; (Ευτυχώς που ο Τσίπρας το άλλαξε μόνος του). Δεν θέλω κανάλια που να είναι "αντικειμενικά" με τον τρόπο που το λες. Το μόνο που πρέπει να εξασφαλίσουν είναι η ακρίβεια των ειδήσεων, όχι να αποφεύγουν να πάρουν θέση.

Κατά βάθος, όλοι το ξέρουμε ότι αυτό που εννοείς "αντικειμενικά" είναι να δίνουν χρόνο στους ναζί γιά να προβάλουν τις απόψεις τους.
Όταν τα ΜΜΕ δεν γλείφουν το κόμμα που γουστάρουμε τότε είναι βοθροκάναλα.

Αντικειμενικά ΜΜΕ είναι πχ η Αυγή, το ΕφΣυν, το Στοκουμέντο, το Ολυμπία.γρ, το Τριμπιούν.γρ για τους μεν, το χρυσαυγή για τους δε, κλπ.

Τα λέω καλά; :wink
.
Ουτε Ο Αρίστος δεν θα ταλεγε καλυτερα :smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Δεκ 2018, 14:21

Έπειτα από 23 σελίδες έχω μείνει με την απορία: Ποιος έβαλε τη βόμβα στο ΣΚΑΙ; :102:

Όλα τα άλλα περί δεξιών, αριστερών, καναλιών, κυβέρνησης, οικολογίας, μεταφυσικής κλπ. τα έχω διαβάσει... :g030:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Δεκ 2018, 14:24

stavmanr έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:21
Έπειτα από 23 σελίδες έχω μείνει με την απορία: Ποιος έβαλε τη βόμβα στο ΣΚΑΙ; :102:

Όλα τα άλλα περί δεξιών, αριστερών, καναλιών, κυβέρνησης, οικολογίας, μεταφυσικής κλπ. τα έχω διαβάσει... :g030:
Δες τα νέα του ΣΚΑΪ και θα μάθεις! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Δεκ 2018, 14:26

εμένα ο σταθμός μου άρεσε πιο πολύ τα λίγα δευτερόλεπτα που έγινε σκάει :oops:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Δεκ 2018, 14:27

Nandros έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:24
stavmanr έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:21
Έπειτα από 23 σελίδες έχω μείνει με την απορία: Ποιος έβαλε τη βόμβα στο ΣΚΑΙ; :102:

Όλα τα άλλα περί δεξιών, αριστερών, καναλιών, κυβέρνησης, οικολογίας, μεταφυσικής κλπ. τα έχω διαβάσει... :g030:
Δες τα νέα του ΣΚΑΪ και θα μάθεις! :g030:
Και ποιο το νόημα του θέματος συζήτησης; :smt017

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Δεκ 2018, 14:41

stavmanr έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:27
Nandros έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:24
stavmanr έγραψε:
19 Δεκ 2018, 14:21
Έπειτα από 23 σελίδες έχω μείνει με την απορία: Ποιος έβαλε τη βόμβα στο ΣΚΑΙ; :102:

Όλα τα άλλα περί δεξιών, αριστερών, καναλιών, κυβέρνησης, οικολογίας, μεταφυσικής κλπ. τα έχω διαβάσει... :g030:
Δες τα νέα του ΣΚΑΪ και θα μάθεις! :g030:
Και ποιο το νόημα του θέματος συζήτησης; :smt017
Ε πως. Κάπως πρέπει να εκτονώσουν το μίσος τους τα αφιονισμένα μαύρα/ φαιά/ ροζουλιά/ κόκκινα/ μαυροκόκκινα σανοφάγα.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

ritzeri

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 19 Δεκ 2018, 14:54

Leporello έγραψε:
19 Δεκ 2018, 08:36
ritzeri έγραψε:
19 Δεκ 2018, 01:29
Leporello έγραψε:
17 Δεκ 2018, 14:18
Αντικειμενικά; Τι εννοείς; Με τρόπο δηλαδή που να αρέσει στον ΣΥΡΙΖΑ, τους ψεκασμένους και τους ναζί;
Για αρχή θα μπορούσε να μην παίρνει θέση, όπως πχ στο δημοψήφισμα.

Εκτός κι αν πρόκειται για οπαδικό μέσο, όπως πχ ο Γαυρος, οπότε ας μας το πουν για να μη τους παίρνουμε σοβαρα.

Κατά τα άλλα, απορώ που απορείς πως γίνεται να είναι ένας δημοσιογράφος αντικειμενικος και αμερόληπτος.
Εκεί φτάσαμε, να μην μπορούμε καν να το διανοηθουμε...
Είσαι καλά; Εϊναι δυνατόν ένα μέσο να αποφύγει να πάρει θέση σε ένα τόσο σοβαρό θέμα όπως το δημοψήφισμα; Οταν πιστεύεις ότι σε περίπτωση ΟΧΙ κινδυνεύει η χώρα με καταστροφή; (Ευτυχώς που ο Τσίπρας το άλλαξε μόνος του). Δεν θέλω κανάλια που να είναι "αντικειμενικά" με τον τρόπο που το λες. Το μόνο που πρέπει να εξασφαλίσουν είναι η ακρίβεια των ειδήσεων, όχι να αποφεύγουν να πάρουν θέση.

Κατά βάθος, όλοι το ξέρουμε ότι αυτό που εννοείς "αντικειμενικά" είναι να δίνουν χρόνο στους ναζί γιά να προβάλουν τις απόψεις τους.
Έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου.
Άλλο οι ειδήσεις και άλλο οι εκπομπές απόψης και σχολιασμού.

Υστερείς τόσο πολύ στα βασικά, την ίδια ώρα κατηγορείς άλλους για φασιστες, γενικά μια τρικυμία εν κρανιω

Perp
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 08 Σεπ 2018, 14:51
Phorum.gr user: Perp

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Perp » 19 Δεκ 2018, 22:36

Μια ενδιαφέρουσα αναδρομή για το πως αλλάζουν οι καιροί και για τις σχέσεις πατρός Μητσοτάκη και Αλαφούζου στις αρχές της δεκαετίας του '90.


http://www.efsyn.gr/arthro/ta-neyra-toy ... on-tsipra

Τα «νεύρα» του κ. Αλαφούζου: από τον Μητσοτάκη στον Τσίπρα

Ασφαλώς δεν είναι πρώτη φορά που ένας παράγοντας της πολιτικής ζωής ή των μέσων ενημέρωσης αποδίδει σε ένα κόμμα ή μια κυβέρνηση τις ευθύνες για κάποιο τρομοκρατικό χτύπημα. Για την ακρίβεια αυτός είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.

Ωστόσο, έκανε αίσθηση η ανακοίνωση του Γιάννη Αλαφούζου ότι «βασικός ηθικός αυτουργός για την επίθεση» που δέχτηκε το βράδυ της Κυριακής το κτίριο του Ομίλου «Σκάι» είναι η κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ.

Η σκληρή αυτή τοποθέτηση, όσο κι αν αναμενόταν, στο πλαίσιο της προεκλογικής καμπάνιας υπέρ της Ν.Δ. που έχει εγκαινιάσει το συγκρότημα του Φαλήρου, έρχεται σε ευθεία σύγκρουση με τη στάση του ίδιου επιχειρηματία πριν από ενάμιση χρόνο, όταν είχε απολύσει έναν δημοσιογράφο, ο οποίος είχε ισχυριστεί κάτι παρόμοιο, με αφορμή το τρομοκρατικό χτύπημα εναντίον του Λουκά Παπαδήμου.

Ο δημοσιογράφος είχε αναφέρει ότι ο κ. Παπαδήμος είχε πέσει θύμα «πρώην συντρόφων του Ελληνα πρωθυπουργού» και ο Σκάι είχε ζητήσει αμέσως συγγνώμη «για τις ανάρμοστες και αδόκιμες αναφορές του δημοσιογράφου Κωνσταντίνου Μπογδάνου, ο οποίος στην σημερινή του εκπομπή άφησε απαράδεκτους υπαινιγμούς κατά του Ελληνα πρωθυπουργού».

Τώρα, τα στελέχη του Σκάι αναπαρήγαγαν με διάφορους τρόπους τον παραπλήσιο ισχυρισμό του κ. Αλαφούζου. Ο Αρης Πορτοσάλτε είχε φροντίσει από το βράδυ στο τουίτερ να χρησιμοποιήσει ειρωνικό υπαινιγμό: «Τρομοκρατικό κτύπημα σε μέσα ενημέρωσης που ασκούν κριτική στην κυβέρνηση! Συμπτωματικά…».

Η παραλλαγή που χρησιμοποίησε χτες ο Παύλος Τσίμας είναι ότι τα μέσα ενημέρωσης μπορούν να κάνουν κριτική το ένα στο άλλο, αλλά «ο πρωθυπουργός και ο υπουργός δεν δικαιούνται», διότι είναι φορείς εξουσίας.

Ως γνωστόν, όμως, εκείνος που ως πρωθυπουργός κατάγγειλε πρώτος και μάλιστα με τον πιο σκληρό τρόπο τον Σκάι δεν είναι ο Τσίπρας, αλλά… ο Μητσοτάκης.

Αναφέρομαι φυσικά στον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη, ο οποίος όχι μόνο είχε εκφράσει, με συνέντευξή του στον ΑΝΤ1 (Φεβρουάριος 1992), την απόλυτη απέχθειά του για τον σταθμό που εξύβριζε και τον ίδιο και την Ντόρα Μπακογιάννη, αλλά είχε επιχειρήσει να επιβάλει κι αυτός εμπάργκο, ζητώντας από τους βουλευτές της Ν.Δ. να μην πηγαίνουν στο ραδιόφωνο του Σκάι.

Το χαμαιτυπείο
Η γνωστή δήλωση Μητσοτάκη υπήρξε σαφέστατη: «Το χειρότερο από όλα είναι το φαινόμενο του ραδιοφώνου. Ακουσα σήμερα μια κασέτα. Σηκώθηκαν οι τρίχες της κεφαλής μου. Ντράπηκα. Αισθάνομαι ντροπή. Το “Σκάι”. Η πρωινή εκπομπή του “Σκάι”. Και σκέφτομαι, ο κ. Αλαφούζος, ο οποίος αυτή την ώρα παραπονιέται ότι δήθεν τον αδικώ εγώ, δεν έτυχε ποτέ να ακούσει τι γίνεται; Μα στο χειρότερο χαμαιτυπείο της Ελλάδας δεν γίνεται χρήση αυτής της γλώσσας, επιτέλους, εναντίον του Ελληνος πρωθυπουργού. Εναντίον της οικογενείας του».

Η αντίδραση του Γιάννη Αλαφούζου ήταν να αντεπιτεθεί, όχι μόνο από το ραδιόφωνό του, αλλά και με συνεντεύξεις σε άλλα μέσα. Μιλώντας στον σημερινό κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ Νίκο Ξυδάκη, δημοσιογράφο τότε του «Ταχυδρόμου», ο επιχειρηματίας είχε ξεσπαθώσει:

«Σε καμιά ευνομούμενη χώρα δεν βγαίνουν οι υπουργοί και ο πρωθυπουργός να συκοφαντούν, ταμπουρωμένοι πίσω από τους χουντικούς νόμους που τους προστατεύουν από αστικές ευθύνες. Βεβαίως έχω κάνει αγωγές εναντίον του κ. Μητσοτάκη και του κ. Κούβελα και η υπόθεση θα καταλήξει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου» (περ. «Ταχυδρόμος», 5.2.1992).

Ο Γιάννης Αλαφούζος καταγγέλλει τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη μιλώντας στον Νίκο Ξυδάκη («Ταχυδρόμος», 5.2.1992). Ο Γιάννης Αλαφούζος καταγγέλλει τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη μιλώντας στον Νίκο Ξυδάκη («Ταχυδρόμος», 5.2.1992). |
Στην ίδια συνέντευξη ο κ. Αλαφούζος υπαινίχτηκε ότι είχε επισκεφτεί τα γραφεία του Σκάι ως απεσταλμένος του πρωθυπουργού ο αρμόδιος υπουργός Σωτήρης Κούβελας, μεταφέροντας «προτάσεις συναλλαγής» με την κυβέρνηση! Και επέμενε ότι «ένα περιβάλλον γύρω από τον πρωθυπουργό τα έχει βάλει μαζί μας, χρησιμοποιώντας παρακρατικές μεθόδους», καθώς και ότι δεν περίμενε «ότι η κυβέρνηση [Μητσοτάκη] θα παραβίαζε τους νόμους και τα στοιχειώδη ανθρώπινα δικαιώματα με τόση ευκολία».

Ο Ν. Ξυδάκης τού είχε επισημάνει ότι αποκάλεσε «τον πρωθυπουργό της χώρας και την οικογένειά του διεφθαρμένους. Είναι βαρύτατος χαρακτηρισμός, και μάλιστα ηθικός». Ο κ. Αλαφούζος το παραδέχτηκε και το απέδωσε στη σύλληψή του που είχε διαταχθεί από την τότε κυβέρνηση της Ν.Δ.:

«Αναλαμβάνω την ευθύνη των λόγων μου, αλλά αυτό το είπα ύστερα από μια παράνομη σύλληψη, αφού είχε κινδυνέψει η ζωή μου, αφού μας προπηλάκισαν, μας έδειραν. Υπήρχε συναισθηματική φόρτιση. Οταν δεν υπερβάλλει κανείς υπό αυτές τις συνθήκες, πότε θα υπερβάλει; Τώρα, αυτή τη στιγμή, δεν θα έβγαινα να πω ότι είναι διεφθαρμένος ο πρωθυπουργός, ακόμη και αν το πίστευα».

Ο κ. Ξυδάκης επέμεινε: «Πιστεύετε ότι ο πρωθυπουργός είναι διεφθαρμένος;» Εκεί ο κ. Αλαφούζος άρχισε να τα μασάει: «Πιστεύω ότι υπάρχει διαφθορά στον πολιτικό κόσμο. Βεβαίως, άλλο να πιστεύεις κάτι και άλλο να το στοιχειοθετήσεις και να το καταγγείλεις. Γι’ αυτό σας λέω ότι μίλησα έτσι διότι ήμουν εκνευρισμένος».


Σκηνή από τη σύλληψη του Γ. Αλαφούζου επί κυβέρνησης Μητσοτάκη στις εγκαταστάσεις του Σκάι στον Υμηττό Σκηνή από τη σύλληψη του Γ. Αλαφούζου επί κυβέρνησης Μητσοτάκη στις εγκαταστάσεις του Σκάι στον Υμηττό |
Προφανώς και πάλι εκνευρισμένος ήταν προχτές ο κ. Αλαφούζος. Αυτή τη φορά με άλλον πρωθυπουργό. Και δυστυχώς τα «νεύρα» του ιδιοκτήτη έδωσαν τον τόνο σε όσα επακολούθησαν στα μέσα ενημέρωσης που κατέχει.

Χτες ο Θόδωρος Πάγκαλος, καλεσμένος ως «θύμα τρομοκρατικής ενέργειας» στην εκπομπή του Παύλου Τσίμα, δεν αρκέστηκε να δηλώσει «πρωτοπόρος στα θέματα της βίας, γιατί μου επιτέθηκαν [σ.σ. με γιαούρτι] οι δήμαρχοι του ΣΥΡΙΖΑ και η Δούρου».

Προχώρησε παρακάτω: «Ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ είναι αναρχοτροτσκιστές. Ο Τσίπρας ήταν τρομοκρατική οργάνωση πριν γίνει κόμμα, πριν κερδίσει αυτό το 30%. Ο Τσίπρας άνοιξε τις πόρτες στους τρομοκράτες».

Το πού μπορεί να οδηγήσει αυτή η λογική φάνηκε από άλλο σημείο της συνέντευξής του, όπου ο πρώην υπουργός του ΠΑΣΟΚ έθεσε υπό αμφισβήτηση τη νομιμότητα… του ΚΚΕ: «Δεν γνωρίζω γιατί είναι νόμιμος ο κομμουνισμός στη χώρα μας, ως μορφή αυταρχικής και απολυταρχικής οργάνωσης».

Ο οικοδεσπότης δεν βρήκε τίποτα να του αντιτείνει, παρά το γεγονός ότι και ο ίδιος υπήρξε στέλεχος του ΚΚΕ, αλλά και ο κ. Πάγκαλος αναπληρωματικό μέλος της Κ.Ε. του ΚΚΕ, την περίοδο της παρανομίας!

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 18 Ιαν 2019, 18:19

Η ΟΛΑ
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Ιαν 2019, 18:54

Βινόσαυρος έγραψε:
18 Ιαν 2019, 18:19
Η ΟΛΑ
Σώώώώπα! :o
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Ποιός έβαλε την βόμβα στον Σκάι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 18 Ιαν 2019, 18:56

Συντροφε, σαν επισκέπτης η τοποθέτηση μου λογοκρίθηκε. Οπότε τοποθετούμαι τώρα.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών