Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Nαι
3
13%
Οχι
20
87%
 
Σύνολο ψήφων: 23

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 22 Δεκ 2018, 14:42

Μονο ανωμαλοι θα ψηφισουν αυτον τον τυπο.Οχι μονο επειδη ειναι συριζα.Τον συριζα εκτος απο ανωμαλους τον ψηφιζουν και λαμογια.
Αυτον ειδικα ομως δεν θα τον ψηφισουν ουτε τα λαμογια που στις εκλογες θα ψηφισουν συριζα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 22 Δεκ 2018, 15:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Δεκ 2018, 14:32
Philip Mortimer έγραψε:
22 Δεκ 2018, 11:38

Η επιλογή Ηλιόπουλου δείχνει άτακτη φυγή. Δίνει μία πολύ χειρότερη εικόνα για την κατάσταση του ΣΥΡΙΖΑ από αυτήν που κατηγορούν ότι δίνουν πχ τα Νέα με τις δημοσκοπήσεις με διψήφιες διαφορές.
Με μια κυνική διάθεση, θα έλεγα ότι η επιλογή υποψήφιου δείχνει ρεαλισμό. Τοποθετούν ένα καμμένο χαρτί εκεί όπου είναι σίγουροι ότι θα χάσουν και παίζουν τα ρέστα τους στο πεδίο παροχών που θα τους φέρει τα περισσότερα κέρδη.
Συμφωνώ ότι προφανώς πρόκειται για κίνηση ρεαλισμού, και αυτό είναι που επισημαίνω ως αρκετά ενδιαφέρον στο ποστ μου: ότι θεωρούν τον Δήμο Αθηναίων εντελώς καμένο χαρτί και αυτό μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Λογικά έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά για ποιον λόγο να τα πηγαίνουν τόσο χάλια στην Αθήνα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Δεκ 2018, 18:03

Philip Mortimer έγραψε:
22 Δεκ 2018, 15:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Δεκ 2018, 14:32
Philip Mortimer έγραψε:
22 Δεκ 2018, 11:38

Η επιλογή Ηλιόπουλου δείχνει άτακτη φυγή. Δίνει μία πολύ χειρότερη εικόνα για την κατάσταση του ΣΥΡΙΖΑ από αυτήν που κατηγορούν ότι δίνουν πχ τα Νέα με τις δημοσκοπήσεις με διψήφιες διαφορές.
Με μια κυνική διάθεση, θα έλεγα ότι η επιλογή υποψήφιου δείχνει ρεαλισμό. Τοποθετούν ένα καμμένο χαρτί εκεί όπου είναι σίγουροι ότι θα χάσουν και παίζουν τα ρέστα τους στο πεδίο παροχών που θα τους φέρει τα περισσότερα κέρδη.
Συμφωνώ ότι προφανώς πρόκειται για κίνηση ρεαλισμού, και αυτό είναι που επισημαίνω ως αρκετά ενδιαφέρον στο ποστ μου: ότι θεωρούν τον Δήμο Αθηναίων εντελώς καμένο χαρτί και αυτό μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Λογικά έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά για ποιον λόγο να τα πηγαίνουν τόσο χάλια στην Αθήνα;
Αν δεις τα δημοτικά διαμερίσματα του δήμου Αθηνών, θα καταλάβεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Δεκ 2018, 20:06

ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟ ΧΡΙΣΜΑ Ο… «ΜΟΝΟΨΗΦΙΟΣ»!
ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ, ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΣΟ, ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ!


Εικόνα

Περίμεναν μέχρι σήμερα οι συριζαίοι, μήπως και βρεθεί κανένα πιο δημοφιλές… κορόιδο, για να τραβήξει το κάρο των δημοτικών εκλογών στην Αθήνα, αλλά τα κορόιδα τους… τελείωσαν.

Έτσι, αναγκαστικά, αφού δεν υπήρχε άλλη επιλογή, ο συριζοσυνδυασμός «Ανοιχτή Πόλη» (προσοχή στους… αναγραμματισμούς!) ενέκρινε πριν από λίγη ώρα, ομοφώνως, την υποψηφιότητα του άχρωμου, άοσμου και άγευστου Νάσου Ηλιόπουλου για τον μεγαλύτερο δήμο της χώρας.

Μάλιστα, κυκλοφόρησε και το πρώτο σύνθημα, που θα χρησιμοποιήσει ο συριζουποψήφιος: «Με τον Νάσο για την Αθήνα των πολλών» – εννοώντας προφανώς των «πολλών λαθρομεταναστών», γιατί ψήφος από τους Έλληνες δεν προβλέπεται!

Συντρόφια, με τον Νάσο θα μείνετε στον άσσο!

Εικόνα

Δουλευταράδες όχι μ@λακίες.. Έχουν βγάλει ρόζους οι χούφτες τους..

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8781
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 26 Δεκ 2018, 22:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Δεκ 2018, 18:03
Philip Mortimer έγραψε:
22 Δεκ 2018, 15:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Δεκ 2018, 14:32


Με μια κυνική διάθεση, θα έλεγα ότι η επιλογή υποψήφιου δείχνει ρεαλισμό. Τοποθετούν ένα καμμένο χαρτί εκεί όπου είναι σίγουροι ότι θα χάσουν και παίζουν τα ρέστα τους στο πεδίο παροχών που θα τους φέρει τα περισσότερα κέρδη.
Συμφωνώ ότι προφανώς πρόκειται για κίνηση ρεαλισμού, και αυτό είναι που επισημαίνω ως αρκετά ενδιαφέρον στο ποστ μου: ότι θεωρούν τον Δήμο Αθηναίων εντελώς καμένο χαρτί και αυτό μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Λογικά έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά για ποιον λόγο να τα πηγαίνουν τόσο χάλια στην Αθήνα;
Αν δεις τα δημοτικά διαμερίσματα του δήμου Αθηνών, θα καταλάβεις.
Τι εννοείς;

Von Mackensen

Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 26 Δεκ 2018, 22:29

Saliveros έγραψε:
22 Δεκ 2018, 07:38
    Φοβερή φατσούλα, χαρακτηριστική. Αλλά χρειαζόμαστε περισσότερες πληροφορίες περί του ανδρός πριν αποφασίσουμε να του εμπιστευθούμε τις τύχες μας.

    Π.χ., πώς πίνει τον φραπέ του; Τι χρώμα κάλτσες φοράει; Ποιά είναι τα κυριότερα οροπέδια του Δυτικού Σουρινάμ;

    Γουρούνι στο σακί θα πάρουμε;
    Θα κάνει λέει τη δημοτική αρχή ασπίδα στην άνοδο της ακροδεξιάς και των νεοναζί . Αν οι Αθηναίοι θεωρείτε νούμερο ένα πρόβλημα στην πόλη σας τον ναζισμο, θα πρεπει να τον τιμήσετε με την ψήφο σας.

    Professor
    Δημοσιεύσεις: 602
    Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 26 Δεκ 2018, 23:29

    Philip Mortimer έγραψε:
    22 Δεκ 2018, 15:41
    ΓΑΛΗ έγραψε:
    22 Δεκ 2018, 14:32
    Philip Mortimer έγραψε:
    22 Δεκ 2018, 11:38

    Η επιλογή Ηλιόπουλου δείχνει άτακτη φυγή. Δίνει μία πολύ χειρότερη εικόνα για την κατάσταση του ΣΥΡΙΖΑ από αυτήν που κατηγορούν ότι δίνουν πχ τα Νέα με τις δημοσκοπήσεις με διψήφιες διαφορές.
    Με μια κυνική διάθεση, θα έλεγα ότι η επιλογή υποψήφιου δείχνει ρεαλισμό. Τοποθετούν ένα καμμένο χαρτί εκεί όπου είναι σίγουροι ότι θα χάσουν και παίζουν τα ρέστα τους στο πεδίο παροχών που θα τους φέρει τα περισσότερα κέρδη.
    Συμφωνώ ότι προφανώς πρόκειται για κίνηση ρεαλισμού, και αυτό είναι που επισημαίνω ως αρκετά ενδιαφέρον στο ποστ μου: ότι θεωρούν τον Δήμο Αθηναίων εντελώς καμένο χαρτί και αυτό μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Λογικά έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά για ποιον λόγο να τα πηγαίνουν τόσο χάλια στην Αθήνα;
    Νομίζω ότι καταλαβαίνουν, πρώτα απ' όλα, ότι ο Μπακογιάννης θα είναι ο επόμενος δήμαρχος, γιατί έτσι κι αλλιώς στο δήμο της Αθήνας η Νέα Δημοκρατία έχει παράδοση, κι αυτός θα ψηφιστεί κι από Νεοδημοκράτες και Ποταμίσιους κτλ, ενδεχομένως και ψηφοφόρους του Κινήματος Αλλαγής, γιατί δεν νομίζω πως ο Γερουλάνος εμπνέει ιδιαίτερα τη βάση του ΠΑΣΟΚ. Δεν ξέρω αν φαίνεται περίεργο σε κάποιον αλλά ο Μπακογιάννης φαίνεται πιο "λαϊκός" τύπος από τον γιο του Αυλάρχη της βασίλισσας Άννας Μαρίας.

    Αλλά στην Αθήνα και στα αστικά κεντρα γενικότερα τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ θα είναι σχετικά υψηλά. Επομένως ο Ηλιόπουλος μπορεί να έρθει δεύτερος αλλά με μεγάλη διαφορά από τον πρώτο, κατά τη γνώμη μου.

    Uppercut

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 26 Δεκ 2018, 23:50

    -71 έγραψε:
    21 Δεκ 2018, 22:32
    Και ο Σακελλαρίδης από μειονεκτική θέση είχε ξεκινήσει.Ένα καλό ποσοστό μπορεί να το πάρει,όλοι έχουν δικαίωμα στην προσπάθεια και γιατί όχι και στην επιτυχία.
    Ο Σακελλαρίδης ήταν σχετικά εμφανίσιμος, είχες αντιμνημόνιο, ο ΣΥΡΙΖΑ ερχόταν με φόρα. Αυτός συν τοις άλλοις έχει και σκατόφατσα. Δεν πάει πουθενά.

    Professor
    Δημοσιεύσεις: 602
    Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 26 Δεκ 2018, 23:58

    Και το 2014 ο Σακελλαρίδης δεν θα είχε πάει δεύτερο γύρο αν οι ψήφοι της ΝΔ δεν είχαν σπάσει σε Σπηλιωτόπουλο, Κακλαμάνη. Επίσης, κάποιοι από τους δυνητικούς ψηφοφόρους Μπακογιάννη είχαν ψηφίσει Καμίνη.

    Στον πρώτο γύρο 20% είχε.

    Άβαταρ μέλους
    Philip Mortimer
    Δημοσιεύσεις: 8781
    Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 27 Δεκ 2018, 00:02

    Θα παρακολουθήσουμε συντριπτική νίκη Μπακογιάννη. Επίσης δεν αποκλείω να καταφέρει να βγει δεύτερος ο Κασιδιαρης (αν και το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να πάρει τόσο πολλές ψήφους όσες και την προηγούμενη φορά), γιατί όλοι οι υποψήφιοι είναι ο ένας χειρότερος από τον άλλο..

    Uppercut

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 27 Δεκ 2018, 00:04

    Professor έγραψε:
    26 Δεκ 2018, 23:58
    Και το 2014 ο Σακελλαρίδης δεν θα είχε πάει δεύτερο γύρο αν οι ψήφοι της ΝΔ δεν είχαν σπάσει σε Σπηλιωτόπουλο, Κακλαμάνη. Επίσης, κάποιοι από τους δυνητικούς ψηφοφόρους Μπακογιάννη είχαν ψηφίσει Καμίνη.

    Στον πρώτο γύρο 20% είχε.
    Εννοείται αυτό, τα χουμε ξαναπεί. Ο Σπηλιωτόπουλος θα είχε πάει πρώτος στο δεύτερο γύρο με τις ψήφους του Κακλαμάνη.

    Professor
    Δημοσιεύσεις: 602
    Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 27 Δεκ 2018, 00:28

    Νομίζω ο ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορεί να πάρει κάποια περιφέρεια. Στην Κρήτη μόνο θα στηρίξουν τον Αρναουτάκη (που είχε στηριχτεί από τη Δράση), και θα κατέβει φαντάζομαι ως ανεξάρτητος με στήριξη ΣΥΡΙΖΑ; Αυτός πρέπει να έχει πιθανότητες (περισσότερες είχε πριν αποδεχθεί τη στήριξη)

    Γενικά είναι αστείο που τον διεκδικούσαν ΣΥΡΙΖΑ και ΝΔ.

    Η ΝΔ έβαλε έναν Μαρκογιαννάκη, να συνεχιστεί η οικογενειακή παράδοση.

    Άβαταρ μέλους
    ΓΑΛΗ
    Δημοσιεύσεις: 70070
    Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Δεκ 2018, 10:38

    Philip Mortimer έγραψε:
    26 Δεκ 2018, 22:06
    ΓΑΛΗ έγραψε:
    22 Δεκ 2018, 18:03
    Philip Mortimer έγραψε:
    22 Δεκ 2018, 15:41


    Συμφωνώ ότι προφανώς πρόκειται για κίνηση ρεαλισμού, και αυτό είναι που επισημαίνω ως αρκετά ενδιαφέρον στο ποστ μου: ότι θεωρούν τον Δήμο Αθηναίων εντελώς καμένο χαρτί και αυτό μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Λογικά έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά για ποιον λόγο να τα πηγαίνουν τόσο χάλια στην Αθήνα;
    Αν δεις τα δημοτικά διαμερίσματα του δήμου Αθηνών, θα καταλάβεις.
    Τι εννοείς;
    Eίναι περιοχές στις οποιίες έχει αυξηθεί η εγκληματικότητα.
    Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

    ritzeri

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 27 Δεκ 2018, 10:51

    Ο Ηλιόπουλος θα κοντραριστεί γερά για την πρώτη θέση με τον υποψήφιο του ΚΚΕ.

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: Θα ειναι ο Νάσος Ηλιόπουλος ο επομενος δημαρχος Αθηναιων;

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 27 Δεκ 2018, 11:01

    ritzeri έγραψε:
    27 Δεκ 2018, 10:51
    Ο Ηλιόπουλος θα κοντραριστεί γερά για την πρώτη θέση με τον υποψήφιο του ΚΚΕ.
    Γιατί; δεν κατεβάζει υποψήφιο ο Λεβέντης; :roll:
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Απάντηση


      • Παραπλήσια Θέματα
        Απαντήσεις
        Προβολές
        Τελευταία δημοσίευση

      Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

      Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών