NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5115
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 31 Δεκ 2018, 21:21

Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:09
Περασαν καμποσες ωρες που δημοσιεύθηκε η ειδηση.

Εχουμε κάποιο σχόλιο απο το νομικό (λέμε τωρα...) επιτελειο των πολάκη/"Ρασπουτιν"/τζανακο/"Δευτερης Μάνας" ή ψάχνουν για το φλουρι στην βασιλοπιτα ;

:lol:
Παντως ουτε το αλλο στρατοπέδο πανηγυρίζει (ακομα τουλαχιστον)

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 31 Δεκ 2018, 21:26

Κι οι δύο πλευρές κάνουν λάθη. Εγώ είχα γράψει πάντως ότι μία κατάθεση κυρίως είναι περίεργη κι ότι προσωπικά δεν εμπιστεύομαι Αβραμόπουλο (για παλιά υπόθεση), Λοβέρδο και Κουρουμπλή από το ΣΥΡΙΖΑ τουλάχιστον. Θα δείξει.

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 31 Δεκ 2018, 21:28

nick έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:21
Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:09
Περασαν καμποσες ωρες που δημοσιεύθηκε η ειδηση.

Εχουμε κάποιο σχόλιο απο το νομικό (λέμε τωρα...) επιτελειο των πολάκη/"Ρασπουτιν"/τζανακο/"Δευτερης Μάνας" ή ψάχνουν για το φλουρι στην βασιλοπιτα ;

:lol:
Παντως ουτε το αλλο στρατοπέδο πανηγυρίζει (ακομα τουλαχιστον)
Να μπείτε στο Facebook του Πολακη. Δίνει πόνο.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 31 Δεκ 2018, 21:39

Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:28
nick έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:21
Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:09
Περασαν καμποσες ωρες που δημοσιεύθηκε η ειδηση.

Εχουμε κάποιο σχόλιο απο το νομικό (λέμε τωρα...) επιτελειο των πολάκη/"Ρασπουτιν"/τζανακο/"Δευτερης Μάνας" ή ψάχνουν για το φλουρι στην βασιλοπιτα ;

:lol:
Παντως ουτε το αλλο στρατοπέδο πανηγυρίζει (ακομα τουλαχιστον)
Να μπείτε στο Facebook του Πολακη. Δίνει πόνο.

Μην ξεχασει να μας πει και τι κρυβεται πισω απο την γυψοσανίδα στο κεελπνο. :smt005::smt005:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 31 Δεκ 2018, 21:45

Εγώ ήμουν επιφυλακτικός σχετικά με τις κατηγορίες για Σαμαρά, πρώτα απ' όλα αλλά και για Άδωνι.

Για τον δεύτερο, ο μάρτυρας που είχε καταθέσει σχετικά με τον Αβραμόπουλο έλεγε για κάποια ογκολογικά φάρμακα που είχαν λάβει -λέει- επί Άδωνιδος «τιμή υψηλότερη από τον μέσο όρο των τριών χαμηλότερων τιμών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία».

Αν αυτό είναι αλήθεια δεν ξέρω και θα μπορούσε να έχει γίνει και χωρίς χρηματισμό του ίδιου του υπουργού. Γι' αυτό νομίζω πιο σημαντικό είναι τι μπορεί να αποδειχθεί με βάση κινήσεις καταθέσεων κτλ

Κι επί υπουργίας Κουρουμπλή είχαν γίνει κάποια, ας τα πούμε μέχρι αποδείξεως του εναντίου, 'λάθη'.

Τη νομοθεσία με τους 'προστατευόμενους μάρτυρες' την έχουν ψηφίσει ΠΑΣΟΚ-ΝΔ και προσπάθησε να την εκμεταλλευτεί τυχοδιωκτικά ο ΣΥΡΙΖΑ. Δεν θα καταδικαστεί κανείς με αυτές τις καταθέσεις αλλά, φαντάζομαι, για κάποιες περιπτώσεις μπορούν να προκύψουν άλλα στοιχεία.

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 31 Δεκ 2018, 21:47

Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 18:32
Εγώ ξέρω ότι αν άμεσος σύμβουλος Συριζαιου πολιτικού είχε κατηγορηθεί για παθητική δώροδοκια θα γινόταν party εδώ μέσα
Αν ο ο τύπος ήταν μάρτυρας εναντίον του πολιτικού θα γινόταν πάρτι από τον εν λόγω πολιτικό. Και γίνεται, μιας κι έγραψες αυτό:
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 20:20
Chainis έγραψε:
31 Δεκ 2018, 20:15
Είμαι βέβαιος ότι όσοι έχουν κατηγορηθεί για την υπόθεση, με αυτή την εξέλιξη τώρα δεν στενοχωρήθηκαν ούτε ανησύχησαν.
Ευσεβής πόθοι. Δε βλέπω κάποιο αντίδραση από τους εμπλεκόμενους. Μούγκα στη στρουγκα.
Να βλέπεις καλύτερα. Ο Άδωνις το πόσταρε στο τουίτερ του. Ο Λοβέρδος ήδη έχει διαψεύσει ότι υπήρξε ποτέ σύμβουλος του, οπότε μην τρως τις βλακείες που διαβάζεις που έχουν όλες αρχική πηγή το Ντοκουμέντο γιατί όλοι το πήρατε θέσφατο ότι ήταν σύμβουλος τριών υπουργών. Όχι, ότι έχει σημασία γιατί εδώ είναι μάρτυρας που τους κατηγορεί κι αυτό ακυρώνει και νομικά την ούτως ή άλλως άχρηστη μαρτυρία του.

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 31 Δεκ 2018, 21:51

Uppercut έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:47
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 18:32
Εγώ ξέρω ότι αν άμεσος σύμβουλος Συριζαιου πολιτικού είχε κατηγορηθεί για παθητική δώροδοκια θα γινόταν party εδώ μέσα
Αν ο ο τύπος ήταν μάρτυρας εναντίον του πολιτικού θα γινόταν πάρτι από τον εν λόγω πολιτικό. Και γίνεται, μιας κι έγραψες αυτό:
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 20:20
Chainis έγραψε:
31 Δεκ 2018, 20:15
Είμαι βέβαιος ότι όσοι έχουν κατηγορηθεί για την υπόθεση, με αυτή την εξέλιξη τώρα δεν στενοχωρήθηκαν ούτε ανησύχησαν.
Ευσεβής πόθοι. Δε βλέπω κάποιο αντίδραση από τους εμπλεκόμενους. Μούγκα στη στρουγκα.
Να βλέπεις καλύτερα. Ο Άδωνις το πόσταρε στο τουίτερ του. Ο Λοβέρδος ήδη έχει διαψεύσει ότι υπήρξε ποτέ σύμβουλος του, οπότε μην τρως τις βλακείες που διαβάζεις που έχουν όλες αρχική πηγή το Ντοκουμέντο γιατί όλοι το πήρατε θέσφατο ότι ήταν σύμβουλος τριών υπουργών. Όχι, ότι έχει σημασία γιατί εδώ είναι μάρτυρας που τους κατηγορεί κι αυτό ακυρώνει και νομικά την ούτως ή άλλως άχρηστη μαρτυρία του.
Τί σημασία που έχει κατηγορηθεί; Έχεις ακούσει ότι το μικρό ψάρι δίνει το μεγαλύτερο για να ελαφρύνει τη θέση του; Γίνεται κατά κόρον παντού.

Uppercut

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 31 Δεκ 2018, 21:53

Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:51
Uppercut έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:47
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 18:32
Εγώ ξέρω ότι αν άμεσος σύμβουλος Συριζαιου πολιτικού είχε κατηγορηθεί για παθητική δώροδοκια θα γινόταν party εδώ μέσα
Αν ο ο τύπος ήταν μάρτυρας εναντίον του πολιτικού θα γινόταν πάρτι από τον εν λόγω πολιτικό. Και γίνεται, μιας κι έγραψες αυτό:
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 20:20


Ευσεβής πόθοι. Δε βλέπω κάποιο αντίδραση από τους εμπλεκόμενους. Μούγκα στη στρουγκα.
Να βλέπεις καλύτερα. Ο Άδωνις το πόσταρε στο τουίτερ του. Ο Λοβέρδος ήδη έχει διαψεύσει ότι υπήρξε ποτέ σύμβουλος του, οπότε μην τρως τις βλακείες που διαβάζεις που έχουν όλες αρχική πηγή το Ντοκουμέντο γιατί όλοι το πήρατε θέσφατο ότι ήταν σύμβουλος τριών υπουργών. Όχι, ότι έχει σημασία γιατί εδώ είναι μάρτυρας που τους κατηγορεί κι αυτό ακυρώνει και νομικά την ούτως ή άλλως άχρηστη μαρτυρία του.
Τί σημασία που έχει κατηγορηθεί; Έχεις ακούσει ότι το μικρό ψάρι δίνει το μεγαλύτερο για να ελαφρύνει τη θέση του; Γίνεται κατά κόρον παντού.
Για σένα με βάση αυτά που έχεις ακούσει μπορεί να μην έχει. Νομικά έχει. Δε γίνεται ο προστατευόμενος μάρτυρας να εμπλέκεται στην υπόθεση και να είναι ο ίδιος κατηγορούμενος. Ο μάρτυρας που ούτως ή άλλως δεν είχε αξία, γιατί η μαρτυρία του προστατευόμενου δε λαμβάνεται υπόψιν στο δικαστήριο χωρίς άλλα στοιχεία, που δεν υπάρχουν. Μ' αυτό ακυρώνεται πλήρως.

Η πηγή μάλιστα που επικαλέστηκε το Στοκουμέντο για να δείξει ότι ήταν σύμβουλος του Λοβέρδου, ήταν η άλλη ψευδομάρτυρας Κελέση. Λες και το ποιος ήταν σύμβουλος ενός υπουργού αποδεικνύεται με μαρτυρίες. Οι τύποι είναι θεοί. Χρησιμοποιούν τη μαρτυρία του ενός ψευδομάρτυρα για να αποδείξουν το στάτους του άλλου ψευδομάρτυρα.

:smt005::smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 31 Δεκ 2018, 21:57, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 31 Δεκ 2018, 21:54

Εκλεισε το χωνι και δεν θα μαθουμε την αληθγεια. :011::a040::a040: Κριμα...
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 31 Δεκ 2018, 22:41

nick έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:21
Ελβετός Τραπεζίτης έγραψε:
31 Δεκ 2018, 21:09
Περασαν καμποσες ωρες που δημοσιεύθηκε η ειδηση.

Εχουμε κάποιο σχόλιο απο το νομικό (λέμε τωρα...) επιτελειο των πολάκη/"Ρασπουτιν"/τζανακο/"Δευτερης Μάνας" ή ψάχνουν για το φλουρι στην βασιλοπιτα ;

:lol:
Παντως ουτε το αλλο στρατοπέδο πανηγυρίζει (ακομα τουλαχιστον)
το αλλο στρατοπεδο δεν πηγε κατηγορουμενο χαρη στη μαρτυρια και του συγκεκριμενου απατεωνα μαρτυρα ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 31 Δεκ 2018, 23:05

2005 διορίστηκε πρόεδρος νοσοκομείου Ρίου.
Αρίστος της ΝΔ

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 31 Δεκ 2018, 23:42

Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 23:05
2005 διορίστηκε πρόεδρος νοσοκομείου Ρίου.
Αρίστος της ΝΔ
Για να ηταν Πρόεδρος Νοσοκομείου λες εχει κάποια σχέση με την Ιατρική/Φαρμακευτική/Διοίκηση Επιχειρήσεων ή απλώς ήταν ψαροντουφεκάς που αναγομώνει ελαστικά;

Εικόνα
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 01 Ιαν 2019, 08:02

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 01 Ιαν 2019, 12:41

Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 23:05
2005 διορίστηκε πρόεδρος νοσοκομείου Ρίου.
Αρίστος της ΝΔ
Εκείνης της ΝΔ του Καμμένου και του Αντώναρου που τώρα ανήκουν στον εσμό.
-_-

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: NOVARTIS Tο Τελος της Σκευωρίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 01 Ιαν 2019, 12:46

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
01 Ιαν 2019, 12:41
Ripper έγραψε:
31 Δεκ 2018, 23:05
2005 διορίστηκε πρόεδρος νοσοκομείου Ρίου.
Αρίστος της ΝΔ
Εκείνης της ΝΔ του Καμμένου και του Αντώναρου που τώρα ανήκουν στον εσμό.
λολ Απ' όσο ξέρω ο καραμανλής στη ΝΔ βρίσκεται.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών