Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Ιαν 2019, 10:17

Ρε μπουρδολόγε, δε ζητησα να κατέβει το βίντεο απ το διαδικτυο γενικά
Δεν ζήτησα να ακυρωθεί η προσπάθεια όλων αυτών των ατόμων
Ούτε ζήτησα να λογοκριθεί μια συλλογική προσπάθεια

Θα μπορούσαν να ανέβουν τα κείμενα κι όχι βίντεο, πάλι θα γινόταν διακίνηση ιδεών, θα μπορούσαν να ανέβουν τα βίντεο και να ταυτοποιείς όλους τους υπόλοιπους που δεν είχαν πρόβλημα, εκτός απο μένα, πάλι θα γινόταν διακίνηση ιδεών.

Ζήτησα να μην ανέβει στο φόρουμ των λίγων εκατοντάδων ενεργών μελών ή έστω να μην ταυτοποιείται το άτομο με το νικ. ¨Οχι να μην ταυτοποιηθείς εσύ που εχεις γκαΐλα τη δημοσιότητα, όχι ο οποιοσδήποτε άλλος, όχι γιατί ήθελα να λογοκρίνω αλλά για να μην ταυτοποιηθώ εγώ γιατί δεχόμουν απειλητικά μηνύματα απο αριστερούς και δεξιούς φορουμίτες (μερικά εκ των οποίων γνώριζε και η διαχείριση). Κι ολα αυτά ΠΡΙΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ, ΟΧΙ ΜΕΤΑ. Συμφωνήσατε όλοι.

Δεν τσακώθηκα ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΕΝΑ και τον πληθυντικό κόψ τον, δεν είχες απο κανεναν στήριξη για αυτό που έκανες οπότε μη προσπαθείς να το κάνεις να φαίνεστε πολλοί.

Παραδέξου ότι φέρθηκες ανέντιμα και τις μπούρδες που λες για συγκεκριμένο άτομο ούτε που τις καταλαβαίνω. Αν έχεις τα κοχόνες μίλα καθαρά

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιαν 2019, 10:18

Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:03
Ίφιδα έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:53


α) δεν είπα ότι το βιντεάκι ήταν κάποιου άλλου

τα β και γ δεν έχουν απολυτως καμία σχέση μ αυτό που σου λέω. Δεν ζήτησα να σταματατήσει καμία εκδήλωση, ούτε να μην πληρώσουν για να γίνει η εκδήλωση ούτε τις άλλες μπούρδες που τσαμπουνάς.

δ) Το να ζητήσω να μην ταυτοποιείται το άτομο με το νικ δεν έχει να κάνει ούτε με ΨΩΝΙΟ (ποιο ψώνιο ρε, αν ήμουν τόσο ψωνάρα όσο εσύ το αντίθετο θα ήθελα) ούτε με προσπάθεια φιμωσης ιδεών, γκεμπελάκο, είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ. Ειχαμε συμφωνήσει σ αυτό ΠΡΟΤΟΥ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ και δέχτηκες, δεν το είπα μετά, το ξεκαθάρισα πριν το διαβάσω, αλλιώς δε θα το διάβαζα εγώ, ας το διάβαζες εσύ κι ας προωθούσες τις ιδέες σου στο φόρουμ των λίγων εκατοντάδων ενεργών μελών. ΑΝ έκανε τόσο άσχημη εντύπωση η συμπεριφορά μου γιατί δεχτήκατε να διαβάσω εγώ το κείμενο αφού σας ζήτησα να μην ανέβει στο φόρουμ; ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ, εσείς επιμένατε όχι εγώ. Ψεύδεσαι και σ αυτό όπως αποδεδειγμένα έλεγες ψέμματα και για όλα τα άλλα. Ας ήσουν ειλικρινής κι ας έλεγες "επειδή θέλω να ανέβει στο φόρουμ, ας το διαβάσει κάποιος άλλος ή θα το διαβάσω εγώ" Εσύ όχι μονο συμφώνησες να μην ανέβει και τελικά το ανέβασες, που σιγά το λαό του φόρουμ που θα έχανε τις ιδέες λες και δε τις ξέρανε, αλλά σημείωσες και τα δευτερόλεπτα ταυτοποιώντας άτομο με νικ ΑΛΗΤΗ. Θα μπορούσες έστω να μην ταυτοποιήσεις άτομο με νικ.

ε) Δεν χρειαζόταν κανείς να μου βάλει λόγια για να νιώσω αηδία και μετά την εκδήλωση φυσικά και ήταν όλα μέλι γάλα αφού δεν είχες ακόμα ανεβάσει το βίντεο

Τον εαυτό σου ήθελες να δείξεις και να δημιουργήσεις τζέρτζελο εκμεταλλευόμενος την περσόνα
Όπως ακριβώς κάνεις και τώρα .-
Το βιντεο ανεβηκε σε πολλες ιστοσελιδες στο διαδικτυο γιατι ανηκε στη ΔΗΠΕ και υπηρχε ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ αποφαση για την προωθηση του.

Ανεβηκε και σε ιστοσελιδες στην επαρχια.

Με ποιο ακριβως δικαιωμα εσυ ηθελες να κατεβει;

Με ποιο δικαιωμα ηθελες να ακυρωσεις την προσπαθεια ολων αυτων των ατομων;

Και τελος με ποιο δικαιωμα θεωρεις εμενα υπευθυνο για το βιντεο οταν εσυ παραδεχεσαι οτι ηταν της ΔΗΠΕ;
.
Έχεις σπάσει το κοντέρ της γελοιότητας.

Σε κατηγορεί γιατί εσύ το ανέβασες στο συγκεκριμένο φόρουμ.

Σταμάτα να κρύβεσαι πίσω από τα φουστάνια της κάθε συλλογικότητας για πράγματα που παίρνεις εσύ πρωτοβουλία.


Μ' αυτήν τη λογική, ο οποιοσδήποτε ανεβάσει μια φωτογραφία σου, ένα βίντεο ή το οτιδήποτε αφορά σε κάτι συλλογικό στο φόρουμ, χωρίς την έγκριση σου, θα το κάνει για τη συλλογικότητα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22539
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 10:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:18
Σταμάτα να κρύβεσαι πίσω από τα φουστάνια της κάθε συλλογικότητας για πράγματα που παίρνεις εσύ πρωτοβουλία.
μα δεν ήταν συλλογικότητα καν, πατάρι ήταν, αν ηταν συλλογικότητα θα το ανέβαζανε στο φόρουμ.

Ωραία Ιστορία πάντως, πάλι καλά που υπάρχουν οι τσιρλεαντερς του αρίστου και την μάθαμε. :003:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39681
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 10:22

Το ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ και οχι το ανεβασα στο φορουμ κατοπιν ΣΥΛΛΟΓΙΚΗΣ αποφασης και δεν υπηρχε περιπτωση να δεχτουμε ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΕΣ.

Οσο για τη γελοιοτητα σου επιστρεφεται.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39681
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 10:23

Ετσι κι αλλιως ομως νομιζω οτι το βιντεο ΔΕΝ παρεμεινε στο φορουμ αν και δεν θυμαμαι το λογο.

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22539
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 10:24

να πώ εγώ που δεν ειχα ιδέα πριν απο λίγο; :)


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιαν 2019, 10:25

enaon έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:18
Σταμάτα να κρύβεσαι πίσω από τα φουστάνια της κάθε συλλογικότητας για πράγματα που παίρνεις εσύ πρωτοβουλία.
μα δεν ήταν συλλογικότητα καν, πατάρι ήταν, αν ηταν συλλογικότητα θα το ανέβαζανε στο φόρουμ.

Ωραία Ιστορία πάντως, πάλι καλά που υπάρχουν οι τσιρλεαντερς του αρίστου και την μάθαμε. :003:
Εγώ είμαι τσιρλίντερ της Ίφιδας.


:vp7:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Ιαν 2019, 10:27

Γιατί ταυτοποίησες πρόσωπο-ονοματεπωνυμο και περσόνα χωρίς την συγκατάθεσή μου και θα μπορούσαν να είχαν νομικές συνέπειες.

Εκανες κάτι δηλαδή πολύ χειρότερο απ αυτό που κατηγορείς τον Νάνδρο.

Το βίντεο θα μπορούσε να μείνει αν έσβηνες απλά το ¨και στο τάδε:τάδε δευτερόλεπτο, η Ίφιδα¨! Ούτε αυτό δεν έκανες παρ όλες τις εκκλήσεις μου.

Και όχι δεν το ΑΝΕΒΑΣΑΤΕ, το ανέβασες, κανένας άλλος δεν ανέβασε το βίντεο, μόνο εσύ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22539
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 10:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:25
Εγώ είμαι τσιρλίντερ της Ίφιδας.
:vp7:
το κατέστρεψες, φεύγω, σας αγαπάω αλλά μου δώσανε περιοριστικά μέτρα. Τεσπα, φάτε τον αν πρέπει, αλλά έρχονται εκλογές, αυτό μόνο. :)

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39681
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 10:30

Το βιντεο κατεβηκε απο το πχορουμ ετσι κι αλλιως (αν και δεν θυμαμαι για ποιο λογο) οποτε πραγματικα ΔΕΝ καταλαβαινω πως μετα απο 7 χρονια καθεσαι και με ζαλιζεις θεωροντας μαλιστα εμενα υπευθυνο για μια συλλογικη αποφαση.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιαν 2019, 10:31

enaon έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιαν 2019, 10:25
Εγώ είμαι τσιρλίντερ της Ίφιδας.
:vp7:
το κατέστρεψες, φεύγω, σας αγαπάω αλλά μου δώσανε περιοριστικά μέτρα. Τεσπα, φάτε τον αν πρέπει, αλλά έρχονται εκλογές, αυτό μόνο. :)
Για μας είναι άνοστος.

Αυτοί που θα τον φάνε στη μάπα είναι αυτοί που τον γουστάρουν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2019, 10:35

Juno έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:08
Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:06
Θα απαντησω πριν φύγω και τη λάσπη ότι δήθεν ο Σύριζα μου βρήκε δουλειά και αρθρογραφώ.......
Πάλι εδώ είσαι συ; :p3::p3::p3::p3::p3:


Βρε δεν φεύγεις, από εδώ θα πάρεις σύνταξη.
Θα έρθει το τέλος του κόσμου, όλοι εμείς θα είμαστε στα καταφύγια και εσύ θα είσαι στο σπίτι σου, μπροστά στην οθόνη και θα γράφεις στο phorum.
ναι, αλλα θα γραφει "φευγω".

και μετα θα ξαναμπαινει για να το ξαναγραψει.

γω δε θελω να φυγει παντως. ουτε θελω να μη γραφει "φευγω"

γω ειμαι εδω για να γελαω. και ειναι αστειο να βλεπεις καποιον να γραφει ολο φευγω, και ολο να ειναι εδω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Ιαν 2019, 10:37

Μα θέλει να φύγει απλά δε τον αφήνουν οι θαυμαστές, νιώθει ένα χρέος απέναντί τους, γι αυτούς μένει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Ιαν 2019, 10:40

Ίφιδα έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:25
Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2019, 23:03
Για να μην μενουν κενα.

Το βιντεο ηταν της ΔΗΠΕ, οχι των Ελευθερων Χρεοκοπημενων, ουτε του Αριστου.

Και η συμφωνια στη ΔΗΠΕ ηταν να κοινοποιηθει στο διαδικτυο οπως και ολα τα βιντεο των εκδηλωσεων της.

70 ατομα ειμασταν στη συγκεκριμενη εκδηλωση, ΟΛΟΙ γνωριζαμε πως η εκδηλωση βιντοεσκοπουνταν, οι δυο καμεραμεν τραβουσαν σε κοντινο πλανο (απο τη μεση της αιθουσας) και μονο η Ιφιδα απο 70 ατομα ζητησε να μην εμφανιστει το βιντεο.

.
Αρίστο, ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ
Μου ζητήσατε να διαβάσω ένα κείμενο της Ρόδου επειδή δεν μπόρεσαν εκείνοι να στείλουν αντιπρόσωπο. Δέχτηκα με την προυπόθεση να ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, δεν με ενδιέφερε το διαδίκτυο γενικά, δεν λάμβανα απειλές γενικά απ το διαδίκτυο αλλά απ το φόρουμ. Σας εξήγησα και το γιατί, μπροστά σε όλους τους φορουμίτες που ήταν τότε εκεί. Συμφώνησες. Και τελικά όχι μόνο ανέβασες το βίντεο στο φόρουμ, με το πρόσωπο και το ονοματεπωνυμο μου να ακούγονται στο βίντεο, αλλά σημείωσες και τα δευτερόλεπτα βάζοντας και το νικ μου! Κι όταν σου ζήτησα να το κατεβάσεις, προτού το καταγγείλω στην διαχείριση ή τουλάχιστον να μην ταυτοποίείς το νικ με το άτομο, με αγνόησες επιδεικτικά.

Αυτό είναι ΑΛΗΤΕΙΑ.

Και δε θα το ανέφερα καν (το είχα ξεχάσει για την ακρίβεια) αν δεν είχες το ΘΡΑΣΟΣ ψωνάρα να απειλείς μέλος με μηνύσεις, επειδή ισχυρίζεται ότι εσύ, ο δήθεν αντιμνημονιακός, ο δήθεν ΄φευγουμευρωπαίος, ο δήθεν οχιτζής έγινες εν μια νυκτί κολλητάρι του Σύριζα που στηρίζει με μένος κάθε προδοσία ενώ παράλληλα εντελώς ξαφνικά, άρχισες να αρθρογραφείς σε εφημερίδες και σάιτ. Νιουζφλας, δεν είναι ο μόνος που πιστεύει ότι κάνεις κωλοτούμπες για μια καρέκλα ή ΄κάποια σέντς. Σου τό χουν πολλοί άλλοι, μέσα σ αυτούς κι εγώ, αλλά εσύ θυμήθηκες να απειλήσεις με μηνύσεις τώρα, τώρα που μπορείς ως φιλαράκι της φασιστικής κυβερνήσεως. Στα κοντά 40 χρόνια που ζω, δεν έχω δει καμία άλλη κυβέρνηση τόσο φασιστική που να απειλεί με δικαστήρια και φυλακίσεις όσους έχουν διαφορετική άποψη. Το ότι έχετε μαζέψει όλη τη σαπίλα του πλανήτη ως υποστηρικτές δεν είναι τυχαίο.

Κι εγώ θέλω να μείνεις :romance-hearteyes:
ε, ρε γλεντια. :g030:

στηριζω ιφιδα. αλλα με το μαλακο, μην τον γλεντας αποτομα, να μη χαλασει αμεσως, να προλαβουμε να παιξουμε λιγο κι εμεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών