Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 09:23

ριτζερί στο είπα απο την αρχή, καταλαβαίνω την λογική απλά την βρίσκω κούκου, οπότε δεν θέλω να την συζητήσω. :)

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Ιαν 2019, 09:25

Αρίστος έγραψε:
15 Ιαν 2019, 23:03
Για να μην μενουν κενα.

Το βιντεο ηταν της ΔΗΠΕ, οχι των Ελευθερων Χρεοκοπημενων, ουτε του Αριστου.

Και η συμφωνια στη ΔΗΠΕ ηταν να κοινοποιηθει στο διαδικτυο οπως και ολα τα βιντεο των εκδηλωσεων της.

70 ατομα ειμασταν στη συγκεκριμενη εκδηλωση, ΟΛΟΙ γνωριζαμε πως η εκδηλωση βιντοεσκοπουνταν, οι δυο καμεραμεν τραβουσαν σε κοντινο πλανο (απο τη μεση της αιθουσας) και μονο η Ιφιδα απο 70 ατομα ζητησε να μην εμφανιστει το βιντεο.

.
Αρίστο, ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ
Μου ζητήσατε να διαβάσω ένα κείμενο της Ρόδου επειδή δεν μπόρεσαν εκείνοι να στείλουν αντιπρόσωπο. Δέχτηκα με την προυπόθεση να ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, δεν με ενδιέφερε το διαδίκτυο γενικά, δεν λάμβανα απειλές γενικά απ το διαδίκτυο αλλά απ το φόρουμ. Σας εξήγησα και το γιατί, μπροστά σε όλους τους φορουμίτες που ήταν τότε εκεί. Συμφώνησες. Και τελικά όχι μόνο ανέβασες το βίντεο στο φόρουμ, με το πρόσωπο και το ονοματεπωνυμο μου να ακούγονται στο βίντεο, αλλά σημείωσες και τα δευτερόλεπτα βάζοντας και το νικ μου! Κι όταν σου ζήτησα να το κατεβάσεις, προτού το καταγγείλω στην διαχείριση ή τουλάχιστον να μην ταυτοποίείς το νικ με το άτομο, με αγνόησες επιδεικτικά.

Αυτό είναι ΑΛΗΤΕΙΑ.

Και δε θα το ανέφερα καν (το είχα ξεχάσει για την ακρίβεια) αν δεν είχες το ΘΡΑΣΟΣ ψωνάρα να απειλείς μέλος με μηνύσεις, επειδή ισχυρίζεται ότι εσύ, ο δήθεν αντιμνημονιακός, ο δήθεν ΄φευγουμευρωπαίος, ο δήθεν οχιτζής έγινες εν μια νυκτί κολλητάρι του Σύριζα που στηρίζει με μένος κάθε προδοσία ενώ παράλληλα εντελώς ξαφνικά, άρχισες να αρθρογραφείς σε εφημερίδες και σάιτ. Νιουζφλας, δεν είναι ο μόνος που πιστεύει ότι κάνεις κωλοτούμπες για μια καρέκλα ή ΄κάποια σέντς. Σου τό χουν πολλοί άλλοι, μέσα σ αυτούς κι εγώ, αλλά εσύ θυμήθηκες να απειλήσεις με μηνύσεις τώρα, τώρα που μπορείς ως φιλαράκι της φασιστικής κυβερνήσεως. Στα κοντά 40 χρόνια που ζω, δεν έχω δει καμία άλλη κυβέρνηση τόσο φασιστική που να απειλεί με δικαστήρια και φυλακίσεις όσους έχουν διαφορετική άποψη. Το ότι έχετε μαζέψει όλη τη σαπίλα του πλανήτη ως υποστηρικτές δεν είναι τυχαίο.

Κι εγώ θέλω να μείνεις :romance-hearteyes:

ritzeri

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 16 Ιαν 2019, 09:25

enaon έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:23
ριτζερί στο είπα απο την αρχή, καταλαβαίνω την λογική απλά την βρίσκω κούκου, οπότε δεν θέλω να την συζητήσω. :)
Με μπερδεύεις.
Μια λες δε θες να τη συζητήσεις μια μου λες να σου πω αν βρω χρόνο.

Αποφάσισε και εσύ, σαν τον Άριστο κανεις
:D
enaon έγραψε:
15 Ιαν 2019, 17:58
και το πλιάτσικο ριτσερί δουλεύει, ίσως ληστεία σε τράπεζες απο γειτονιές, πες και για αυτά αν βρεις χρόνο.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 09:26

Αλητεία, αίσχος και αγάπη μόνο απο την ίφιδα. :)

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 09:27

ritzeri έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:25
Με μπερδεύεις.
Μια λες δε θες να τη συζητήσεις μια μου λες να σου πω αν βρω χρόνο.

Αποφάσισε και εσύ, σαν τον Άριστο κανεις
:D
λάθος μου, το παθαίνει και ο νάνδρος παρατήρησα. Ήταν ειρωνικό φίλε, σόρυ.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38771
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 09:34

Εσυ ΨΕΥΔΕΣΑΙ ασυστολα.

α) Το βιντεακι το ξαναλεω ηταν της ΔΗΠΕ και οχι των Ελευθερων Χρεοκοπημενων η του Αριστου.

β) Υπηρξαν ανθρωποι που ηρθαν απο την επαρχια για την εκδηλωση και αλλοι που δεν μπορουσαν και γι' αυτο ηθελαν η εκδηλωση να βιντεοσκοπηθει. Ετσι κι αλλιως ομως ολες οι εκδηλωσεις βιντεοσκοπουνταν.

γ) Υπηρξαν ανθρωποι που πληρωσαν για να γινει η εκδηλωση και οι ιδιοι δουλεψαν για να μπορεσει να πραγματοποιηθει η εκδηλωση.

δ) Και ερχεσαι εσυ η ΨΩΝΑΡΑ να ζητησεις ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ να κατεβει το βιντεο και αρα να στερησεις τη δυνατοτητα απ' αυτον τον κοσμο να προωθησει τις ιδεες του.

ε) Ξερω τοτε ποιος σου εβαλε λογια για μας. Ξερεις και ξερω οτι μετα την εκδηλωση ολα ηταν μελι γαλα. Και μετα απο καποιες μερες μας ζητας με τουπε να κατεβει το βιντεο λες και ειχες το οποιο δικαιωμα να λογοκρινεις μια συλλογικη προσπαθεια στην οποια συμμετειχες με δικη σου μαλιστα ΘΕΛΗΣΗ και με δικη σου ΕΥΘΥΝΗ. Εκανε τοτε ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ εντυπωση η συμπεριφορα σου και θεωρηθηκε απο ολους οτι το εκανες για να μας τη ΣΠΑΣΕΙΣ και μονο.

Οσο για την πρωτοφανη αλητεια να μπλεξεις τα ειδησεογραφικα μου με το Συριζα απαντησα εδω.

ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ.
Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:06
Θα απαντησω πριν φύγω και τη λάσπη ότι δήθεν ο Σύριζα μου βρήκε δουλειά και αρθρογραφώ.

Μια λασπη που ειναι εντελως ηλιθια και χοντροκομμενη γιατι την αναπαρηγαν τυποι που δεν εχουν ιδεα τι ισχυει στη δημοσιογραφικη πιατσα.


α) Στις διαφορες ιστοσελιδες που αρθρογραφω ΚΑΝΕΝΑΣ αρθρογραφος δεν πληρωνεται. Στην Ελλαδα ισχυει πως σε μεγαλες ιστοσελιδες πληρωνονται μονο αυτοι που κανουν τη ΣΥΝΤΑΞΗ των ειδησεων, οχι αυτοι που στελνουν ενα αρθρο μια δυο φορες το μηνα. Για παραδειγμα αρθρογραφει σε γνωστες ιστοσελιδες και ο perastikos13 που εγραφε στο παλιο πχορουμ και ουτε αυτος πληρωνεται.

β) Στο μηνιαιο περιοδικο που γραφω ισχυει επισης το ιδιο. Ο οργανισμος που το βγαζει εκδιδει και εφημεριδα, εχει ιστοσελιδες κλπ. Οσοι δουλευουν εκει εχουν καθημερινη ενασχοληση με τη συνταξη των ειδησεων. Οι αρθρογραφοι που στελνουν συνεργασιες μια η δυο φορες τον μηνα δεν πληρωνονται. Αομη και αν εισαι πολυ μεγαλο ονομα, πολιτικος, διεθνης αναλυτης η καθηγητης πανεπιστημιου ΔΕΝ πληρωνεσαι. Δεν ειμαστε στην Αγγλια που ο Μπορις Τζονσον κονομαει εκατονταδες χιλιαδες λιρες για τις ομιλιες του. Oυτε στην Ελλαδα των περασμενων δεκαετιων.

γ) Ισχυει οτι η δουλεια μου ειναι οι διαφημιστικες πωλησεις. Αν ξεκινουσα εμμισθη δημοσιογραφια θα με εβαζαν να ασχολουμαι οχι με αρθρογραφια αλλα με επιλογη και συνταξη ειδησεων και πρωτο μισθο θα επαιρνα 600 ευρω. Στη δουλεια μου ομως παιρνω σχεδον τα διπλασια οποτε για μενα δεν εχει νοημα.

δ) Η αρθρογραφια μου ειναι 60% σε διεθνη θεματα οπου γραφω κυριως για Brexit, Σαλβινι-Πενταστερους, Τραμπ και Μπανον, Κιτρινα Γιλεκα και μονο 40% ειναι τα φιλοσυριζεικα αρθρα. Επισης οταν γραφω για διεθνη θεματα δεν συμφωνω με τη γραμμη του Συριζα. Εγω δεν ειμαι υπερ της ΕΕ. Κι αν στην Ελλαδα εξαιτιας αντικειμενικων συνθηκων δεν τα καταφεραμε για τη ρηξη υποστηριζω κινηματα σε μεγαλες χωρες που μπορουν να τα καταφερουν.
.

ritzeri

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 16 Ιαν 2019, 09:36

Χωρίς να έχω άμεση γνώση των γεγονότων, νομίζω πως ο Αρίστος έχει δίκιο.
Μόνο και μόνο επειδή έχει αποδείξει πως ο λόγος του ειναι συμβόλαιο.
Και δεν είναι καραγκιόζης να αλλάζει απόψεις σαν τα πουκάμισα.
Παλαιας κοπής ανδρας

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 09:39

ο παλιάς κοπής άνδρας φοράει απο τα πέντε του το πουκάμισο του παππού του, ολεολέ ολέ.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 16 Ιαν 2019, 09:53

Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:34
Εσυ ΨΕΥΔΕΣΑΙ ασυστολα.

α) Το βιντεακι το ξαναλεω ηταν της ΔΗΠΕ και οχι των Ελευθερων Χρεοκοπημενων η του Αριστου.

β) Υπηρξαν ανθρωποι που ηρθαν απο την επαρχια για την εκδηλωση και αλλοι που δεν μπορουσαν και γι' αυτο ηθελαν η εκδηλωση να βιντεοσκοπηθει. Ετσι κι αλλιως ομως ολες οι εκδηλωσεις βιντεοσκοπουνταν.

γ) Υπηρξαν ανθρωποι που πληρωσαν για να γινει η εκδηλωση και οι ιδιοι δουλεψαν για να μπορεσει να πραγματοποιηθει η εκδηλωση.

δ) Και ερχεσαι εσυ η ΨΩΝΑΡΑ να ζητησεις ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ να κατεβει το βιντεο και αρα να στερησεις τη δυνατοτητα απ' αυτον τον κοσμο να προωθησει τις ιδεες του.

ε) Ξερω τοτε ποιος σου εβαλε λογια για μας. Ξερεις και ξερω οτι μετα την εκδηλωση ολα ηταν μελι γαλα. Και μετα απο καποιες μερες μας ζητας με τουπε να κατεβει το βιντεο λες και ειχες το οποιο δικαιωμα να λογοκρινεις μια συλλογικη προσπαθεια στην οποια συμμετειχες με δικη σου μαλιστα ΘΕΛΗΣΗ και με δικη σου ΕΥΘΥΝΗ. Εκανε τοτε ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ εντυπωση η συμπεριφορα σου και θεωρηθηκε απο ολους οτι το εκανες για να μας τη ΣΠΑΣΕΙΣ και μονο.

Οσο για την πρωτοφανη αλητεια να μπλεξεις τα ειδησεογραφικα μου με το Συριζα απαντησα εδω.
α) δεν είπα ότι το βιντεάκι ήταν κάποιου άλλου

τα β και γ δεν έχουν απολυτως καμία σχέση μ αυτό που σου λέω. Δεν ζήτησα να σταματατήσει καμία εκδήλωση, ούτε να μην πληρώσουν για να γίνει η εκδήλωση ούτε τις άλλες μπούρδες που τσαμπουνάς.

δ) Το να ζητήσω να μην ταυτοποιείται το άτομο με το νικ δεν έχει να κάνει ούτε με ΨΩΝΙΟ (ποιο ψώνιο ρε, αν ήμουν τόσο ψωνάρα όσο εσύ το αντίθετο θα ήθελα) ούτε με προσπάθεια φιμωσης ιδεών, γκεμπελάκο, είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ. Ειχαμε συμφωνήσει σ αυτό ΠΡΟΤΟΥ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ και δέχτηκες, δεν το είπα μετά, το ξεκαθάρισα πριν το διαβάσω, αλλιώς δε θα το διάβαζα εγώ, ας το διάβαζες εσύ κι ας προωθούσες τις ιδέες σου στο φόρουμ των λίγων εκατοντάδων ενεργών μελών. ΑΝ έκανε τόσο άσχημη εντύπωση η συμπεριφορά μου γιατί δεχτήκατε να διαβάσω εγώ το κείμενο αφού σας ζήτησα να μην ανέβει στο φόρουμ; ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ, εσείς επιμένατε όχι εγώ. Ψεύδεσαι και σ αυτό όπως αποδεδειγμένα έλεγες ψέμματα και για όλα τα άλλα. Ας ήσουν ειλικρινής κι ας έλεγες "επειδή θέλω να ανέβει στο φόρουμ, ας το διαβάσει κάποιος άλλος ή θα το διαβάσω εγώ" Εσύ όχι μονο συμφώνησες να μην ανέβει και τελικά το ανέβασες, που σιγά το λαό του φόρουμ που θα έχανε τις ιδέες λες και δε τις ξέρανε, αλλά σημείωσες και τα δευτερόλεπτα ταυτοποιώντας άτομο με νικ ΑΛΗΤΗ. Θα μπορούσες έστω να μην ταυτοποιήσεις άτομο με νικ. Στο μυαλό σου, ήμουν ένα άτομο που μπορούσε και καλά να συσπειρώσει τους φορουμίτες Θεσσαλονικείς να υποστηρίξουν τις ιδέες, ενώ σου είπα ΕΥΘΕΩΣ ότι δεν ισχύει αυτό κι ούτε πρόκειται να μπω στη διαδικασία

ε) Δεν χρειαζόταν κανείς να μου βάλει λόγια για να νιώσω αηδία και μετά την εκδήλωση φυσικά και ήταν όλα μέλι γάλα αφού δεν είχες ακόμα ανεβάσει το βίντεο

Τον εαυτό σου ήθελες να δείξεις και να δημιουργήσεις τζέρτζελο εκμεταλλευόμενος την περσόνα
Όπως ακριβώς κάνεις και τώρα .-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ίφιδα την 16 Ιαν 2019, 09:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38771
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 09:55

Το κουφο ειναι πως το πρωτο μου αρθρο στα ΕΠΙΚΑΙΡΑ που επικαλεστηκε ο Nandros σαν στοιχειο της συνεργασιας μου με το Συριζα.

Αφορουσε τον πυρηνικο σταθμο της Τουρκιας στο Ακουγιου.

Εξηγουσα λοιπον γιατι συμφωνα με μελετες βρισκοταν σε πολυ επικινδυνη σεισμικα θεση για πυρηνικο ατυχημα.

α) Αναφερθηκα σε επιστολη 15 κορυφαιων Ελληνων καθηγητων για τους κινδυνους του Ακουγιου.

β) Αναφερθηκα σε ψηφισμα του Ευρωκοινοβουλιου κατα της λειτουργιας του.

γ) Αναφερθηκα σε πρωτοβουλιες της Greenpeace να διαφωτισει τον κοσμο για τους κινδυνους του.

δ) Αναφερθηκα στις διαμαρτυριες της κυβερνησης της Κυπρου.

Τωρα τι σχεση ειχαν τα παραπανω με τον Συριζα ΜΟΝΟ ο Nandros το ξερει (μονο η ελληνικη κυβερνηση δεν ειχε διαμαρυρηθει).

Για την ιστορια το αρθρο αρεσε παρα πολυ, μπηκε και στο εξωφυλλο και ετσι ξεκινησε η συνεργασια μου με τα ΕΠΙΚΑΙΡΑ.

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Ιαν 2019, 09:56

Ίφιδα έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:53
να δημιουργήσεις τζέρτζελο εκμεταλλευόμενος την περσόνα
Όπως ακριβώς κάνεις και τώρα .-
γράψε μερικές σελίδες ακόμα παρακαλώ γιατί εγώ έχω πολλές απορίες, μετά θα λέμε οτι το κάνει ο Αρίστος για επίδειξη, πλάκα θα έχει. :003:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34354
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Ιαν 2019, 09:58

Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:34
Η αρθρογραφια μου ειναι 60% σε διεθνη θεματα οπου γραφω κυριως για Brexit, Σαλβινι-Πενταστερους, Τραμπ και Μπανον, Κιτρινα Γιλεκα και μονο 40% ειναι τα φιλοσυριζεικα αρθρα. Επισης οταν γραφω για διεθνη θεματα δεν συμφωνω με τη γραμμη του Συριζα. Εγω δεν ειμαι υπερ της ΕΕ. Κι αν στην Ελλαδα εξαιτιας αντικειμενικων συνθηκων δεν τα καταφεραμε για τη ρηξη υποστηριζω κινηματα σε μεγαλες χωρες που μπορουν να τα καταφερουν.
Δεν θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα και τα ιδιωτικά γιατί δεν με αφορούν.Θα ασχοληθώ με το τελευταίο,το πολιτικό : δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να τα καταφέρετε.Όλοι οι δεξιοί ή παραδεξιοί από Καμμένο ως "καραμανλικούς" που στήριξαν τον ΣΥΡΙΖΑ δεν ήσαν παρά οι ονομασθέντες από τον Λένιν (τον πραγματικό,όχι τον μικρό :D ) "χρήσιμοι ηλίθιοι" για την άνοδό του στην εξουσία,ή άλλως πως συνοδοιπόροι.Μερικοί προσχώρησαν κιόλας,άλλοι όχι.
Και ήταν προφανές από την αρχή και δεν αφορά μόνο την ΕΕ π.χ. Όλα αυτά τα κινήματα που υποστηρίζεις είναι αντιμεταναστευτικά ενώ ο σύριζα ήταν φουλ φιλομεταναστευτικός.
Πέραν τούτου εάν τα "καταφέρουν" για τις μεγάλες χώρες διάλυση της ΕΕ σημαίνει απλώς διάσπαση της Ευρώπης έναντι της Κίνας,των ΗΠΑ και της Ρωσίας αλλά για την Ελλάδα σημαίνει επιστροφή στα Βαλκάνια.Αυτά όμως είναι πολιτικά θέματα και όχι ιδιωτικά οπότε τέλος.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34354
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Ιαν 2019, 10:01

Αρίστος έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:55
Εξηγουσα λοιπον γιατι συμφωνα με μελετες βρισκοταν σε πολυ επικινδυνη σεισμικα θεση για πυρηνικο ατυχημα.
Εγώ αν ήμουν Αποστολάκης θα έβλεπα ένα πολύ καλό στόχο για την ελληνική αεροπορία σε περίπτωση πολέμου. :lol: Βέβαια δεν είμαι.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38771
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 10:03

Ίφιδα έγραψε:
16 Ιαν 2019, 09:53


α) δεν είπα ότι το βιντεάκι ήταν κάποιου άλλου

τα β και γ δεν έχουν απολυτως καμία σχέση μ αυτό που σου λέω. Δεν ζήτησα να σταματατήσει καμία εκδήλωση, ούτε να μην πληρώσουν για να γίνει η εκδήλωση ούτε τις άλλες μπούρδες που τσαμπουνάς.

δ) Το να ζητήσω να μην ταυτοποιείται το άτομο με το νικ δεν έχει να κάνει ούτε με ΨΩΝΙΟ (ποιο ψώνιο ρε, αν ήμουν τόσο ψωνάρα όσο εσύ το αντίθετο θα ήθελα) ούτε με προσπάθεια φιμωσης ιδεών, γκεμπελάκο, είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ. Ειχαμε συμφωνήσει σ αυτό ΠΡΟΤΟΥ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ και δέχτηκες, δεν το είπα μετά, το ξεκαθάρισα πριν το διαβάσω, αλλιώς δε θα το διάβαζα εγώ, ας το διάβαζες εσύ κι ας προωθούσες τις ιδέες σου στο φόρουμ των λίγων εκατοντάδων ενεργών μελών. ΑΝ έκανε τόσο άσχημη εντύπωση η συμπεριφορά μου γιατί δεχτήκατε να διαβάσω εγώ το κείμενο αφού σας ζήτησα να μην ανέβει στο φόρουμ; ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΔΕ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ, εσείς επιμένατε όχι εγώ. Ψεύδεσαι και σ αυτό όπως αποδεδειγμένα έλεγες ψέμματα και για όλα τα άλλα. Ας ήσουν ειλικρινής κι ας έλεγες "επειδή θέλω να ανέβει στο φόρουμ, ας το διαβάσει κάποιος άλλος ή θα το διαβάσω εγώ" Εσύ όχι μονο συμφώνησες να μην ανέβει και τελικά το ανέβασες, που σιγά το λαό του φόρουμ που θα έχανε τις ιδέες λες και δε τις ξέρανε, αλλά σημείωσες και τα δευτερόλεπτα ταυτοποιώντας άτομο με νικ ΑΛΗΤΗ. Θα μπορούσες έστω να μην ταυτοποιήσεις άτομο με νικ.

ε) Δεν χρειαζόταν κανείς να μου βάλει λόγια για να νιώσω αηδία και μετά την εκδήλωση φυσικά και ήταν όλα μέλι γάλα αφού δεν είχες ακόμα ανεβάσει το βίντεο

Τον εαυτό σου ήθελες να δείξεις και να δημιουργήσεις τζέρτζελο εκμεταλλευόμενος την περσόνα
Όπως ακριβώς κάνεις και τώρα .-


Το βιντεο ανεβηκε σε πολλες ιστοσελιδες στο διαδικτυο γιατι ανηκε στη ΔΗΠΕ και υπηρχε ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ αποφαση για την προωθηση του.

Ανεβηκε και σε ιστοσελιδες στην επαρχια.

Με ποιο ακριβως δικαιωμα εσυ ηθελες να κατεβει;

Με ποιο δικαιωμα ηθελες να ακυρωσεις την προσπαθεια ολων αυτων των ατομων;

Και τελος με ποιο δικαιωμα θεωρεις εμενα υπευθυνο για το βιντεο οταν εσυ παραδεχεσαι οτι ηταν της ΔΗΠΕ;

Τους καμεραμεν που τραβουσαν το βιντεο δεν τους ειδες; Καποια στιγμη τραβουσαν και διπλα σου.

Ασε λοιπον Ιφιδα τα περι δικαιωματων σου. Δικαιωμα να λογοκρινεις συλλογικες προσπαθειες δεν εχεις. Κανενα συνταγμα στον πλανητη δεν σου αναγνωριζει τετοιο δικαιωμα και κανενας νομος.

Παραδεξου οτι σε επιασε το συγκεκριμενο ατομο και σου εβαλε λογια και ενω πριν δεν ειχες καμια αντιρρηση μετα επελεξες να τσακωθεις μαζι μας με το προσχημα του βιντεο.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38771
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Για έλα δω Nandros να μας πεις για καρέκλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Ιαν 2019, 10:12

Και επειδη ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ με τις κατηγοριες οτι τα εκανα για δικη μου προβολη:

α) Ενημερωτικα απο τη ΔΗΠΕ κατεβηκαν 4 στις εκλογες του 2012 (τρεις με το ΕΠΑΜ και ενας με τους ΑΝΕΛ). Εγω ΟΧΙ και ας δεχτηκα προτασεις.

β) Ποτε δεν επελεξα να χρησιμοποιησω τους Ελευθερους Χρεοκοπημενους η τη ΔΗΠΕ σαν οχημα ανελιξης και γι' αυτο με δικη μου προταση δεν υπηρχαν αρχηγοι αλλα οι αποφασεις ηταν ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ και με ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ.

γ) Απλα ημουν αναμεσα στους μαλακες που πληρωναμε για τις ωραιοτατες εκδηλωσεις και που καναμε μεχρι αφισοκολληση για να μαζεψουμε τον κοσμο.

.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών