Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14613
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Ιαν 2019, 20:52

Πρεπει να κανει τρελο γαμησι αυτη η τυπισσα.
Την φανταζομαι να ΠΡΟΣΤΑΖΕΙ με αυστηρο τροπο «ξεσκισε με τωρα, ειδαλως θα σε καταδικασει η επιτροπη διαχειρισης ξεσκισματος» και κατι τετοια

Αν ημουν γκομενος της, θα ντυνομουν ματατζης και θα εκανα εφοδο στο κρεβατι.
Της ποπης θα γινοταν. Θα επεφτε η πολυκατοικια.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 18 Ιαν 2019, 20:55

θελουμε ντιμπειτ Οτι Χατζηστεφανου με Σωτη τριανταφυλλου :smt047
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα


νύχτα

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 18 Ιαν 2019, 21:03

Daje έγραψε:
18 Ιαν 2019, 20:52
η επιτροπη διαχειρισης ξεσκισματος
:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 18 Ιαν 2019, 21:04

Απο οσο θυμαμαι η κυρια αγνοει την εννοια debate. Προτιμαει μονολογους με κραυγες,,
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 18 Ιαν 2019, 21:06

urbilum έγραψε:
18 Ιαν 2019, 18:28
το καλό δεν θα ήταν debate Ζωής-Αλέξη αλλά κάτι πιο ρεαλιστικό
ο Τσίπρας είπε σε όποιο κανάλι θέλει ο Κυριάκος και με όποιον συντονιστή θέλει
ε ο Κύριάκος να διάλεγε για συντονίστρια τη Ζωή, με αυξημένες αρμοδιότητες
αυτό είναι ρεαλιστικό σενάριο, αλλά που απο τους νδτες που καταδέχονται να τους ραπίζει ο Αλέξης μετά απ όλα αυτά
Ατομο που ωρύεται για να υπενθυμισει οτι "είμαι ο π/θ και να με ακουσετε", σημαινει οτι ειναι ανευ κυρους.

Οχι η σταλινικη διαταραγμένη καγκεμπίτισσα κων/πουλου αλλά η γιαγιά μου θα τον ξέσκιζε σε οποία δημοσια συζήτηση.
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Ιαν 2019, 21:07

Daje έγραψε:
18 Ιαν 2019, 20:52
Πρεπει να κανει τρελο γαμησι αυτη η τυπισσα.
Την φανταζομαι να ΠΡΟΣΤΑΖΕΙ με αυστηρο τροπο «ξεσκισε με τωρα, ειδαλως θα σε καταδικασει η επιτροπη διαχειρισης ξεσκισματος» και κατι τετοια

Αν ημουν γκομενος της, θα ντυνομουν ματατζης και θα εκανα εφοδο στο κρεβατι.
Της ποπης θα γινοταν. Θα επεφτε η πολυκατοικια.
Ισχύει αλλά παίζει να σου έλεγε "κάτσε να σε ξεσκίσω τώρα"
δε θα ήταν κι η πρώτη φορά


Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Ιαν 2019, 21:08

Northern Spirit έγραψε:
18 Ιαν 2019, 21:04
Απο οσο θυμαμαι η κυρια αγνοει την εννοια debate. Προτιμαει μονολογους με κραυγες,,
Λάθος θυμάσαι, ζηλιάρη

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 19 Ιαν 2019, 00:13

πατησιωτης έγραψε:
18 Ιαν 2019, 15:19
Σύγκρουση γιγάντων.


:)

Μπραβο Πατ ...εξαιρετικη επιλογη ... απο τα αγαπημενα μου κινηματογραφικα εργα ...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27200
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Ιαν 2019, 00:16

Lord Brum έγραψε:
18 Ιαν 2019, 15:14
Beria έγραψε:
18 Ιαν 2019, 15:10
Γιατί να μην τον καλέσει στο πάρκιν του ΟΑΚΑ καλύτερα
όντως λιγότερο ξύλο θα φάει εκεί
Στο οάκα θα φάει πούτσο όμως
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 19 Ιαν 2019, 00:20

Ίφιδα έγραψε:
18 Ιαν 2019, 21:08
Northern Spirit έγραψε:
18 Ιαν 2019, 21:04
Απο οσο θυμαμαι η κυρια αγνοει την εννοια debate. Προτιμαει μονολογους με κραυγες,,
Λάθος θυμάσαι, ζηλιάρη
λαθος θυμαμαι; γνωριζει δηλαδη τηνλ εξη διαλογος;
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 19 Ιαν 2019, 00:28

δεν έχεις παρά να την θαυμάσεις στα βίντεο

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιαν 2019, 00:32

H Ζωϊτσα μια ζωη στον Συριζα ηταν υπερ της Μακεδονιάς, τωρα εμεινε μονη και το παίζει αριστεροπατριώτισσα; ποσο πιο χαμηλα μπορει να φτάσει; Γιατι δεν ειπε τιποτα οταν η νεοι του σφυριζα πηγαίναν στην μακεδονια; μουγκα εκει.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 19 Ιαν 2019, 01:06

Ζωή Εικόνα & Κότα
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου σε Τσίπρα: σε προσκαλώ εγώ σε debate

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 19 Ιαν 2019, 01:18

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιαν 2019, 00:32
H Ζωϊτσα μια ζωη στον Συριζα ηταν υπερ της Μακεδονιάς, τωρα εμεινε μονη και το παίζει αριστεροπατριώτισσα; ποσο πιο χαμηλα μπορει να φτάσει; Γιατι δεν ειπε τιποτα οταν η νεοι του σφυριζα πηγαίναν στην μακεδονια; μουγκα εκει.
Μα δε θες να ακούεις την άποψή της για τη Συμφωνία των Πρεσπών; Έτσι τυχαία εκλέχθηκε με κοινοβουλευτική πλειοψηφία ρεκόρ η νεαρότερη Πρόεδρος Βουλής; Χαριστικά απ τον Αλ6;

Εντωμεταξύ όσα διαβάζω τόσο :romance-hearteyes:
SpoilerShow
Δικηγόρος, μέλος των Δικηγορικών Συλλόγων Αθηνών και Νέας Υόρκης, ειδικευμένη στο Εθνικό, Ευρωπαϊκό και Διεθνές Ποινικό Δίκαιο, στο Δημόσιο Διεθνές Δίκαιο και στα Ανθρώπινα Δικαιώματα.
....
Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων από τον Φεβρουάριο 2015 ως τον Σεπτέμβριο 2015, η νεότερη μέχρι σήμερα Πρόεδρος της Βουλής, η πρώτη Πρόεδρος Βουλής που προερχόταν από την Αριστερά.

Ιδρύτρια της Επιτροπής Αλήθειας Δημοσίου Χρέους της Βουλής των Ελλήνων (Απρίλιος 2015), η οποία εξέδωσε δύο Προκαταρκτικά Πορίσματα, τον Ιούνιο 2015, για τον παράνομο χαρακτήρα του μνημονιακού δημοσίου χρέους της Ελλάδας και την δυνατότητα κυριαρχικής αποκήρυξής του και τον Σεπτέμβριο 2015, για τον παράνομο χαρακτήρα του 3ου Μνημονίου. Η Επιτροπή αυτή είναι μέχρι σήμερα η 1η και η μόνη θεσμική Επιτροπή Λογιστικού Ελέγχου του Χρέους που έχει συσταθεί σε επίπεδο κράτους-μέλους της Ε.Ε., αποτέλεσε και αποτελεί αγκάθι στα σχέδια επιβολής του παράνομου χρέους στον ελληνικό λαό και για το λόγο αυτό το Μνημονιακό Καθεστώς σταμάτησε τις εργασίες της, κλείδωσε τα γραφεία της και κατέσχεσε παράνομα τα αρχεία της. Η Επιτροπής επανασυγκροτείται με τη μορφή Σωματείου, με πρωτοβουλία της Ζωής Κωνσταντοπούλου και ομόφωνη απόφαση των μελών της. http://debt-truth.gr/

Πρόεδρος της Επιτροπής για την Διεκδίκηση των Γερμανικών Οφειλών, η οποία επανασυγκροτήθηκε και αναβαθμίσθηκε με πρότασή της ως Προέδρου της Βουλής, τον Μάρτιο 2015. Εκπροσώπησε την Επιτροπή στο Παγκόσμιο Διακοινοβουλευτικό Φόρουμ κατά της Γενοκτονίας, στο Ερεβάν Αρμενίας από όπου εκδόθηκε Διακήρυξη με αναγνώριση της Γενοκτονίας των Ποντίων, των Ελλήνων της Μικράς Ασίας και των Ασσυρίων (Απρίλιος 2015), στις εκδηλώσεις για τον εορτασμό των 70 χρόνων από τη μεγάλη νίκη των λαών κατά του φασισμού και ναζισμού στη Μόσχα (9 Μαίου 2015), στις εκδηλώσεις μνήμης για τα 70 Χρόνια από το κλείσιμο του Στρατοπέδου Συγκέντρωσης στο Μάουτχάουζεν, ως Πρώτη Πρόεδρος της Βουλής που επισκέφθηκε το Μνημείο των Ελλήνων Θυμάτων, καθώς και στο Δίστομο και ανέδειξε το Ειδικό Πόρισμα της Επιτροπής του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους, που περιέχει συγκεκριμενοποιημένη εκτίμηση των ελληνικών αξιώσεων έναντι της Γερμανίας από τον Α’ και τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο.

Πρόεδρος της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής (Απρίλιος 2015-Αύγουστος 2015), η οποία, στο σύντομο βίο της, ανέσυρε την υπόθεση του σκανδάλου Siemens και την υπόθεση του σκανδάλου της Λίστας Λαγκάρντ και διαλύθηκε με σύμπραξη όλων των κομμάτων της Βουλής και με αντίσταση λίγων βουλευτών, όταν συγκεκριμενοποιήθηκε ο «κίνδυνος» της-με πρότασή της- βίαιης προσαγωγής του Διοικητή της Τράπεζας της Ελλάδας Ι. Στουρνάρα προκειμένου να καταθέσει για την εμπλοκή του στην υπογραφή του άκυρου συμβιβασμού με τη Siemens.


.........

Κατά την περίοδο 2012-2015, υπηρέτησε τους συμπολίτες της από τη θέση της βουλευτή Α’ Αθήνας, της Υπεύθυνης της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ για θέματα Δικαιοσύνης, Διαφάνειας και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, του μέλους της Επιτροπής Παρακολούθησης των Μνημονίων, του μέλους της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής, της Εισηγήτριας της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης στην Επιτροπή Προκαταρκτικής Εξέτασης για την Υπόθεση της Λίστας Λαγκάρντ και συντάκτριας του πορίσματος του ΣΥΡΙΖΑ, της Εισηγήτριας στην πρόταση σύστασης Εξεταστικής Επιτροπής για το κλείσιμο της ΕΡΤ.

Υποστήριξε στη βουλή ενστάσεις αντισυνταγματικότητας των μνημονίων και υπήρξε η κυρίως ομιλήτρια εναντίον των διατάξεων που διευκόλυναν τη διαφθορά και τη διαπλοκή. το Μάιο 2014 επιμελήθηκε τη Μαύρη Βίβλο της ντροπής, οπού καταγράφονται δεκάδες τροπολογίες της ντροπής και μεθοδεύσεις κοινοβουλευτικού ξεπλύματος σκανδαλών. Είχε πρωτεύοντα ρόλο στην καταγγελία, ανάδειξη και διερεύνηση μεγάλων σκανδάλων όπως του συμβιβασμού με τη Siemens, των υποβρυχίων, της λίστας Λαγκάρντ, της δράσης του ΤΑΙΠΕΔ, της παραχώρησης του ψηφιακού φάσματος στην Digea, της σύλησης της περιουσίας της ΕΡΤ.
...
https://www.zoikonstantopoulou.gr/biography
θα θέριζε η Ζωΐτσα (λιώνω :P ) αλλά δε τ αφήσατε το κορτσούδι, το φάγατε, τέτχιοι είστε, μόνο χάος και γεματή τσεπούλα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών