Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Φεβ 2019, 20:29

Pam έγραψε:
03 Φεβ 2019, 20:25
Naida έγραψε:
03 Φεβ 2019, 20:22
Pam έγραψε:
03 Φεβ 2019, 20:21


Η ΕΡΤ πληρώνεται από όλους τους έλληνες.Οφείλει να είναι ουδέτερη θέλει δεν θέλει.Αλλιώς ο ΣΥΡΙΖΑ να αναλάβει ο ίδιος την μισθοδοσία της.
Δεν την πληρώνεις μόνο για την ενημέρωση. Έχει κι άλλα το πρόγραμμα της. Για την ενημέρωση επέλεξε οποίο κανάλι θες. Μήπως τ' άλλα δε τα πληρώναμε;
Τα ιδιωτικά κανάλια συντηρούνται από ιδιώτες.Η ΕΡΤ συντηρείται από το ελληνικό κράτος και τον φορολογούμενο έλληνα.Και την πληρώνουμε ακριβά.Η τηλεθέαση της είναι η χαμηλότερη με διαφορά από όλα τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας οπότε για ποιά ποιότητα μιλάμε;
Για την ποιότητα που δεν έχουν τα κανάλια του power of love και του μάστερ σεφ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 11695
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 03 Φεβ 2019, 20:31

Apergos8 έγραψε:
03 Φεβ 2019, 18:58
Ο πρέδρος της ΝΔ, Κυριάκος Μητσοτάκης, προσκεκλημένος σε εκδήλωση, που διοργάνωσε η εφημερίδα «Γνώμη» στην Πάτρα με τίτλο «Δημοσιογραφία και Δημοκρατία», ανέβηκε στο βήμα, σύμφωνα με την ΠΟΣΠΕΡΤ, και μίλησε για την «ελευθερία στην ενημέρωση», τις τηλεοπτικές άδειες, τον έλεγχο της εξουσίας από τον Τύπο, το ΕΣΡ, τα ιδιωτικά Μέσα Ενημέρωσης και για την ΕΡΤ.




Σύμφωνα με την ΠΟΣΠΕΡΤ, ο πρόεδρος της ΝΔ μίλησε «με τρόπο που όχι μόνο προσβάλλει τη μνήμη ολόκληρης της κοινωνίας αλλά και την ίδια την εκδήλωση, αφού ο λόγος του ταίριαζε περισσότερο στον τίτλο “Δημοσιογραφία και Νέα Δημοκρατία”».

Περισσότερα εδώ https://www.ethnos.gr/politiki/19399_mi ... -plironete
Εντάξει, δε σας είπε και ηλίθιους όπως ο Τσίπρας. :e045:Ο Τσίπρας σε είπε ηλίθιο...
Ο χρήστης που γκρέμισε τον Τσιπρισμό.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 03 Φεβ 2019, 22:28

Εμένα μου αρέσει το πρόγραμμα της ΕΡΤ και διαφωνώ με τη Ν.Δ. και τον Μητσοτάκη. Ειδικά όταν το πρόγραμμα των ιδιωτικών καναλιών είναι στην κυριολεξία βούρκος.
Από την άλλην, το ενημερωτικό της είναι άθλια προπαγανδιστικό που παραπέμπει ευθέως στην ΕΡΤ της δεκαετίας του '80. Την περίοδο από τα τέλη της δεκαετίας του ενενήντα μέχρι την κρίση, το ενημερωτικό της ΕΡΤ ήταν πολύ καλύτερο. Νομίζω ότι ο σύριζα χάνει από αυτήν την κατάσταση στην ΕΡΤ και τις διάφορες Ακριβοπούλου, δεν κερδίζει.

Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 04 Φεβ 2019, 01:26

Μου αρέσουν τα προγράμματα της ΕΡΤ αλλά η ενημέρωση της καθόλου. Η ενημέρωση πρέπει να αλλάξει και να γίνει πιο αντικειμενική. Οχι φυσικά να κατηγορεί τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά να κρατά αποστάσεις από όλα τα κόμματα. Αντίθετα τα προγραμματα της είναι μια χαρά και έχουν ικανοποιητική τηλεθέαση.
Υπεράνω όλων η πατρίς

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Φεβ 2019, 07:40

Γιατί πρέπει να υπάρχει κρατική tv, κάποια κρατική tv ;
Η σκέτη δεν κάνει ;
Ας γίνει ένας νόμος που να λέει ότι υπουργείο προεδρίας κυβερνήσεως δικαιούται να διακόψει ένα πρόγραμμα μετά από κάποιες σύννομες διαδικασίες ώστε να βγάζει διαγγέλματα ο Τσίπρας - να μας πει για το τέλος του κόσμου πχ.
Προ αμνημονεύτων ετών δεν γινόταν αυτό. Δεν μπορούσε να αναλάβει αυτόν τον ρόλο το πειρατικό "ράδιο Μπάμπης" και να μας λέει τις ειδήσεις, τα διαγγέλματα κλπ. Αλλά δεν είμαστε πιά σ' αυτήν την εποχή.
Στη σημερινή εποχή τώρα πέστε μου μεθαύριο στις εκλογές αν βάλετε το πάνελ του SKY που θα κάνει την αναμετάδοση, ή θα βάλετε το πάνελ του Alpha, ή του Open σιγά τη διαφορά. Εκθαμβωτική υποδοχή του Γιώργου Παπανδρέου στα γραφεία του Πασόκ θα λέει ο ένας, εκθαμβωτική υποδοχή του Γιώργου Παπανδρέου στα γραφεία του Πασόκ θα λέει κι ο άλλος. Μπορείτε εν πάσει περιπτώσει να συντονισθείτε με όποιον θεωρείτε πιό Γιωργο-παπανδρεϊκό από τους τρεις.
Τι δουλειά έχω εγώ και τι αμαρτίες πληρώνω να μου έρχεται η ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ ;
Δε με νοιάζει αν είναι αμερόληπτη ή κομματικό μαγαζί. Δεν τη θέλω, δεν μ' ενδιαφέρει.
Ας κάνει αυτό που κάνουν όλοι, από SKY έως Geronymo groovy, να βγάλει λεφτά από διαφημίσεις καθώς επίσης και από συνδρομές συριζαίων αν θέλει να είναι συριζαϊκό κανάλι.
Να βγαίνει και η Ακριβοπούλου και ο Καψώχας και όλος ο λαός αλλά να τους πληρώνουν αυτοί που θέλουν να τους πληρώνουν.
Όπως πληρώνω εγώ Λεπά, επειδή τη βρίσκω στο μαγαζί του Λεπά, να πληρώνουν και κάποιοι άλλοι για την ΕΡΤ.
Νόμος που να μας υποχρεώνει να πληρώνουμε φόρο για να τραγουδάει ο Λευτέρης Πανταζής δεν υπάρχει. Ομοίως δεν πρέπει να υπάρχει και για την ΕΡΤ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34750
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Φεβ 2019, 07:54

Patriot έγραψε:
04 Φεβ 2019, 01:26
Μου αρέσουν τα προγράμματα της ΕΡΤ αλλά η ενημέρωση της καθόλου. Η ενημέρωση πρέπει να αλλάξει και να γίνει πιο αντικειμενική. Οχι φυσικά να κατηγορεί τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά να κρατά αποστάσεις από όλα τα κόμματα. Αντίθετα τα προγραμματα της είναι μια χαρά και έχουν ικανοποιητική τηλεθέαση.
Μια λύση θα ήταν και να καταργηθεί τελείως η ενημέρωση και οι ειδήσεις από την ΕΡΤ και να μείνουν όλα τα υπόλοιπα.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 04 Φεβ 2019, 07:56

Αρίστος έγραψε:
03 Φεβ 2019, 19:51
Δεν σας φτανουν τα 6 ιδιωτικα καναλια να βριζουν το Συριζα, θελετε και το κρατικο καναλι να παιζει αντικυβερνητικα, κατι που σε καμια χωρα δεν εχει γινει.

Τοσο πολυ ανησυχειτε μηπως δεν κερδισετε;

.
όλα τα κανάλια πλην ΣΚΑΙ κυβερνητικά είναι, μέτρα τα δάχτυλα σου
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 04 Φεβ 2019, 07:59

Athos έγραψε:
04 Φεβ 2019, 07:56
όλα τα κανάλια πλην ΣΚΑΙ κυβερνητικά είναι, μέτρα τα δάχτυλα σου
Σωστος.
Η δε ΕΡΤ ειναι ενα μπ......ο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 04 Φεβ 2019, 08:01

kameron έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:28
Εμένα μου αρέσει το πρόγραμμα της ΕΡΤ και διαφωνώ με τη Ν.Δ. και τον Μητσοτάκη. Ειδικά όταν το πρόγραμμα των ιδιωτικών καναλιών είναι στην κυριολεξία βούρκος.
Από την άλλην, το ενημερωτικό της είναι άθλια προπαγανδιστικό που παραπέμπει ευθέως στην ΕΡΤ της δεκαετίας του '80.
:+1: Το ενημερωτικό είναι σοκαριστικό, επίσης για το προσωπικό που μάζεψε, (πόσοι ειναι ΠΑΛΙ?) το προγραμμα είναι "λίγο". Μας έχουν τρελάνει στα αθλητικά, δεν τηρούν το προγραμμα, δεν υπάρχει διακριτή διαφορά στη θεματολογία των καναλιών, χυμα όλα.
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 04 Φεβ 2019, 08:22

wooded glade έγραψε:
04 Φεβ 2019, 07:40
.............................
Τι δουλειά έχω εγώ και τι αμαρτίες πληρώνω να μου έρχεται η ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ ;
Δε με νοιάζει αν είναι αμερόληπτη ή κομματικό μαγαζί. Δεν τη θέλω, δεν μ' ενδιαφέρει.
..............................
Εδώ δε θυμάμαι, όταν την είχε κλείσει ο Αντώνης σταμάτησε η χρέωση ή πληρώναμε ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Φεβ 2019, 08:24

Athos έγραψε:
04 Φεβ 2019, 08:22
wooded glade έγραψε:
04 Φεβ 2019, 07:40
.............................
Τι δουλειά έχω εγώ και τι αμαρτίες πληρώνω να μου έρχεται η ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ ;
Δε με νοιάζει αν είναι αμερόληπτη ή κομματικό μαγαζί. Δεν τη θέλω, δεν μ' ενδιαφέρει.
..............................
Εδώ δε θυμάμαι, όταν την είχε κλείσει ο Αντώνης σταμάτησε η χρέωση ή πληρώναμε ;
Ούτε η μίνι ΕΡΤ του Αντώνη χρειαζόταν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Φεβ 2019, 10:14

Αρίστος έγραψε:
03 Φεβ 2019, 19:51
Δεν σας φτανουν τα 6 ιδιωτικα καναλια να βριζουν το Συριζα, θελετε και το κρατικο καναλι να παιζει αντικυβερνητικα,
θελουμε απλως να μην υπαρχει. η εστω, αν υπαρχει, να μην το πληρωνουμε εμεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Diego
Δημοσιεύσεις: 526
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 22:12

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Diego » 04 Φεβ 2019, 10:17

under έγραψε:
04 Φεβ 2019, 07:59
Athos έγραψε:
04 Φεβ 2019, 07:56
όλα τα κανάλια πλην ΣΚΑΙ κυβερνητικά είναι, μέτρα τα δάχτυλα σου
Σωστος.
Η δε ΕΡΤ ειναι ενα μπ......ο.
Οπως το σπίτι σου, ενα πραγμα;

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Φεβ 2019, 10:19

Υπήρχε και το Κ29 με τον Μπουγιουκλάκη.
Ας το ξαναφτιάξουν αλλά να το πληρώνουν οι ίδιοι.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητσοτάκης για ΕΡΤ: Δεν αξίζει τα χρήματα που πληρώνετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Φεβ 2019, 10:19

Naida έγραψε:
03 Φεβ 2019, 20:09
Η ΕΡΤ έχει με διαφορά το πιο ποιοτικό περιεχόμενο από όλα τα κανάλια μαζί. Σχετικά με το κομμάτι της ενημέρωσης όλα τα κανάλια μαζί και η ΕΡΤ συμφέροντα εξυπηρετούν και η ενημέρωση είναι στοχευμένη. Οπότε καλώς υπάρχει η ΕΡΤ και καλώς την πληρώνουμε για να υπάρχει. Όχι με ακρότητες μισθολογικές όμως.
και γιατι να μην πληρωνουμε για να υπαρχουν και ολα τα υπολοιπα καναλια, εφημεριδες, σαιτ, κλπ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών