ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΕΛΣΙΝΓΚΙ ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΕΛΣΙΝΓΚΙ ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Μαρ 2019, 11:26

southern έγραψε:
28 Μαρ 2019, 06:53
Kauldron έγραψε:
28 Μαρ 2019, 00:17
Το οποίο θα συνεργάζεται και θα συγκυβερνά με τη ΝΔ.
Μπράβο, να ψηφίζει τζαμιά, σύμφωνα συμβίωσης, να στηρίζει Πρέσπες "γιατί δε μπορούμε αλλιώς", και να δώσει και το μισό Αιγαίο.
Και ποιος σου είπε θα τα κάνει αυτά;; Δεν είναι όλοι σαν το Καμμένο. Αυτοί οι άνθρωποι απευθύνονται σε όσους δεν θέλουν να ταυτιστούν με το Μιχαλολιάκο και δεν τους κάνει η ΝΔ. Το φαινόμενο Βελόπουλου και η αποχή δείχνει πως πολλοί δεξιοί δεν γουστάρουν την ΧΑ. Ανάμεσα τους και παραδοσιακοί ακροδεξιοί που ήταν στο χώρο πριν την ίδρυση του ΛΑΟΣ. Ιδίως ο Δούμας που επιτίθεται έντονα στη ΧΑ με τα γραπτά του. Δεν δικαιούται ο χρυσαυγιτης να πιάνει στο στόμα του τη Λεπέν, το Σαλβινι, τη μελονι κλπ που δεν έχουν σχέσεις μαζι τους. Άλλοι είναι οι αντιπρόσωποι τους στην Ελλάδα. Δες τα γραπτά μου, ξέρεις πολύ καλά τι ατζέντα έχω. Δικός σου άνθρωπος είμαι. Δεν θεωρώ όπως και άλλοι ότι η ΧΑ είναι σε θέση να φτιάξει ένα εναλλακτικό δεξιό κόμμα.
Αυτά θα κάνει. Το "φαινόμενο Βελόπουλου", θα μου επιτρέψεις να το θεωρώ δημοσκοπικό ανεμογκάστρι. Τον φουσκώνουν τον φουσκώνουν, στο τέλος θα πάρει κανένα 2% και θα γελάμε. Ήδη, και ο ίδιος έχει αρχίσει να το ετοιμάζει, λέγοντας "θα μας κλέψουν ψήφους, θέλουμε εκλογικούς αντιπροσώπους".
Δεν δικαιούται ο χρυσαυγιτης να πιάνει στο στόμα του τη Λεπέν, το Σαλβινι, τη μελονι κλπ που δεν έχουν σχέσεις μαζι τους.
Μια χαρά δικαιούται. Ο Νεοδημοκράτης δε δικαιούται. Οι σχέσεις ΧΑ με Ορμπάν, πχ είναι άριστες. Οι σχέσεις ΝΔ με Ορμπάν?
Δες τα γραπτά μου, ξέρεις πολύ καλά τι ατζέντα έχω.
Ως ένα βαθμό καταλαβαίνω, από εκεί που αρχίζεις να μου λές για συνεργασίες με ΝΔ, οχι. Η ΝΔ έχει εξυπηρετήσει τον σκοπό της (δηλαδή πούλησε τη Μακεδονία, μέσω του Θείου και μέσω του Μητσοτάκη, και έκανε ένα σωρό άλλες βρωμίες, πάντα κλέβοντας ψήφους πατριωτών). Φτάνει τόσο. Πρέπει πλέον η βάση να φύγει.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών