Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Φεβ 2019, 13:21

Aν ξέραμε μόνο τι κώλοι έχουν καθίσει στις καρέκλες των υψηλότερων αξιωμάτων αυτής της χώρας. Περισσότερο αλλοδαποί θα έλεγα.
Λίγη τσίπα δεν υπάρχει, τόσοι ανώνυμοι ήρωες έχουν δώσει την ζωή τους για να υπάρχει τέτοια χώρα. Όταν πέφτει το παραδάκι ας γαμηθεί και η χώρα και οι υπόλοιποι λέει ο βλάχος και η βλάχα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69795
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Φεβ 2019, 13:21

Προσωπικώς βλέπω ως μια απλή προεκλογική ξεπέτα αυτές τις υπουργοποιήσεις.

Ίσως να μην ήθελε να κάψει άλλους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12488
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 17 Φεβ 2019, 13:24

Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:19
alekhine έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:02
απο εκει και περα, το πραγμα συνεχιζει με αυτη την λογικη επειδη κατα βαθος αυτο θελουν οι πολιτες
Οι υπήκοοι πιο σωστά. Τί θέλει ο υπήκοος; Να είναι υπουργός υγείας ο τηλεβιβλιοπώλης ιστορικός; Δε νομίζω
ναι αυτο θελει
γιατι πιο σημαντικο απο το αν ο τηλεβιβλιοπωλης ιστορικος εχει τα προσοντα που χρειαζεται ειναι το ποσο πονο δινει στα κομμουνια, το αν ειναι γονος καλης οικογενειας και το ποσο εχει προσφερει στην παραταξη


αν πρεπει να αλλαξει αυτο? σαφως και πρεπει

δεν βλεπω ομως κανεναν απο αυτους που ζητανε την ψηφο να το κανει πραξη(και οποιος το κανει δεν παιρνει ουτε την ψηφο του)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 17 Φεβ 2019, 13:26

Και οι κομματικοί προπαγανδιστές βλέπουν 0.60 σε όποιον διαφωνεί μαζί τους.
Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:19
Ρε συ brb και tyt τελικά έχει τα προσόντα το κορίτσι ναί ή όχι; Άσε τα γύρω γύρω και πες αυτό που σκέφτεσαι. Εγώ ας πούμε κράζω και τον Γεωργιάδη και άλλους, ρώτα του νδίτες. Εσύ θα το πηγαίνεις σα κάβουρας γιατί είναι συμπαθητική η Ελευθερία ή το κόμμα της; Λες να μη γίνεται κομματική αντιπολίτευση κι αράδιασες ένα κάρο Νδίτες. Καραγκιόζηδες όλοι αυτοί, καμιά αντίρρηση. Η Χατζηγεωργίου καλή;
Δεν την ξέρω και πιστεύω εσάς ότι δεν τα έχει. Παρεπιπτόντως, ούτε την έχω δει.

Αν το χοντρύνουμε, το Φεντεραλιστικό σύστημα της ΕΕ(δηλαδή οι Γερμανοί) δεν θέλει ικανούς ηγέτες αλλά ικανούς υπάλληλους που να εκτελούν τις εντολές του. ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε κάθε υπουργείο (από τις δαπάνες μέχρι οποιαδήποτε απόφαση) ελέγχεται και καθορίζεται από τους ''θεσμούς''. Μου έκανε εντύπωση που είδα έναν πρωθυπουργό (δεν θυμάμαι ποιας χώρας) που ήταν νέος (σαράντα και) και εμφανίσμος σε στυλ Μακρόν, Τσίπρα ή ακόμα και Μητσοτάκη αν θέλεις. Τέτοιους θέλουν οι Γερμανοί.

Αν εγώ πω ''βρε τον μπαγάσα τον Τσίπρα, πάλι γκομενίτσα υπουργοποίησε'', θα έχω εκπληρώσει το καθήκον μου; Θα μπορώ να φάω ήσυχος τις πατάτες μου το μεσημέρι;
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Von Mackensen

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 17 Φεβ 2019, 13:31

argouen έγραψε:
17 Φεβ 2019, 12:31
Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 12:22
Στον ελεύθερό της χρόνο σκέφτεται και δρα μαζί με άλλους και άλλες, με στόχο να καταφέρουν να αλλάξουν την πόλη τους, τη χώρα και τον κόσμο ολόκληρο. Περπάτησε στην Πράγα, τη Γένοβα και σε πολλούς άλλους κινηματικούς σταθμούς ανά την υφήλιο, ενώ έβαλε τα δυνατά της για να κάνει τη Θεσσαλονίκη να αναπνεύσει - έστω και για λίγο- τον αέρα της αντίστασης, της αλληλεγγύης και της αξιοπρέπειας, τον Ιούνη του 2003
:smt005::smt005: Καλά δε ντρέπονται να τα λένε αυτά τα πράγματα?
Δεν περπάτησε όσο έπρεπε.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 17 Φεβ 2019, 13:31

brb και tyt έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:26


Αν εγώ πω ''βρε τον μπαγάσα τον Τσίπρα, πάλι γκομενίτσα υπουργοποίησε'', θα έχω εκπληρώσει το καθήκον μου; Θα μπορώ να φάω ήσυχος τις πατάτες μου το μεσημέρι;
όχι, δεν χρειάζεται να μιλήσεις για γκομενίτσα ή γκομενίτσο γιατί δεν είναι κι αυτό το θέμα. Να μην κάνεις τα στραβά μάτια χρειάζεται. Εννοείται πως μπορείς να φάς ήσυχος τις πατάτες το μεσημέρι :wave:
alekhine έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:24

ναι αυτο θελει
γιατι πιο σημαντικο απο το αν ο τηλεβιβλιοπωλης ιστορικος εχει τα προσοντα που χρειαζεται ειναι το ποσο πονο δινει στα κομμουνια, το αν ειναι γονος καλης οικογενειας και το ποσο εχει προσφερει στην παραταξη


αν πρεπει να αλλαξει αυτο? σαφως και πρεπει

δεν βλεπω ομως κανεναν απο αυτους που ζητανε την ψηφο να το κανει πραξη(και οποιος το κανει δεν παιρνει ουτε την ψηφο του)
Ε τότε γι αυτό δεν πρόκειται να πάμε μπροστά σ αυτή τη χώρα και κανένα μνημόνιο, πόλεμος ή πείνα δε θα το αλλάξει αυτό, μόνο η παιδεία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Φεβ 2019, 13:32

Nα είσαι αγράμματος ή στόκος ή καλύτερα συνδυασμός και να ψηφίζεις ΣΥΡΙΖΑ. Βασικό ατού να μην έχεις ένσημα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 17 Φεβ 2019, 13:34

Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:31
brb και tyt έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:26


Αν εγώ πω ''βρε τον μπαγάσα τον Τσίπρα, πάλι γκομενίτσα υπουργοποίησε'', θα έχω εκπληρώσει το καθήκον μου; Θα μπορώ να φάω ήσυχος τις πατάτες μου το μεσημέρι;
όχι, δεν χρειάζεται να μιλήσεις για γκομενίτσα ή γκομενίτσο γιατί δεν είναι κι αυτό το θέμα. Να μην κάνεις τα στραβά μάτια χρειάζεται. Εννοείται πως μπορείς να φάς ήσυχος τις πατάτες το μεσημέρι :wave:
Καλά οι πατάτες είναι λαδορίγανη, τέλειες. :D

Λοιπόν, θα συμβαδίσω. Ούξου ρε Τσίπρα που έβαλες την γκομενίτσα στο υπουργείο να διαδεχθεί την άλλη γκομενιτσα (Νοτοπούλου) που θα κατεβεί για βουλευτίς και με τον κομματικό μηχανισμό σου θα την εκλέξεις και μετά θα βρίζουν τους Θεσσαλονικείς. (καλά το πάω;)
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 17 Φεβ 2019, 13:36

brb και tyt έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:34

Καλά οι πατάτες είναι λαδορίγανη, τέλειες. :D

Λοιπόν, θα συμβαδίσω. Ούξου ρε Τσίπρα που έβαλες την γκομενίτσα στο υπουργείο να διαδεχθεί την άλλη γκομενιτσα (Νοτοπούλου) που θα κατεβεί για βουλευτίς και με τον κομματικό μηχανισμό σου θα την εκλέξεις και μετά θα βρίζουν τους Θεσσαλονικείς. (καλά το πάω;)
Σου ζήτησα κάτι τέτοιο ή μίλησα εγώ με τέτοιο τρόπο;

Μ άνοιξες την όρεξη για πατάτες τώρα κι έχω σπανακόρυζο

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 17 Φεβ 2019, 13:51

Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:36
brb και tyt έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:34

Καλά οι πατάτες είναι λαδορίγανη, τέλειες. :D

Λοιπόν, θα συμβαδίσω. Ούξου ρε Τσίπρα που έβαλες την γκομενίτσα στο υπουργείο να διαδεχθεί την άλλη γκομενιτσα (Νοτοπούλου) που θα κατεβεί για βουλευτίς και με τον κομματικό μηχανισμό σου θα την εκλέξεις και μετά θα βρίζουν τους Θεσσαλονικείς. (καλά το πάω;)
Σου ζήτησα κάτι τέτοιο ή μίλησα εγώ με τέτοιο τρόπο;

Μ άνοιξες την όρεξη για πατάτες τώρα κι έχω σπανακόρυζο
Δεν μου το ζήτησες. Ούτε το υπονόησα.

Υδατάνθρακες είναι αλλά είναι φοβερές. :D Σπανακόρυζο. :o
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 17 Φεβ 2019, 13:54

Το damage control των συριζαίων είναι εν προκειμένω ατυχές διότι στην περίπτωση προηγούμενων παρατράγουδων, εκείνοι ήταν τουλάχιστον εκλεγμένοι, όταν έμπαιναν εξωκοινοβουλευτικοί συνήθως ήταν πρόσωπα με κάποιες ακαδημαϊκές περγαμηνές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέα περίπτωση ευνοιοκρατίας για κάποιαν από το στενό περιβάλλον του Τσίπρα.

Βέβαια, το πραγματικό θέμα έχει να κάνει με την παντελή απουσία balances στο πολιτικό σύστημα. Ουσιαστικά, ο εκάστοτε Πρωθυπουργός είναι εντελώς μα εντελώς ανεξέλεγκτος, μπορεί ουσιαστικά να τοποθετεί τον οποιονδήποτε. Παλαιότερα, έλεγαν ότι ο ανεξέλεγκτος μονάρχης μπορούσε αν ήθελε να βάλει και τον κηπουρό του σε διάφορες θέσεις κυβερνητικής ευθύνης, ε, εδώ βλέπουμε ακριβώς το ίδιο.

Στην πράξη, όπως έχει διαφανεί και σε πολλές άλλες περιπτώσεις (π.χ. Θάνου κλπ), ο σύριζα κάνει ακριβώς τα ίδια με τους προηγούμενους, σε πιο γκροτέσκα μορφή, χωρίς ουδεμία αναστολή. Υπό αυτό το πρίσμα συμβάλλει αποφασιστικά σε περαιτέρω κατηφόρα γιατί δημιουργούνται νέα προηγούμενα που πιθανότατα θα επαναληφθούν προσεχώς.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12488
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 17 Φεβ 2019, 13:57

kameron έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:54
Στην πράξη, όπως έχει διαφανεί και σε πολλές άλλες περιπτώσεις (π.χ. Θάνου κλπ), ο σύριζα κάνει ακριβώς τα ίδια με τους προηγούμενους, σε πιο γκροτέσκα μορφή, χωρίς ουδεμία αναστολή. Υπό αυτό το πρίσμα συμβάλλει αποφασιστικά σε περαιτέρω κατηφόρα γιατί δημιουργούνται νέα προηγούμενα που πιθανότατα θα επαναληφθούν προσεχώς.
αυτο ειναι για μενα το βασικοτερο προβλημα ολων
και ηδη εχει αρχισει να γινεται απο τους απεναντι με καποιες απο τις βουλευτικες υποψηφιοτητες(που δεν ειναι ακριβως το ιδιο αλλα δινει κατευθυνση για το μελλον)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 17 Φεβ 2019, 14:04

kameron έγραψε:
17 Φεβ 2019, 13:54
Το damage control των συριζαίων είναι εν προκειμένω ατυχές διότι στην περίπτωση προηγούμενων παρατράγουδων, εκείνοι ήταν τουλάχιστον εκλεγμένοι, όταν έμπαιναν εξωκοινοβουλευτικοί συνήθως ήταν πρόσωπα με κάποιες ακαδημαϊκές περγαμηνές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε να κάνουμε με κραυγαλέα περίπτωση ευνοιοκρατίας για κάποιαν από το στενό περιβάλλον του Τσίπρα.

Βέβαια, το πραγματικό θέμα έχει να κάνει με την παντελή απουσία balances στο πολιτικό σύστημα. Ουσιαστικά, ο εκάστοτε Πρωθυπουργός είναι εντελώς μα εντελώς ανεξέλεγκτος, μπορεί ουσιαστικά να τοποθετεί τον οποιονδήποτε. Παλαιότερα, έλεγαν ότι ο ανεξέλεγκτος μονάρχης μπορούσε αν ήθελε να βάλει και τον κηπουρό του σε διάφορες θέσεις κυβερνητικής ευθύνης, ε, εδώ βλέπουμε ακριβώς το ίδιο.

Στην πράξη, όπως έχει διαφανεί και σε πολλές άλλες περιπτώσεις (π.χ. Θάνου κλπ), ο σύριζα κάνει ακριβώς τα ίδια με τους προηγούμενους, σε πιο γκροτέσκα μορφή, χωρίς ουδεμία αναστολή. Υπό αυτό το πρίσμα συμβάλλει αποφασιστικά σε περαιτέρω κατηφόρα γιατί δημιουργούνται νέα προηγούμενα που πιθανότατα θα επαναληφθούν προσεχώς.
Είναι όντως θέμα ότι είναι εξωκοινοβουλευτική. Όπως πχ. ο Στουρνάρας. Ή ο άλλος ΥπΟικ του ΓΑΠ. Πάντως δεν μου λέει τίποτα ότι είναι εκλεγμένος ο Τσακαλώτος. Ή ότι ήταν εκλεγμένος ο Βαρουφάκης.

Όπως είναι επίσης θέμα του πώς εκλέγονται οι βουλευτές. (εγώ λέω με τον κομματικό μηχανισμό). Όπως είναι θέμα η εκλεγμένη οικογενειοκρατία λες και μαζεύτηκαν σε μερικά σόγια όλοι οι άριστοι.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 17 Φεβ 2019, 14:11

argouen έγραψε:
17 Φεβ 2019, 12:31
Ίφιδα έγραψε:
17 Φεβ 2019, 12:22
Στον ελεύθερό της χρόνο σκέφτεται και δρα μαζί με άλλους και άλλες, με στόχο να καταφέρουν να αλλάξουν την πόλη τους, τη χώρα και τον κόσμο ολόκληρο. Περπάτησε στην Πράγα, τη Γένοβα και σε πολλούς άλλους κινηματικούς σταθμούς ανά την υφήλιο, ενώ έβαλε τα δυνατά της για να κάνει τη Θεσσαλονίκη να αναπνεύσει - έστω και για λίγο- τον αέρα της αντίστασης, της αλληλεγγύης και της αξιοπρέπειας, τον Ιούνη του 2003
:smt005::smt005: Καλά δε ντρέπονται να τα λένε αυτά τα πράγματα?
Έξυσαν τον πάτο του βαρελιού. Στο beta έγραφαν ποιο ειναι το αγαπημένο της γυραδικο.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8028
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Τι προσόντα χρειάζονται για να υπουργοποιηθείς στην Ελλάδα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 17 Φεβ 2019, 14:13

brb και tyt έγραψε:
17 Φεβ 2019, 14:04

Είναι όντως θέμα ότι είναι εξωκοινοβουλευτική. Όπως πχ. ο Στουρνάρας. Ή ο άλλος ΥπΟικ του ΓΑΠ. Πάντως δεν μου λέει τίποτα ότι είναι εκλεγμένος ο Τσακαλώτος. Ή ότι ήταν εκλεγμένος ο Βαρουφάκης.

Όπως είναι επίσης θέμα του πώς εκλέγονται οι βουλευτές. (εγώ λέω με τον κομματικό μηχανισμό). Όπως είναι θέμα η εκλεγμένη οικογενειοκρατία λες και μαζεύτηκαν σε μερικά σόγια όλοι οι άριστοι.
Δεν αρκεί ο κομματικός μηχανισμός για να βγει πρώτος ο Βαρουφάκης στη Β' Αθηνών και πολλά άλλα τέτοια παραδείγματα. Τους αναδεικνύει ο λαός και υπό αυτό το πρίσμα ορθώς τοποθετούνται σε θέσεις ευθύνης, ο δε λαός εισπράττει τα επίχειρα, θετικά ή αρνητικά.

Το να μπει εξωκοινοβουλευτικός ο Στουρνάρας είναι διαφορετικό από το να μπει ο χ κηπουρός μόνο και μόνο επειδή είναι στην παρέα (εδώ να θυμίσουμε το προηγούμενο και του ΓΑΠ με τους δικούς του μη εκλεγμένους κηπουρούς, κάτι που επίσης δημιούργησε προηγούμενο).

Όμως, ακριβώς για να αποφευχθούν τέτοιες καταστάσεις, σε ορισμένες χώρες υπάρχει ο κανόνας ότι μόνο εκλεγμένοι μπορούν να γίνονται Υπουργοί, κάτι που ίσως πρέπει να δούμε και στη δική μας περίπτωση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών