Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Μαρ 2019, 19:33

Υπενθυμίζεται ότι, εκτός από τις εκλογικού τύπου τροπολογίες, το νομοσχέδιο Χαρίτση ανοίγει το παράθυρο για προσλήψεις στους Δήμους , ενώ αλλάζει την διαδικασία παροχής ιθαγένειας και πολιτογράφησης.

Ειδικά για την παροχή ιθαγένειας ο κ. Βορίδης σημείωσε ξανά πως η κυβέρνηση έρχεται να θεσπίσει το μέτρο αυτό "και για νεκρούς" γεγονός που χαρακτήρισε ως "παγκόσμια πρωτοτυπία". Όπως είπε "δεν μπορεί να καταλάβει κανείς ότι δίνεται η δυνατότητα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς, ώστε να κάνουν χρήση και οι κληρονόμοι τους".https://www.capital.gr/politiki/3349604 ... -xreiastei εμένα μου αρέσει που άτομα τύπου Μειμαράκη επιθυμούν συνεννόηση με το ΣΥΡΙΖΑ. Ο Βορίδης είναι σοβαρός άνθρωπος, δεν λέει μαλακίες.
Βεβαίως θα τον προτιμούσα να ηγείται του χώρου δεξιά της ΝΔ.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 19 Μαρ 2019, 19:40

Ο Βορίδης είναι ο σοβαρός που δεν λέει μαλακίες;
:smt005:

Αυτός δεν ήταν ο τύπος που έλεγε ότι η κυβέρνηση κατήργησε τα Χριστούγεννα, απαγόρευσε τις φατνες και άλλες τέτοιες μαλακιες; :lol:
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Μαρ 2019, 19:42

Pirate7G έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:40
Ο Βορίδης είναι ο σοβαρός που δεν λέει μαλακίες;
:smt005:

Αυτός δεν ήταν ο τύπος που έλεγε ότι η κυβέρνηση κατήργησε τα Χριστούγεννα, απαγόρευσε τις φατνες και άλλες τέτοιες μαλακιες; :lol:
εγώ πήγαινα το Βορίδη της περιόδου 1998 - 2012. Όχι αυτόν της ΝΔ, είναι όμως σοβαρός και συγκροτημένος άνθρωπος.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 19 Μαρ 2019, 19:47

southern έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:42
Pirate7G έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:40
Ο Βορίδης είναι ο σοβαρός που δεν λέει μαλακίες;
:smt005:

Αυτός δεν ήταν ο τύπος που έλεγε ότι η κυβέρνηση κατήργησε τα Χριστούγεννα, απαγόρευσε τις φατνες και άλλες τέτοιες μαλακιες; :lol:
εγώ πήγαινα το Βορίδη της περιόδου 1998 - 2012. Όχι αυτόν της ΝΔ, είναι όμως σοβαρός και συγκροτημένος άνθρωπος.

Α εντάξει τότε. :smt005:

Τέλος πάντων. Πάλι μαλακία θα είπε, όπως συνηθίζει
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 19 Μαρ 2019, 19:51

Pirate7G έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:47
southern έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:42
Pirate7G έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:40
Ο Βορίδης είναι ο σοβαρός που δεν λέει μαλακίες;
:smt005:

Αυτός δεν ήταν ο τύπος που έλεγε ότι η κυβέρνηση κατήργησε τα Χριστούγεννα, απαγόρευσε τις φατνες και άλλες τέτοιες μαλακιες; :lol:
εγώ πήγαινα το Βορίδη της περιόδου 1998 - 2012. Όχι αυτόν της ΝΔ, είναι όμως σοβαρός και συγκροτημένος άνθρωπος.

Α εντάξει τότε. :smt005:

Τέλος πάντων. Πάλι μαλακία θα είπε, όπως συνηθίζει
δεν μπορεί να λέει κάτι αυθαίρετα. κάτι έχει διαβάσει στο νομοσχέδιο για να πετάει τέτοια κουβέντα. Η είδηση μεταδόθηκε και στο σοβαρό capital.gr.
πάω για καφέ. :D ας υπερασπιστούν οι νεοδημοκράτες τον δικό τους. και να δούμε αν ισχύει, αυτό που είπε
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Η κυβέρνηση δίνει δικαίωμα παροχής ιθαγένειας σε νεκρούς;;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 19 Μαρ 2019, 19:58

southern έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:51
Pirate7G έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:47
southern έγραψε:
19 Μαρ 2019, 19:42

εγώ πήγαινα το Βορίδη της περιόδου 1998 - 2012. Όχι αυτόν της ΝΔ, είναι όμως σοβαρός και συγκροτημένος άνθρωπος.

Α εντάξει τότε. :smt005:

Τέλος πάντων. Πάλι μαλακία θα είπε, όπως συνηθίζει
δεν μπορεί να λέει κάτι αυθαίρετα. κάτι έχει διαβάσει στο νομοσχέδιο για να πετάει τέτοια κουβέντα. Η είδηση μεταδόθηκε και στο σοβαρό capital.gr.
πάω για καφέ. :D ας υπερασπιστούν οι νεοδημοκράτες τον δικό τους. και να δούμε αν ισχύει, αυτό που είπε

Και για τα Χριστούγεννα και την φαυνη δεν μπορεί να το είπε έτσι. Κάτι θα είχε διαβάσει και τοτε στο νομοσχέδιο για να πετάξει τέτοια κουβέντα. Και τότε οι δεξιές εφημεριδάρες είχαν διαδώσει την μαλακια που είπε.
Μπορώ να σου πω/θυμίσω , αν θες, κι άλλες πίπες του Βοριδη.
Πηγή σαχλαμάρας είναι ο τύπος. Ένας πολιτικάντης ψεύτης, ψηφοθήρας και καιροσκόπος. Αποδεδειγμένα.
Οι νέες σαχλαμάρες που είπε και αναφέρονται στο νήμα, είναι άλλο ένα αποδεικτικό στοιχειο για αυτά του τα χαρακτηριστικά
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών