Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Μαρ 2019, 23:53

Καλά τα λες. Ειδικά οι ΔΥ που εν ώρα υπηρεσίας μπαίνουν στο Ίντερνετ πρέπει να απολυθούν πάραυτα. Ξέρω μερικούς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Μαρ 2019, 23:56

hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:53
Καλά τα λες. Ειδικά οι ΔΥ που εν ώρα υπηρεσίας μπαίνουν στο Ίντερνετ πρέπει να απολυθούν πάραυτα. Ξέρω μερικούς.
Αν ηταν σαν εμενα εστω το 5% των δυ τωρα η χωρα μας θα ηταν ενας οικονομικος παραδεισος κι εσυ θα εργαζοσουν ως ταμιας στα λιντλ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 23 Μαρ 2019, 23:58

Μουσικό διάλειμμα.

Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27012
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Μαρ 2019, 00:04

Οργισμένος έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:56
hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:53
Καλά τα λες. Ειδικά οι ΔΥ που εν ώρα υπηρεσίας μπαίνουν στο Ίντερνετ πρέπει να απολυθούν πάραυτα. Ξέρω μερικούς.
Αν ηταν σαν εμενα εστω το 5% των δυ τωρα η χωρα μας θα ηταν ενας οικονομικος παραδεισος κι εσυ θα εργαζοσουν ως ταμιας στα λιντλ.
Έτσι λένε όλοι οι ΔΥ, αλλά τα χόρτα τα καθαρίζουν όταν κλείνει η πόρτα με το κοινό!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Μαρ 2019, 00:06

Οργισμένος έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:56
hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:53
Καλά τα λες. Ειδικά οι ΔΥ που εν ώρα υπηρεσίας μπαίνουν στο Ίντερνετ πρέπει να απολυθούν πάραυτα. Ξέρω μερικούς.
Αν ηταν σαν εμενα εστω το 5% των δυ τωρα η χωρα μας θα ηταν ενας οικονομικος παραδεισος κι εσυ θα εργαζοσουν ως ταμιας στα λιντλ.
Εγώ δεν είμαι ΔΥ. Σε αντίθεση με εσένα παράγω χρήμα. Δυστυχώς σαν εσένα είναι το 95% των ΔΥ γι' αυτό και μνημόνια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 24 Μαρ 2019, 00:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 22:17
Απλώς δεν δηλώθηκε ο θάνατος. Είναι άλλο η έκδοση ληξιαρχικής πράξης θανάτου και άλλο η υποχρεωτική προσκόμιση της στις αντίστοιχες υπηρεσίες των ταμείων του δημοσίου. Δεν έγινε το δεύτερο. Υπάρχουν περιπτώσεις που η αρμόδια αρχή καθυστερούσε να ενημερώσει το γλκ αλλά αυτό ήταν υπόθεση κάποιων μηνών και όχι χρόνων.
Πάντως η ίδια αρνείται:

"Στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων κάποια Μέσα Ενημέρωσης εμπλέκουν δύο ξεχωριστές υποθέσεις που με αφορούν. Η μία περίπτωση σχετίζεται με την τιμητική σύνταξη που λάμβανε η μητέρα μου, βραβευμένη και πολυγραφότατη συγγραφέας, Μάρω Λοΐζου από τον Υπουργείο Πολιτισμού. Προφανώς αναγνωρίζω ότι λανθασμένα καταβαλλόταν για κάποιο διάστημα η σύνταξη αυτή. Ωστόσο, το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου, αφού, μετά το θάνατο της μητέρας μου, αμέσως τον δήλωσα στις αρμόδιες υπηρεσίες.
Ο λόγος που η σύνταξη συνέχισε να καταβάλλεται σχετίζεται με γραφειοκρατικές διαδικασίες, κάτι το οποίο εξ όσων γνωρίζω συμβαίνει συχνά και ταλαιπωρεί αρκετούς πολίτες.
Μάλιστα, αναγνώρισα το χρέος μου γι αυτή την υπόθεση ενώπιον του δικαστηρίου και το αποπληρώνω."

:102:

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 24 Μαρ 2019, 01:14

Και για γραφειοκρατικούς λόγους πήγαινε την 1η του μηνός στο ΑΤΜ και έπαιρνε την σύνταξη. :smt005:
Μεγάλη ταλαιπωρία.

Κανονικό σκουλήκι.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 24 Μαρ 2019, 05:29

Μηχανικός έγραψε:
24 Μαρ 2019, 01:14
Και για γραφειοκρατικούς λόγους πήγαινε την 1η του μηνός στο ΑΤΜ και έπαιρνε την σύνταξη. :smt005:
Μεγάλη ταλαιπωρία.
:smt005::smt005::smt005:

Κανονικό σκουλήκι.
:+1:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 24 Μαρ 2019, 06:31

Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14106
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 24 Μαρ 2019, 07:09

Μηχανικός έγραψε:
24 Μαρ 2019, 01:14
Και για γραφειοκρατικούς λόγους πήγαινε την 1η του μηνός στο ΑΤΜ και έπαιρνε την σύνταξη. :smt005:
Μεγάλη ταλαιπωρία.

Κανονικό σκουλήκι.
Τι έπαιρνε λέει η μάνα της? «Τιμητική σύνταξη»??
Ποιος της είχε δώσει τέτοιο πράγμα, μήπως ήταν οι πασοκοι στους οποίους η κόρη της απαγορεψε να παίζουν τον Ήλιο?
Πολύ επιεικής στην χώρα της μπόχας ο Σόιμπλε, από Χάιντριχ και πάνω χρειάζεται.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24544
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Μαρ 2019, 10:37

stavmanr έγραψε:
23 Μαρ 2019, 15:16
foscilis έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:34
stavmanr έγραψε:
23 Μαρ 2019, 10:11

Ξαναγράφω επειδή δεν κατάλαβες.
Τα λεφτά μπήκαν στο λογαριασμό στον οποίο είχε προφανώς νόμιμη πρόσβαση. Δεν τα έκλεψε.
συγνώμη αλλά αν τα χρησιμοποίησε ενώ δεν ήταν δικά της, τότε ναι τα έκλεψε. Τι σημασία έχει αν ήταν δικός της λογαριασμός; Έρχεται κάποιος σπίτι σου και ξεχνάει την τσάντα του που μέσα έχει την πιστωτική του. Αν χρησιμοποιήσεις την πιστωτική για να ψωνίσεις κλέβεις ή οχι; Έχει σημασία που βρέθηκε από δικό του λάθος στο σπίτι σου;
Την πιστωτική ΤΟΥ από τον ΛΟΓΑΓΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ.
Αν μπω στο δικό του λογαριασμό παραβιάζω την προσωπική του θυρίδα.

Εδώ μιλάμε αν ένας άσχετος βάλει χρήματα ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ λογαριασμό. Είναι κλοπή αν τα χρησιμοποιήσω;
Ο λογαριασμός όπως και η πιστωτική είναι απλά μέσα που σου δίνουν πρόσβαση σε χρήματα που δε σου ανήκουν (σου ανήκουν αν τα πληρωθείς νόμιμα).

Ναι είναι κλοπή να τα χρησιμοποιήσεις ειδικά αν δεν είναι ένα δεκαευρω που τους έπεσε αλλά 5 χρόνια σύνταξης.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 24 Μαρ 2019, 10:42

Οι συριζαίοι είναι ότι πιο σιχαμερό έχει βγάλει αυτός ο τόπος.


Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Μαρ 2019, 10:58

Μηχανικός έγραψε:
24 Μαρ 2019, 01:14
Και για γραφειοκρατικούς λόγους πήγαινε την 1η του μηνός στο ΑΤΜ και έπαιρνε την σύνταξη. :smt005:
Μεγάλη ταλαιπωρία.

Κανονικό σκουλήκι.
πώς κάνουν και γύφτοι και δηλώνουν γεννησεις ανυπαρκτων παιδιών σε σπίτια και εισπράτουν τ επιδόματα λόγω ανυπαντρης μητέρας;
κι αυτοι τεραστια ταλαιπωρια να δηλώνουν ψέματα
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η Μυρσίνη Λοΐζου εισέπραττε επί 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Μαρ 2019, 11:36

Οργισμένος έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:56
hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2019, 23:53
Καλά τα λες. Ειδικά οι ΔΥ που εν ώρα υπηρεσίας μπαίνουν στο Ίντερνετ πρέπει να απολυθούν πάραυτα. Ξέρω μερικούς.
Αν ηταν σαν εμενα εστω το 5% των δυ τωρα η χωρα μας θα ηταν ενας οικονομικος παραδεισος κι εσυ θα εργαζοσουν ως ταμιας στα λιντλ.
Καθόμαστε και πληρώνουμε με τα λεφτά μας χαραμοφάηδες, απόλυση χτες και επιστροφή όλων των χρημάτων που πληρώθηκες ενώ έξυνες τα παπάργια σου. Άκου εκεί, δε σε πληρώνουμε για να μας ζαλίζεις τα παπάργια εδώ μέσα, για να δουλεύεις σε πληρώνουμε αν δε γουστάρεις τομπούλο.
Χαραμοφάηδες.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών