Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 24 Μαρ 2019, 12:10

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Αν η άδεια κάθε σκ είναι "δικαίωμα" του κάθε σιριαλ κιλερ τότε κάτι δεν πάει καλά με το νόμο που εκχωρεί τέτοια δικαιώματα
Υποθετικά μιλώντας, θα ήσουν άνετος και θα έλεγες τα ίδια αν έπαιρνε άδεια κάθε 3 και λίγο ο Μπρέιβικ ξερω εγώ? Δε νομίζω.
Απλά ο κουφοντίνας για τον σφυριζα είναι "αγωνιστής" αλλά για τον υπόλοιπο πληθυσμό είναι ένας Μπρέιβικ.
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13583
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 24 Μαρ 2019, 12:10

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
ποια ακροδεξιά απαίτηση;; τρομοκράτης δολοφόνος είναι. θα πρέπει να το χαϊδεύουμε;;;
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:11

Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:09
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Για τους άπλυτους συντρόφους σου είναι.
Τι δικαιώματα έχει δηλαδή ένας τρομοκράτης;
Σε ένα σοβαρό κράτος και όχι σε αυτο το μπουρδέλο,ο Κουφοντίνας θα έβγαινε μια φορά.Ξαπλωτός.
Είσαι πολύ απόλυτος. Εγώ προσωπικά είμαι εναντίον γιατί είμαι κατά της βίας και κατά δεύτερον επειδή οι ενέργειες του είχαν έναν εθνικιστικό χαρακτήρα..

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 24 Μαρ 2019, 12:12

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Τα δικαιώματα του προστατεύονται μια χαρά.
Δεν τον έχει πειράξει κανένας, την ποινή του εκτίει.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:12

argouen έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:10
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Αν η άδεια κάθε σκ είναι "δικαίωμα" του κάθε σιριαλ κιλερ τότε κάτι δεν πάει καλά με το νόμο που εκχωρεί τέτοια δικαιώματα
Υποθετικά μιλώντας, θα ήσουν άνετος και θα έλεγες τα ίδια αν έπαιρνε άδεια κάθε 3 και λίγο ο Μπρέιβικ ξερω εγώ? Δε νομίζω.
Απλά ο κουφοντίνας για τον σφυριζα είναι "αγωνιστής" αλλά για τον υπόλοιπο πληθυσμό είναι ένας Μπρέιβικ.
Δεν παίρνει άδεια κάθε ΣΚ. Απλώς και οι καταδικασμένοι έχουν ανθρώπινα δικαιώματα βάσει του νόμου και της ηθικής.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:13

gassim έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:12
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Τα δικαιώματα του προστατεύονται μια χαρά.
Δεν τον έχει πειράξει κανένας, την ποινή του εκτίει.
Δεν προστατεύονται εφόσον του αρνούνται τις άδειες που δικαιούται βάσει του νόμου.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 24 Μαρ 2019, 12:20

Πρεπει να φτιαχνει υποδομη ο συριζα για οταν θα ειναι αντιπολιτευση και χρειαζεται την ταχνογνωσια του, γι αυτο σκιζονται να τον βγαζουν εξω καθε τρεις και λιγο.

Ο Γιωτοπουλος ποσες αδειες εχει παρει;
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Μαρ 2019, 12:25

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:12
Δεν παίρνει άδεια κάθε ΣΚ. Απλώς και οι καταδικασμένοι έχουν ανθρώπινα δικαιώματα βάσει του νόμου και της ηθικής.
Δικαίωματα. Ναι. Κανονικό φαγητό, νερό, ήλιο, υγιεινή, ύπνο. Αυτά είναι δικαιώματα. Άδεια ενώ η ποινή σου είναι η στέρηση της ελευθερίας σου, δεν είναι δικαίωμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:27

hellegennes έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:25
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:12
Δεν παίρνει άδεια κάθε ΣΚ. Απλώς και οι καταδικασμένοι έχουν ανθρώπινα δικαιώματα βάσει του νόμου και της ηθικής.
Δικαίωματα. Ναι. Κανονικό φαγητό, νερό, ήλιο, υγιεινή, ύπνο. Αυτά είναι δικαιώματα. Άδεια ενώ η ποινή σου είναι η στέρηση της ελευθερίας σου, δεν είναι δικαίωμα.
Προφανώς και δεν ισχύει αυτό που λες. Στα δικαιώματα του φυλακισμένου περιλαμβάνονται και οι άδειες.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3498
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 24 Μαρ 2019, 12:30

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:11
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:09
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 11:57
Ήρωας δεν είναι, αλλά είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να προστατεύονται τα δικαιώματα του στο έπακρο και να μην υποκύπτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ακροδεξιές απαιτήσεις της ΝΔ.
Για τους άπλυτους συντρόφους σου είναι.
Τι δικαιώματα έχει δηλαδή ένας τρομοκράτης;
Σε ένα σοβαρό κράτος και όχι σε αυτο το μπουρδέλο,ο Κουφοντίνας θα έβγαινε μια φορά.Ξαπλωτός.
Είσαι πολύ απόλυτος. Εγώ προσωπικά είμαι εναντίον γιατί είμαι κατά της βίας και κατά δεύτερον επειδή οι ενέργειες του είχαν έναν εθνικιστικό χαρακτήρα..
Για τέτοια κατακάθια είμαι κάθετος.
Όσο για τον εθνικιστικό χαρακτηρα απλά γελάω.
Η δολοφονία και η εκτέλεση ανθρώπων δεν έχει κανέναν πολιτικό χαρακτηρα.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:31

Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:30
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:11
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:09


Για τους άπλυτους συντρόφους σου είναι.
Τι δικαιώματα έχει δηλαδή ένας τρομοκράτης;
Σε ένα σοβαρό κράτος και όχι σε αυτο το μπουρδέλο,ο Κουφοντίνας θα έβγαινε μια φορά.Ξαπλωτός.
Είσαι πολύ απόλυτος. Εγώ προσωπικά είμαι εναντίον γιατί είμαι κατά της βίας και κατά δεύτερον επειδή οι ενέργειες του είχαν έναν εθνικιστικό χαρακτήρα..
Για τέτοια κατακάθια είμαι κάθετος.
Όσο για τον εθνικιστικό χαρακτηρα απλά γελάω.
Η δολοφονία και η εκτέλεση ανθρώπων δεν έχει κανέναν πολιτικό χαρακτηρα.
Ε καλά και τι με νοιάζει τι είσαι εσύ; Δεν εκπροσωπείς εσύ τον νόμο.
Το εθνικιστικό κίνητρο στις πράξεις του ήταν υπαρκτό.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3498
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 24 Μαρ 2019, 12:34

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:31
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:30
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:11


Είσαι πολύ απόλυτος. Εγώ προσωπικά είμαι εναντίον γιατί είμαι κατά της βίας και κατά δεύτερον επειδή οι ενέργειες του είχαν έναν εθνικιστικό χαρακτήρα..
Για τέτοια κατακάθια είμαι κάθετος.
Όσο για τον εθνικιστικό χαρακτηρα απλά γελάω.
Η δολοφονία και η εκτέλεση ανθρώπων δεν έχει κανέναν πολιτικό χαρακτηρα.
Ε καλά και τι με νοιάζει τι είσαι εσύ; Δεν εκπροσωπείς εσύ τον νόμο.
Το εθνικιστικό κίνητρο στις πράξεις του ήταν υπαρκτό.
Σου λέω την αποψη μου και γενικά τι συμπεριφορά έχουν τέτοια κατακάθια στον πολιτισμένο κόσμο.
Ποιο είναι το εθνικιστικό κίνητρο;

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 24 Μαρ 2019, 12:36

Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:27
hellegennes έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:25
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:12
Δεν παίρνει άδεια κάθε ΣΚ. Απλώς και οι καταδικασμένοι έχουν ανθρώπινα δικαιώματα βάσει του νόμου και της ηθικής.
Δικαίωματα. Ναι. Κανονικό φαγητό, νερό, ήλιο, υγιεινή, ύπνο. Αυτά είναι δικαιώματα. Άδεια ενώ η ποινή σου είναι η στέρηση της ελευθερίας σου, δεν είναι δικαίωμα.
Προφανώς και δεν ισχύει αυτό που λες. Στα δικαιώματα του φυλακισμένου περιλαμβάνονται και οι άδειες.

δεν ειναι και φανταροι
κρινεται αν θα παρει αδεια απο δικαιοσυνη
εχει δικαιωμα να ζητησει αλλα δεν σημαινει ντε και καλα οτι θα τη παρει

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7761
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Μαρ 2019, 12:40

Το αν δικαιούται ή δε δικαιούται άδεια ο δολοφόνος το κρίνει το συμβούλιο αδειών και αποφασίζει λαμβάνοντας υπόψιν διάφορους παράγοντες όπως π.χ. το κατά πόσο ο αιτών είναι επικίνδυνος για το κοινωνικό σύνολο. Δε δίνεται άδεια σε κάθε φυλακισμένο. Ο Σεχίδης π.χ. δεν πήρε ποτέ άδεια. Ο Κουφοντίνας είναι αμετανόητος δολοφόνος οπότε είναι επικίνδυνος για το κοινωνικό σύνολο και κακώς του χορηγήθηκε άδεια τις προηγούμενες φορές.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Αδεια τώρα στον Δ. Κουφοντίνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 24 Μαρ 2019, 12:42

Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:34
Highlander έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:31
Λευκός Λύκος έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:30

Για τέτοια κατακάθια είμαι κάθετος.
Όσο για τον εθνικιστικό χαρακτηρα απλά γελάω.
Η δολοφονία και η εκτέλεση ανθρώπων δεν έχει κανέναν πολιτικό χαρακτηρα.
Ε καλά και τι με νοιάζει τι είσαι εσύ; Δεν εκπροσωπείς εσύ τον νόμο.
Το εθνικιστικό κίνητρο στις πράξεις του ήταν υπαρκτό.
Σου λέω την αποψη μου και γενικά τι συμπεριφορά έχουν τέτοια κατακάθια στον πολιτισμένο κόσμο.
Ποιο είναι το εθνικιστικό κίνητρο;
Αναπαραγωγή του εθνικού μύθου περί υποχωρητικότητας της καλής Ελλάδας και επιθετικότητα της κακής Τουρκίας, εθνικιστικού τύπου δολοφονία των Τούρκων διπλωματών, αναφορές στους αγωνιστές του '21 κλπ
Πριν από αυτό, θα κάνω μια μικρή δήλωση για την υπόθεση Sipahioglou. Με δυο λόγια η ουσία του Κυπριακού προβλήματος είναι ότι αυτό αποτελεί πρόβλημα εισβολής και κατοχής. Γενικότερα η ουσία των ελληνοτουρκικών σχέσεων είναι η επιθετικότητα με την ιστορική και πολιτική έννοια του όρου, ο επεκτατισμός της τουρκικής άρχουσας τάξης προς Καύκασο, Κεντρική Ασία, Μέση Ανατολή, Βαλκάνια, Κύπρο, Ελλάδα από τη μια πλευρά και η διαρκής υποχωρητικότητα από την άλλη, στο όνομα μιας δήθεν ρεαλιστικής πολιτικής των αμερικανόδουλων γραικήλων και ανιστόρητων Ελλήνων πολιτικών, έτσι, που να μετατρέπεται η Ελλάδα σε χώρα με περιορισμένα κυριαρχικά δικαιώματα. Ο Sipahioglou ως σημαντικό μέλος του πολιτικού-στρατιωτικού συμπλέγματος της Τουρκίας, υλοποιούσε αυτή την πολιτική επεκτατισμού. Ως εκ τούτου ήταν συνυπεύθυνος για την εισβολή και κατοχή στην Κύπρο, ήταν συνυπεύθυνος για το έγκλημα της εθνικής εκκαθάρισης τόσο στην Κύπρο όσο και στο Κουρδιστάν, καθώς και για την καταπίεση και εκμετάλλευση του τουρκικού λαού. Επιπλέον υπήρξε επίλεκτο στέλεχος των τουρκικών μυστικών υπηρεσιών, που αποφάσισαν και οργάνωσαν τη δολοφονία έξω από το σπίτι του στην Κύπρο του Θεόφιλου Γεωργιάδη, ο οποίος βοηθούσε έμπρακτα τον αγώνα του κουρδικού λαού. Για τους λόγους αυτούς η εκτέλεσή του από τη 17Ν ήταν δίκαιη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών